Mi lesz a nem használt kedvencekkel?

Hát igen, csak olyan nehéz ez. Pl. mostanában megelégedéssel használom a Physicians Formula Nude wear alapozót, illetve a Magister BB krémet. Teljesen elégedett voltam velük, aztán két hete megláttam a Müllerben a Catrice Blurred Lines trendkiadást. Elcsábultam.
És baromira bejön. Gyönyörű bőrképet ad, de teljesen természetes a hatása. Ma pl. 8 órája tettem fel, és még nem zsírosodott át a T-vonalam, pedig máskor ilyenkor már rég púderezni kell. Hab a tortán: orrfújásnál sem jön le, és a zsepin sem látszik nyoma, de nem szárítja a bőröm.
Nem mondom, hogy a legolcsóbb, ha jól emlékszem 2200-2300 körül van a primer is, és a mousse is, és a primer akkora tubusban van, mint egy szemhéjprimer, a mousse meg asszem 20 ml. De kevés kell belőle, a tudása meg. Álom, de komolyan.
Mivel trendkiadás, vettem mindegyikből hármat. És sírni fogok, ha elfogynak, és nem lesz többé…

Szóval, most ebből csak annyit akartam mondani, hogy ha tudatosabb vagyok, és azt mondom, van bevált BB krémem, és bevált alapozóm is, akkor sosem próbálom ki ezt a termékcsaládot.

Nem egyszerű a szegény krémmániás élete. :smiley:

5 Likes

Én is próbálok tudatos lenni (ahogy magamban nevezem: tudatoskodni:P), nem nézek meg négy-öt videót, postot ugyanarról a termékről, persze, hogy akkor egyre jobban fog tetszeni, inkább alszom rá párat, vagy leülök a cuccaim mellé, és megnézegetem, mihez hasonlít (szemfestékek, rúzsok esetén tök jó), mert tuti, hogy van egy egy árnyalattal világosabb/sötétebb példányom.:slight_smile: Igyekszem csak olyan terméket venni, amit biztosan használni is fogok, és mérlegelem, ha nem jön be, mennyi esély van arra, hogy elkeljen a zsibin - néha meglepő, mi kel el és mi nem.
Ennek ellenére vannak olyan impulzusvásárlásaim, amik nagyon bejöttek, pl. az első kis Zoeva ecsetem azóta is nagy kedvenc. Jól jönne egy jósgömb, ami megmondja, mi fog beválni és mi nem.:slight_smile:

2 Likes

Jahj, na hát èn aztán felhalmoztam azt is amit nem kène. Mindenesetre bíztató, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :smile:
Egy ideje próbálom tudatosan elhasználni a termèkeket, az alapozót, korrektort, púdert, primert, addig nem bontom ki az újat, amíg egy felbontott termèk el nem fogy, addig elfèr a szekrènyben. Palettákkal, pirosítókkal, highlighterekkel, rúzsokkal, szájkencèkkel más a helyzet, mert ki tudja melyik kell majd èppen, így egyiktől sem szabadulok meg (elajándèkozással pl), viszont veszek újakat, mert “hát ilyen mèg nincs”.
Ez a fogyasztói társadalom “átka”, mindig veszünk valami újat, mert a neten meg az instán, a pinteresten az arcunkba tolják, ès kiszalad a sóhaj a kicsi szánkon, hogy “jahj de szèp”, ès kell. Akkor is, ha nem.
Egy szó mint száz, èn is halmozok,nem kicsit de nagyon. Ès nem fogom tudni elhasználni. De megválni se tudok tőlük, pedig csak tárgyak. Lehet ez már klinikai eset? :joy:

3 Likes

Írtam valami hasonlóról egyszer, szerintem neked tetszene:)

2 Likes

Nagyon jó cikk! Be is tettem a blogot a kedvencek közé.

1 Likes

Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszett:)

Olyat nem veszek már rég, amit nem használok utána. Nagyon ritkán előfordul, hogy valami nem válik be, akkor azt kidobom, mert ha nekem nem volt jó, nem adnám oda senkinek jószívvel, pláne nem adnám el. Évente tartok egy szelektálást, aminek már lejárt a szavatossága, azt kidobom. Amikor pl eldöntöttem, hogy talc-ot tartalmazó púdert és pirosítót nem fogok már használni, akkor mindet kidobtam függetlenül attól, hogy mennyi volt még benne, és nem 20 félét vettem helyettük, hanem annyit, amennyire tényleg szükségem van, és használom minden nap. Én mondjuk szívfájdalom nélkül kidobok bármilyen ajándékot is, ha a minősége számomra nem megfelelő, pl olyan károsanyagokat tartalmaz, amiket kerülök. Pár éve még simán őrizgettem mindent, de ezen csak egyszer kellett túllendülni, és kiszórni mindent. Azóta egyrészt nem veszek felesleges dolgokat, másrészt ártól függetlenül kidobok bármit a kukába, ami nem vált be, vagy lejárt a szavideje.

3 Likes

Szerencsére nekem nincs nagy sminkgyűjteményem (sőt, gyűjteménynek se nevezném, nem vagyok nagy sminkes), de abszolút tudok azonosulni az itt olvasottakkal, mert gyűjtőszenvedély az van itt is, és én is töméntelen halmozásra vagyok képes, aztán meg még ragaszkodom is, és nagyon nehezen adok túl olyasmin is, amire amúgy akár évek óta rá se néztem…

Amit viszont le szerettem volna írni, mert a fent leírtak (nem az eredeti téma, hanem amerre a beszélgetés elment, elnézést, ha picit off) eszembe juttatták, és gondoltam, hátha inspiráló lehet: egy gyűjtői fórumon figyelemmel követtem egyszer egy havi “kihívást” (30-day challenge), illetőleg egy ideig én is részt vettem benne. A kihívásnak alapjában az volt a lényege, hogy az arra a hónapra feliratkozók abban a hónapban nem vehettek semmit a gyűjteményükbe. Azaz nem feltétlen semmit, a szabályokat valamennyire saját magunkra lehetett szabni, a lényeg inkább az volt, hogy a hónap elején kikötött fogadalmunkat betartsuk. Volt, aki tényleg semmit nem akart venni, volt, aki megjelölte, hogy ha pont ebben a hónapban jönne szembe egy évek óta vágyott konkrét darab, akkor azzal kivételt tesz, de mást nem vehet, volt, aki jelezte, hogy a hónapban van a születésnapja, amire esélyes, hogy kap ajándékutalványt, és azt elhasználhatja, de pénzt nem tehet a gyűjteményébe, és olyan is volt, aki csak maximalizálta a vásárolható mennyiséget - de neki már ez is kihívás és tökéletes kezdő lépés volt: valahol el kell kezdeni :slight_smile: A résztvevők pár naponta, rendszeresen hozzászóltak, biztatták egymást, leírták, hogy haladnak, volt-e sikerélmény (pl. a boltban megnézegetett valamit, de végül otthagyta), vagy nem sikerült tartani a fogadalmat - és ami fontos, kudarc esetén is pozitív volt a hozzáállás, ami arra ösztönözte a résztvevőket, hogy a következő hónapban (akár kicsit könnyebben teljesíthető kikötésekkel) ismét megpróbálják. A közösségi élmény és egymás biztatása, úgy éreztem, hogy sokaknak sokat segített (ilyesmiről nem biztos, hogy a közvetlen környezetedben bárkinek be tudnál számolni, pláne nem sikerélményként előadva :stuck_out_tongue: ott viszont hirtelen voltak, akik megértették, átérezték, hogy neked ez miért is sikerélmény, gratuláltak, együtt örültek veled, te pedig inspiráltad őket)! A hónap végén pedig kezdődött minden elölről, aki akarta, folytathatta, de bárki más is jelentkezhetett. Szerintem ezt könnyen át lehetne ültetni sminktermékekre is (hasonlóan működő fórumon, külön ennek szánt topikban ment a dolog), és bár az eredetileg felvetett “mi legyen a már megvett termékekkel”-problémát nem orvosolná, segíthetne a jövőbeni halmozás mérséklésében :slight_smile:

2 Likes

Ez a 30 napos kihívás szuperül hangzik. Mondjuk most karácsony előtt, amikor a legtöbb márka szuper limitált termékeket dob piacra (nem beszélve az adventi kalendáriumokról) én nem mernék beszállni, mert valószínűleg nem tudnám betartani. :open_mouth:

1 Likes

Igen, ez így tényleg lehet, hogy indokolatlanul nehéz lenne, viszont január meg a fogadalmak hónapja - ha jobban belegondolok, szerintem anno mi is januárban kezdtük, valószínűleg pont ezért :smiley:

1 Likes

Januárt már lehet be merném vállalni, azzal a feltétellel, hogy 18-tól 21-ig mentességet kérnék, mert megyek Londonba, a Superdrug, a Boots meg a reptéri üzletek csábítása felé. :smiley:
Pontosabban ilyenkor előre felkészülök, hogy mi az, ami nálunk nincs, de kellene/megnézném/kipróbálnám, és így szoktam vásárolni.

1 Likes

Szerintem ez szuper ötlet. Én egy "nem vásárolok ruhát"csoportnak már tagja vagyok. Februárban megfogadtam, hogy idén már nem veszek magamnak ruhát. Eddig tartottam és szerintem menni is fog a maradék 2 hónapra. Sminkcuccokat veszek helyette:D. Én szeretnék ilyen fogadalmat tenni sminkcuccra is mert nálam ez egyértelműen kompenzálás, és mesterséges örömforrás és teljesen felesleges dolog. Még nem érett meg bennem a vállalható fogadalom, de amint meg lesz megosztom veletek. Most afelé hajlok, hogy csak akkor vehetek vmit,ha elfogyott az előző. De van pár olyan dolog, amit nagyon szeretnék, úh.azokkal szerintem kivételt teszek, de fix lista lesz, és nem szabad eltérnem majd tőle.

1 Likes

Én amúgy egy olyat tervezek régóta, hogy minden egyes sminkelős napon (nem sminkelek minden nap) másik palettát használok. Khmm, legalább egy hónap kellene, hogy a végére érjek, ha a kis palettáket (5 színű Alverde, 4 színű Pupa, stb.) is beleszámolom.
Most, hogy van egy “Mit használtál ma” téma, még jó is lenne. :smiley:

1 Likes

Ez a minden nap más termék is jó ötlet. Csak azt vettem észre vannak aktuális kedvencek. Így elcsúszok. De azokat meg imádom használni, meg vannak a szezonális dolgok amik időhöz, bőrszínhez kötöttek…stb… JAjj de bonyolult ez a sminkes téma:D

Én meg azzal kacérkodom, hogy egy hétig csak egy palettát használjak, mert imádok köztük röpködni és mindennap másikat használni. Arra is jó lenne, hogy a kevéssé használt színekhez is bátran nyúljak.
A keményebbek egy hónap /palettával számolnak, arra nem merek vállalkozni.:smiley:

Az egy hónap/palettát csak akkor vállalnám be, ha maximum három palettám lenne. :slight_smile:

1 Likes

Összesen egy palettám van 12 színnel, és ez is több, mint amit tényleg használok. Olyan 4-5 szín, amelyhez legtöbbet nyúlok. Nincs új a nap alatt, színek ismétlődnek a palettákban, s a divat is körforgàsban van. :joy:

4 Likes

Én vissza-visszatérek a nagy kedvencekhez de vannak új irányok is a sminkelésemben. Régen csak zöldet meg rózsaszínt használtam, aztán jöttek a barnák, majd a nude-ok, aztán a színesek, majd megtaláltam az új kedvenceket: a bronzokat, a narancsokat és az aranyat, meg a piros, és rozsda árnyalatait. Igazából hangulat, hajszín és időjárás függő, milyen palettákat használok.
Az aktuális kedvencek:
ABH Soft Glam http://kremmania.hu/kremek/anastasia-beverly-hills-soft-glam-eye-shadow-palette
UD Naked Heat http://kremmania.hu/kremek/urban-decay-naked-heat-eyeshadow-palette
Inika Day to night http://kremmania.hu/kremek/inika-day-to-night-eye-shadow-palette
Morphe 15H
MAC Burgundy time nine http://kremmania.hu/kremek/mac-burgundy-times-nine
BB Nude paletta http://kremmania.hu/kremek/bobbi-brown-malibu-nudes-collection-nude-on-nude-eye-palette

Én júniusban megcsináltam, hogy egész hónapban csak a The Balm Balmsai palettáját használtam. 18 szín van benne, így végül is nem volt unalmas, sőt 3 színnél elértem a pan alját is. Azóta max 2-3 napig használok egy palettát mert lelkiismeretfurdalásom van, hogy a többi meg csak hever a fiókban. Próbálom tudatosan az összeset sorra venni és használni. Ahhoz is idő kellett, hogy rájöjjek, bármilyen szépek a mostanában menő meleg színekkel telepakolt paletták, nekem nem annyira állnak jól. El is adtam pl az ABH Modern Renaissance-ot, egy Revolution palettát ami szintén tele volt pinkekkel, bordókkal. Egyet tartottam meg, a Nabla Dreamy-t, de pl a tesójának a Soul Bloomingnak is menni kellett.
Instagramon láttam, hogy volt olyan kitartó sminkelő, aki fél éven át nem nyúlt másik palettához és így maradéktalanul elhasználta a Lorac Pro paletta minden színét. Szerintem én erre képtelen lennék, bennem nincs meg ez a kitartás.
Viszont bronzosítóból és púderből nem veszek elő másikat (vagy nagyon ritkán) június óta. Szeretném elhasználni őket és csak úgy másikat választani a meglévő készletemből. Valahogy jó érzés látni rajtuk a fogyást, és már azon gondolkodom melyik lesz majd a következő.

2 Likes

Ez volt az egyik kedvenc témám a Gyűjteményeinkkel párban, úgyhogy így utólag én is megosztom a gondolataimat. Engem borzasztóan idegesítenek az el nem használt cuccok. Tinikoromban, amikor még semmit nem tudtam a kozmetikumok lejáratáról sem, évekig állt egy-egy karácsonyi ajándékba kapott kézkrém, testápoló, mire el tudtam használni. (Bár ez lenne tinikorom legnagyobb bőrápolási hülyesége!) Nagyon utáltam, de kidobni nem tudtam semmit, mert pazarlásnak éreztem. Úgyhogy nálam viszonylag nagy a rendszer. Konkrétan most is attól nagyon rosszul éreztem magam, hogy a használatban lévő hidratálómon felül kettő is volt még itthon pár hete, muszáj volt tovább ajándékozzam az egyiket. És konkrétan, amikor egy terméket elhasználok, valami nagyon elégedett érzés fog el, nem tudom ez micsoda. Egyébként kb. fejből fel tudom sorolni, hogy miből mennyi is milyen van itthon. Még dezodorból és tusfürdőből is, pedig abból kivételesen be szoktam raktározni. Kukába nálam csak lejárt termék kerül. Ennek a minimál rendszernek köszönhetően nincsenek olyan termékeim, amiket az összetevői miatt nem használnék, de én is amondó vagyok, hogy ami nekem nem vált be, az másnak még jó lehet. Alapvetően nem vagyok érzékeny, így ugyan figyelek, hogy pl. minél kevesebb illatanyag legyen, de nem kizáró ok, ha valamiben van. Általában családon belül, vagy baráti körben elmennek a nem használt cuccaim, de ami nem, azt jótékony célra fordítom. Az, hogy két spirálom van itthon, az már nagy szám. :smiley: Igazából nagyon nehéz néha, képes vagyok elcsábulni és sajnos sokszor “félrevásárolni”, de mivel tényleg nagyon utálom, hamar tovább adom ezeket. Volt, hogy feltöltöttem valamit krémmániára, de általában hamarabb elment baráti körben, vagy jótékonysági célú adományokhoz került. Szóval az eladás nálam sem működik, de szerencsére elmegy máshogy.

6 Likes