Izzadós problémák 🙈 SOS

Nem túl érzékeny ebből a szempontból a bőröm, eddig nem is gondoltam ilyesmire. De most belegondolva a strandra másik, vízálló fényvédőt vittem, lehet, hogy az okozott gondot. Ti mit használtok úszáshoz, fürdéshez? Kell, hogy vízálló legyen, ha úgyis újra kell kenni, mikor kijön az ember a vízből?

Ez érdekes kérdés, mert a strandon én nagyon maximum 2-3x kencézek,de nem szoktam leégni. A vízben tartózkodást leszámítva csak árnyékban, esetleg délután 4 után, ha megőrülök, kicsit kifekszem 5-10 percre, de ennyi. Nyilván egy tengerpartos nyaraláson keneszkedek, mint a veszett fene. Csak strandra használok fényvédőt, és az is Nivea vagy Uriage.Ja, és sápadt, világos, érzékeny bőröm van, szeplőkkel, anyajegyekkel.

Mivel én órákig úszom, nekem fontos, hogy amit felkentem az ne ázzon le.
Tavaly előtt találtam rá a Pupa 30 faktoros naptejére, ami vízálló és nem bántja vízi világot sem.

Már kétszer vettem újra, ha előkerülök a vízből egy lángos erejéig akkor azért újra szoktam ezt is kenni.
Az arcomra van külön 50 faktoros Shiseido, fentebb már mutattam, idén a stick változatot tervezem megvenni, szerintem egyszerűbb a használata.

1 Likes

Nálunk meg a pólózás vált be sok pancsolás esetén. Naptej és a póló. Először fura, hogy egy fehér pamut van rajtad a vízben a fürdőruha felett, de sokat véd. Ez persze kuka a nyaralás után, mert a naptej, só, klór meg ilyen kikezdik, elsárgítják. Vagy vannak a kifejezetten UV sugárzás ellen védő felsők, bár ezek szerintem kényelmetlenebbek (nekem és gyereknek sem vált be).
Szóval mi nem negyünk rá a vízálló fényvédőre. Kivétel volt az az alkalom, amikor a fiam nem volt hajlandó sem kenekedni, sem pólót felvenni kicsinek. Akkor fehér réteg maradt rajta a vízálló után, de nem lett baj, csak este volt marha nehéz levakarni róla :laughing:

1 Likes

A kislányom elég vízi-béka így, neki baba kora óta az ilyen fajta fürdőruhákat szoktam venni:
kép
Van egy és kétrészes is belőle. Sima fürdőruhát akkor veszi fel, ha fedett helyen vagyunk, vagy késő délután.
Sőt nekem is van :laughing: (az enyém könyék alá és köldökig ér) akkor ha kimegyünk nyílt vízre és tudom, hogy huzamosabb ideig napon leszek, fel szoktam venni:
kép
Itthon még néha furcsán néznek, de máshol teljesen megszokott. :blush:

6 Likes

A párom psoriasisa miatt, amire a sós víz + uvb kombó hat csak, sajnos nálunk a strandolós napokon nincs árnyék, kendő és kalap alatt gubbasztok empatikusan talpig 50+ spfben.

1 Likes

Ezek elég jól néznek ki :smiley:

1 Likes

H&M vagy Decathlon, náluk mindig kaphatók.

1 Likes

Nem zavar, hogy ràd tapad ha vizes? Ha szàraz akkor meg melegít? Tudom, fürdőruha az anyag, de az màs. A vállamon karon és hàton nem bírnàm elviseln a vizes felsőt.

Nyilván ez egyéni preferencia kérdése. Általában ha hordom, akkor annyira meleg van, hogy kifejezetten jólesik, hogy hűt…ha mégis fáznék, akkor leveszem (alatta simán elfér a hagyományos fürdőruha felső), anyaga olyan, hogy pár perc alatt megszárad.