Kémiai hámlasztás - tanácsok

Sziasztok!
Szeretném kipróbálni/elkezdeni a kémiai hámlasztást, de több ezzel kapcsolatos cikk és több termék krémmániás oldalának elolvasása után is tanácstalan vagyok, hogy mivel kéne kezdenem.
17 éves lány vagyok, állandó pattanásokkal, száraz bőrrel.
Nagyon örülnék neki, ha tudnának olyanok segíteni, akik jártasak a témában. :slight_smile:

Szia!

A puding próbája az evés-elv alapján lehet, hogy több terméket ki kell majd próbálnod, hogy megtaláld az igazit. Én már többféle hámlasztón túl vagyok, a G&G Cheer Up!-ja a kedvencem, ez tényleg kipucolta a pórusaim nagy részét és eltünteti a száraz foltokat (nálam). Van belőle kis kiszerelés (30 ml 2690 Ft), ha esetleg nem válik be:


Amúgy a honlapon nagyon jó cikkek vannak sok mindenről a bőrápolási témában:
https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok
Azért gondolom, hogy jó lehet neked, mert egyszerre hat a pórusok belsejében és a bőr felszínén is a BHA-nak és a mandulasavnak hála.
Pattanásaim nincsenek (de ugye a BHA erre kifejezetten jó) csak ritkán egy-egy, de tág pórusok, száraz bőr (vízhiány), túlzott faggyútermelés igen, nálam eddig ez a termék teljesített a legjobban, ma rendeltem meg a második nagy flakont.
Nem tudom, meddig jutottál a kutakodásban, bocsi, ha olyat írok, amiről már tudsz: hámlasztás mellett kötelező a fényvédő és érdemes bőrgyógyász-dietetikus-stb. segítségével megnézni, mi miatt lehetnek pattanásaid - oké, hogy ebben az életkorban kvázi normális, de sokaknak segít, ha kevesebb tejterméket fogyasztanak, vagy csak elhagyják a sima tejet.

Remélem, tudtam segíteni.:slight_smile:

4 Likes

Szia!
Szerintem a G&G Calm down vagy a G&G Cheer up jó választás lehet neked. De akár felváltva is használhatod. Lehet belőlük kapni 30 ml-s kiszerelést is, az is nagyon sokáig elég. Bármelyiket választod szerintem utánuk használj egy jó hidratáló krémet. Először érdemes ritkábban használni, mondjuk három naponta. Ha nem irritálja a bőröd, akkor lehet gyakrabban is használni, akár napi szinten. Fényvédőt mindenképp használj ha belevágsz.
Sok sikert és gyönyörű bőrt kívánok neked!

2 Likes

Köszönöm a hasznos válaszaitokat! Nagyon sokat segítettetek.

2 Likes

https://kremmania.hu/kremek/eucerin-sun-oil-control-napozo-krem-gel-arcra-spf50
Ezt szoktam használni mint fényvédő. Esetleg mást vegyek legközelebb vagy ez is megfelel?

Ez tökéletes. Én most tervezem beszerezni.

1 Likes

Szeretnék valamilyen szérumot is használni, eddig ez számomra a legszimpatikusabb: The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
A hámlasztó mellé használhatnám?

Ezt én is használtam. A hetedik helyen a denaturált alkohol van, ami hosszú távon irritálhatja a bőrt, ezért nem vettem újra, de ezt leszámítva jó kis krém, szerette a bőröm.

1 Likes

Igen, sokan szeretik azok közül, akik pattanásokkal küzdenek. Csak arra vigyázz, hogy mindenhez fokozatosan szoktasd hozzá a bőröd, hogy lásd, mire hogyan reagál. Pl. én naponta is használhatom a Cheer Up-ot (kipróbáltam egy hétig), semmi bajom nem lett tőle, másnak már a heti három alkalom is sok.

5 Likes

Én is használom és nekem tetszik. Azt írtad száraz a bőröd, akkor valamilyen hyaluron savas szérumot tudnék ajánlani még mellé.

2 Likes

Végül ezeket rendeltem meg, tényleg nagyon köszönöm a segítségeteket <3
Geek-Gorgeous-Cheer-Up-hamlaszto-30 THEO0003F_1_L THEO0011F_1_L

4 Likes

Nagyon szívesen.:slight_smile: Remélem, csupa jó tapasztalatod lesz, majd írd meg, hogy szuperálnak!

1 Likes

Ti meddig fogtok hámlasztózni? Kezd egyre erősebb lenni a napsütés és nekem nincs lehetőségem újrakenni a fényvédőt délután 2-kor mielőtt indulok hazafelé. Vagy reggel teszek fel fényvédőt vagy semmikor (pl. ma, mert sötétben indultam el). Emiatt a probléma miatt a retinolozást is őszre halasztottam.
TO 30%-os hámlasztóm van jelenleg és a TO 7%-os glikolsavas tonere.

Én csak nyaralás előtt egy héttel hagyom abba. Tavaly szereztem be fényvédős púdert és elfogyasztottam vagy három flakonnyi fényvédő permetet (talán Vichy volt), a G-napokon szeretnék megint venni, így védekezem nyáron. Plusz a reggeli réteg fényvédő (45-50 faktoros) és a CC-krémem is spf 45, nyáron úgyis lefolyik rólam az alapozó.

1 Likes

Én a Cheer up-ot használom heti 3-4x este, a szünnapokon este és néha reggelenként pedig a Pixi Glow tonikot. Nyárra én a Cheer up-ot heti 1-2x-re csökkentem le, a Glow tonikkal nem csinálok semmit. De azt hiszem az én rutinom elég kezdő a tiédhez képest. :blush:

1 Likes

Én sem hagyom abba nyáron a hámlasztást. Nagyon ritkán vagyok napon, de amikor hosszabb ideig, akkor úgyis van időm ügyelni rá. Amíg hazaérek munkából nem égek le, meg amúgy is ritkán van olyan, hogy nappal megyek, konkrétan havonta egy hétig. Heti kettő hámlasztás bőven elég nekem.

2 Likes

Á, dehogy, én a 30%-os hámlasztót nagyon ritkán használom, inkább mikor eszembe jut, ez van hogy heti kettő, de inkább kéthetente. Másik sem rendszeres :slight_smile:
Köszi a válaszaitokat!

1 Likes

Én már abbahagytam, legalábbis az AHÁ-t. Megjelentek ugyanis a szeplőim, amikért annyira nem rajongok, de legalább különösen nem is zavarnak. Nem tudom, hogy amúgy ez összefügg-e, valaki nálam okosabb? Én mindenesetre megijedtem, SPF45-ös koreai fényvédőm van, és mellette ugyanolyan szépen jönnek elő a szeplőim, mint tavaly ilyenkor, amikor még semmit nem tudtam arról, hogy a fényvédelmet eszik-e vagy megisszák. Szóval most az alapozót is elhagytam (nem volt benne fényvédő), fényvédő mindig nálam, és ha eszembe jut, délután is bekenem magam.

A fényvédő permetet sminkre lehet fújni?

Elvileg a szeplő más, mint a pigmentfolt, genetikai adottság, kevéssé lehet rá hatni. Volt egy Skinsmart videó, onnan emlékszem erre.

Meg is találtam, ennek az elején beszél róla Judit: