"Holy Grail" kozmetikumok

Sziasztok! Nagyon érdekel, hogy nektek egy-egy kategórián belül melyek azok a termékek, amelyeknél jobbat még nem próbáltatok. :slight_smile:
(Személy szerint engem a cruelty-free termékek érdekelnek, de persze nincs semmi megszabva.)

Engem most az Innisfree No Sebum Blur Powder nyűgözött le, megtaláltam a tökéletes púdert vele, úgyhogy biztosan nem fogom lecserélni. Tényleg no Sebum és tényleg Blur, egyszerűen nem hittem el, hogy órák után sem vagyok zsíros, máskor meg már rég full diszkogomb vagyok. Más kategóriában egyelőre még nincs holy grail :slight_smile:

4 Likes

De jó, hogy ezt írtad, mert pont pár hete rendeltem meg ezt a púdert és lassan szerintem meg is fog érkezni. Kíváncsi vagyok. :slight_smile:

1 Likes

Nekem van pár “csodaszerem” amikhez ragaszkodom, folyamatosan újraveszem, és nem is keresek mást helyettük.
https://kremmania.hu/kremek/anastasia-beverly-hills-dipbrow-pomade A szemöldök must have számomra. Több árnyalat is van itthon. Egyszerűen tökéletes, és minden pénzt megér.

Szemfesték alap, szemfesték, szempillaspirál, ecsetek, több is van ami jó.

Krém vagy por, kontúr, pirosító, bronzosító szintén van több ami jó. De a highlighterek királynője az ez: https://kremmania.hu/kremek/anastasia-beverly-hills-glow-kit---sun-dipped Amúgy nem vagyok ABH fanatikus, de ezek a termékek nálam verhetetlenek.

Rúzs szintén van több jó, de ajakápolóból meg van a tökéletes: https://kremmania.hu/kremek/laneige-lip-sleeping-mask Imádom, sokáig elég és tényleg nem kell más ajakápoló soha.

Alapozó, BB, CC krém vagy por, szintén van sok jó, de ezt kiemelném: https://kremmania.hu/kremek/erborian-cc-krem-spf45

Viszont a primer szentgrál az ez: https://kremmania.hu/kremek/inika-organikus-sminkalap Nem kell más primert keresnem, ő az igazi.

Ami még csodaszer kategória: https://kremmania.hu/kremek/erborian-bb-drops Ja, és Erborian márkahű sem vagyok:D. De úgy látszik vannak márkák amikből több kedvencem is van.

Fényvédő szerelem egyértelműen ez: https://kremmania.hu/kremek/australian-gold-botanical-sunscreen-spf50-tinted-face

Hidratáló, mist, eszencia, tonik, hámlasztó, szérum szintén sok jó van de őket kiemelném:
https://kremmania.hu/kremek/drunk-elephant-protini-polypeptide-cream
https://www.cultbeauty.co.uk/drunk-elephant-d-bronzi-antipollution-sunshine-drops.html

2 Likes

Ajakápolóból nekem a stiftes Carmex az etalon, hidratálókrémből (alapnak vagy olajjal felboostolva) a TO NMF. Objektív szempontból ennél jobb krémeket is próbáltam már, de szemnel láthatóan szereti a bőröm.
Hámlasztóból a G&G Cheer Up a kedvenc.
Hirtelen ezek jutottak eszembe, amelyek tényleg kivakarhatatlanok a rutinomból és több körmérkőzés után is versenyben maradtak.

3 Likes

Pont ilyesmi terméket kerestem, úgyhogy mentettem is, köszi :slightly_smiling_face:

A stiftes Carmex mindenképp.
Rúzsok közül talán a Lime Crime plushies rúzsok, és a Kat von D hagyományos rúzsai. Szemfestékek közül abszolút a Lime Crime palettáim, ezek közül nem tudok választani.
Murumuru Butter bronzer az abszolút kedvenc bronzosító.
Arcápolás kategóriában állandóan változnak a termékek, nincs különösebb kedvenc termékem. Sajnos egyéb smink kategóriákban is még keresem a tökéleteset.

2 Likes

Esetleg a Venus XL II paletta megvan neked? Ha igen, mi a véleményed róla? Nekem a Venus I, II, III van meg, azokat imádom. Viszont az XL II-nek nagyon tetszenek a zöldes színei, gondolkoztam rajta, hogy a jövőben megvenném.

Sajnos pont az nincs meg. Várok egy jó akciót. Szerintem nyugodtan vedd meg, mert tuti nem fogsz csalódni benne.

1 Likes

Hmm. Érdekes kérdés. De valójában igen, az lenne a cél, hogy minden kategóriában megtaláljuk a holy grailt. Ne csak “egész jó” termékeink legyenek, hanem olyanok, amik tökéletesek.
Régebben kevés ilyenem volt, de már alakul. A helyzetet bonyolítja, hogy ami nekem holy grail, az lehet, hogy másnak egyáltalán nem válik be, és ez fordítva is igaz.

De akkor lássuk.
Arcápolás:
Hylamide SubQ szérum
Az én számomra ez A SZÉRUM. Nem tudnám már megmondani, hogy hány üveggel használtam el, talán most nyúzom a hatodikat. És ez azért nagy dolog, mert semmilyen más arcápolási terméket nem vettem még újra hatszor. Néha belefutok másba, pl. KM boxon keresztül, de mindig visszatérek ehhez, időnként már alig várva, hogy a másik elfogyjon. Hidratál, feltölt, feszesebbé teszi a bőröm. Óriási kedvenc.

Hylamide SubQ mist
Nem annyira nélkülözhetetlen, mint a szérum, szoktam is hozzá hűtlenkedni, időnként kipróbálok mást is. Sok egyéb kellemes mist van, de csak ez az egy tudja azt, hogy reggel felébreszti az arcom. Biztosan nektek is volt már olyan (nálam sajnos rendszeres), hogy csörgött az óra, fel is keltetek, de az arcotok valahogy nem ébredt fel, továbbra is álmos maradt a kinézet. Na ezt szünteti meg ez a mist nálam tökéletesen (jobban és finomabban, mint egy hideg vizes arcmosás), pluszban kellemesen hidratál is. Ha azt mondanák, hogy életem végéig most már csak egy mistet használhatok, tuti erre esne a választásom.

Alverde Naturschön szérum
Ez még egy egyértelmű csodaszer, ami a téli ekcémámat győzte le. Minden télen azzal kínlódtam, hogy égő piros és hámlik a bőr a szám sarkában. Eddig! Tavaly ugyanis egy véletlen során felfedeztem, hogy ezzel a kis szérummal szuperül karban tartható a dolog. Ráadásul ez nem csak nekem, többeknek bevált itt a fórumon. :slight_smile:

Ezzel sajnos nálam az arcápolási termékek holy grail listája be is fejeződött. Bár most használok szuper dolgokat, pl. megismerkedtem egy csodás arcolajjal, de mivel csak pár hónapja használom, bármennyire is szuper, még nem mondanám rá azt, hogy csodatévő.

Smink terén talán még nehezebb a dolog. Most akkor azokat a termékeket sorolom fel, amik, ha meghívnának egy esküvőre, biztosan benne lennének a sminkemben.

Smashbox Photo finish primer
Próbáltam elég sok primert, eddig ez a kedvencem.

It Cosmetics Oil-free matt CC krém
Ez az a termék, aminél az érzem, hogy “na végre”! Nagyon sokat áradoztam már róla itt a fórumon, véleményt is írtam róla, nem ismétlem önmagam. :slight_smile:

Becca szem alatti korrektor
Ez egy kis csoda. Észrevétlenül világosítja ki a szemem alját, mert egyébként nem olyan a hatása, mint más korrektornak. Én a saját szem alatti púderével használom, a kettő együtt verhetetlen, soha nem ül bele a szarkalábakba.

Talán ezek azok a termékek sminkelésnél, amikre biztosan számíthatok. Vannak még jó és szép pirosítóim, púdereim, szemfestékeim, rúzsok, amikkel abszolút elégedett vagyok, és mindegyik egy kis szent grál, de a fent felsoroltak azok, amik rengeteg elkedvetlenítő próbálkozás után a kategóriájukban végre tökéletesek számomra.

3 Likes

:smiley:
Én egészen 40 éves koromig semmit sem használtam. Néha 1-1 arckrémet, de azt is legfeljebb ötletszerűen. Mondjuk sminkelni is csak a húszas éveimben (bár akkor voltak elég jó cuccaim is).
Aztán egyszer valami bekattant, és az elmúlt három évben építgetem fel magam a szépségápolás terén.
Ma egyébként sokkal szebb a bőröm, mint négy éve, nem ráncok alapján, mert szerintem az főleg genetika (és hogy sosem szerettem napozni), de sokkal egészségesebb, puhább, selymesebb, szebben mutat rajta az alapozó is.

Mostanra eljutottam oda, hogy arcápolás nélkül nem indulhat a nap, fényvédő nélkül pedig nem lépek utcára. Smink nélkül simán, anélkül tudok élni, talán mert a sminkelésben nem annyira a végeredmény érdekes számomra, hanem a folyamat. :slightly_smiling_face:

4 Likes

Ahhoz képest, hogy mennyi cuccom van, nagyon kevés köztük, ami tényleg wow és örök favorit. Költözéskor szembesültem ezzel, van amit elő se vettem még azóta (és nem is hiányzik) uhh.

Isana SPF15 hidratálókrém - ez az egyetlen arcápolási termék amit tényleg rendszeresen használok és újravettem már.

Rdel Young jumbo szemceruza frosty white (gyöngyház fehér) színben - ha nincs rajtam semmi smink, ez akkor is a minimum a belső szemzugba, és bumm máris élettel telinek nézek ki. Vagy 4-5 darabom van belőle :joy:

Lovely Plump Up spirál - ezt biztos senkinek nem kell bemutatni, kb. 6 éve csak ezt veszem újra, időről időre félrelépek de ennél jobbat még nem találtam.

És kb. ennyi :fearful::grinning:

2 Likes

Első bekezdés eleje elég csipkelődősre sikerült legtöbb krémmániással szemben :slightly_smiling_face: Én sem azért használok mindenféle arcápolót, hogy a kozmetikai cégeket eltartsam és nem gondoltam volna, hogy ez valaha magyarázatra fog szorulni itt a fórumon.

Én úgy vagyok vele, hogy egy minőségi arcápolóra inkább áldoznék, mint sminkre. Az én bőröm meghálálja a törődést és ebben a bőrben (ez furán hangzik) élem le az életemet. Sminket bármikor vehetek, új bőrt nem.
A volt barátom mondta, hogy ismer(t) nőket, akiknek két arcuk van/volt. A sminkelt “szép” meg a valódi. Én arra törekszem, hogy vállalható maradjak smink nélkül is, a smink csak finom kiegészítés legyen az életemben.
Engem nem szokott érdekelni ki mire költ… a saját pénzét mindenki arra költi amire akarja.
Jó, ne drogozzatok meg “világbéke”, értitek. :grinning:

5 Likes

Kifejezetten Anti-Aging termékeket nem szoktam venni, mert nem hiszek bennük, talán még a DE Protini nevezhető annak, ő lesz az első (ha lesz, még ismerkedünk). Szemkrémből kaptam már többször ilyesmit, hatásukat nem láttam, ahogy a EL ANR se hozott változást, de ebből kapok a legtöbbet 7ml-s miniként. Lehet 40 felett jobban működik.
A sztárok nagy része züllött életet él és valamilyen káros szenvedély rabja, majd jön a kapuzárási… mennek plasztikáztatni.
Ha nem lenne pár (teljesen megfizethető) termék, tele lennék pattanásokkal meg eltömődött pórusokkal. Ha tinikoromban lettek volna ilyenek, szerintem soha nem lettem volna önbizalomhiányos, meg mosolyogtam volna minden képen. Manapság már kevés pénzért is kapunk hasznos dolgokat tele hatóanyaggal, régen a választék jóval kisebb volt. Emlékszem minden problémás bőrrel megáldott osztálytársamnak fogamzásgátlót írtak fel, rá néhány évre meg Zinerytet (ezt nekem is felírták, de nem használt, tudom sokaknak igen).
A holy grail dolgon gondolkodom még… van pár, de hosszú kifejteni mi miért jó nekem.

4 Likes

Nemrég láttam a Spectrumon egy angol dokumentumfilmet, az volt a címe, ha jól emlékszem, hogy A szépségipar kulisszatitkai.
Elég érdekes volt. Pl. három árkategóriában kiosztottak nőknek hidratáló krémeket. Egy nagyon olcsót, egy középkategóriást, és egy drágábbat, ha jól emlékszem az utóbbi az Embryolisse terméke volt. Előtte műszeresen megvizsgálták a bőrük állapotát, majd bizonyos idő után, talán 1 vagy 2 hónap múlva újra. A ráncok ellen egyik sem ért semmit sem, de a bőr valóban kevésbé volt száraz. Az viszont érdekes volt, hogy a két olcsóbb közel egyformán jól teljesített ebben, jócskán lehagyva a legdrágábbat.
A másik, amiről ott is szó volt, hogy kizárólag a retinol az, ami bizonyítottan képes felvenni a ráncokkal a harcot, és semmi más.
Ellenben a kollagén kívülről egyáltalán nem tud beépülni, így teljesen felesleg erre pénzt költeni.
És végül: biztosan sokan láttátok már azt a képet a teherautó sofőrről, akinek az arca egyik oldalát minden nap éri a nap. Ebben a műsorban egy női buszsofőrt vizsgáltak meg, és rajta is látszott, plusz műszeresen is kimutatható volt, hogy az az oldala, ahol a nap nap mint nap éri, 6-7 évvel idősebb volt a másiknál.

5 Likes

Kinek mi a holy grail. Nekem az alvás. Azután az egészséges étkezés: cukor nélkül, kevés szénhidrát, kevés zsiradék, sok hal, csirke, mediterrán étrend. Nem iszom alkoholt, nem dohányzom. Most alkalmam volt két hétig pihenni, torna, rengeteg úszás, infraszauna, napozás, boldogság, béke, könyv, csönd. Két hétig nem sminkeltem. Hidratáló krém, peptides szérum, testápoló, micellás víz. Szebb a bőröm most smink nélkül, mint nyár elején sminkkel.

9 Likes

nem nehéz az egyszerűséget szeretni az arcápolásban ha saját bevallásod szerint is jó génjeid vannak, tehát nemigen szorulsz rá,
oké, de tudod sajnos nem mindenki ilyen szerencsés ebből a szempontból, ezért - bár biztos nem ez volt a szándékod - valahol kicsit lenézőnek hat amit írtál

5 Likes

Az én arcápolásomnak, sminkemnek kb. semmi köze a mércéhez. Számomra ez hobbi. Nem vagyok elégedetlen önmagammal, vagy a bőrömmel. Igyekszem nem túlvásárolni, csak fogyasztható mennyiséget felhalmozni, de azt sem ítélem el, ha valaki erre nem figyel, hiszen ez örömet okoz neki. Addig pedig minden szuper, amíg lehet neki örülni. Szerintem a sminkek terén sokkal könnyebb “propaganda-áldozattá” válni, mint bőrápolás terén. És még azt gondolom, ez sem akkora probléma. Mindenkinek van véleménye, de úgy gondolom, hogy ha ki is mondjuk, ki kell tudjuk fejezni úgy, hogy azzal ne legyünk bántóak. Jeleztük, számunkra kicsit lenéző a vélemény kifejtésed, te erre túlérzékenynek neveztél minket, s hasonló stílusban folytattad a gondolatmeneted - bocsi, ez nem volt szép. Kimondtam a véleményem, remélem el tudod fogadni.

5 Likes

Szerintem pedig:

  1. mindenki pontosan arra költi a saját pénzét, amire akarja.

  2. ha valamelyik fórumtéma nem tetszik, nem kötelező megnyitni.

2 Likes