Mi a signature scented és hogyan, mikor vált azzá?

Ezek a hormonális dolgok illatok terén tök érdekesek, terhességeim alatt vett parfümjeimet el is kellett adnom, mert olyan szinten az émelygés társul hozzájuk hogy hiába teltek el évek némelyik esetében, akkor sem tudom már használni :laughing:
Terhességeim alatt imádtam a Pink sugart, TM Womanity-t, Guerlain Shalimar Souffle-t, ahogy megszültem túl is adtam rajtuk mert elég rájuk gondolni és már émelygek :slight_smile: Megváltozik nagyon azokban a hónapokban az ember illatokhoz való kapcsolata.
A legdurvább: MAC Strobe cream meg is hányatott (bocsánat :smile:) 2. babámnál, utána nem is tudtam használni azt sem, de aztán annyira hiányzott a hatása az arcomon hogy azóta is használom újra de kb. öklendezek felkenéskor :sweat_smile::sweat_smile:

3 Likes

Parfumos testapolok kozott kedvencem meg a Mon Guerlain testapoloja (apolo hatasa 6 csillag), illetve az EL Pleasures testapoloja is nagyon bejon, a parfumnel jobb talan az illata.

Gondoltam, hogy valtozott az aktualis izlesed. De ha a LVEB bejon, akkor nem is olyan egyszeru, hogy ne legyen edes es kesz. De legalabb keresgelhetsz uj kedvenceket :grin::grin::grin: Gondolom, nem a Bvlgari Petits et Mamans vagy mas babahintoporos illatai lesznek, mire vagysz :blush:

Oh ez kegyetlen lehetett! De jo, ha igy tudsz rajta nevetni. Es akkor valahogy megiscsak megvagy a hanyos dolgok nelkul azota… mi lett a helyettesito termek?? :grin: Barmilyen parfum jo, amire meg nem lettel rosszul? Vagy tudod, milyen illatjegy, milyen tipusu illat nem jo mar?

1 Likes

Hogy mi lett a helyettesítő illat? Kb. másik 15 :sweat_smile::sweat_smile: Viccen kívül, akkora parfüm gyűjteményem van hogy hamar találtam új “áldozatokat”, férjem nagy örömére :slight_smile:
Bár most ismét válság van illat téren… :wink:

1 Likes

Nemrég számoltam meg a parfümjeimet, sok van, lassan betegség szint, ahogy meg kell szereznem őket :worried:

2 Likes

Nekem májusban lesz 11 éves a nagyobbik fiam, és mikor terhes voltam, semmilyen illatot nem bírtam, még a mosószert sem.
De volt egy The Body Shop parfümöm, amit Bécsben vettem (akkor még nem voltak Magyarországon), na amiatt állandóan rosszul voltam, jó párszor küldött a nagy fehér doktorhoz. Azt az illatot azóta is utálom. White musk volt, de nem tudom, hogy egyáltalán az-e, amit most árulnak, vagy már megszűnt.

4 Likes

Nagy fehér doktor :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile: Ez nagyon jó :slight_smile:

ENCRE NOIRE À L’EXTRÊME

Kb. 2 hónapja vált azzá, miután megvásároltam. A téli, hideg időszakot, tiszta levegővel, kimondottan szereti.

Ez szerintem egy kiváló férfiillat, amennyiben illik a jelöltnek. Előnye: 100 ml EDP 12-13ezer Ft-ból megvan. Kifújkálni nem bírom, olyan sok. Európai. Francia. Ez megint mellette szól.

Ár:
Ugyanezt viszont női parfümmel nem tudom megcsinálni … hogy ennyiből kijöjjön, nagyon jó illat legyen és nagyon sokáig tartson.

Páromnak elég finom ízlése (orra) van. Azt mondja, neki is tetszik ez az illat. Ez megint jó jel. „Dzsigolósabb” illatokra azt mondja: „Mossad le magadról!” Előző vakvásárlásokról van szó. :slight_smile: Most már kerülöm a vakvásárlást. Azért is szoktam kérdezni a Fórumban.

Egy férfinek szerintem ez a szint (ez az illat, ha illik) bőven elég. 40plusz-os szerintem.

Érdekesség:
Szerintem ezt az illatot az „Iso E Super” viszi. Ez egy elég sikeres összetevő, sok parfümben használják. Itt a linkje, ha valakit érdekel:
https://www.fragrantica.com/notes/Iso-E-Super-422.html

4 Likes

Nincs singature illatom, főleg azért, mert mire megszeretek valamit, kivonják a forgalomból. Így jártam több Yves Rocher parfümmel (anno volt körtés, és mimózás, persze egyik sincs már sehol) és az eredeti Puma Jamaicával. A Chacharel Noát sem látom évek óta az üzletekben, most pedig a L’eau par Kenzo tűnik el. Úgy tűnik én vagyok a parfümök Titanicja :smiley:.
Egyébként szerintem is megváltozik a terhesség / szülés alatt az illatok érzékelése. Jelenleg csak a CK IN2U-t tudom elviselni magamon.

6 Likes

Noa még van itt-ott, találni az Asia Centerben pld vagy megbízható webáruházakban is (néztem, kapható a parfümcenter.hu-n pld.). L’Eau par Kenzo szintén van még, ha esetleg használnád még ezeket (több helyen is, pld. mall.hu) :blush:

Több mint tíz éve keresem, de több száz kipróbált illat után sem találtam meg. Mindig van újabb vágyam, új felfedezettem. Ha pedig néha úgy tűnik, hogy na most, na ez, ez igen, ez lesz az, akkor vagy nem érzem magamon pár óra múlva, vagy megszűnik vagy méregdrága, és nem tudom megfizetni. :grin:

3 Likes

Eden, hosszú évek óta. Kivéve nyár.

1 Likes

Givenchy - Amarige a nagymamám után. Sokan nyanyás illatnak találják, szerintem inkább egy dög, az én hófehér bőrömön mégis kevésbé ütős, mint a nagymamám kreol bőrén. Ugyanaz az évjáratunk is, 1991. :slight_smile: Itt megjegyezném, hogy sose hittem ezeknek a pletykáknak, de bizony vizezett 50 ml-es példányt vásároltam a Notino oldalán. Mondjuk feltűnhetett volna, hiszen kb. 15 ezer forinttal alacsonyabb volt az ára, mint a boltokban.

3 Likes

:open_mouth: ez komoly? Nem lehet, hogy eredeti kiadást használtal és a reformulált verziót sikerült megvenni a Notinorol? Csak azért kérdezem, mert pl. a régi kedvencem a Coco Mademoiselle (igen, tudom, túl sokan használják :see_no_evil: ) új verziója az eredetihez képest olyan, mint valami kínai piaci hamisítvány. Kb rosszullét kerülget tőle. De a 2011 előtti kiadás csodálatos volt.
Mindenesetre ha mégis igaz ez a vizezes story, soha többet nem veszek senkitől üveges parfümöt vagy fujost :cry:

2 Likes

Hogy a témához is szóljak, sajnos nincs illatom és nagyon nehéz megtalálni a tökéleteset. Régebben nem sokat görcsöltem ezen, volt 1 kedvencem és azt használtam, de ez megváltozott, rengeteg időm és sajnos pénz is rámegy, hogy megfelelő parfümöt találjak, nagyon sok tetszik is, de szinte biztos nem elég egyetlen, mert annyira máshogy viselkednek rajtam az illatok különböző napszakok, évszakok alatt, és hangulatfüggő is nagyon. Ha lenne mondjuk 5 üveg “nagyágyú”, azzal szerintem le tudnám fedni az igényeimet, szóval most egyelőre ezt az 5 hozzám illő illatot keresem.

1 Likes

Nekem mindössze 2 kedvenc parfümöm van, viszont nem tökéletesek, nem mondom hogy na ez én vagyok, na meg nem annyira tartósak. De jó az illatuk Nina ricci Luna és Halloween ?parfümökről van szó. Előtte volt pár adidas parfümöm, avonos mintáim, nem igazán szerettem őket. :slight_smile:

1 Likes

A Chanel Mademoiselle ami nagyon érdekel, talán az én lennék :). Hol lehet kapni ilyen parfümöt, szivesen megszagolnám, magamra fújnám, hogy hozzám illik-e. :).

1 Likes

Douglas, Müller nagy valószínűséggel. :slight_smile: De ha pesti vagy, akkor lehet, hogy a Notino boltban is találsz belőle.
Upd: Hopsz, most olvasom, hogy pont a Notinotól volt vele gond, akkor oda lehet inkább ne menj. :smiley: Bár egyébként nekem még sosem volt gondom onnan a parfümökkel.

2 Likes

El tudom képzelni, hogy esetleg tetszik majd magadon :blush: Douglasban és Mullerben biztosan van. Csak vigyázni kell, mert van edt, edp, és újabban Intense változat is, nehogy végül ne a választottat vedd meg. A Chance is megér egy próbát, illetve a Gabrielle Essence-t is szaglászd meg. Ha tetszik, tudok belőle fújóst küldeni :blush: (kaptam egy üveggel, de sajnos egyáltalán nem all jól)

1 Likes

Chanel Gabrielléről van szó? Mert abból van egy kicsi mintám? :).