Maradj otthon - Fedezd fel a régit

Bocsánat a hülye mémért, de egyből ez jutott eszembe! Már csak a házitanítónéni kosztüm hiányozna a gyerkőc tanítása mellé :smiley:

89356209_2625218890941239_5968460964553555968_o

5 Likes

Amúgy főnököm felesége tanító, és mondta, hogy bár kamunak tűnt, hogy dolgoztak már a digitális oktatáson, úgy tűnik, hogy valóban. Egyébként tényleg, mert a Krétában elég jól el lehet küldeni az anyagokat, viszont az alsósokkal tényleg házi tanítósat kell játszani (és nekünk van otthon táblánk is :grinning:), a nagyobbik meg még idén kezdett infót tanulni, úgyhogy a betűket is keresgeti csak…

3 Likes

Igazi családi tanulás lett akkor :smiley: A gyors gépelés meg csak előny lesz később a nagyobbik gyerkőcnek. És ők amúgy élvezik, hogy Anya tanít? :slight_smile:

Ó, Jane Eyre :heart:

1 Likes

Jaj de imádom azt a könyvet!! :heart_eyes:

Nem, mert tanulni kell! :grinning:

A fejem már majd’ szétrobban…

A Jane Eyre nálam is nagyon nagy kedvenc!

2 Likes

A film is jó, a 1996 os.

1 Likes

Huh kitartást! Esetleg valami játékos tanulás? Bár a matek nálam valamiféle lassú, módszeresen felépített kínzásnak minősült :smiley: Sose értettem belőle semmit :smiley: A törit és az irodalmat imádom arról napokat tudnék pofázni akárkinek :smiley:

1 Likes

Az a baj, hogy egyszerűen agyrém az egész. A nagynak az egyik tanár üzenet fülbe tölti fel a tanulni valót (ami eddig nem is működött), a másik a házi feladatok közé, a harmadik meg mindkét helyre tölt…
Úgy kell összevadászni, hogy mit kell megtanulni.
És közben a szülő nem szabadságon van, hanem home office-ban.

Ez lehet, hogy gimiben működik, de általános iskolásoknál nagyon nem.

A stílus meg a másik, hogy kb. úgy kapod meg, hogy egyébként neked most az a feladatod, hogy megtanítsd a gyereket.
És persze oké, megértem, nyilván nem az a cél, hogy elmaradjanak, és augusztusig tartson a tanév.
De basszus, egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy nem mindenki munkanélküliként van otthon (még, mert egyébként az is lehet belőle).
Pl irodalomból miért nem lehet azt mondani, hogy akkor most olvassátok el a Pál utcai fiúkat (idei kötelező, de még nem került rá a sor) a héten a 70. oldalig, és írjátok meg az olvasónaplót hozzá…

Ehelyett olvassák el a könyvből a tékozló fiú történetét, a bibliáról írtakat, Szent Margit legendáját, küldött a Bibliáról 32! Youtube videót, meg még egy csomót kell írniuk is. A héten.
Ne mondja már, hogy ha suli lenne, akkor most megnéznének 32 db. fél órás videót…

Bocsi, hogy panaszkodom, de ez kiakasztó.

Ráadásul a Kréta is hol volt, hol nem volt üzemmódban működik, időnként totál belassul, meg sem nyílik…

6 Likes

Mi van ha valamelyik gyereknek nincs otthon net?

Ugyan nem panaszkodsz, tökre megértem, milyen nehéz lehet ez így! Ráadásul meg majd mindent a szülőre kennek ha a gyerek nem tanulta meg… valóban ez gimiben menne ,de a kisebbeknek aligha… 32 videó a Bibliáról?! Atyaég… 9.-ben is vagy 6-7 hónapig bibliáztunk azt hittem kitépem tőle a hajamat is :open_mouth: Elfelejtettem mennyire gázok a kötelező olvasmányok is, elnézést azoktól akik kedveli ezek, de egyet se tudnék mondani ami tetszett, na jó Bulgakov szuper :smiley: Ennek ellenére rengeteget olvasok a mai napig, de az Egri Csillagok meg az Aranyember még filmként is dögunalmas :frowning: Ugyanakkor Dosztojevszkijt is nagyon szeretem, bár az nem volt kötelező. Régi számomra jó magyar írót nem tudok hirtelen mondani :open_mouth:

Huh kitartást neked, nagyon stresszesen hangzik, főleg, hogy még dolgoznod is kell emelett :open_mouth:

1 Likes

Én is ma csak egy bundás kenyeret meg pudingot csináltam, szerintem ma rendelünk pizzát vagy valamit :D.

1 Likes

Van a fagyóban 2 üres, elősütött pizzatészta, tényleg, nem is rossz ötlet, mondjuk tonhalas verzióban :laughing:. Egy kis fűszeres szószt kell kutyulnom, meg megküldöm salottával, citromos halacskával, meg egy kis sajtocskával, majd kisülve megdobálom még friss bazsalikommal (enélkül nálam nem pizza a pizza :wink:).

3 Likes

@whitemerci, szuper hozzávalók! :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts::blush:

1 Likes

Én köszönöm a megvilágosodást és a remek ötletet! :kissing_heart:

1 Likes

Részvétem és kitartás! Ezt én sem értem hogy a bánatba gonmdolták.
Én bejárok melózni, addig a nagyik vigyáznak a gyerekre, ritkábban a férjem. A férjemmel nem fog tanulni, nagyi meg gondozza a dédit, szal nem ér rá. Ha hazaértünk este 5-re, akkor állunk neki tanulni. Fa.za…

Én ma a ruháimat pakoltam :joy:, tegnap költöztem haza a kollégiumból a páromhoz. Baromi féltem az utazás miatt, na meg még sosem utaztam egyszerre 10 órát :sweat_smile:.

1 Likes

Méghogy nem rugnak ki senkit az állásából, hanem majd elküldik betegszabira, aha…egyik ismerősöm most mondta, hogy 8 év után elküldték tegnap az egyik pesti 5*- os szállodából…erről ennyit.

4 Likes

Ez nagyon sajnálatos, de én az ismerős helyében munkajogi pert is fontolgatnék emiatt az 5*- os szálloda ellen, vagy legalább felvenném a kapcsolatot egy munkajogásszal. Nagyon bízom benne, hogy 8 év után sikerül a jogait érvényesítenie, ne hagyja ennyiben ezt a dolgot! :frowning_face:

1 Likes

Már sül a pizza :laughing: :pizza:.
A ruha pakolás, vasalás a halálom, ehhez nekem ráhangolódás kell, meg konkrét elhatározás :wink:. 10 órás út megviseli az embert, de ha egyszer célba érsz, akkor az azért kárpótol.

1 Likes