Legkülönlegesebb sminktermékek

Basszus! Azt hittem, ananászok :smiley:
Amúgy jövőre csinálhatnának ananászosat is :smiley: Kezdem azt hinni, hogy ezeknek a gyönyörű pirosító/highlighter palettáknak már a dizájnja vette át teljesen az uralmat. Persze, meg van a megbízható márka, megbízható minősége, de, ha nem lennének ilyen gyönyörűen kifaragva, senkinek nem jutna eszébe x15 megvenni majdnem ugyanazt az árnyalatot. Vitrinben lehetne tartani őket :slight_smile:

4 Likes

És próbáltad is valamelyiket? A francia Sephorában árulnak ilyeneket, egyszer majd én is tervezek egyet beszerezni!

Csak egy utánzatom van, sajnos. Az a baj vele, hogy baromi keserű íze van, amúgy egészen hasonló a hatása és a kinézete (gondolom, mert még igazim nem volt).
Szólsz, ha mész beszerezni? :wink: Bár, ha jól láttam a linkelt honlapról is szállítanak.

1 Likes

Nekem ez az egyik favoritom - mármint látványban: terracotta

15 Likes

Imádom a Terracottakat. Minden évben alig várom, hogy kijöjjön az aktuális, akkor már tudom, hogy a közeleg a nyár :blush:

3 Likes

Sose nyúlnék bele :astonished: :heart_eyes:

2 Likes

Szerintem én sem, csak csodálnám. :face_with_monocle::

2 Likes

Én is így vagyok az új termékekkel. Nem bírok várni még másnapig sem. Volt, hogy lemostam a komplett szemsminkemet, hogy kipróbáljam az új palettát amíg a gyerek aludt :smiley:

6 Likes

Nálam a sminkelés többnyire kimerül a szempillaspirálnál, néha túlzásba esek és szemceruza és rúzs is kerül rám. :slight_smile: Ettől függetlenül van mindenem primerek, szemhéjprimer, alapozók, púderek, bronzer, pirosító, szemhéjpúderek, szemöldökpúder+pomádé, szájfények, rúzsok, ceruzák. Highlighterem nincsen.

Az Essence Never give up your daydreaming palettájába szerettem bele, olyan szép irizáló, élénk színek vannak benne. Egyet már ki is próbáltam lközülük.
Nekem ez a legkülönlegesebb sminktermékem, gyakran nézegetem, hogy mennyire szép.

3 Likes

És nem gondoltál rá, hogy mégiscsak elkezd használni őket? :blush: Hogy tudod megállni? Esetleg nem mered viselni? Mert egy barátnőm pl. azért nem sminkeli magát, mert hogy a sminket viselni is tudni kell!
De ha a szempillaspirál, a szemceruza és a rúzs már játszik, akkor már igazán nem lenne nehéz továbblépni!

1 Likes

Olyan sminktermékre gondoltál, ami nekünk már megvan, vagy amire még csak áhítozunk?

Nem tudok sminkelni :smiley: Télen, amikor már nagyon nem tudok mit kezdeni magammal, akkor néha kikenem magam, de nem vagyok sosem elégedett az eredménnyel. Gondolkodtam már azon, hogy elmegyek egy tanfolyamra, de nem tudom, mikor lesz belőle valami.

2 Likes

Én idén tavasszal voltam egy kezdő sminktanfolyamon és megmondom őszintén, hogy nem lettem sokkal okosabb. Igaz, hogy a szemhéj és arcprimerről is ott hallottam először, meg még egy-két hasznos dolgot magamba szívtam, de az összes eddigi tudásomat autodidakta módon szedtem össze. (Videok, blogok, és most itt, ezen a fórumon.)
Tegnap a FB feldobta a 2 évvel ezelőtti emlékemet, és el voltam képedve, hogy milyen pandamaci szemet festettem akkor magamnak. Azzal a különbséggel, hogy nem feketével voltak a szemeim körbemázolva, hanem fehérrel. :see_no_evil:

3 Likes

Bármilyen sminktermék, amit csak láttunk az interneten, esetleg élőben, vagy a birtokunkban is van, a lényeg, hogy számodra különleges legyen. Akár olyan sminkeket is megoszthatunk egymással, amiknek különleges története van, hogy hogyan jutott hozzánk. :slight_smile:

2 Likes

Értem, köszi! Na olyan lesz bőven, ami után ácsingózok! :smile:

1 Likes

Én amikor eldöntöttem, hogy ezentúl foglalkozom vele, akkor esténként otthon gyakorolgattam. :relaxed: Nem vicc, este 9-kor elkezdtem sminkelni, ahogy kell primertől rúzsig. Mindig lefotózgattam magam, hogy mi hogy áll. Meg pl. így gyakoroltam be a szemem sminkelését is, ami most már - általában - egész jól megy. Vagy hogy ecsettel, blenderrel, vagy kézzel vigyem-e fel az alapozót? Melyikkel milyen a végeredmény.
Mert az egész csak gyakorlás kérdése, pedig nálam ügyetlenebb kezű nem sok van…

6 Likes

Nagyon szuper YT videók vannak! Sokkal egyszerűbb, gyorsabb mint tanfolyamot fizetni, sok ügyes YT sminkes van. Magyarok közül Bebita Bonita, Tauz Nóra, Csenke Ildi akik szerintem tök szépen sminkelnek (biztos van akit kifelejtettem), illetve van egy román lány, Andrea Ali, aki csinált pár “mistakes to avoid” videót, az elsőt legalább 3-szor megnéztem, a tipikus hibákat is bemutatja, amiket el kell kerülni! Arca egyik oldalán helyesen, másikon hibásan sminkel, hogy szemléletesebb legyen.

4 Likes

Ahogyan Anett is írta, nagyon jó Youtube videók vannak, kifejezetten oktató jellegű videók is. Lisa Eldridge csatornája szerintem egy aranybánya, a régebbi videói között az alapozó választástól elkezdve az alapozási technikákon át a satírozásig, szemöldök korrigálásig tényleg minden megtalálható. Illetve tudom, megosztó személyiség (most meg már különösen), de én Jaclyn Hilltől is rengeteget tanultam, különösen a 6-7 évvel ezelőtti videóiból, amikor még szinte tanított. Nekem nagyon hasznosak voltak.

3 Likes

Jaj azt a videót én is vagy háromszor megnéztem, annyira jó volt!

Nagyon tehetséges az a lány, nekem a személyisége is átjön. Baromi jól összeszedte a tipikus hibákat.

1 Likes