Házi szépítőszerek, praktikák

Köszönöm szépe, kedves tőled:). Megosztom szívesen amin ügyködök, most épp alapanyagokat várok, de alig várom, hogy megérkezzenek.

1 Likes

Sok házi praktikát próbáltam már, de nem sok maradt. A (nagyon híg) almaecetes tonikot szerette a bőröm, de a szaga miatt abbahagytam. A hajam is szerette, de arra nekem a sör jobban bevált… Olajnak meg hajra-kézre az olívaolaj, arcra-testre a rizsolaj jött be a legjobban, igaz az egyetlen hely, ahonnan a rizskorpaolajat be tudom szerezni, 1600 forintért vesztegeti fél literjét, ami azért húzós. De könnyebb, mint a szőlőmagolaj, az nekem sosem akart beszívódni. Illetve a mangóvajat is szerettem, de az meg még nehezebben beszerezhető errefelé. Öcsémnek meg, aki hiú a hosszú hajára, a ricinus-olíva kombó jött be, a göndör haja most ép, fényes, erős és egészségesen néz ki. Igaz, én szoktam neki venni sampont a krémmániás vélemények alapján, sőt amióta rászoktattam a hajbalzsamra, azt is. :smiley:

3 Likes

Képzeljétek bőszen keresem a tökéletes ajakápoló lehetőséget. Nem hidratálóra gondolok itt, hanem komolyabb lip treatment-re. Szóval addig kutakodtam míg arra jutottam, hogy megoldom magam ezt a dilemmát és kikísérletezem nekem mi válik be a legjobban.
Most egy könnyed peptid szérummal kezdtem: https://kremmania.hu/kremek/the-ordinary-matrixyl-10-ha
Egy keveset tettem egy müanyag csőrös ajakápoló fejére és bemasszíroztam az ajkaimba és a szám körüli bőrbe, majd kentem rá ebből a kedvenc ajakápolómból estére:
https://kremmania.hu/kremek/laneige-lip-sleeping-mask
Már este látványosan feltöltötte a kis ráncokat az ajkaimon, és csodás lett reggelre a szám. Nagyon jó volt rá rúzsozni is és sokkal kevésbé szárított a rúzs, mint egyébként. Direkt matt rúzst választottam. Még este is tökéletes a szám, és nagyon szép kisimult.
Kísérletezem még más termékekkel is, de ez így elsőre rendkívül látványos.
Ti próbáltatok valami ajak terápiát, vagy van valami bevált ötletetek az ajakbőr ápolására?

6 Likes

Nagyon ígetetesnek tűnik ez az általad "kifejlesztett* :clap: kombi, én is szivesen kipróbalnám. Nagyon kreatív és ügyes vagy!! :ok_hand::+1:
“Egy keveset tettem egy müanyag csőrös ajakápoló fejére …” - ezt hogy csináltad ?

Ez a speci kombó, túl az intenzívebb (és sikeresebb) ajakápoláson, szerintem segít(het) az ajkak körül megjelenő “vonalkódok” :confused: későbbi megjelenésén is.

1 Likes

https://kremmania.hu/kremek/madara-plum-plum-ajaktokeletesito-balzsam Ez az eszköz. Ennek az ajakápolónak egy műanyag csőrös adagolója van, arra teszek egy kis szérumot, és ezzel a fejjel tök jó el is lehet masszírozni, dolgozni a krémet.
Pontosan arra jó, amit írtál, nagyon látványosan feltölti a kis ajakráncokat. Én is meglepődtem rajta mennyire hatékony.

Csak ennek az ajakápolónak van ilyen műanyag csőrös adagolója?

1 Likes

nem, a miss sporty tubusos szájfényének (ennek) is ilyenje van. a tubusos carmex-é is hasonló, csak az egy félgömb, nem lapos.

2 Likes

Szerintem sok ilyen van drogáriások között is, érdemes megnézni. Lehet van egyszerűbb mód is, de nekem ez itthon nagyon bevált. Ezzel a csőrös ajakápolóval használom a Laneige maszkot is, mert a kis szilikon keféje elszakadt. Ezt a műanyag fejet meg olyan jól lehet fertőtleníteni. Van még amúgy a termékből benne de ritkán használom, mert az este bekent Laneige egész nap hidratálja a szám. Viszont az nem táskabarát. Szóval a Mádara a nappali, ha kell esetleg, a Laneige meg az esti nagyágyú. De ilyen kiegészítőeszközként nagyon örülök a Mádara ajakápolónak. Ha valami lesz vele tuti veszek ilyen kiszerelést csak a kiegészítő funkciói miatt is.

2 Likes