Krémmániás modoros blog

Két dolog miatt szeretet-gyűlölet nekem a kremmania.

Rettento sok fordulat bantja a fulemet (szememet, stiluserzekemet), vannak trendi kifejezesek, amiket egymasrol masolnak a kedves velemenyezok, de sokszor fajdalmasak.

Ezeket egyebkent sejtem, hogy kulfoldi influenszerektol csenik, de ha valaminek, ennek vegkepp nincs motivaciom utananezni.

Ha a modoros blogot ismeri valaki, nagyon vicces, na az jutott eszembe rengetegszer, milyen konnyen irhatnek egy kremmanias modorossagokbol allo bejegyzest. Nem teszem, inkabb itt kerdezem - masnak is zavarja a szemet nehany elcsepelt, modoros, stilustalan fordulat?

A jo oldala, hogy nagyon sok velemenyezo kifejezetten vicces, szellemes, fordulatos, elvezetes velemenyeket ir. Ha van kedvetek a kedvenceiteket reklamozni, linkeljetek ide toluk nehany klasszikusan szep velemenyt! :blush:

Jaj de szerettem a Modoros blogot!

2 Likes

Az említett blogot nem ismerem, és nem is feltétlenül biztos, hogy a témába tartozik szorosan amit most írni fogok, de amitől hidegrázást kapok: MINDEN parfümhöz odaírja legalább egy véleményező, hogy “ezt tudni kell viselni”. A 60 ezreshez meg a 999 forintoshoz is, gyümis, vaníliás, tökmindegy, de ez az a mondat, ami olyan elcsépelt, unalmas, klisés, hogy fáj :sweat_smile:

A másik amit utálok, a vadregény meg a szépirodalmi majmolás, ez is parfümöknél jellemző. Amikor valaki ilyen stílusban ír pl. “a leány felnézett, sebtiben megtörölte ábrándos szeméből a múlt könnyeit mert tudta, viszontlátják még egymást. És az illat, ó az illat lesz az, ami mindig rá emlékezteti majd…! Na, nekem ez a csodálatos illat pont ezt az érzést hozza!”
Ezek meg erőltetett írások, nekem szintén semmitmondóak.

6 Likes

Hahaha de jot rohogtem ezen.
Koszi!
En is fogok idezni, finoman kezdtem, egyelore visszafogtam magam… de mar nem sokaig. :smiling_imp:

1 Likes

Amitől a hideg futkos a hátamon:
szemhélypúder
pólusok.

13 Likes

Kihagytam a másik klisé-kedvencet: “ez olyan megosztó, valaki vagy szereti vagy utálja”.
Ezt is minden parfümnél olvasom legalább 2X… :smile:

De hogy jót is írjak: imádom amikor valaki szemlélteti a példáját, pl. nem azt írja, hogy “vénasszonyos”, hanem kifejti, hogy “fogára tapadt avas rúzsos, kikopott szőrmesapkás, bokaharisnyája is kilóg típusú befőttet frissen eltett nagyanyám típusú nénék jutnak eszembe róla”.
Tudom ez eléggé pejoratív, egyszerűen csak vizuális típus vagyok és sokszor hangosan felnevetek ezeken a brutálisan életszagú megfogalmazásokon.

3 Likes

Bocs még egy (lőjetek le nyugodtan :smile:), ami viszont tényleg modoros kategória: "oh ez tipikus tetszőleges bazidrága niche márka ideképzel "
Amikor jelzi a véleményező, hogy ő bizony már az anyatejjel is 60 ezres parfümöt szippantott és illatról felismeri A Házat. Sznobizmus :sunglasses:

Ja meg amikor azt írja valaki hogy “sexy illat”. Magyarul mé’ nem megy, a “szexi” szóval mi a baj? :slight_smile:

7 Likes

figyi, a sminkkedvelők társasága elég belterjes, vannak a külföldi influencerek által használt kifejezések, amiket az egyszeri néző (vagy hazai influencer, aztán az ő nézőközönsége) átvesz. ez manapság már-már félúton van a szakkifejezés és a szleng között, nevezheted modorosnak, de szerintem inkább érdemes egyiket-másikat megjegyezni, főleg mert nem sok pontos szinonimája van. persze, aki nem néz semmiféle ilyesmit a neten, az nem fogja érteni, és “modorosnak” gondolhatja :smiley:

2 Likes

Egy-egy meta megjegyzés: “úgy látom, én leszek az első, aki lepontozza”, “nos az ÉN bőrömet egyáltalán nem irritálja”

Parfümös sznob litánia kötelező eleme: “nem méltó az anyaillathoz”

5 Likes

Meg tudom kulonboztetni a tudomanyt a modorossagtol. Nem hiszem, hogy a youtuberek annyira nagy bolcsesseget terjesztenenek… :joy:

2 Likes

Ezektől rosszul vagyok én is.

1 Likes

Anett, szetrohogtem magam a peldaidon! :joy:
A romantikus lanyregeny annyira jo, tehetseges vagy, irhatnal par parfumkritikat ebben a tulburjanzo stilusban. :blush:

A modorossagokrol, vagy engem zavaro, elcsepelt fordulatokrol azt vettem eszre, nem tudnam sorolni, ilyenkor nem ugranak be, de amikor olvasom a velemenyeket, ujra meg ujra olvasom oket, akkor tudom, hogy na ez is olyan.
Rettento sokan irjak pld. azt, hogy “teszi a dolgát”, amit ertunk, ertunk, de ez is kicsit elcsepelt mar.

Kedvenc velemenyezoim egyebkent azok, akik viccesen irnak, ez az egyeni preferenciam. Szeretem, ha ugy irnak, hogy ott a sajat tapasztalatuk az adott kremmel vagy illattal, de kozben frappans az egesz.

Nem tartom akkora komoly tudomanynak, ami itt megy. A tudomany a vegyeszi vagy hasonlo vegzettseg es tudas, de nem lattam meg ilyen hozzaerto velemenyezot. :wink: (Van 1-2 kivetel, pld Wishes :wink:, de ez nem jellemzo).

2 Likes

Nem méltó a Házhoz!
Szégyellje magát a parfümőr!
:joy::joy::joy:

1 Likes

A helyesírás is sokszor rémálom!
Engem roppantul idegesít, hogy szinte mindenki azt hiszi, külön kell írni, hogy “szerű”.
De ezt nem is kezdem, elgépelni is lehet és sokszor gyorsan véleményezünk… illetve nem mindenki erős ebben és most nagyon toleráns próbálok lenni. Tényleg nem is ezt akartam kiemelni (bár a rossz helyesírás nagyon zavar), inkább a stílusbeli trendeken akartam egy jót nevetni.

Másik jellemző hatás, amikor angolból fordítanak magyarra, mert a jútyúber is úgy mondja… de ez az élet. Bántja a fülem, szerintem a jó stílus az az anyanyelveden gazdag szókinccsel jár. Nem vagyok purista, pont az zavar, hogy sejtésem szerint az angolból lopós kollégák a középfokún megbuknának. Ne legyen így persze! De kevés huszonévest, youtube-on művelődő korosztályból valót láttam, aki használható, stabil nyelvtudással rendelkezett sajnos.

5 Likes

Néha én is elragadtatom magam amúgy és túlzásokba esek a parfümöket illetően, majd keresek ilyet magamtól is, vicces elolvasni a saját évekkel ezelőtti -néha ömlengős - írásaimat is :innocent::smile:

1 Likes

Kedvencem: “Rossmannba/DM-be vettem”. Pontosan eddig érdekel a vélemény, azonnal görgetek tovább, amikor így kezdi valaki.

3 Likes

Teljesen igaz, gyakoroljunk onkritikat!
Ki ne irna neha omlengosen! Jo, en eleg ritkan, hihihi. Neha talan en is elgyengulok.

Amugy neha olyan hosszan irnak egy-egy termekrol, hogy egeszen elkepedek es egyszeruen turelmem sincs vegigolvasni a szoveget. Tenyleg oldalakon at ir neha valaki. :open_mouth:

1 Likes

Anett, kremmanian mi a felhasznaloneved? :wink::blush:

Ez engem is nagyon zavar. Múltkor beszélgettem valakivel és folyamatosan rosszul mondta. Alig bírtam ki, hogy ne szóljak neki. Bántja a szemem és a fülem is.

4 Likes

Múltkor visszanéztem a régi véleményeim és azt vettem észre, hogy tele van hibákkal. Komolyan szégyelltem magam és nekiálltam javítgatni.
Nem vagyok egy nagyágyú véleményezésben, de igyekszem nem írni bődületesen marhaságokat és felesleges információkat.
Engem azok a vélemények zavarnak még, amik csak annyiból állnak, hogy “tetszik”.

2 Likes