Mi a signature scented és hogyan, mikor vált azzá?

Gabrielle Essence, ez valami új kiadása az eredeti Gabrielle-nek :blush:

1 Likes

Azt hiszem én is megtaláltam végre az illatomat. Kettőt is és nem tudnék választani melyik a jobb.
Bombshell és

2 Likes

Azelőtt évekig nagyon szerettem a Notinót, tényleg semmi gondom nem volt vele.
Először csak az tűnt fel, hogy az a tipikus “dög” vonal mintha enyhébb lenne és a tartósságával sem voltam megelégedve, pedig EDT létére arról híres, hogy még a következő utca kutyái is egyszerre vonyítanak fel, ha valaki ebben az illatfelhőben közeledik…
Szerencsére maradt még a Douglasban vásárolt teljesen ugyanolyan (!) üvegem alján. Sajnos azt kell, hogy mondjam, még a színe is sokkal fakóbb volt a Notinón vásárolt parfümnek. Nagyon el voltam keseredve, mert szeretek szemben úszni az árral, sose adtam a pletykákra, de sajnos igaznak bizonyultak. Azért itt meg kell jegyeznem, hogy más parfümmel kapcsolatban nem tapasztaltam ezt, gondolom, muszáj az üzlet működéséhez a termékek többségének színvonalát megőrizni. Szerintem találomra mehet a vizezés/hígítás. Ez a parfüm pedig változatlanul maradt meg a kiadásától kezdve.
Én véletlenül se szeretnék senkit befolyásolni vagy bizonytalankodásra sarkallni bárkivel szemben, egyszerűen a Notinón átvertek egy alkalommal. De nekem ez az egyszeri alkalom elég volt, hogy többet ne vásároljak onnan, maximum sminkeket fogok a jövőben, ha kihevertem a fél évvel ezelőtti csalódásomat, de azt is csak úgy, hogy átvétel során ellenőrzöm a Batch-kódot (sminknél azért nehezebb machinálni).

2 Likes

De akkor vajon a sminkek eredetiek? Mert kinèztem ott pl By Terry pirosítót de ezek után nem tudom mit gondoljak.

Én nem kételkedem az eredetiségben, többször vettem onnan smink cuccokat, csupán némelyik parfümön tudnak így spórolni. De mint ahogy mondtam, nem is minden parfümmel jártam meg, csak ezzel… A Batch-kód ellenőrzését csupán a szavatossági idő miatt írtam, elnézést, az valóban lemaradt… (Külföldi oldalakon még ezzel kapcsolatban olvastam panaszokat, bár ez szintén nem érintett engem, mert jó termékeket vásároltam, csak már szkeptikusan állok hozzájuk.)

1 Likes

Szerintem ha mindennel probléma lenne, akkor már rég nem árusíthatnának itt, főleg nem boltnyitás és társai. Egy időben voltak bloggerek, akik besértődtek a Notinora, mert nem sikerült az együttműködésük, és ők hangoztatták mindenfelé, hogy hamis termékeket árulnak, de szerintem bőven nem olyan nagy a para, mint ahogy pl. ők előadták. Én több százszor rendeltem már, high-end termékeket is, soha nem volt velük probléma, de parfümnél én is olvastam már 1-2 ilyen esetről.

3 Likes

Talán az lehet, hogy amikor mintaként kifújnak belőle 1-2 ml-t, azt utána visszapótolják?
Bár én - emlékeim szerint - kétszer vettem náluk parfümöt, és azok rendesen le voltak celofánozva (igaz, nem is volt velük problémám). De igen, ezt a parfüm problémát én is hallottam már róluk.
Saját rossz tapasztalatom nem volt.

1 Likes

Ez is be volt celofánozva… Ilyen fóliázó gép egyszerűen beszerezhető. És sajnos egyértelmű volt, hogy kiönt - más folyadékkal felönt folyamat volt. Minden családtagomnak/barátnőmnek mutogattam a 2 üveget, hogy én vagyok-e hülye… Más márka parfümjeivel nem volt ilyen gond.

1 Likes

:smiley: Mondjuk igaz, nekem naivnak meg eszembe sem jut.

És persze az is lehet, hogy nem a Notino, mint cég követi el ezeket, hanem esetleg 1-2 alkalmazott szereti “megcsapolni” a parfümös üvegcséket.

Kissé más téma, de pl.nekem az is furcsa, hogy a KM zsibin elég sok Neroli-s minta van. Igaz, ott egyébként nem sajnálják a mintákat, én is hármat-négyet is szoktam kapni, de általában megkérdezik, hogy milyet szeretnék, és én örömmel kísérletezem. Persze lehet, hogy más meg eladja. :smiley:

3 Likes

Sugnature illatom a C.C.Mademoiselle.Hetente kétszer-háromszor őt használom. Úgy érzem, vele vagyok azonos… Emelett váltogatom a következőket: Chance, Chance eau Tendre ( ő a második kedvencem) Vive, C.C.M. Intense, Lancome La nuit Tresor, Midnight Rose, Angel, A.Muse, Y.S.L. Nu, Delina, L’interdit és még nagyon sok kis 10 ml fújósom van. A Mademoiselle-t még semmi nem tudta kiütni, de állandóan próbálok új illatokat is. Nem bírnám ki, hogy ne… :slight_smile:

2 Likes

Én is vettem már olyan minőségű Guerlain spirált, hogy az garantáltan nem volt már jó, nem tudom, hogy túl régi volt-e, vagy nem megfelelő hőmérsékleten tárolták esetleg, de egyszerűen romlott volt. KM-es zsibin egy parfüm vásárlásom azért hiúsult meg, mert az eladó megnézte a parfümöt egy parfümériában, se a szín, se az illat sem stimmelt. Barátnőm szintén így járt.
Én nem biztos, hogy hamis termékekre tippelnék, inkább nem megfelelő körülmények között való tárolásra.

2 Likes

Nincs signature illatom, mert letelemem a valtozatossag. Egyszer majdnem meglett a Tocca - Florence uvegebe rejtve. Evekig az allandoan hasznalt repertoarban volt, de idovel rauntam.
Egy-egy szezonban harom parfumot hasznalok. Ezt a szabalyt magam hoztam, mert konnyen elcsavarja a fejem egy-egy illat es nem hagy nyugodni. A teli harmas: Comme des Garcons Concrete
Piguet Visa
L’artisan Onde Sensuelle

Tavasszal ude, feher viragosokra szoktam valtani, nyaron citrus es zold illatok uralkodnak, osszel becsuszik egy-egy viragos es gyumolcsos is.
Ezek valamelyike bekerul a szezonalis harmasba, mert hozzam nottek:
Juicy Couture - Couture Couture
Miller Harris Tuberosa
Comme des Garcons Amazingreen
Roads Graduate 1954

3 Likes

Ott a pont. Én is jártam már úgy, hogy Rossmannban vettem egy Bvlgari parfümöt, mégis, mikor kibontottam és kifújtam, egyszerűen semmi (!) illata nem volt, csak valami kis alkoholszag. Azóta se értem, mi lelte, de ment a kukába. Sajnos mivel nem látjuk az üvegek életútját, teljes lutri, hogy mi mikor és hogyan mondja fel a szolgálatot. A Notinóval sosem volt gondom, egész Európában forgalmaznak, nem hinném, hogy Németországban például eredetit adnak el, itthon meg gagyit. Az olcsó ár sem kell, hogy gyanús legyen, mert Magyarországon eszméletlen drágák a kozmetikumok. Ha másik országból hozták be, nem kell, hogy hamis legyen az árú ahhoz, hogy jó áron tudjanak dolgozni.

2 Likes

Igen, nemrég a Rossmannos/DM-es parfümökre hallottam én is panaszt, hogy alig van illatuk, és egyszerűen elillannak az üvegekből. Illetve én magam is fújtam már nem is egyszer romlott tesztert - Sephorában többek között. Szerintem ezek romlott áruk. Amiket persze nem lenne szabad eladni.

1 Likes

Biztos jól gondolod, az osztrák webshopuk értékelései között rengetegen írják, hogy hamis parfümöt vettek. Én régebben a magyar webshopukból (nem gyári) illatmintákat vettem (kint nincs ilyen lehetőség a webshopban), a Chanel Allure mintának egészen más illata volt, mint az eredeti gyári mintának, amit egyszer ajándékba kaptam, az YSL Cinema se stimmelt. Esetleg megromlottak a nem gyári, csak átcserkészett minták.