"Gyűjteményeink"

Akkor tedd fel a Fb-ra.:slight_smile: Szerinted ennyi rúzs mellett én elizélnélek, elítélnélek?:smiley:
A palettákat viszont nem merem lefotózni…

1 Likes

Engem a Twig szárít valamiért, a Red és a Rebel emlékeim szerint nem.
Mindegyiket szereted?

Nem, egyáltalán nem szeretem mindegyiket. A Ruby Woo bármilyen szép színű, nekem borzalmas. Kemény, száraz, nem szépen kopik. A Russian Red ezerszer jobb.
Nem szeretem a Runway Hitet sem, az is retro matt. Ugyanaz van vele mint a Ruby Wooval.
A Kinda Sexy sem a kedvencem, alig nyúlok érte. Ki kellene selejteznem őket, de még nem volt szívem hozzá.
Viszont van sok kedvenc: Syrup, Twig, Velvet Teddy, Faux, Brave, Mehr

1 Likes

Különben érdekes ez a rúzs téma.
Nekem egy darab MAC van, a Faux, és bár nem rossz, én nem is rajongok érte, számomra nem éri meg azt, amennyibe kerül.
Viszont, míg régen gyakorlatilag minden rúzs kb. egyforma állagú volt, most a hagyományos rúzsnak is nagyon sokféle textúrája és finishe van.
A Nablának most nekem nagyon bejön a soft touch formula (Party in paris), nagyon kényelmes és szép viselet, ezért most is abból rendeltem.
Hagyományos rúzsok közül a legutóbbi kellemes tapasztalatom a Too Faced Peach Kiss. Sosem gondoltam volna, hogy egy matt rúzs ennyire kényelmes lehet, és ahelyett, hogy szárítana, még ápol is, és egészen jól bírja a számon, habár viszonylag világos színem van (Sunday Funday), szóval a kopás sem annyira feltűnő.

Hát és akkor még nem beszélve a folyékony állagúakról, ami már külön műfaj…

1 Likes

Ezen olyan jót vigyorogtam. :smiley:
Gyorsan meg is néztem, nekem most éppen 6 db. leledzik a táskámban, pedig ma nem is sminkeltem. :wink: Jó, mondjuk ebből kettő a tegnap átvett Jeffree Star, de hát akkor is…
Plusz legalább 3-4 ajakírom van egyszerre, táskákban, kabátokban.

1 Likes

Ajánlom nektek a ColourPop Velvet Blur formuláját, kíváncsi vagyok ti rúzsimádók mit szólnátok hozzá :slightly_smiling_face:

1 Likes

Én imádom, a legjobb CP formula eddig szerintem. Legalább négyet vettem már belőle.

Nekem 3 nem került rá a képre (+a 2 ajakápoló), úgyhogy még több van.:smiley:
A CP blur rúzsai nagyon érdekelnek, csak próbálok ellenállni.

Hát ezek… Nagyon szép gyűjtemények :slight_smile: :heart_eyes:mennyire tudjátok kihasználni őket? Biztos vagyok benne, hogy a kedvencek gyorsabban fogynak, a nem túl kedvesek pedig nem annyira, de el lehet ennyi rúzst használni a lejáratuk előtt? És az összes más színű vagy formulájú? :lips:
Nem vagyok egy nagy rúzsos, most kezdek rápörögni, van már talán 7, másik 7 szájceruzával. :grin: Ezeken sem látom hogy nagyon fogynának, mondjuk még néhány színt el tudnék fogadni. :lipstick:

Nagyon irigylem azokat, akiknek nincs gyűjtőszenvedélye. :innocent: Sajnos nekem van. Az elején a szemhéjpúdereket gyűjtöttem, az utóbbi években inkább már a rúzsokat. Igyekszek időszakosan szelektálni (szerencsére erős nyomás, hogy romlandóak, így legalább nem halmozok fel eszméletlenül sokat), de így is van 30-35 db rúzsom és 10-15 palettám.
Ami viszont konstans szenvedélyem: magyar tervezők ruhái és ékszerei. Na nem Aeron, meg Nanushka árkategóriában, de kisebb tervezőktől elég sok mindent sikerült felhalmoznom. Lehet, hogy csak azért, mert jobban megbecsülöm őket, de évek óta szép állapotban vannak, így egyre nagyobb részét foglalják el a gardróbnak. Viszont mivel nem romlandók, nehéz kordában tartani ezt a szenvedélyt… :roll_eyes:

3 Likes

Háhá, dehogy lehet elhasználni, legalábbis nekem nem sikerül.:stuck_out_tongue_winking_eye: Van egy Catrice rúzsom, imádom a színét, és azért nem használom, hogy nehogy elfogyjon (totális hülyeség magasiskolája, igen). Mindennap másikat használok, van, hogy egy nap két fajtát, de ez ritka. Érdekelnek a különböző textúrák, és igenis számít a leheletnyi különbség is. Valószínűleg sok hasonló színem van, de egyiket se látom egyformának, mert máshogy viselkednek a számon.
A bőrápoló dolgokban sikerült magam rászoktatni arra, hogy akkor vegyek valamiből újat, ha a használt darab fogyóban van, és a sminkcuccokban élem ki a gyűjtőszenvedélyt.:relaxed:

1 Likes

A bennem élő gyűjtő sivalkodik, hogy de az olyan sivár dolog! (Ha valakinek nincs gyűjtőszenvedélye. - Ésszel tudom, hogy ez nem ilyen végletes dolog.)
Fú, régen nagy ékszermániás voltam… mutatsz pár darabot, ha nem titkosak?

2 Likes

Egyáltalán nem titkosak :innocent: Elsősorban fülbevalóim vannak, mert a kórházban más ékszer hordása nem túl praktikus. Cserébe a fülbevalók mérete kompenzálja a többi darab hiányát… :sweat_smile:
ekszer%201 %C3%A9kszer%202

12 Likes

Szerintem egyébként mindenkinek van valamilyen szenvedélye. Kinek a gyűjtés, kinek valami más. Addig, amíg nem okoz kárt vele másoknak, nincs gond.
@Amadea: Néhány extra rúzs igazán nem bánt senkit :wink:

2 Likes

Én is főleg fülbevalókat hordok ugyanezen okból :slight_smile: Meg ugyanaz az óra van rajtam minden nap, mondjuk teljesen fém, és át szoktam törölni fertőtlenítővel időnként, meg én betegekhez igazából nem nyúlok. Ja és nagyon különlegesek a fülbevalóid :slight_smile:

1 Likes

Az aranyszínű fémből hajlított virág és a felette lévő fekete nagyon tetszik! Meg a felső kép bal oldalán a fehér alapon lilásan irizáló darab, meg itt a középső fekete-fehér… nagyon szép darabok!:star_struck:

Én is így gondolom. A pénztárcám nem, de próbálok vele egyezkedni.:slight_smile:

1 Likes

@Vicus Nem is gondoltam, hogy ennyire hasonlítunk :blush:. A fém óra egyébként szerintem jól fertőtleníthető, és általában olyan anyagból van, ami bírja a vegyszereket. Az ékszerek nagy része viszont nem… :frowning: Van kedved neked is megmutatni a fülbevalóidat? (bocs minden krém- és sminkmániástól, ha ékszermánia fórummá alakulunk :smiley:)

Köszönöm szépen! :blush:

1 Likes

Az enyémek eléggé “unalmasak” a tieidhez képest, de majd talán hétvégén lefotózom őket :slight_smile: (azaz befotózom, khm :smiley:)

2 Likes