Házi szépítőszerek, praktikák

Sziasztok :slight_smile: A krémmániám megszűnt kategória helyett esetleg itt megoszthatnánk a tapasztalatainkat, milyen úgymond házi, természetes megoldásokat próbáltunk már a szépségápolásban. Tudom, hogy szinte minden női oldal tele van hasonlókkal, de én szívesebben hagyatkoznék a Ti véleményeitekre, személyes történetekre.

3 Likes

Kezdem is, én miket próbáltam, ami hirtelen eszembejut. Nincs túl sok tapasztalatom, és azok se a legpozitívabbak, sajnos, bár van kivétel :smiley:

  • Házi kávézaccos radír: próbáltam csak magában a zaccot radírozásra használni, és olajjal is keverve. Nekem mindkettő tetszett, de vigyázni kell vele, ha nincs elég magasan csempézve a fürdőszoba, mert könnyen festés lesz a vége :smiley: Ezt már csak azért nem használom, mert (sajnos) már csak kapszulás kávéfőzőnk van itthon.

  • Kókuszolaj: hajpakolásként próbáltam, de igazából utáltam. Folyt, nehéz volt lemosni, és még csak jelentős pozitív hatása sem volt. Hidratálásra se kedveltem, inkább maradok a rendes testápolóknál, de radírba keverve, zuhanyzás után nem kellett külön testápoló, így jól működött :slight_smile: Arclemosásra hallottam, hogy használják még, ezt nem mertem kipróbálni, mert magas a komedogén indexe.

  • Ricinusolaj (ez mondjuk gyógyszertári, de úgy érzem idefér :slight_smile: : jó pár éve mindenki ezt használta haj és szempillanövesztésre. Nekem katasztrofális élményeim vannak vele. A szőke hajam tövét bevörösítette, sose sikerült rendes kimosni, kellemetlen állaga lett a hajamnak. Szempillára és szemöldökre is kipróbáltam, de elmaradt a rendszeresség, így ezt nem tudom igazából, teljesített-e volna…

2 Likes

Nagyon tetszik ez a topic, kókuszolajat én is sminklemosásra használom, meg hajpakolásra, szép puha lett tőle a hajam. A másik az olíva olaj, amit szeretek a hajamra kenni, nagyon jót tesz neki, és ezt szőkéknek is tudom ajánlani :slight_smile: Amit még szívesen használok a hajamra, az a citrom hajvilágosításra. Ha a napra kiülsz, akkor egész jó hatást lehet vele elérni, persze több használat után :wink:

2 Likes

A kókuszolaj nekem nagy kedvenc, szerencsére bírja az arcom, nem okoz pattanásokat, így nekem kedvenc sminklemosó. De mellette, szőlőmag, tökmag, és akovádó olajat is használok sminklemosásra, vagy a testápolómat dúsítom ezekkel a hidegen sajtolt olajokkal.
Sárgabarackmag olajat is szoktam hidratálóhoz vagy szemkrémhez keverni.
A teafa olajat szőlőmagolajjal keverve én herpesz megelőzésre használom. Ha valami koszos ér a számhoz (gyakran előfordul, van egy 2 éves kislányom, így néha landol a fejemen egy random homokozótárgy) akkor ezzel kenem be.
A teafa olajat szeretném még valahogy tonikként befogni de még nem találtam meg a megfelelő receptet.
Ricinusolajat én is használtam hajnövesztésre és szuper volt.

Amúgy imádok krémeket kikeverni itthon, így eBayről rendeltem üres, újratölthető kozmetikai flakonokat mindenféle fajtát, amiben előre összetudom mixelni a krémeket, elegyeket, porokat, sminkeket…gyakorlatilag bármit. Nagyon hasznos cuccok, ha nem akar az ember bajlódni mindennap a kikeveréssel, vagy ha valamire meg van a tökéletes elegy.
Praktikusabb, higiénikusabb és könnyebben is szállítható. Én a tégelyes kiszerelésű krémeket is átteszem pumpásba pl.
A megfelelő színű alapozót is könnyebb így kikeverni és így dúsítható más termékkel is, kis highlighter bele, vagy mattító.
A sima hidratálómait keverem pl.TO szérumokkal a számomra legideálisabb formában, célzottan egy-egy aktuális problémára, kezelésre.
Számomra ez nagyon jó szórakozás.
Terveztem én is egy topikot a házi boszorkánykonyha tapasztalatok megosztására, de örülök, hogy más is gondolt rá:).

4 Likes

Ricinusolajat használtam hajnövesztésre, hajápolásra olivaolajjal keverve. Nagyon bevált, gyakorlatilag soha olyan szép hosszú hajat nem tudtam korábban produkálni, mint amikor ezzel próbálkoztam valahol a mellem környékén mindig letört. Aztán kb egy év ricinusolajozás után álltam a tükör előtt, hogy jéé neekem ilyen hosszú a hajam? Ha valaki hosszú hajat szeretne, én nagyon tudom javasolni, hogy próbálja ki. Nekem barna hajam van, így a vöröses hatást szerencsére nem éreztem.

3 Likes

@Natulcien nem semmi vagy! Csodálom ezt az energiát.
Én utálok kutyulgatni (pl. főzni is csak muszájból), inkább viszem fel rétegzősen a cuccokat.
Most egyedül a Mádara olajat viszem fel úgy, hogy belekeverem az éjszakai krémembe. Igaz, azzal is bepróbálkoztam, hogy magában vigyem fel a hidratáló után, de hidratálóba keverve könnyebbnek érzem. Így felkenés előtt a tenyeremben összekutyulom őket.

3 Likes

A teafaolajat kifelejtettem, azt én is nagyon szeretem! Én kezdődő pattanásokra szoktam használni, általában csak magában, higítás nélkül beledörzsölök egy picit, és szépen “beérnek” tőle. Herpeszre szintén működik. Egy időben samponba is kevertem, de nekem úgy kicsit erős volt az illata, most rozmaringolajat használok, ami kellemesebb. A zsírosodáson még nem igazán segített, de a babahajaim megindultak, és nagyon jól frissít.

4 Likes

A teafaolaj nálam is mindig van otthon. Mindenféle csúnyaságra bevethető, és még a szúnyogokat is távol tartja :slight_smile: Kókuszolajjal én is kísérleteztem, nekem egyedül a konyhában vált be, abban sütök. Olívaolajat is szinte mindennap használok a salátákhoz, hajvégre és száraz kézfejre, körömágyra, körömre is jó. Az olajak nagyon elnehezítik a gyenge,vékonyszálú hajam, pedig csak a végekre alkalmazom, argánolaj szintén, ezért csínján kell bánni a mennyiséggel. Jelenleg chiamagolajjal kísérletezem, de nekem az olajak arcra tömítősek, most testápolóba tervezem keverni. Tinédzserkoromban sokszor áztattam a hajam kamillába, hogy szőkébb legyen, de amióta festett, már nem használok ilyesmit. Serdülőkoromban sokszor használtam élesztős pakolást az arcomra, mivel akkor még nem voltak ilyesmik elérhetőek a boltban, szépen tisztított. Van otthon aloe vera növényünk, annak a leveléből, pontosan a levelében található zselés anyagból férjem szokott kinyerni időnként némi mennyiséget, tégelyben tároljuk a hűtőszekrényben, mindenféle sebre, égésre hasznos, jól hűsít.

4 Likes

Sajna a sok hobbim közül jelenleg ez az egyetlen, ami megmaradt. Ezt próbálom kellemeset a hasznossal alapon űzni:D. Meg így sokkal gazdaságosabb is. De tényleg kell hozzá affinitás.
Most épp saját szem alatti korrektoron kísérletezek. A meglévőket próbálom színben és állagban úgy kikeverni, hogy a legjobb legyen számomra. Csak még nem jött meg hozzá a filces tekerős “ceruza”, amibe tölteni szeretném.
Egy saját cushion alapozó is tervben van, de még ahhoz is várom az “alapanyagot”.
Nekem ez pótcselekvés is, ha már nem veszek sminkcuccot, akkor legalább a meglévőkkel kísérletezem:D.

5 Likes

Őszintén én is napok óta gondoltam arra, hogy elindítok egy ilyen témát :). Nekem még ilyen tapasztalataim nincsenek illetve egy házi szépségpraktika eszembe jut amit kipróbáltam már, az aloeverás-mézes arcpakolás. Nagyon jól esett a bőrömnek.

Amit kiszeretnék próbálni a közeljövőben: Az például a házi testradír lenne, azt hallottam már hogy a barna cukor gyengédebben, a só erősebben radíroz, azon gondolkodtam, ha esetleg ezt egy testápolóba keverném? Nem annyira szeretném olajjal kipróbálni, mert annak macerás a lemosása. Vagy szerintetek?

Amit még barátnőm csinált, és egyre jobban gondolkodom rajta. Házi ajakápoló, ennek még utána kell néznem hogy is van, vagy megkérdezem hogy csinálta :).

2 Likes

Én házi ajakradírt csináltam és nagyon jól működött. Kókuszolaj volt az alapja, argán és szőlőmagolaj is volt benne, meg cukor és teafaolaj, fahájjal, mézzel. Szerettem. Többször elkészítettem, de sosem volt fix recept, csak ami tetszett állagra, meg ami itthon volt alapanyag.

1 Likes

Ma készítettem fehér transzparens púderből highlighter különböző színű pigmentekből. Por highlighter lett végül is. Többféle színt használtam és a fehér alapban egy árnylatnyi csillám van, de felvéve nagyon szép természetes kis színt ad. Olyat akartam ami nem tolakodó, inkább bőrszínhez igazodó selyemfény. Holnap kipróbálom meddig bírja arcon, és tudok módosítani a színen és pigmentáltságon is ha kell.
Plusz egy sötétebb por alapozó mintát világosítottam ugyanezzel a fehér transzparens púderrel.
Nem nagyon használom mostanában ezt a fehér púdert, így gondoltam kísérletezek vele, és megpróbálom máshogy felhasználni.
Ilyenbe töltöm, és keverem a porokat.
eb

4 Likes

Hú, a legjobb ajakápolómat a nővérem készítette! A receptet nem ismerem, ó is ebayről rendelt hozzá tokot (öhmm, ezt minek hívják? Tubus?), és azóta sem nagyon találtam párját.

2 Likes

A teafaolaj itt is csodaszer. A pattanásokra legfőképp. (Emellett fertőtlenítésre, öblítőhöz csepegtetve, hígítva a szőnyegeket is le szoktam fújni )
Olajjal keverve a kávézacc nálam testradír, nagyon szeretem.
Mást nagyon nem próbáltam, egy barátnőm inkább ezek nagy tudósa, ő például rozsliszttel mos hajat, saját maga főzi a rózsavizet.

3 Likes

Hogyan hígítod a teafa olajat? Mert nekem csak bázisolajban megy, de azt meg nem fújnám szőnyegre. Ha tudnám hígítani talán tonikot is tudnék belőle csinálni…

Felforralt és lehűtött vízbe teszem simán. 1,5-2 dl vízbe 5 cseppet.

1 Likes

Szerintem sima vízbázisú tonikot nem tudsz teafaolajjal készíteni. Ha csak hozzáadod nem fog elegyedni (akkor sem ha esetleg úgy tűnik), nem lesz egyenletes a koncentrációja. Ez azért lehet baj, optimálisan 5 % körüli oldat lehet hatásos, felette többet árthat mint használ rendszeres használatnál, irritatív.
Glicerin és valamilyen glikol vagy diol kellene bele (pl. pentilén-glikol), vagy poloxamer (valamilyen micellás vízből legkönnyebben :slight_smile: ) vagy enyhe felületaktív anyagból nagyon kevés (betainok vagy valamilyen cukortenzid).

Legkönyebben talán úgy tudod megoldani hogy valamilyen enyhe, már kész tonikba csepegteted, nekem a balea med mindenmentes tonikja a befutó erre a célra, ami önmagában semmire se jó, de alapkozmetikumként nagyszerű.

Nekem “házi” gyártmányok közül a shea vajjal kevert szőlőmagolaj a specialitásom, amit testápoló és kézkrém helyett szeretek használni.

Nagy házi projektem volt még a habzó lemosó összeütése, amiből voltak biztató eredmények…de sajnos nálam is győz a lustaság leggyakrabban. Nincs energiám hőmérőzni és turmixgépet mosni. Inkább kipengetem a bioderma árát :frowning:

4 Likes

Azta te vagy az én emberem. Nagyon köszönöm ezt a kimerítő választ, nagyon hasznos volt. Szerintem tonikkal fogok próbálkozni:).

2 Likes

Hihetetlen milyen jó dolgokat alkotsz, igazán inspiráló :D. Majd ha készitesz még valami új dolgot megírod ide a topicba? :slight_smile:

1 Likes

Én csak a szőnyegre használom így. De máshol is olvastam, hogy toniknak csak így simán desztillált vízben kell csepegtetni. Ebből is látszik, hogy nem olyan egyszerű ez a saját kencefice készítés, mint amilyennek tűnik. Én is köszönöm a választ!

2 Likes