Kincsek a drogériából és egyéb helyekről

Ha éreztél már reményvesztettséget akkor, amikor végigtekintettél az állványok végtelenbe vesző során, hogy megtaláld a tökéletes szemöldökceruzát/piros körömlakkot/dúsító szempillaspirált stb., akkor itt segíthetsz sorstársaidon.:slight_smile:
Írjuk meg, kinek mely termék vált be a százhuszonhárom hasonló közül - vagy akár azt is, ami nem.

1 Likes

Kezdem is.:slight_smile:
Maybelline Browprecise Micro Pencil - amikor először kipróbáltam, úgy gondoltam, nem lehet vele szépen dolgozni, aztán megváltozott a véleményem: csak pigmentált és nagyon finom mozdulatok szükségesek a szép eredményhez. Tartós is.
L’Oreal True Match Highlighter Icy Glow árnyalatban - csodás, jeges rózsaszín fénye van.
Essence és Ebelin ecsetek - imádom őket, nagyon olcsóak, strapabíróak, jól felveszik a festékeket, az Ebelinek meg szuperpuhák. Az utóbbi márkánál a master nemtudommicsoda vonal, amelyikben matt fekete az ecsetek nyele, bődületesen rossz, legalábbis a highlighterecset, iszonyat durva volt a szőre, hullott és elvesztette a formáját, ment a kukába.
Rdel Young szemhéjalap - nálam a leheletnyinél több réteg kell, de szépen megtartja a festéket (6-7 óráig), ár-érték arányban kiváló.
Catrice Ultimate Matt Lipstick 020 From Rose With Love árnyalatban - hiába szárít, imádom a színét, már a rúzs külseje is különleges és masszív fém tokban van.
Catrice Kaviar Gauche Highlighter - kicsit csillámos, de nagyon szép aranyos-pezsgő színe van, szép, bár nem strapabíró külsővel, és lenyűgöző a mérete:D
Catrice 3D Glow Highlighter Icy Glaze - porol, de nagyon szép, jeges fénye van. Persze, hogy elejtettem az előbb és berepedt a műanyag fedél.:frowning:
The Balm pirosítók - nem tudom, miért, de meg vagyok értük veszve. Szépen terülnek, gyönyörűek a színeik, nem porolnak.
Revolution pirosítók - ajándékba kaptam a Love árnyalatot és annyira megszerettem, hogy három másikat is beszereztem. Hátrányuk, hogy nagyon porolnak.
S-he gel-like 'n ultra stay nail polish (280-as, mályvás árnyalat) - nem hittem volna, hogy ez a filléres darab ennyire beválik, de egy.rétegben.fed., hihetetlen!

3 Likes

Most én jövök! :slight_smile:

Jimjams Beuty Papaya&Avocado Tropical Bőrradír
Manna Ghánai Shevaj
Rimmel London Szemöldökzselé és por
Maxfactor Lipfinity Ajakrúzs
Swarckopf Fiber Therapy Sampon
L’oreál Paris Sable Sand

Egyenlőre ennyi jutott csak eszembe :thinking:

2 Likes

Nekem ezek:
a tökéletes szemöldökceruza (minősége is szuper, de főleg a színe ami miatt maga a tökély) H&M kitekerős változat Espresso Brown színben
L’oreal True Match alapozó: nagyon természetes a fedése
Catrice HD Liquid alapozó: szuper fedés, kombinált bőrre tökéletes
Jessup ecsetek: ár-érték arányban kiválóak
Milani szemhéjbázis: 2500 ft körül mozog az ára és kb egy örökkévalóságig elég
MaxFactor Créme Puff pirosító szerintem drogériás szinten a legjobb. Kuponos napokon féláron nagyon megéri
Trend it up körömlakk: most fejből nem tudom melyik típus van meg nekem, de egy hét után sem pattogott le a lábkörmeimről nyáron, pedig strandoltam eleget.
Rimmel Scandaleyes fekete szemceruza: iszonyatosan tartós, nem kopik, nem kenődik és nap végéig fent marad. Tus helyett szoktam használni a felső szempillasorba. Szeretnék több színt is beszerezni belőle.
Carli Bybel paletta: nem drogériás, de nem is high-end termék. Viszont a paletta kollekciómban a kedvenc darab. Hiába van ABH Subculture, Nabla paletták, Naked paletták, MAC szemhéjpúderek, TheBalm paletta a birtokomban, mégis ez a kiskedvencem. Annyira pigmentált és annyira jól kihasználható színeket tartalmaz, hogy napi szinten használom, ami nálam hatalmas szó. A highlighterek is verhetetlenek benne.
Revolution Conceal&Define korrektor: nagyon jó a fedése, millió színben kapható és nem drága.
Essence The False Lashes szempillaspirál (a lila mintás) nekem nagyon látványos pillákat csinál és szuper olcsó
Trend it up matt rúzsok: nem a folyékony, hanem a hagyományos rúzsok. Megtaláltam közöttük a kedvencem (MAC Faux) majdnem tökéletes dupe-ját. Szuper minőség az árához képest (800 Ft) kényelmes viselni és sokkal tartósabb mint a krémes formulák de mégsem az az ajakszárító matt finish.
A Trend it up ajakkontúr ceruzák is épp ilyen jók, rúzs helyett is szoktam használni: ilyenkor ezzel töltöm ki az ajkaimat.

3 Likes

A KM-en is méltán népszerű Lovely Curling Pump Up szempillaspirálra esküszöm.

Gondolom a cég is tisztában van a termék népszerűségével, mert nemrég megjelent a polcokon a Lovely Curling Pump Up Blue, avagy kék színű verzió is. Ettől viszont óva intenék mindenkit!
Bár a csomagolás ugyanolyan, a kék festék minősége nyomába sem ér a feketének. Gyengén pigmentált, furcsa, szinte habos állagú; alig tapad a pillákra, és ami tapad, az apró csimbókokba áll össze, nem is szárad meg rendesen…

2 Likes

Annyiszor írod a H&M szemöldökceruzát, hogy ki fogom próbálni.:slight_smile:

van pár bőrápoló termék, ami nevetségesen olcsó, meglepően jó, de nem hiszem hogy túl ismertek, mivel nem azarcápolás soron vannak :smiley: név szerint:
babylove leichte gesichtscreme - igen, babáknak való, de jól hidratál, bár semmi extra nincs benne
babylove wind und wetter gesichtscreme - kimondottan télre, szánkózáshoz, síeléshez, korizáshoz, de akár karácsonyi vásárokban csatangoláshoz is, nekem ez a “holy grail” az ellen, hogy a téli hideg kicsípje az arcom.
alverde baby cold cream - kinek kell drága oil cleanser? ez mindent leszed, és tuti nem szárítja ki a bőröm.
dr chen ginzenges krém, nem tudom a rendes nevét - arcra, kézre, ajakra (az íze mondjuk nem a legjobb), extrém kiszáradásra
estrea vitaminos hidratáló arczselé - nyárra, amikor a bőr nem viseli el a nehéz krémeket. bőven hat annyit, mint a jimjams vagy a helia-d arczseléi, de 300-400 forint, nem egy-két-sok ezer. goods marketből szoktam beszerezni.
cadea vera zöld, hengeres csomagolású arctisztító - normálnál zsírosabb fajta bőrre ez a legjobb pénztárcabarát arclemosó
jimjams vagy solanie fekete szappan (ezek összetevőre ugyanazok) - ezt kimondottan problémásabb bőrre javastom (talán hormonális akne-ra nem olyan jó, de tinibőrre igen), mégpedig kúraszerűen, puha arckefével vagy szivaccsal. nem kell belőle sok, nekem fél évig is kitart egy üveg, egyszerre két-három hétig használom, majd egy hét szünet. hidratálni kell mellé, lehetőleg valami nem komedogén, egyszerű krémmel, de rajtam nagyon szép tiszta bőrképet eredményezett.

sminkből annyi nincs, talán csak a rimmel stay matte folyékony rúzsai, a p2 city shield alapozó (bár a színe nem elég világos, de egy csepp korrektorral korrigálom) és a két legújabb, a p2 kajal ceruzái sos sminkekhez, és a 183 days by trend it up piros ceruzája, amit én szemre használok, és jobb mint a sigma. számomra ezek a kincsek.

5 Likes

Tauz Nóra ajánlotta több sminkes videójában, mert ő is semleges tónusú barna szemöldökceruzát használ. Nekem is az a bajom a legtöbb ceruzával, hogy meleg árnyalatú vagy egyenesen vöröses barna színük van. Gondoltam egy próbát megér, főleg, hogy csak 1790 Ft. Erre most meg nem kapható az én színemben.

A Lovely Curling Pump Upot egy ideig nem vettem újra, de most igen, és megint nagyon szeretem. :slight_smile:

Az essence ecsetek tényleg szuperek, főleg ár/értek arányban verhetetlenek.

Nekem szemceruzából nagyon bejönnek az essence és a Catrice szemceruzái, a tekerősek, csak ezeket használom most már.

2 Likes

Új kedvencem az Essence Camouflage+ Matt korrektor, egyelőre azt mondanám, hogy fedésben sokkal jobb, mint a Catrice Liquid Camouflage korrektor, pedig azt is nagyon szerettem.

A Maybelline Brow Satin szemceruzáját is imádom, szerintem már vagy a nyolcadikat veszem, és eszem ágában nincs lecserélni, nagyon bevált.

Catrice High Glow Mineral Highlighting Powder - ahwww, gyönyörű fény és csillogás

Ja és a Catrice HD Liquid Coverage alapozó, könnyen felvihető, eldolgozható, jó fedéssel, szuper árral.

2 Likes

Hehe, a Catrice highlighterrel mindig szemezek, aztán lebeszélem magam róla, mondván, annyi van itthon, hogy soha nem fognak elfogyni…
Az alapozójukat kipróbálom előbb-utóbb, ha a jelenlegi egyik (nemsokára) elfogy. Meg ha találok a legvilágosabb árnyalatból.

1 Likes

Basszus.:confused: Legalább a Fb-on közzé tehetnének egy hírt, hogy hahó, meg fog szűnni, tárazzatok be belőle…
Tauz Nóra valamelyik videóját bekönyvjelzőztem (ööö… fél éve?), hogy meg kellene nézni, sajnos mindig elfelejtem.

Nekem a Rdel Young szemöldökceruzája és matt rúzsa (mindkettő a kettes árnyalatban van meg), valamint a Catrice All matt plus matt alapozója az, amit nyugodt szívvel szoktam ajánlani bárkinek.
Drogériás kalandozásaim legnagyobb fogásainak tartom ezt a hármat, valamint a Lovely Fast dry körömlakkját, amit ráadásul akciósan tudtam megvenni.

Ami viszont nem drogériás, hanem egy 100 ft-os boltból van, az egy Jollie France arany csillámos fedőlakk. Bármilyen egyszerű körömlakkot fel tudok vele dobni, nagyon szeretem, igazi megtalált kincs :slight_smile:

3 Likes

Nagyon szeretem Tauz Nóra videóit, megnéztem már az összeset. Ő igazi profi, tudtommal nem támogatja egyik márka sem, hogy jókat mondjon róluk. Ezért számomra ő abszolút hiteles vélemény.

2 Likes

Essence Ho!Ho!Ho! szemhéjpúder-paletta. Szép, erőteljes színek, könnyen satírozható, a fényes színek vakítanak. Magasan az átlag drogériás szint felett van.
A Bosnyák téri dm-ben még van belőle két darab.

3 Likes

Pont ma vettem meg :heart_eyes:

2 Likes

Működik a smink-gondolatolvasás! + tegnap mindketten a Twiget használtuk!:smiley:

1 Likes

Igen, meg is akadt rajta a szemem. Én imádom azt a színt :slight_smile: A palettára meg őrülten kíváncsi vagyok, alig várom, hogy holnap kipróbáljam.

1 Likes

Nekem is nagyon tetszik, természetes árnyalat a Twig, de nem csinál vízihullás kinézetet.
A Mehr-t nézegettem még, azt próbáltad már?
Majd írd meg, hogy tetszett a paletta!

1 Likes

Igen, megvan a Mehr is és nagyon nagyon szeretem. Kifejezetten az én színem. Az is sötétebb szàjszín de abszolút látszik a számon és bármilyen sminkhez passzolhat. Amit még nagyon szeretek a Faux és Brave.

1 Likes