Krémmániás modoros blog

Ezek és az ehhez hasonló kifejezések futótűzként terjednek. Nincs velük baj alapvetően, csak amikor századjára látom, már unalmas. Akármennyire is szerette volna a költő, hogy jól hangzó kifejezéssel írja le a termékhez fűződő érzelmi viszonyát, valójában semmi egyedit nem sikerül megfogalmaznia. Csak hogy én is modoroskodjak kicsit.

1 Likes

A pórus centerben sétálgatok, na ez eszembe is jutott :joy::joy::joy:

3 Likes

Nekem meg tágak a pólusaim :smiley: ezt bűn volt leírni :smiley:

3 Likes

A Dior Sauvage-nal frissen regisztralt NZsigmond velemenye peldaul megnevettetett. Nem az a hude kifinomult parfumkritika es stilusaban sem egy Zolyomi, csak viccesnek talaltam. Barki lehet persze, nekem ilyenkor megfordul a fejemben, hogy egy kicsit kattant no irta, aki kiprobalja a ferfi szempontbol eloadott meselest, de ez is izgalmas benne.

1 Likes

Nekem is tetszik az a vélemény. Nem ismerem az illatot, de hasznosnak jelöltem, mert annyira stílusos.

Stílusosnak pont nem mondanám, de vicces.

Nekem is nagyon tetszik :grinning: Sokkal szívesebben olvasok el egy ilyet, mint egy kimért, komoly hangvételűt :slightly_smiling_face: Sajnos én nem vagyok ennyire kreatív, hogy ilyen szórakoztató stílusban írjak. Inkább tárgyilagos véleményeket sikerül rittyenteni.

3 Likes

Szerintem stílusos, nem pont a szó hagyományos értelmében, de nekem akkoris az :smiley: de nem is ez a lényeg.

szerintem meg se nem stílusos, se nem vicces. viszont őszinte, lényegre törő, és még ha a nyelvezet nem is tetszik, de az információ - vagyis hogy mit gondol a véleményező a parfümről - maradéktalanul átjött. vagyis hasznos és informatív.

1 Likes

ha már a jútyúber úgy mondja… valaki segítsen nekem, hogy a “cakey” az hogy van magyarul, mert egy szóval nem tudom leírni, max egy olyan barokkos körmondattal, hogy “összeáll az arcomon x idő után, és minél több púdert teszek rá, annál rosszabb” :smiley:

1 Likes

Darabos lesz, kukacosodik, töredezett hatást kelt, nem tudom… a “cserepesedik” ugrik még be, bár azt inkább ajkakra használjuk (ha jobban belegondolunk, azzal kapcsolatban is hülyén hangzik, csak már megszoktuk).
A panre tud valaki valami jobbat a tepsinél? Képtelen vagyok a kis tartókra használni.

1 Likes

A cakey-re a fűrészporos hatásút használom. A pan pedig nálam csak tok :slight_smile:

1 Likes

volt, hogy én se tudtam a cakey-t lefordítani, most azt mondanám, hogy vakolat :smiley: , ha sminkről beszélünk.

2 Likes

pan = betét, paletta utántöltő

vakolat :smiley: ez mondjuk jó
@Amadea, nekem a tálca ugrik be a pan-ról, meg a petri-csésze (bár ez elég életszerűtlen :smiley: )

A tálca egész jó.:slight_smile: A tepsiről nekem mindig egy nagy gáztepsinyi süti ugrik be… az angol “pan”-ről bezzeg csak a szemfesték jut eszembe.:smiley:

1 Likes

Azokat a kis fém tokokat (pan) akár üresen, akár pl szemhéjfestékkel töltve betétnek, paletta utántöltőnek hívják.
Illetve még a tégely is a magyar megfelelője ennek az angol szónak.

1 Likes

Ésszerű…na ettől falnak megyek. Jellemzően a piactéren fordul elő, pl. “Az ára alkuképes ésszerű keretek közt…” “ésszerű alku belefér”…

Továbbá:
pólus…bajlós (baljós akarna lenni)…
folytogat az illata…selytelmes…kellemes a fillingje…pistával 5000 ft (ez viszont tetszik!:grin:)…nice parfüm…la vi eszt bell…

Úgy birom, mikor egy véleményben még az is benne van, mikor lett szobatiszta a gyereke, de közben a termékről nem derül ki semmi. Amit én sem kedvelek az a novella terjedelmű, erőltetett, dagályos, mindent beszél de semmit nem mond típusú vélemények.

2 Likes

“Ésszerű alku” kapcsán jutott eszembe, kicsit off sztori: láttam múltkor egy terméket 10e forintért, valaki megkérdezte hogy 5e-ért postával együtt viheti-e…iszonyú pofátlanok néha az emberek.
Tőlem egy Guerlain Shalimar Souffle limitált majdnem teli üveges (kb. 45 ml volt benne) parfümre írta anno valaki hogy csere megfelel-e, válogassak tőle többet is. Megnéztem a termekeit, illatminták (nem extrák) és csupa 100 forintos boltos maradék…írtam neki hogy köszi de nem.

Ja még az is olyan bicskanyitogató amikor valaki leütne egy 18e forintos Chanel-t de csak akkor ha a posta ktg is benne van…komolyan, ennyiért vesz parfümöt de a pt ktg nem fér már bele?! Nem értem…

1 Likes