Koreamánia - tényleg jobbak?

Hopp, a kezdőtémához meg elfelejtettem írni, hogy miben rejlik a titok:
Szerintem abban, hogy kultúrája van a bőrápolásnak, röviden az értékrend részét képezi a szép bőr.
Ennek okán pedig olyan termékeket készítenek, amelyeknek magas a hatóanyagtartalma, emellett pedig a többsége szép, bőrbarát incivel rendelkezik. Ár-érték arányban verhetetlenek, mivel nagy a verseny, Dél-Koreában nagyon sok szépségipari gyártócég található, és minden utcasarkon van egy márkabolt. Emellett folyamatosan fejlődik az iparág, mindenben elsők. A marketing terén is vannak különbségek, a legszembetűnőbb az, hogy nincs hazugság. A termék tényleg azt tudja, ami a leírásban, vagy az ajánlásban van. Ha egy bőrnyugtató terméket akarnak eladni, akkor nem pakolják tele alkohollal, hogy egy nagyon alap példát mondjak, és kb biztos, hogy az a kence tényleg nyugtatja a bőrt. :slight_smile:
Összehasonlítva a nyugat-európai márkákkal, óriási a különbség. Számtalan terméket tudok mondani, aminek ha találunk is európai vagy amerikai megfelelőjét, árban a többszöröse. De inkább az a jellemző, hogy a nyugati termékek kevés hatóanyagot tartalmaznak, rengeteg a közepes, vagy a pirosló inci, és sok pénzt kell kifizetni érte (sokszor a semmiért). Vannak drága és rossz termékek, és vannak jó és olcsó termékek is a nyugati piacon, de arányaiban egyszerűen nem lehet összehasonlítani a dél-koreai piaccal. Előbbiben a megfelelő készítményeket kell kutatni a sok sz@r között, utóbbiban a nem megfelelőket kell kiszúrni a sok jó között.

1 Likes

Szerintem - ahogy Dzsanki is mondja - az a “titok”, hogy náluk állati nagy a piaci verseny. Egyszerűen nem tehetik meg a márkák, hogy olyat ígérjenek ami nem válik be, vagy vacakot forgalmazzanak vagyonokért, mert annyi más opció van, hogy lehúzhatnák rögtön a rolót. És ez a másik ami nekem nagyon elnyerte a tetszésemet, hogy egymillió féle termék van egymillió féle bőrre. Ha itthon bemész a DM-be, van Nivea arcápoló száraz, normál meg zsíros bőrre ozt’ csókolom, én évekig nem találtam a kombinált bőrömre még egy egyszerű hidratáló krémet sem, olyat meg egyáltalán nem amiben van fényvédő is. A koreai piacon meg mindenki talál ezer féle cuccot a saját bőrére, az a nehézség (idő és pénz), hohgy megtaláld a sok közül azt ami tényleg neked jó. Ráadásul a nagy versenynek hála olyan áron lehet hozzájutni, amiért itthon nem kapsz még csak hasonló termékeket sem.
Ár tekintetében én az elején borzasztó lehúzásnak éreztem és teljesen kivoltam hogy tízezreket elköltök egy kezdő rutinra aztán még újra is kell vásárolni a cuccokat, de aztán rájöttem,hogy a cuccok többsége nagyon gazdaságos, nem egy terméket használtam 8-10 hónapig napi szinten és úgy már nem olyan vészes elosztva. Még most is árérzékenyen vásárlok, de így is ki lehet fogni kincseket.
Az időtényezőhöz hozzászólva pedig: Én általában ha nem számítom az arctisztítást (mert azt úgyis fürdés közben végzem, nem plusz idő) 3-4 réteget kenek, reggel kevesebbet. Soha nem szánok plusz időt rá, egyszerűen sorozatnézés közben kivándorlok egy fél percre és pacsmagolok, vagy ha extra lusta vagyok odakészítem magam mellé a következő lépést és csak kenegetek miközben mást csinálok. Nem vesz el sok időt és úgyis fel lehet (kell) fogni,hogy ez kényeztető idő magadnak :slight_smile: Inkább az ebay és a témában íródott oldalak böngészsése vesz el sok időt, de ez személyes hobbi :smiley:

3 Likes

Nagyon szimpatikus megközelítés, ahogyan írjátok, hogy szinte nem lehet mellényúlni a koreai termékekkel, mert minőségi termékekről beszélünk. Bezzeg felénk, már annak is tudunk örülni, ha nem csak a pirosakat vesszük meg jó sok pénzért. Szerintetek hol tudok infót gyűjteni arról, hogy az érett bőrre mi lenne az, amivel kezdjem az ismerkedést? Köszönöm a segítséget!

Sziasztok!
Én sajnos nem igazán lettem jóban a koreai termékekkel. Nem tudom, hogy én rontottam-e el valamit, de talán egy hidratáló felkenése nem kéne, hogy kihívás legyen… szóval próbáltam a Mizon, a Cosrx és a The History of Whoo több termékét is, de mindegyiknél ugyanazt tapasztaltam: felkenem a fejemre és OTT VAN. Kész, ennyi. Ott fog vigyorogni/csillogni/ragadni órák múlva is, közben meg vagy semmit sem csinál, vagy szabályosan fuldoklik alatta a bőröm. :frowning: Ja igen, meg voltak a “nyálkás” krémek, és most nem a csiganyálasra gondolok, hanem amikor fent van a fejeden, majd pár óra elteltével inkább lemosod, mert rossz érzés az egész, aztán amikor mosod, a víztől ilyen csúszós-nyálkás trutyivá alakul, és megint érzed, hogy az égvilágon semmit sem szívott be a csodaösszetevők közül az arcod, ellenben alatta szanaszét száradt. A giccses dobozos szuperdrága The History of Whoo meg konkrétan olyan, mintha tiszta vazelint kentem volna az arcomra. Ragad, fullaszt. Szerencsére csak mintáim voltak (3 különböző pakk), de másnak is azt ajánlom, hogy mintát vegyen először, akár ebayen, mert lehet, hogy van, akinek beválik, de ha egyik sem (mint nekem), akkor mégsem akkora pénzkidobás.

Egyetlen amit ki tudok emelni úgy-ahogy, az a Tonymoly Floria hámlasztó zseléje (ami inkább arctisztító szerintem, nagyon kíméletes, és szerintem csak a maradék koszt viszi le, de ettől most tekintsünk el :smiley: ), a Nutra Energy 100 Hours Cream nevű argánolajos krémük sajnos megintcska nem túl meggyőző, de legalább nagyjából felszívódik.

Amit még hozzáfűznék, hogy eddig az összes koreai krém irritálta a szemem, ha éjszakára használtam (értsd, belefetrengtem a párnával szemkörnyékre). Elég sokféle arckrémem van, azért nem egy agysebészet olyat csinálni, amitől nem arra kelek, hogy bedagadt a szemem és nem bírom kinyitni rendesen… Szóval szerintem rendeljetek mintát Ebayről, mert hiába nem olyan drága a legtöbb, nem biztos, hogy kompatibilis mindenkivel.

1 Likes

Sajnos még nem tudtam jobban megismerkedni a koreai szépségápolással, de most fogom magam belevetni :slight_smile: Egyelőre elég nagy a lelkesedésem. Tudom, hogy alapvetően más fajta bőrre vannak kifejlesztve a termékeik, de azért teszek egy próbát , szívesen kísérletezek :slight_smile:
Szerintem: Amiért ismerté válthatott: terjed a k-pop (zenei irányzat) és ma már a legtöbb idol szépségápolási rutinját le lehet követni (nem feltétlenül csak a nőkét), ami ugye nekik is és a célközönségnek is elég hasznos. Meg ugye vannak a magam fajta kísérletezgető emberek és még ugye lehet ezer másik ok is.

1 Likes

Imádom a koreai termékeket, mert szép az incijük és tele vannak hatóanyaggal, minden problémára kínálnak megoldást, nem csak 3 féle fő bőrtípusra.

Épp BB krém keresésben vagyok, és a nyugati BB-kkel összehasonlítva iszonyú nagyok a különbségek. A koreaiak tele vannak bőrtápláló, antioxidáns összetevőkkel, növényi hatóanyagokkal, mellőzik a potenciálisan irritatív anyagokat, míg a nyugati márkák csak átnevezték az alapozójukat BB-re, de ugyanúgy vörös és sárga pöttyöktől teli az INCIjük…

Természetesen nem minden termék válik be ezek közül sem, tehát nem mondom, hogy minden koreai termék aranyalma, de nagyon izgalmas cuccokat árulnak, óriási a verseny, ezért eszméletlen nagy hangsúlyt kap az innováció és a folyamatos termékfejlesztés is. Még egy nagyon fontos szempont, hogy az áruk is kedvező.

Én úgy használom őket, hogy miközben sorozatot, egy riportot, videót, vagy bármit nézek, esetleg beszélgetek a párommal, közben pár percenként magamra kenek egy réteget :smiley: Nem állok sehol, nem várok fél órát a tükör előtt, hanem “pótcselekvéstként” bekenegetem magam.

1 Likes

Nekem a koreai rutin tette helyre a bőröm. Minden fórumon reklámozom őket, ahol csak tehetem, mert szerintem ott őrzik az arcápolás szent grálját. A titkuk szerintem is a minőségi összetevők és a hatóanyagtartalom. Nagyon-nagyon elégedett vagyok a koreai termékekkel és még nem nagyon csalódtam bennük. Olcsók, egyszerűen beszerezhetőek, ráadásul gyorsan. Én kisgyerek mellett az online rendelést és a házhoz szállítást nagyon megszerettem, és bizony csecsemő, most már totyogó mellett is belefér reggel, este fél óra. Más nem, de ez igen, mert ennyi kényeztetés igen is jár. Meg ennyi kell, hogy összeszedjem a fejem az esténkénti átlag 7 kelés után most már 15 hónapja egyhuzamban. A koreai rutinnak hála, meg sem mondják rólam, hogy nem alszom lassan 1,5 éve:D. Nekem ennél nem kell több bizonyíték.

3 Likes

Megtettem az első lépéseket Ázsia irányába, és… kedvezőek a tapasztalataim! Na nem azért, mert minden kiürült éppen itthon, hanem azért, mert én azt nem győzöm kivárni…
Két termék, amivel elkezdtem a barátkozást, ezek:
HADA LABO GOKU-JYUN CLEANSING OIL- bár ez japán és nem is koreai :thinking:, a másik pedig:
SECRET KEY STARTING TREATMENT FIRST ESSENCE ROSE EDITION.
Nem összehasonlítható termékekről van szó, de komfortérzetben kategóriájában az essence talán még szuperebb is, mint a lemosó.
Akkor már csak 8 lépés és meg is érkezem???:footprints:
Most egy ideig még mixelés lesz, mert jó sok termék várja, hogy sorra kerüljön, de a bőröm hatóanyagokra vágyik, nem pedig piros összetevőkre, abban biztos vagyok!

3 Likes

Én úgy gondolom, hogy a koreai termékeket is ki kell tapasztalni. Ott is vannak kincsek és kevésbé jók is. Meg hát ugye a bőrünk sem egyforma, van akinek az egyik jön be, van akinek a másik.
Pl. sokan nagyon szeretik a Benton fermentált szemkrémét vagy a Cosrx Galactomyces esszenciáját, nekem egyik sem vált be. Szerencsére kárt sem okoztak, inkább olyan semmilyenek voltak.
Viszont imádom a Skinfood tojásos lemosóját, sosem voltak a pórusaim még ilyen tiszták, pedig nem is használom csak heti háromszor, mert egyébként eléggé szárít. A másik nagy koreai kedvencem most a Missha Time Revolution mistje, nyáron a nagy melegben néha még az is elég volt, annyira jó a bőrömnek. Azt is imádom, hogy mennyire finom permetet szór.

Tehát, ezeket is ki kell tapasztalni.
Az viszont mindenképpen mellettük szól, hogy a rendelések mellé nem szoktak spórolni az ajándék minta termékekkel!

2 Likes

Tegnap megnéztem a YouTube-on a Skinsmart videói közül a rétegzősről szólót, Judit előadásában. Nagyon érdekes volt, és tetszett, hogy szerinte sincs kőbe vésett rutin, vannak olyan lépések, aminek a sorrendjét akár magunknak is kiválaszthatjuk. Ha van egy kis időtök, érdemes megnézni! :movie_camera:

3 Likes

A cikkeket is jó az oldalon bogarászni, örülök, hogy magyarul is lehet hatásos összetevőkről olvasni.:slight_smile:

1 Likes

Lenne két praktikus kérdésem: milyen oldalakról szoktatok rendelni? Mire érdemes figyelni? Köszönöm a válaszokat!

Én innen rendeltem, az ebayes oldalukról, paypallal. De van hagyományos webshopjuk is.
Teljesen korrektek voltak, egy termék nem volt raktáron, megírták, és a pénzt is azonnal visszakaptam.
Egy hét alatt itt volt minden, alaposan becsomagolva, ajándék mintákkal.
Én az esetleges vámról elfelejtkeztem, de olyan összeget írtak a csomagra, hogy nem lett vamkezelve.
https://www.ebay.com/str/ibuybeauti/

1 Likes

Az Ebay Paypal párossal csak jó tapasztalataim vannak nekem is. Korrektek a koreai eladók, és nagyvonalúak is ha van vmi.gigszer. 1x volt évek alatt. Minden gyorsan 2-3 hét alatt meg is ékezik. Nagyon elégedett vagyok velük.

2 Likes

Ez pedig a hagyományos oldaluk:

1 Likes

Bankkártyás fizetést nem is szoktatok használni?

Nem vagyok nagy e-bay huszár, de top-rated eladótól bátran rendelek, meg figyelek, hogy Koreából és ne Kínából jöjjön a csomag.
A jolse.com hagyományos webshop, hétvégente mindig akcióznak, ebayen iamloveshop néven vannak fenn - ált. itt olcsóbbak a termékeik, cserébe a hagyományos webshopban lehet pontokat gyűjtögetni-beváltani. 10-14 nap alatt itt a csomag rahedli mintával, 5 dollárt szoktak ráírni.

1 Likes

Annyival egészíteném ki, hogy a jolse-n mindig nagyon sok az akció (extrém akciók is vannak, pl alapban huszondolláros szérum 10 alatt), de emellett 100 dolláros megrendelésnél kapsz 5% végösszegi kedvezményt, 200 dollárnál 10%-ot akkor is, ha eleve csupa akciós terméket vásárolsz. Plusz 150 dollár végösszegtől ingyenesen DHL-lel küldik a csomagot (EMS-t írnak, de jobban megéri nekik a DHL szerencsére), ami azt jelenti, hogy 3 munkanap múlva meg is kapod a feladástól számítva (két nap szokott lenni az átfutás), és rengeteg mintát küldenek ilyenkor, teljes kiszerelésű terméket is, sőt zoknit :smiley: (??).
Tehát ha sok mindent rendelsz, akkor elég nagy a szerencsecsomag, mert 200 dollár értéknél 180-at fizetsz, a minták összértéke még vagy 15 dollár biztos hogy van, ingyen DHL, és még ha volt gyűjtött pontod, azt is levonhatod.

1 Likes

Ők is kevesebb összeget írnak a csomagra?

1 Likes

Férj azt mondja, ebayes rendelésnél jobb a PayPal, mert ha gond van, akkor nem vész el a pénz.
Európai oldalakról (pl. Beauty Bay) ha rendelek, én azt simán kártyával szoktam.

1 Likes