Kémiai hámlasztás

Ezt néztem ki, így elsőnek
https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-lactic-acid-5-2-ha

1 Likes

Jól hangzik, nekem bejöttek a TO termékek. Remélem elégedett leszel vele:).

1 Likes

Sziasztok! Én is csatlakozom azokhoz, akik kissé tanácstalanok a témában, mert eddig nem volt szükségem ilyesmire. Én nem az arcomra használnám, hanem a bikinivonalamra, mert a rendszeres borotválokozástól és szőrtüszőproblémától tele vagyok hegekkel. Nem vészes, de nem szép. Azt gondolom, hogy egy jó hámosító sokat segítene a problémán, ha rendszeresenhasználom. Mit ajánlanátok? Elég jól tűri a bőröm a strapát, tehát, lehet erősebb szer is. Ár-érték arányban, de főleg a véleményetek kapcsán döntenék arról, hogy melyik legyen. Köszi előre is a segítséget!

1 Likes

Érdekes felvetés. Én is hasonló eset vagyok, én előbb mindenféle szőrtelenítési technikával próbálkoztam, majd miután nem segített, jöttek a csodakencék. Hát, sajnos nem vagyok előrébb, bár így a tél beköszöntével nem is fektetek bele túl nagy energiát. Meg azt hiszem, valahol fel is adtam. Vettem kisnadrág fürdőruhaalsót, így csak a férjem nézegeti, de őt meg nem zavarja. Bár gondolom ez pont nem vigasztal. :slight_smile: Amit én használtam, és semmit nem ért: hintőpor, illóolajok, Sába szőrtelenítés utáni gél (teli van mentollal meg irritáló anyagokkal, nem is értem). Időnként mostanában BHA hámlasztó került rá (cosrx), lehet hogy ezt rendszeresítenem kéne, felváltva AHÁ-val. És a meglévő hegekre talán a Bioderma cicabio krémemet kéne bevetnem… Van valakinek esetleg tapasztalata ilyesmivel?

Neogranormon krémmel kend be borotválkozás után, az segít sokaknak, nem annyira irritált a bőr.
Valamilyen gyengédebb bőrradírt is használhatsz zuhanyzáskor pl. Dove tégelyes.

1 Likes

A Dove nálam nem pálya, neogranormon pedig sajna nekem nem segít általában. A szőrtüszőgyulladásos hegeket ezek egyike sem tünteti el sajnos. Ezért keresek kimondottan hámlasztásos javaslatokat.

1 Likes

Én bepanthennel próbálkoztam. Nem rossz tényleg, de önmagában nem elég. Bőrradírt próbáltam én is, de semmi. Ezért gondoltam inkább én is a gyengédebb hámlasztásra.

“Azt gondolom, hogy egy jó hámosító sokat segítene a problémán, ha rendszeresenhasználom.”

Itt hámosítót írtál, ezért azt ajánlottam.

Elnézésed kérem.
Visszatérve az alapvető problémámhoz, a hegeim szeretném kémiai hámlasztás során világosítani. Van aki tud érdemben ajánlani valamit pls? Köszi.

Szerintem próba szerencse, ezen a téren nincs tapasztalatunk. Világosításra kifejezetten AHA hámlasztót szoktak javasolni, úgyhogy azok között nézelődj, ha ez a cél. A BHA viszont jó gyulladáscsökkentő. Én ezért gondoltam felváltva használni őket. Jó szívvel tudom ajánlani a Geek&gorgeous hámlasztóit pl., a héten várok csomagot tőlük, AHÁ-t és BHA-t is rendeltem. De mivel gyakrabban szeretnék testen is hámlasztani (pl. lábon), ezért előbb-utóbb egy koreai AHA is érkezik, mivel alapvetően olcsóbb, mint az itthon kaphatók.

1 Likes

Esetleg a Skinsmart csapatát tudnád megkérdezni, ők foglalkoznak tanácsadással is és lehet hogy már más is fordult hozzájuk ilyen problémával/ írtak cikket a témában.
(én eddig csak a dunaimano által linkelt BHA-t próbáltam és a márka PHA termékét használtam, de csak arcra, ha még sosem használtál kémiai hámlasztót, akkor lehet érdemesebb gyengédebbel kezdeni, erősebbet még mindig tudsz azután is venni, hogy látod mennyit bír a bőröd)

2 Likes

Ugyan nem oda, de én a keratosis pilarisra a karomon - ahol sajnos vannak hegek is - használom a The Ordinary Glycolic Acid 7%-os hámlasztóját. Csak kb egy-másfél hónapja kezdtem el rendszeresen használni, ezért hosszútávú eredményről egyelőre nem tudok beszámolni, de úgy érzem, kordában tartja a gyulladásokat és mintha gyorsabban gyógyulna, ha valahol elkaparom.
Szerintem egy próbát mindenképp megér, mivel elég jó áron óriási kiszerelést adnak (bár inkább a gyengédebb AHA-k közé tartozik)
De összeségében ez csak kísérletezés… én pl most tavaszig próbálkozom ezzel, ha nem jön be, lehet megpróbálom majd BHA-val, vagy valami kombinált hámlasztóval.

2 Likes

kémiai hámlasztó kérdés: mit gondoltok a glamglow superserum-ról? ez az egyetlen alkoholmentes szalicilsavas hámlasztó, amit meg tudok venni boltban a lakóhelyem környékén. szerintetek megéri?