Megbízható/kedvenc eladók a piactéren!

Uhh, ez durva! Én szerencsére szombaton ütöttem le a termeket, gyorsan meg is beszéltük és hétfőre ott volt a pénz, de szegény Andi (Andrea91) azért kapott negatívat tőle, mert október 23-an nem tudott utalni (bankfiókból tudta volna megoldani). Szoval tényleg vigyázni kell vele, de amúgy közvetlen, kommunikatív nőci:)

Mondjuk én ezt se értem. Soha semmit nem postáztam amíg nem érkezett meg az utalás…

5 Likes

Én sem ertem, miért kell ezen annyira görcsölni. Ha aznap nem, majd megérkezik másnap.

1 Likes

Én sem. De pl. Quebeck (Erzsi) is feladta a Mac alapozót még utalás előtt. Tőle többször vásároltam már, szerintem tudta, hogy nem fogom átverni. És nagyon jól esett a bizalma :gift_heart:

4 Likes

Én soha nem adok fel úgy semmit, hogy a pénz még nem érkezett meg. Nem bízom az emberekben. Én sem várom el, hogy nekem úgy fel legyen adva. Az tényleg durva, hogy ezért szólt. Én is vásároltam már Pirosaranytól és én is elégedett voltam.

6 Likes

Pozitívan állok mindenkihez de én sem adok fel semmit amíg nem utalnak.

4 Likes

Biztosan már ismert és megelőlegezte a bizalmat az más úgy :relaxed: :heart: de én alapból nem tudok bízni az emberekben ha pénzről van szó. Nem KM-en történt dolgok miatt, hanem az eddigi általános rossz tapasztalatok miatt. Én se várom el a feladást utalás nélkül, ebben egyetértek @BlackXentric -kel.

2 Likes

Félreértés ne essék, én sem várom el ezt. Csak nagyon jól esett, hogy Erzsi ennyire kedves.

3 Likes

Szerintem több sikeres üzlet után beleférhet. Én is csináltam ilyet praktikus okokból (tudtam hogy nem lesz lehetőségem napokig a posta felé menni), de rendszer nem lesz belőle.

5 Likes

Szerintem is simán belefér többszöri üzlet után és nagyon kedves gesztus. Egyébként én sem postazok előre, nem vagyok bizalmatlan és buktam már sajnos nagyobb összegeket, mint amennyiért itt árulok dolgokat, egyszerűen csak nem akarok fontoskodni :blush:

2 Likes

A héten megvolt itt az első adásvételem aminek nagyon örülök. Egy Zoeva palettát adtam el, hál isten sértetlen belül is a termék. Van fenn 3 termékem mindegyik új, és bontatlan tehát le van zárva ill fóliázva. Mi van akkor ha az illető aki megvette és kinyitotta sérült vagy más problémát talál a termékben ami ugye nem látható mivel le volt zárva. Mi ilyenkor a teendő, volt valakinek esetleg ilyen problémája eddig vevőkét/eladóként esetleg?

Nálam volt ilyen vevőként: egy bronzer törötten érkezett. Az eladó nagyon sajnálta és kész.
Eladóként is találkoztam ilyennel. Ripityára tört a highlighter, mire megérkezett a vevőmhöz. Visszaküldtem az árát.

Lehet a postánál reklamálni egyébként, de akkor ott helyben kell kibontani és azonnal jegyzőkönyvezni.
Ha automatás az átvétel, akkor nemtom mivan :thinking:

1 Likes

Foxposttal ment jól be volt csomagolva. De itt arra gondoltam, amikor nem a szállítás során sérül a termék, hanem gyárilag van probléma amit nem láthatunk.

Hát maximum meg tudod kérni, hogy küldjön róla fotót, és írhatsz egy panaszt a webshopnak/üzletnek, ahol vetted, és elindíthatsz egy folyamatot, hátha küldenek újat, amit aztán újrapostázol. Vagy ha az eladó a pénzét szeretné vissza, akkor ha te is visszakapod az árát a webshoptól, legalább nem vesztesz rajta…De ha nem használtad, így nem tudhattál róla, az szerintem nem a te felelősséged, de lehet, hogy tévedek.

Igez ez elég necces, meg kellemetlen meg webshopja válogatja hogy állnak hozzá. A Colourpopos törést is letudták egy kuponnal az nem volt szimpatikus pl. azt hiszem dunaimano írta.

1 Likes

Igen, pont így volt.
Egyébként sokszor láttam zsibin, hogy “csak a fotó kedvéért nyitottam ki”, vagy érintetlen, csak a sérülésmentességet ellenőrizte az eladó. Persze ilyenkor nem lehet a vevő 100% meggyőződbe az érintetlenségről, de valamennyire ki van védve.

2 Likes

Máshol adtam el így terméket hogy nem volt lezárva eredetileg sem, de több közeli fotót is csináltam róla a vevő kérésére így ő is látta hogy tényleg érintetlen.

1 Likes

Barátnőm szeretne vásárolni GeorginaH-tól, azt hiszem ajánlottátok őt itt is :slight_smile: , de nem válaszol a megkeresésére és a terméket se hagyta jóvá. Azóta feltöltött még terméket. Mit gondoltok mi lehet az oka? Spambe kerültek a levelek? Veletek előfordult ilyen?

1 Likes

Többször vásároltam tőle, mindig flottul ment, szerintem is az automatikus e-mail-lel lehet gond. Pl. nekem mostanában a promóciós mappába jön, amiről nem kapok értesítőt.
Én azt csinálnám, hogy írnék az eladó termék alá, ha belép, azt látni fogja.

1 Likes

Megadjam az e-mail címét? Nálam is ez volt a probléma, biztos, hogy nem látja, hogy a barátnőd leütötte a terméket.
Nekem is újabban a Promóciók közé teszi a jóváhagyós levelet és van, hogy véletlenül fedezem fel.

1 Likes