Krémmániás modoros blog

Anett0721, hát fogsz találni nálam is túlzásokat szerintem :smile::smile: De tudok magamon is nevetni, pláne a régebbi (kezdő krémmániás) véleményeimben.

1 Likes

Elütések nálam is vannak bőviben mert telóról írok véleményt mindig. Ez legyen a legkisebb baj :slight_smile: Felesleges info nincs szerintem, ha te valamiért fontosnak tartottad leírni akkor az a véleményedhez tartozik :wink:

Juj lányok, engem komolyan megijeszt, hogy ennyire kritikusan olvastok minden véleményt :smiley: Én nem várom el, hogy csak tökéletesen olvasmányos, szépirodalmi remekműnek is beillő vélemények szülessenek (persze jól szórakozom, ha ilyeneket olvasok), legtöbbször megelégszem azzal, ha informatív.
Nekem is halálom a rossz helyesírás, főleg olyankor, amikor ott van az orruk előtt helyesen leírva és mégis rosszul írják. (Pl.: ‘XY szemhéjtus’ nagy betűkkel a címben, és képesek leírni, hogy ‘Ez a kedvenc szemhélytusom’… Ilyenkor elgondolkodom, hogy észre sem veszik, hogy nem ugyanúgy írták, vagy azt gondolják, hogy a címben is rosszul van, de ők az okosak, akik tudják, hogyan kell leírni?)
Nem szeretem, amikor teljesen hülyén csillagoznak. Pl.: ‘Nem ez a legjobb arckrémem, de nem rossz’ és adnak rá 5 csillagot. Vagy ‘az eddigi legjobb krém, amit használtam, de az összetevői miatt csak 2 csillag’. Szerintem az összetevőket mindenki megnézi külön, ha valakit érdekel, ezek nem titkos információk, amit csak a megvétel után lehet megtudni. Ha fontosak nekem a szép összetevők, nem veszek meg olyat, ami nem ilyen. Ha meg nem érdekel annyira és megveszem és még jól is működik az adott dolog, akkor minek lehúzni? Ha a boltban gyorsan rákeresek, akkor nem az összetevők pontozása érdekel (vagy ha igen, akkor kifejezetten azt nézem meg), hanem az, hogy jól betölti-e a funkcióját.
Nagyon zavar az is, amikor nem tudják használni a megjegyzés funkciót és véleménybe írnak kérdéseket (‘Nem próbáltam a terméket, de érdekel, nem tudjátok, hol lehet beszerezni? Addig is 5 csillag’).
Összességében engem inkább ezek zavarnak, nem annyira az általatok említett közhelyesnek tűnő fordulatok. Inkább legyenek benne olyanok és legyen nagyjából hasznos (de legalább nem teljesen haszontalan) a vélemény, mint az ilyen teljesen használhatatlan hülyeségek.

7 Likes

Ezek valóban zavaróak, amiket említesz.
Alapvetően én sem vagyok kritikus csak amikor már egy nap a 23. parfümnél olvasom hogy “ezt emberek tudni kell viselni!”, már néha a hajam tépem :slight_smile: Vagy a “vagy szeretik vagy utálják, köztes út nincs” klisét. Lehet túl sokat olvasgatok Krémmániát :sweat_smile::sweat_smile:

2 Likes

Oh szepirodalmat pont nem varok :blush::blush::grin:
Amugy nem kell megijedni, de tenyleg vannak borzaszto kozhelyek a kremmanian… es neha tenyleg a falnak megyek toluk.
Igen, amiket irtal, azok a tartalmi hibak, tenyleg zavaroak! Engem sajnos a stilus is sokszor idegesit :joy::joy::joy: ezt szeretnem kiirni itt magambol a kozremukodesetekkel :blush::blush:

A helyesírás engem is nagyon zavar, főleg, hogy most már mindenki gépén/telefonján van egy alap helyesírás ellenőrző program…
Szerintem nehéz 100. hozzászólóként egy kommersz terméknél (pl. tusfürdő) különleges véleményt írni. Én ilyenkor szépirodalmi igény nélkül leírom a számomra legfontosabb tulajdonságait a terméknek. Első véleményezőként persze más a helyzet, ott nyugodtan ki lehet bontakozni :wink:.
A parfüm szerintem egy külön világ. Én nem érzem ki az illatjegyeket, szóval arról nem tudok írni. Az, hogy tetszik, meg nem igazán segít senkinek, így inkább nem írok semmit. A mese nem az én világom, de néha jól esik elolvasni, hogy kiben mit idézett fel az illat. Viszont a “tudni kell viselni” dolgot sosem értettem. Csak olyat vesz meg az ember, amit szeret viselni, nem? Az, hogy illik-e hozzá az illat, elég szubjektív. Az, hogy nekem nem tetszik a buszon a 17 éves Juliska nagymamás parfümje, attól ő még gondolhatja azt, hogy ő ezt igenis tudja viselni :smile:.

2 Likes

Hogy erősítsem az önkritika vonalat, én viszont sokszor hosszú, már-már barokk körmondatokat írok. Nekiállok az írásnak, de úgy érzem, túl általános a dolog, belekerül egy “szerintem” és egy “úgy érzem”. Aztán egy “néha/gyakran” majd egy “lehet”. Rájövök, hogy nem elég pontos a “kellemes állagú”, ezért inkább leírom mihez tudnám hasonlítani. Még néhány módosítás, és mire a mondat végére érek, már nem is tudom, mit akartam az elején. :rofl: .

6 Likes

Szuperul megvilagitottad a zagyva velemenyel szuletesenek korulmenyeit :rofl::rofl::rofl: Nagyon vicces volt. Biztos sokan igy irnak es fogalmazzak es a vegere maguk se tudjak kovetni.

A velemenyeknel szerintem senki se szepirodalmi muveket var el. En sokkal jobban szeretem a tapasztalatokra tomoren es sallangmentesen utalo velemenyelet, mint a nagyon profi, szakerto kritikanak szant, szepsegipari kozhelyellel teli iromanyokat. :blush:

1 Likes

Ooooo senki se var kulonleges velemenyt.
Nekem epp az a benyomasom, sokan azt hiszik, ez az onjelolt szepsegipari bloggerek arenaja, mikozben itt nem velemeny szepsegverseny van.
Nyugodtan lehet (szerintem) az a velemeny targyilagos vagy szaraz vagy mi. :blush:

4 Likes

Hiánypótló topic, már régen gondolkodom rajta, hogy csak engem idegesítenek-e ezek az unalomig elcsépelt nyelvi modorosságok…:slight_smile:
Engem pl a következők kergetnek őrületbe, vigyázat, gonosz leszek :smiley:

  • ás/és-ezés …pl: “szaladgálós” , “újravevős”
  • “fufu”, “puff” , “fuffantás” stb nyelvújítások
  • “lábikóm” , “pofim”, “praclim” amikor felnőttek becézgetik a saját testrészeiket…
  • “tusi”, “parfi” és egyéb cukiskodó rövidítések
3 Likes

A " cukiskodó", becéző kifejezésektől engem is a hideg ráz, nem csak itt, bárhol, akár írásban, akár szóban. Konkrétan a cukiskodó kifejezés is idétlen szerintem.
Illetve nem értem, ha régóta van adott kifejezére magyar szó, miért nem azt használják.
Néha feltűnnek helyesírási hibák, de mivel ez nem szépirodalmi vagy nyelvészeti oldal, ezért nem tartom zavarónak.
Akik regényt ír a parfümökről, az engem inkább ámulatba ejt, hogy lehet ennyit írni egy illatról.
Ha valaki csak egy szót ír egy termékről, az is lehet kifejező, mindenesetre egyértelmű és lényegre törő.

Sokan szerintem itt kiélik írói vénájukat is.

Ha már modor a krémmánián, nekem erről az jutott eszembe, amikor pár hete itt a fórumon az egyik Oriflame-es tagot oszották ki…az nagyon modortalan volt, ahogy leszólták :frowning: Azóta el is távolították azt a topicot.

1 Likes

Sziasztok. A topikot olvasva döbbentem rá, hogy én még sosem olvastam parfümös véleményt. Nem is fogok. :smiley:
Amúgy számomra mindegy a stílus, derüljön ki a lényeg, és kész. Levonom a saját következtetéseim, és szórakozásból sosem olvasok véleményeket csak úgy. Mindig egy konkrét termékre keresek, így nem találnak meg a modorosságok. Nem a fő vonalat követem, sőt, számomra általában azok a termékek jönnek be, amit a többség utál:D. Így tessék a pozitív véleményeim értékelni:D.

3 Likes

Mintha teljesen alaptalan lett volna… Nem lehetséges, hogy több ember véleménye okkal egyezik egy adott személy ellen?
De akkor legyen, ezennel én is modortalan vagyok! :expressionless:

2 Likes

Sheila, nagyon jo, hogy jottel es irtal ehhez a temahoz!!! :joy::joy::joy::joy:

A stíluson, “hogyan” -on van a hangsúly, nem azon, hogy igaza volt -e bárkinek is :smiley: :smile:

Volt, akinek sikerült kulturáltan megfogalmazni, volt, akinek nem. Az , hogy kinek volt igaza, teljesen más kérdés :smiley:

1 Likes

Sajnos ott a topikindító hülyének nézte a fórumozókat. Egyértelműen reklámnak szánta, és sajnos ezt többszöri figyelmeztetésre is tagadta. Nem mindenkinek van türelme sokadjára is felhívni az erőszakos hálózat-reklámozók figyelmét, ezt én megértem :frowning: Nagyon zavar engem is amikor megpróbálnak konkrétan hülyének nézni. (értem ezt arra hogy a hölgyemény minden mást leszólt és egy -teljesítményre- alsó-középkategóriás márkát minden fölé emelt mert Ő azt árulja. Ez etikátlan.) Megértem amikor az emberek többsége nem tud tanítónénis mosolyt erőltetve elmenni mellette.

2 Likes

A “szaladgálós” szót én is használom, van szaladgálós dzsekim, cipőm és CC krémem de parfümöm is :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
A cukiskodás engem leírva szokott zavarni, életben ismerek olyan embert akinek átkozott jól áll és tök természetesen. De ritka az tény.

Az szokott zavarni még amikor valaki nagyon törekszik a laza-egyedi-menő fogalmazásra, de persze lehet hogy való életben meg tökre illik a személyiségéhez. Pl.
hajam - a tollazatom
körmöm - szarucskáim
bőröm - kültakaróm
stb.

2 Likes

Nekem a kedvenc kifejezésem a “Szerettem volna szeretni”…
Bár lehet én is használtam már…
A cukisodás engem nem zavar, én is sokat becézgetem a szavakat, mondjuk max szóban és barátok között, írásban nem nagyon.
A helyesírás vagy elírás viszont feltűnik. Nem vagyok tökéletes én sem, csak valamivel másképp olvasok, nem vizuálisan, hanem minden szót betűről betűre. Biztos lassabb is… Viszont így minden hibát kiszúrok, akár ha csak két betű össze van cserélve. Bár még ez sem zavar a véleményeket olvasva. Sokkal jobban bántja a szemem, amikor nincsenek mondatok, a szavak sem feltétlenül vannak jó sorrendben vagy jól ragozva… Az hogy telefonról készül egy vélemény, oké hogy sok hibalehetőséget rejt magában, de némely vélemény már igénytelen.

A kültakarót én akkor használom, ha már 5x leírtam egy helyen a bőröm szót. Néha nehéz szinonimát találni.

1 Likes

Én szoktam használni ezt a kifejezést, hogy nagyon akartam szeretni :thinking::expressionless: De az, hogy szerettem volna szeretni tényleg furán hangzik.

2 Likes