"Holy Grail" kozmetikumok

El, persze. Nem mondtam, hogy nem tetszik a téma, elmondtam, hogy nekem, mi vált be. Magamat is belevettem a többesszámba, ez kritika volt magam felé is. Sajnálom, ha megbántottam valaki, bocsánat a szókimondásomért. Azt hiszem, legjobb, ha megmaradok olvasómódban ezután.

1 Likes

Remélem, sikerül törölni, amiket írtam, nem azért, mert nem vállalom, hanem, hogy ne a feszkót olvasgassák, akik idejönnek, hanem a lényeget.

@legallybrunette nem szorul a védelmemre, és arról nem is szeretnék véleményt mondani, hogy bántó vagy nem bántó, amit írt és ahogy írta, de engedjétek meg, hogy több, mint 30 év vásárlói tapasztalat után (persze nem szeretnék a korommal és tapasztalatommal mellet döngetni, hiszen, hogy ennyi ideje pénzkereső vagyok, tény, de nem érdem) egyet értsek azzal a képpel, amit a mai fogyasztói társadalomról ad. Szerintem az is sokatmondó, hogy nem tudok kozmetikai terméket “holy grail”-ként felhozni, mert nincs olyan kimagasló, amely nélkül nem tudnék élni, amit minden áron újra és újra megvennék. Egy olyan piacon vagyunk, ahol percenként hajszolnak bele minket újabb és újabb csodák megvásárlásába (nemcsak kozmetikáról beszélek), és mondhatjuk, hogy ez nekünk milyen jó, és mennyi örömöt okoz, de higgyétek el, el fogtok oda jutni, amikor már nem így lesz, tapasztalatból mondom. Én például nem olvasom a vásárlási topikokat, mert már elvesztettem az érdeklődésem a 100. rúzs vagy 200. paletta kapcsán, nem is tudom, de nem is akarom követni, de ez persze magánügy. A mailboxomban az összes kozmetikai cég, ahol regisztráltam, a spamek közé került, és ha venni akarok valamit, én döntöm el, hol nézek utána, nem az aktuális trend. Szóval csak azt szerettem volna mondani, hogy sokszor van abban igazság, amit sokan nem szeretünk, ha a szemünkbe mondanak, és érdemes egy pillanatra elgondolkodni.

8 Likes

Elgondolkoztam mi az ami nélkülözhetetlen az arcápolási rutinomban, és meglepődtem. Elég sok minden :slight_smile:

Először is, egy pont tőlem is @Kokapu Hylamide Subq szérumára (https://kremmania.hu/kremek/hylamide-subq-anti-age-advanced-serum): Nem tudom hogyan csinálja, de tényleg szebb állapotúvá varázsolja a bőröm. Kevesebb bőrhiba, hidratáltabb kinézet.

Szemkrém: Cerave Eye Repair Cream (https://kremmania.hu/kremek/cerave-eye-repair-cream). Nem a tipikus ránctalanító krém, nem is hirdeti magát annak. Inkább csak hidratál és a nagyon érzékeny szemkörnyékem is jól tolerálja.

Ajakápoló: Ultrasun Lip Protection SPF 30 (https://kremmania.hu/kremek/ultrasun-lip-protection-spf30). Nincs színe, szaga, de a feladatát gond nélkül elvégzi. És megfelelő fényvédelemmel rendelkezik.

Hámlasztó a G&G Cheer up (https://kremmania.hu/kremek/geek-gorgeous-cheer-up).

Lemosó a Pixi Glow Mud Cleanser (https://kremmania.hu/kremek/pixi-glow-mud-cleanser).

Tonik (hámlasztó mentes napokon): Pixi Glow Tonic (https://kremmania.hu/kremek/pixi-glow-tonic).

Testápoló, mindenhova jó krém: Mixa Atopiance Balzsam (https://kremmania.hu/kremek/mixa-atopiance-testapolo-balzsam).

Ami számomra érdekes tapasztalat - most, hogy összeszedtem a termékeket - hogy a termékek nagy része inkább közép kategóriás, bizonyítottan hatékony összetevőkkel. Ez a krémmánia hatása :slight_smile:.

5 Likes

Szerintem nem feltétlenül azzal volt probléma, amit írt, hanem ahogyan. Amit te írtál, kedves Trixi, az senkinek sem fog rosszul esni, mert nem bírálat akart lenni.
Valószínűleg @legallybrunette sem annak szánta, mégis annak érződik, és mivel többen is így érezzük, valószínűleg valami félre ment a kommunikációban.

Főleg azért is esett számomra rosszul, mert sajnos 2019-ben még mindig ott tartunk, hogy szinte ciki hétköznap sminkelni, ha meg a bőrápolás szóba kerül, akkor hülye vagy, amiért költesz rá, és időt fektetsz bele (ezek saját tapasztalatok). Végre van egy hely, ahol úgy érezhetjük, hogy megértenek, azonosulni tudnak velünk, és akkor itt is azt kapjuk, hogy csak a kozmetikai cégek zsebét tömködjük.

Igen, teljesen igaz, amit írtál a fogyasztói társadalomról, és remélem, hogy egyszer én is eljutok arra a szintre, hogy ennyire tudatos legyek ezen a téren. Mivel sokáig nem foglalkoztatott ez a téma, még a rácsodálkozás, próbálgatás, kísérletezés fázisában vagyok, de egyre jobban tanulom meg, hogy mi az, ami jó a bőrömnek, és ami sminkelés terén beválik.
Tavaly a ruházat kapcsán már eljutottam oda, hogy leálltam fél évre a vásárlással, és ma már teljesen más szemmel nézem, mint mondjuk másfél-két éve. Míg régen havi szinten vettem több holmit is, idén összesen 3 darabot vettem, és azokkal is megvártam a leértékelést. De ehhez kellett az is, hogy korábban lett egy olyan ruhatáram, amit jól kihasználhatónak, teljesnek ítéltem.

10 Likes

Nagyon jól megfogalmaztad :slight_smile:

1 Likes

Azt hiszem ez a téma az ahol mindenkinek igaza van. Tény és való, hogy rengeteg olyan termék kerül piacra ami konkrétan semmit sem tud és mégis drága. Úgy érzem ezek nem azok amiket mi előszeretettel vásárolunk.
Afelől nekem sincs kétségem, hogy idővel én is eljutok addig, hogy már nem érdekel a legújabb akármilyen paletta. Több, mint száz rúzsom van. Tudom ez horribilis mennyiség. Most vagyok ott, hogy nem akarok minden újonnan piacra dobott darabot kipróbálni. Ha egy már bevált rúzs jó áron másik számomra tetsző árnyalatban kapható akkor viszont nem tudok ellenállni.
Az arcápolásba szívesen fektetek bele, de csak ésszel. Annyian mondják nekem, hogy szép a bőröm. Sajnos ezt nem tudom elhinni. Huszonhat éves vagyok, még szerencse, hogy nem nézek ki hatvannak.
Az is igaz, hogy brutálisan zúdul ránk minden nap az amit meg kell venni. Én már igyekszem ellenállni.
Senki nem akart megbántani senkit, ne haragudjatok egymásra.

7 Likes

Szerencsére én nem tapasztaltam olyasmit a sminkelés vagy bőrápolás kapcsán, mint Te, kedves Kokapu, habár édesanyám például soha nem sminkelt, és a bőrápolás sem érdekli, hiába szállítottam neki mindenféle kencéket, ezért Tőle nem is kaptam soha segítséget, magamnak kellett kialakítanom a rutinomat, a stílusomat, de a környezetem mindig is megértette, hogy igényes vagyok a külsőmre, férjem pedig támogat ebben, tehát én saját magam jutottam el odáig, hogy elég. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem vásárolgatok. Dehogynem! Csak a nyomásból van elegem, meg abból, hogy szemeteket szórnak ránk, és még hülyének is néznek. Ezért vagyok a Krémmánia napi látogatója évek óta, mert pont abban segít, hogy elegendő tudásom legyen a jó döntésekhez. Ruházat terén is az elegem van fázisban vagyok, elegem van a fast fashion boltok szemetéből. Kevesebb ruhát akarok, de csak minőségit. Ebben még van hová fejlődnöm.

4 Likes

Például márciusban voltam a 25 éves gimis osztálytalálkozón, és mondták ott a csajok, hogy milyen szép a bőröm, hogyhogy nekem nincsenek ráncaim? Mit használok? Én meg komolyan vettem a kérdést, és elmondtam, hogy reggel: micellás víz, tonik, mist, szérum, szemkörnyékápoló, fényvédős hidratáló, este ugyanez, csak másik szérummal, arckrémmel és néha hámlasztok. Hát kb. úgy néztek rám, mint anno fizika órán a tanárra, amikor bejelentette, hogy következő órán dolgozat. Aztán közölték, hogy de jó, hogy nekem erre van időm, nekik erre nem lenne (napi 10+15 perc), meg hogy ez mennyi pénz és macera (senki sem ágrólszakadt az osztályban, sőt).
Most erre mit mondhattam volna, inkább rájuk hagytam. Majd újabb 10-15 év múlva meglátjuk.

Az én anyukám sem sminkelt soha, szerintem rúzsa sem volt. Néha arckrémmel próbálkozott, de mivel régen még a legtöbb vidéki kisvárosban elérhető arckrém valami zsíros izé volt, így felhagyott azzal is.
Szerencsére az én férjem is támogat, sőt örül neki, hogy foglalkozom a bőrömmel.

A nyomással kapcsolatban teljesen igazad van. Június 5-én iratkoztam fel a Tarte levelezőlistájára, azóta - most megszámoltam - 57 db e-mailt küldtek, mindet reklám céllal. Szerencsére a promociók mappában landolnak, én meg azt éppen csak át szoktam futni a feladókat, nehogy valami rossz helyre érkezzen. De azért elég durva.

És nagyon kemény, hogy miket vetnek be manapság.
Nemrég kocsiban ülve beszélgettünk a férjemmel valamiről (már nem emlékszem konkrétan mi volt az). Egyikünk sem használta a telefonját, mégis, este otthon a facebookon megjelent egy olyan hirdetés, ami azzal volt kapcsolatos, amit előtte beszélgettünk. Úgy, hogy korábban sosem kerestem utána. És azóta ilyet a kollégáimtól is hallottam. Félelmetes.

6 Likes

Ezt a facebookos dolgot én is tapasztaltam, többször is. Eddig csak legyintettem, nem vagyok paranoiás, és nincsenek elméleteim, hogy ki és milyen céllal figyel meg, de rosszabb napjaimon ott tartok, hogy el kéne költözni remetének egy barlangba, hogy mindenki hagyjon már békén, és a sales-es irányszámait ne akarja erőszakkal letolni a torkomon.

2 Likes

Én tökéletesen megértem, átérzem mindkét álláspontot. Az arcápolás, sminkelés szuper jó hobbi, hasznos egészségmegőrzés, de lehet egy túlhajszolt felhalmozás, illetve félreértelmezett pótcselekvés is. A lényeg szerintem, hogy mindenki felismerje a saját motivációját. Ez az önismeret része már, de abban szerintem mindenki egyetért, hogy a közgazdaságtani része a cégek oldaláról a profitról szól. Ez egy hatalmas üzlet. Mindent ésszel és felelősségteljesen kell csinálni, ennyi.
Én igyekszem megtalálni a szent grálokat. Ha valami bevált ragaszkodom is hozzá.

9 Likes

Pedig az mdma eltűnteti a ráncokat. az összeset. Sajnos, csak míg ki nem ürül. :smiley:

Ezt a This dolgot én is hallottam már! Durva.

1 Likes

Lehet, a “csirkezsír” a Holy Grail? https://velvet.hu/gumicukor/2019/07/17/nicole_kidman_csirkezsirt_ken_az_arcara_a_rancok_ellen/

1 Likes

:rofl: Ezt én is olvastam. Nem vált be a botox. :joy: Még mindig jobb, mint a disznózsír.

1 Likes

Lehet páran félreértettétek a “holy grailt”. Nekem nem az lett volna a célom ezzel a témával, hogy csodaszereket keressünk. Nyilván, olyan nincsen, ami mindenkinek jó. Arra gondoltam, hogy olyan termékeket osszunk/osszatok meg egymással, amelyekhez a legszívesebben nyúltok arcápolás és sminkelés során, amiket gyakran újravesztek. Ezt páran meg is tették, amit köszönök. De az is lehet, hogy én értem félre ezt a kifejezést.
A lényeg, hogy ennek a topicnak nem az öregedés ellenszerének megtalálása a célja, így nem is kell lenézően beszélni senkivel, ugyanis nem hiszem, hogy bárki is itt erre rászorulna.

4 Likes

Hm, 2 napja gondolkodom, mik azok amik nélkül nem tudnék élni. Amiket TÉNYLEG újraveszek amint kifogy.
Ajakápolás nekem muszáj, cserepesedésre hajlamos a szám, ebből a Blistex Lip relief vált be, leváltotta a Carmexet nálam.

Arcra a Naturschön szérumja (bár ő még új de csodás) és a Bioderma Hydrabio szérumja.

Micellás vízből rózsaszín Garnier.

Fényvédő: csakis Bioderma 30spf LEB napallergiára

Sminkekből nincs, sok kedvenc van, bár az Annabelle Minerals a legkíméletesebb, de a por kiszerelésen változtathatnának, naggggyon nem praktikus (írtam nekik és elvileg tervben van…)
Egyéb színes-szagos dekorkozmetikumokból nem tudok kedvencet mondani, illetve még a MAC Fix+ ami azonnal pótlásra kerül amint fogyóban van.

Hajcuccok közül a L’Oreal Mythic oil, kb. 5 éve csak azt használom hajvégekre. Sampont és balzsamot váltogatni szeretek.

Még bővítek ha eszembe jut :slight_smile:

Ohh, kimaradt: Essence gel shine gyorsszárító fedőlakk. 7 éve veszem újra, 20 üveggel tuti elhasználtam már.

3 Likes

Estee Lauder Double wear maximum cover - már 3x újravettem ,és még mindig meg vagyok vele elégedve. Nagyon kevés elég, kb fél évig tubus - takar mindent, nincs maszkhatás, mint a sima double wearnél, hamar szárad, és órákig tart izzadás esetén is.
Közhely, de a head/shoulderst évtizedek óta használom. Állandóan kipróbálok vmi mást, de végül állandóan visszatérek. Volt egy sampon, amitől úgy viszketett a fejbőröm, hogy azt hittem ,tetves vagyok :smiley: Meguntam a próbálkozást, néha egy pár csepp teafaolajat is hozzá kevekre, tökéletes . Ajakápolóból nem tudom mennyit próbáltm már, az egyetlen amivel több órán keresztől puha marad a szám, akkor is, ha folyékony rúzst használok, az a https://www.drlipp.com/original-nipple-balm/ . Igen, az, ezt ajándékba kaptam, ahogy láttam nagyon drága, de ha elfogy veszek egy sima nipple balmot :smiley: mert nagyon jó

1 Likes

Jó, hogy írod a gyorsszárító fedőlakkot, éppen azt keresek, a mostani már nagyon sűrű.
Garnier rózsaszín micellás vize nekem is kedvenc, nagyon sok flakonnal elhasználtam már.

1 Likes

Sajnos már nagyon ritka madár, a héten már a Müllerben sem volt :sob:
Kevés helyen lehet már kapni, úgy néz ki kivonják/-ták. Sírok :sob:

1 Likes