Kémiai hámlasztás

Sziasztok!
Kiváncsi vagyok, hogy van e itt esetleg más is, akinek nem igazán problémás a bőre és semmilyen hatást nem lát a kémiai hámlasztástól? Próbáltam a hypolt G&G-t, Paulas choicet, ordinary-t és cosrx-t, AHA-t, BHA-t, PHA-t, de max a túl hámlasztásig jutottam. Köszi mindenkinek :slight_smile:

2 Likes

Hasonló tapasztalataim vannak a kémiai hámlasztással, ugyan én csak egyetlen terméket próbáltam. Az elején úgy éreztem, szuper hatása van, de idővel csak rosszabb lett a bőröm, mint amilyen nélküle volt, ezért abbahagytam.
Azóta egyszerűen zuhanyzás végén egy (sötét színű) pamut törölközővel finoman végigdörzsölöm az arcom, ez eltávolít mindent, amit kell.

Nekem nagyon érzékeny, rozáceára hajlamos bőröm van. Többször csináltak rajtam kémia hámlasztást Adrienn Feller kozmetikákban, legutóbb Sothys-osban kaptam valami “habzó enzimes” hibrid csodát a fejemre: végeredmény: napokig, vagy akár egy hétig is hámló, szomjazó, fájó arcbőr. Konklúzió: SOHA TÖBBÉ EBBEN AZ ÉLETBEN NEM ENGEDEM MEG EGYETLEN KOZMETIKUSNAK SEM A KÉMAI HÁMLASZTÁS SEMMILYEN FORMÁJÁT!
Kizárólag a fizikai peeling jöhet szóba!

1 Likes

Miért akarsz hámlasztót használni, ha nincs semmilyen bőrproblémád, illetve ha megelőzés céljából használod, akkor mi az elvárásod a használatától, ha jelenleg nincs min javítson? A túlhámlasztás egész biztos, hogy nem jó a bőrödnek, és akár allergiát is kiválthat hosszútávon, ha erőlteted. Jó lenne tudni, hogy mit szeretnél elérni a hámlasztókkal, és annak megfelelő készítményt választani, rendeltetésszerűen használni, és a hámlasztót követő rutint is a céltudatosan összeválogatni.

Szia! A kérdés valamilyen szinten jogos, azért is indítottam a topikot, mert érdekel, hogy azok, akiknek nincs komolyabb problémájuk az arcukkal és használnak kémiai hámlasztót, azok milyen eredményt látnak. Attól, hogy nincsenek kanyon méretű ráncaim, krátereres arcom, nekem is vannak bőregyenetlenségek, ritkán pattanások illetve az utána megmaradó foltok a bőrömön. Köszönöm a túlhámlasztásos figyelmeztetést, ezzel is tisztábban vagyok.
Tulajdonképpen úgy érzem, hogy az átlagos bőrrel rendelkezőknek nem sok szüksége van ezekre.

1 Likes

Nekem abszolút vállalható bőröm van mindenféle smink nélkül is, és esküszöm a hámlasztók áldásos hatására, használok többfélét, így nem értek veled egyet, de persze fogalmam sincs, milyen rutinod van, úgyhogy inkább leírom a saját tapasztalatomat. Én is csak fenntartás, megelőzés, bőrszépítés miatt használok hámlasztót, és amióta ezt teszem, azóta egyértelműen tisztább a bőröm, a heti arctisztítás (mitesszerek kinyomkodása) gyerekjáték, utána nem lesz piros a bőröm, a mitesszerek könnyen kijönnek, és nem mélyek, nem csúnyák. A bőröm hidratáltabb, egyenletes, a pórusaim normál méretűek. Használok bha-t, aha-t, és mandulasavat is. Bha-t napi 2x (G&G calm down), este a márka cheer up-ját, és ahogy a bőröm igényli, hetente, vagy kéthetente TO 30%-ost. Bőrradírt régóta nem használok egyáltalán. Emellett viszont van egy alapossággal felépített rutinom, amelyben illatmentes, bőrbarát incivel rendelkező termékek szerepelnek kizárólag, és nagyrészt erősen hidratáló, nyugtató kencéket kenek magamra. Van a rutinomban antioxidáns is többféle, valamint retinol, hialuronsav is.

Szerintem pont a probléma mentesebb az a szerencsés bőrtípus, akiknek láthatóan nagyon jót tesz a kémiai hámlasztás. Én - a saját bőrömön tapasztalva - abban látom a hibát, hogy most annyira trendi a kémiai hámlasztás, hogy sok kozmetikus egyszerűen nem veszi figyelembe, milyen bőrtípusról is van szó. Szerintem semmi értelme tovább sokkolni egy ételallergia/savprobléma/autoimmun betegség miatt már eleve károsult bőrfelületet. Ez az a pont, aminél egyáltalán nem értek egyet azzal az állítással, hogy a bőrprobléma megoldása a bőr megújítása, mert annyival érzékenyebb ez a bőr, hogy egyszerűen nem viseli el. Én ma már élből kerülök minden terméket, amin a “bőrmegújítás” szerepel. Semmiben sincs mindenkire üdvözítő megoldás, ebben a kémiai vs. fizikai dologban is mindenkinek magának kell kitapasztalnia, mi jön be.

1 Likes

Köszönöm a válaszokat. A retinolt én is szeretem, leginkább nem a hatása miatt- bár azt gondolom, hogy ez a hatóanyag tényleg a megelőzés érdekében használható- hanem mert annyira kellemes a formula.
Kedves Dzsanki!
És kb. mennyi idő után láttál valamilyen eredményt?

Amikor elkezdtem bha-t és aha-t használni pár éve (cosrx volt az első ilyen párosom), akkor két hét után már észrevettem azt, hogy egyenletesebb a bőröm, és simán arcmosás után ki tudtam nyomni a mitesszereket, ez utóbbi volt számomra az egyértelmű és gyors jótékony hatás, hogy nem kell gőzölni, vagy áztatgatni az arcom. A forró gőz vagy víz eleve nem tesz jót semmilyen bőrnek ebben a formában, és könnyű megsérteni a felgőzölt bőrt is nyomkodás közben. A legelső észrevételem ez volt, aztán ahogy egyre jobban kiépítettem a rutinomat, a bőröm folyamatosan ‘javult’, szebb lett az összkép. Régen használtam fizikai hámlasztást is, de egy idő után azt láttam, hogy egyszerűen nem kell, nincs mit leszedni, friss a bőröm mindig, és van egy természetes fénye, ami nem zsírtól van. Azt tenném még hozzá, hogy én is hámlasztottam már túl nem egyszer, idő volt, mire kiderült, hogy mit szeret a legjobban a bőröm (az eredmény, hogy a kíméletes, hidratáló hatással is rendelkező hámlasztókat), és azóta folyékony vagy lotion állagú hámlasztót használok kizárólag. És persze évszaktól függően még plusz ez is változik. Nyáron csak a calm down-t nyomtam, nem kellett erősebb, de ősztől tavaszig esténként mehet aha, vagy mandulasav is, mert olyankor jólesik.
@anon71190870 -rel is egyetértek, nem mindenkinek kell ez egyébként, figyelni kell a bőr reakcióit, ha annyira érzékeny, és nem reagál jól semmilyen hámlasztóra, akkor nem kell erőltetni szerintem. Főleg, ha eleve károsodott bőrről beszélünk, én arra csak nyugtató és cica kencéket kennék, hogy épüljön fel a védőréteg újra.

nem tudom hogy ideillik-e a kérdésem, de nem akartam még egy hámlasztós topikot nyitni… tudtok esetleg olyan BHA-t, amit drogériában is meg lehet venni? ki akarom próbálni, hogy hogyan reagál rá a bőröm, de nem akarok elsőre rendelni. nekem a dm és a rosszmann kézenfekvő, de végső esetben ki tudok gyalogolni a müllerbe is.

A Müllerben vettem ezt. Nagyon jók az összetevői, de sajna nekem a szokásos módon reagált rá a bőröm (eszeveszett faggyútermelésbe kezdett).
https://kremmania.hu/kremek/egyeb-beauty-glam-clear-skin-serum

2 Likes

köszi, megvettem :slight_smile: és szerencsére nem reagált rá a bőröm allergiásan. úgyhogy legközelebb már mehet a rendelés!


Összegeztem a gondolataim a témában, de kedvet kaptam kipróbálni egy PHA terméket, ezt néztem ki, van esetleg valamiknek tapasztalata vele?
https://kremmania.hu/kremek/neostrata-restore-bionic-lotion-15-pha

2 Likes

Èn a Neostrata Bionic Face 12% PHA Cremet ismerem. Beszereztem belőle több mini méretet (amiket a hűtőben tartok), ui. minden ősszel, az 1. fázisban ezzel kezdem a bőrőm savakra való szoktatását, pont a “gyengédsége” miatt. Èn évek óta használom és kedvelem.

https://kremmania.hu/kremek/neostrata-bionic-face-cream

Az általad linkelt Bionic Lotion 15% PHA-val már egy újabb változat.

1 Likes

Nagyon tetszett az írásod, igazán hasznos volt.

1 Likes

Nagyon szépen köszönöm, örülök, ha tetszett, ez volt a cél,hogy egy helyen legyen minden alap infó, egyértelműen és ne apránként kelljen összevadászni:). Köszönöm a visszajelzést:).

Nekem is nagyon tetszett. Nagyon jókor jött, mert most szeretnék én is bele vágni a hámlasztásba. Még eddig soha nem használtam,de most már úgy érzem eljött az ideje, hogy elkezdjem.

1 Likes

Meg is fogom mutatni a barátnőmnek, mert pont a napokban ajánlottam nemi a BHA hámlasztókat mitesszeres bőrre, de azt mondta, még soha nem hallott a kémiai hámlasztókról.

1 Likes

De szuper, imádni fogja a bőröd, tudod már mivel szeretnél kezdeni?

1 Likes

Ennek nagyon örülök, akkor már megérte az időt és az energiát megírni:).