Kémiai hámlasztás - tanácsok

Hogy hivatalosan lehet-e, nem tudom. Nem folyt le patakokban az arcomról, csak fénylett. De ez annyira nem zavar, munka után ált. csak hazamegyek, és a fél arcomat napszemüveg takarja.

1 Likes

Igen, erre emlékszem, és nem is célom halványítani. Csak ugye a szeplők is a fényre jelennek meg. Amit nem tudok, az az, hogy a fényvédelem hatására kevesebb szeplőre kellene-e számítsak.

1 Likes

Nekem amúgy is nap végére fénylik az arcom, főleg nyáron. Szerintem teszek egy próbát vele. Köszönöm a választ :slight_smile:

1 Likes

Nekem néha már délben is, ezért van bent két púder és egy kabuki ecset.
Amúgy nem tudom, mennyire véd a fényvédős permet, de a semminél csak jobb és a sminkelt arcon nem fogok krémes fényvédőt kenni… kipróbáltam, nem lett szép.:confused:

Én nem viszek magammal sminket. Gyárban dolgozom és nincs időm sminkelni, meg akinek nem tetszik az nem néz rám :smiley: Eddig még csak olyat mondtak, hogy szép a bőröm, meg hogyan csinálom ilyen szép egészséges fényűre a sminkem. Hát mondom ezt nem én csinálom, hanem a bőröm :smiley: Néha meglepődöm az embereken. Hazafelé pedig pláne nem fog érdekelni, hogy mennyire fénylik az arcom. Engem a bőröm állapota érdekel.

6 Likes

Én abbahagytam a hàmlasztást őszig. Délelőtt teszem fel a fényvédőt, utána sminkelek. Napközben màr csak La Roche Posay fényvédő permettel tudom újra fújni. De attól meg nagyon zsíros, fényes lesz az arcom. Nem merek hámlasztani mert ha jó az idő, délelőtt, délután a szabadban vagyunk a kisfiammal.

5 Likes

Sziasztok! Esetleg valaki el tudná nekem magyarázni, hogy száraz sarokra való krémben miért szalicil sav van? Mert nekem valami aha sav lenne logikus. De pld amit felírnak receptre abban is bha van. Kíváncsi vagyok mi az oka.
Holnap megyek venni egy ilyet: https://www.sipo.hu/dermo_patika/dermokozmetikumok/cerave/cerave-kiegeszito-apolas/cerave-megujito-lobapolo-krem-88ml
Borzasztó száraz a sarkam, pedig kenem, reszelem, olajozom, havi egy pedi, de nem múlik az a 2-3 berepedés :(( úgy bánt, minta nem gondoznám rendesen. Köszi, ha valaki tudja a megfejtést.

1 Likes

lehet azért, mert a lábápoló cuccok (legalábbis a legtöbb, szerintem) elég olajosak, és a bha az, ami olajos közegben oldódik. de ez csak tipp…

Most ismerkedek a hámlasztással, a Geek & Gorgeous Calm Down 4% az első hámlasztóm. Mivel szerencsére nincs durva bőrproblémám, így óvatos duhajként ezt az alacsonyabb hatóanyagú terméket rendeltem meg. Annyira bejött, hogy azóta már a második flakont fogyasztom. :slight_smile:
Csak este használom, a szérum előtt. Elolvastam itt a korábbi bejegyzéseket és most kicsit tanácstalan vagyok. Hogyha végre-valahára megjön a napsütéses jó idő, fel kell-e függesztenem a használatát? Munkanapokon irodában vagyok, hétközben munkába menet-jövet ér csak a nap, illetve hétvégén, ha kirándulunk valamerre.

Én ezt a cikket tudom ajánlani a témában: https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/hamlasztas-nyaron/

1 Likes

Köszönöm szépen! …és hálásan is, hogy a 20 karakter meglegyen! :smiley:

1 Likes

Képzeljétek, hámlik a tenyerem! :rofl: :rofl:
Nem tudom hogy csináltam, az arcomon semmi. Mondjuk én naponta kenem be valamivel a kezeimet, de a tenyerem akkor sem, mert zavar, hogy utána nem tudok semmit sem megfogni és ragadok, lehet ez a gond. A rutinomban nem történt változás… A hámlasztót közvetlenül az arcomra viszem fel és ott dolgozom el. Jártatok már így?

Ha régóta így használod a hámlasztód, szerintem nem az lesz az ok. Én lehet inkább valami másra gondolnék… Új tisztítószer/mosószer/mosogatószer otthon? Nekem pl. bizonyos mosógatószerek vagy erős kézfertőtlenítő oldatok után szokott hámlani a tenyerem.

1 Likes

Hmm, ezen én is gondolkodtam, de takarítani kizárólag kesztyűben szoktam, mosogatószer meg nem változott… Ami még eszembe jutott, az az, hogy a hétvégén akrilfestékkel festettem (virágkaspót pl), és a kezemet is összefestettem kicsit. Sima melegvíz alatt öblítettem le, könnyen lejött. Még ezzel nem volt tapasztalatom, és nem is vagyok biztos benne, hogy ez okozta, mert vasárnap festettem, de a hámlást csak ma vettem észre.

A jobb kézfejemen van 1-2 kisebb szemölcs. Azt találtam ki, hogy az arcom után azokat is bekenem hámlasztóval. Ha tényleg attól hámlik a tenyered, akkor a szemölcseltávolítás is működhet! :wink:

:rofl: Na erre nem vennék mérget, de feltétlenül írd meg, hogy sikerül-e, nagyon kíváncsi vagyok!

1 Likes

Sziasztok!
Teljesen szűz vagyok hámlasztás témában, úgyhogy fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá.
Szereztem egy BHA hámlasztót (2%-os), amire az van írva, hogy este használjam.
Az esti arcápolás nekem abból áll, hogy áttörlöm az arcom tonikkal, várok pár percet és felviszem a hyarulonsavas éjszakai szérumot. Hova, melyik lépés előtt vagy után kell beillesztenem a BHA hámlasztót? Előre is köszönöm. :blush:

Én arctisztítás után, de még a tonik előtt szoktam a hámlasztót feltenni. És egy ideig rajta hagyom, kb. egy fél - egy óra múlva törlöm át tonikkal.

1 Likes

Köszönöm a választ.
Még az érdekelne, hogy zsíros/kombinált bőrre milyen gyakran használjam a BHA-t? Minden nap, kétnaponta, heti 1x? Olvasgattam a neten, de minden oldal mást ír. :roll_eyes:

hát az attól függ, milyen erős a hámlasztó (láttam írtad fenn, hogy 2%), milyen érzékeny a bőröd, használsz-e más aktív összetevőt (c-vitamin, retinol). szerintem eleinte egy héten 2x is elég, ha használod, ha nem feszül, pirosodik etc a bőröd, akkor később lehet minden másnap, majd meglátod, igényel vagy kibír-e többet a bőröd.

3 Likes