Izzadós problémák 🙈 SOS

Akkor irigyellek. Nekem ez nem megy. :frowning: :frowning: :frowning:
Ezért marad az olyan fajta bőrápoló, ami fedést is ad.
Eszembe jutott az Almost fényvédője is, az kicsit BB krém(szerű), és matt.

1 Likes

Napernyőhöz: simán kinyitom az esernyőt, ha tudom, hogy árnyékmentes utcán kell közlekedjek. Nem túl fenszi, de nincs igazi napernyőm nekem se. :open_umbrella:
Amúgy lehet, hogy vintázs boltban lehetne szerezni régi csipkenapernyőt. Bár az áráról vannak elképzeléseim… :thinking: :moneybag: :moneybag: :moneybag:

2 Likes

Ó nem a fenszizés miatt, hanem az UV inkább. Anno barátnőmnek Angliában volt egy ilyen modern napernyője ilyen UV visszaverő izé volt rajta, jobban árnyékolt. A japánoknál is ilyet láttam. Már nem tudom hol vette, de itthon kéne valami opció, már ha van.
Antik napernyőm van, gyönyörű, csak nem erre való, hosszú a nyele és le kellene cserélni a selymet rajta.

2 Likes

Képet kérünk! :smiley: :parasol_on_ground:

Az UV sugárzás nem jutott eszembe. Vajon mennyi jut át a sima ernyőn?
Első helyen ezt találja Google haver: Keresés 🔎 szűrős uv esernyő | Vásárolj online az eMAG.hu-n
Már minden sz.r is elérhető, ez meg hasznos is :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Likes

Lehet, hogy a Minisoban érdemes megnézni az esernyőket, el tudom képzelni, hogy van köztük uv szűrős!

1 Likes

Köszönöm @umpalumpa és @NutellaBellA :heart_eyes: Látszik marha régen nem kerestem rá :see_no_evil:

Itt a napernyős fotó:
IMG_9555
Mindkettő az enyém, de csak az antik feketét tartottam meg.

15 Likes

Nekem sem mindegy, hogy mit kenek az arcomra van ami a bokámon köt ki 5 perc után.
Mutatom, hogy mik azok amik garantáltan ott maradnak ahova kenem őket:
https://kremmania.hu/kremek/australian-gold-spray-gel-bronzer-spf-4-8-15-vagy-30
Ebből a 30 faktorosat vettem meg többször is, vastagon bekenve tollaslabdázhattam a strandon meg se mozdult rajtam.
https://kremmania.hu/kremek/shiseido-sun-protection-lotion-50
Nagyon könnyű fluid, rajongok érte idén is megveszem vagy ezt vagy a stift verziót .
https://kremmania.hu/kremek/nivea-cellular-luminous-630-pigmentfoltok-elleni-nappali
Másodszor vettem újra, felkenés után 3 perccel már nem érzem, hogy rajtam van, zseniális.
https://kremmania.hu/kremek/lancaster-sun-age-control-extra-fluid-anti-dark-spots-spf50
Végül egy szinezett versenyző, tavaly vettem először, akkor még nem tudtam eldönteni, hogy kell- e újra, végül nagyon megszerettem, idén újra is rendeltem.
Pont tegnap nevettem, hogy kb minden táskámban ott a legyező, amivel 100 fokban sem kell attól tartanom, hogy leesik a fejem.
Én minden nap kenem a fényvédőt , télen is, akkor elég csak a 30 - as , napközben munkában irodában vagyok ott nem ér a fény, hazaút előtt pedig fújok egy réteg napvédő sprayt ( azt csak nyáron) .
Sminkem egész évben minimál, BB krém , arra pirosító és highliter, ha kell akkor korrektor.
Pillám épített, szemöldököm tetovált így ez nekem nagyon kényelmes, 5 perc alatt kész vagyok.
A naptól nem rettegek, sokat vagyok strandon, vízben, 11- kor bejövök, vagy árnyékba húzódok, délután kerülök újra elő, 16 óra után, este 8-9- ig simán kint vagyok.

6 Likes

A fehér is szép, de a fekete :eight_pointed_black_star: illik jobban hozzád- különleges.

1 Likes

Jaj de jó, hogy nem csak nekem van ennyi problémám a naptejekkel. Az elmúlt èvekben ezt úgy próbáltam nyaranta kivédeni, hogy csak kora reggel és este mentem bárhová.

A fentiekhez én még a Ziaja Sun lotion in spray-t ajánlom, az SPF50-es és mivel spray, jó könnyű állagú. Egyelőre nem érzem nehéznek, remélem ez nem fog változni a nyár folyamán :grinning_face_with_smiling_eyes:

3 Likes

Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts: :open_umbrella:

1 Likes

Én bizony fényvédőzök (Evy hab 50 spf kids) nagyon alaposan, és alap smink is van rajtam minden nap (bb krem, púder, bronzer, pirosító, szemöldökceruza), pedig bringázok is mellette, szóval az izzadással nincs gondom. :slightly_smiling_face: Iszonyat UV van, ez már biztos sokkal rosszabb, mint anno. Itt már nem a szépség a tét, hanem a bőrünk egészsége!

5 Likes

Nehéz megtalálni a jó fényvédőt és a kísérletezés pedig sokba kerül, szerencsére már sok helyen lehet mini vagy minta terméket venni , vagy maradékot itt a piactéren, esetleg a fórumon .
Nálam a problémásak lesznek az "itthoni " fényvédők és van még "kocsiba elkenem " karra és dekoltázsra, valamint van a “strandra ha a vízben ugrálok” kategória is :smiley:

3 Likes

Nekem a Paula’s Choice Daily Wrinkle Defense oldotta meg ezt a problémát. Éveken át küszködtem, és erre hopp, megtaláltam a Szent Grált. Alapból szárítja az arcom, de ha aláhidratálok, akkor sem fénylek. Csoda!

2 Likes

Ugyanez a problémám! Nekem ami ebből a szempontból bevált (nem izzadom le egyből), az az australian gold mineral spf50 tubus, mind a sima, mind a színezett. Ez viszont szárít, a sima az fehér sajnos, a színezett még maszkos is tud lenni egy kicsit (és sajnos nem egyezik a bőrszínemmel). Szóval nem tökéletes ez sem, de az izzadást ideig-óráig állja, meg az óvatos papírzsepis leitatást és púderezést is.

Akkor nekem is ide a követ. :slight_smile:
Extra zsíros a bőröm, télen nem bírja a fényvédőt, mert egy óra alatt szétfolyik rajta a sminkem.
Vagy itthonról dolgozok és ki sem teszem a lábam egész nap a lakásból, vagy az irodában, aminek lőrésnyi ablaka van, és akkor meg max fél órát ér a nap amíg közlekedek.
Rég elengedtem ezt a télen is 100 faktoros fényvédőben fürdőzős dolgot…
Strandra nem járok, max. nyáron a kertükben ülök fa alatt (ott sem bikiniben…), és akkor tényleg rajtam van az 50 faktoros a megfelelő mennyiségben.

Nekem sem megy sajnos, hogy ne sminkeljem magam, nyáron is kell, mert nagyon rossz a bőröm, sok a heg rajta, a mitesszer, néha pattanás, pici piros erek, és rozáceás is helyenként. Ez mind nem a krémektől van, sem a sminktől, hanem egyrészt a szüleimtől kapott rossz gének, másrészt egy örökletes genetikai betegség, ami miatt könnyen sebesedik és hegesedik a bőröm. Ez nem fog elmúlni sajna akkor sem, ha nem sminkelek. Smink nélkül pedig tényleg vállalhatatlan az arcom, úgyhogy vagy fényvédő vagy smink, és akkor a döntés nekem egyértelmű.

3 Likes

A pigmentfoltjaim miatt nem merném elhagyni a fényvédőt. Eucerin oil controlt használom, télen 30, nyáron 50-es faktorral + BB + minimál smink. A mindennapokon nem is olyan nagy gond ez (a fénylést megszoktam, zsíros bőrűként ez már nem újdonság), de nyaraláskor, strandoláskor iszonyúan kipattog a bőröm. Nem tudom, hogy a többször újrakent fényvédőtől vagy a sós víztől, de pár nap után teljesen begyullad a bőröm és szörnyen néz ki - a pattanások miatt pedig, hogy ne maradjon nyoma, még jobban kell kenni az spf-et. Tudtok javasolni fényvédőt kifejezetten erre a problémára? Van aki hasonlóval küzd?

Nem vagy allergiás a fényvédő vmelyik összetevőjére? A sós víz elvileg össze hùzza a bőrt , vagyis gyulladàs csökkentő hatása van.

Én inkább nyáron fényvédőzök a pigment foltjaim miatt, és mivel világos a bőröm nagyon sok anyajegy van a karjaimon. Párat a bőrgyógyász el is távolított mert megnőttek és sötét barnàk lettek, de szerencsére mindegyik jòindulatù volt. A ráncok megelőzése miatt is előnyös. A párom soha nem használ naptejet, ergo évente leég az arca, nyaka, karjai a 3 hét alatt amíg szabin vagyunk, Magyarorszàgon. És rengeteg mély rànca van ezáltal.Persze ez mellékes , én viszont tartok a bőrráktól. 2 évente nézetem az anyajegyeimet és minden nyáron rohangálok utàna, hogy kenje be magát. Utàlja ha ragad az arca.

Hát nem csak te :grin: strandra vagy kifejezetten kültéri programra persze felkenem, de dolgozni elmenni meg haza, hát ezen nem stresszelem túl magam. Reggel 6-kor megyek és 4 után megyek haza, összesen kb fél óra az út. Főleg nem az elvileg szükséges vödörnyi mennyiséget nem erőszakolom fel minden reggel a hatszáz fokos hőségben, hogy a szememben kössön ki a fele.

6 Likes

Egytértek, én egyszer sem égtem még le a napi szaladgálásban, pedig csak annyi fényvédőt kenek fel fejemre, amennyit egy csuszmákolásra szét tudok kenni, és nem tocsog. Szerintem a kiskanálnyi ajánlott mennyiséget a gyártók találták ki, mint a moss hajat kétszer samponnal dolgot is. Fogyjon a cucc, vásároljanak asszonyok!
Ja, és emellett a pigmentfolt a homlokomon még halványult is, nemhogy erősödött volna.

6 Likes