"Gyűjteményeink"

Nagyon tetszik, és milyen szép szemed van!

1 Likes

Imádom az ilyen zöld-sárgákat:D

1 Likes

Mint írtam korábban is, ez az egyik kedvenc topicom, nagyon jó volt olvasni hogy kinek mi a szenvedélye. El sem tudom képzelni, milyen lehet ennyi smink otthon! Én személy szerint most nem gyűjtök semmit… csak általánosságban a sminkeket. Keresem a tökéletes alapozót, jelenleg nincs szemhéjpúder palettám, és szeretem a rúzsokat is. Szóval azért vásárolgatok, de mivel nagy készletem nincs semmiből, ezért nincs kifejezetten semmi kattanásom, csak egyben az egész. Régebben gyűjtögettem, pl. mindent ami túró rudis, teljesen rá voltam kattanva. De azóta engem nagyon bosszant, ha valamit nem használok ki. Sajnos édesanyám az, aki gyűjtögető, és kb olyan, mint a macskás nő a Simpson családból, ha emlékeztek rá. Az egész házat telepakolta otthon a szemetével, úgyhogy igyekszem tanulni a hibájából. Nagyon nagy önfegyelem kell ehhez! El sem hiszitek mennyire lehet stresszelni azon, hogy ne legyen több cuccom itthon, mint amit elhasználok. Igyekszem olyan termékeket választani, amik a krémmánián pozitív értékelést kaptak, hogy ne nyúljak mellé. Nagy bennem a vásárlási láz, úgyhogy ezt nem egyszerű megállni. Főleg az egyébként még kezdő készletemhez, ami nem áll túl sok darabból, úgyhogy szinte bármit vehetek, jól jön. A krémmánia kívánságlista nálam is elég hosszú :smiley: És alig várom a következő glamour napokat, hogy néhány nagy kívánságot garantáltan beszerezhessek. Remélem előbb-utóbb lesz egy szépen összeállított gyűjteményem. :slight_smile: Nagyon megértem @Natulcien sminkkihívásával!

4 Likes

Én is fejben készülök már a Glamour-napokra :grinning:

2 Likes

Le a kalappal az önfegyelmed előtt! Néha azt érzem, hogy már-már beteges amit művelek. Kezdetben csak a rúzsok és szemhéjpaletták hoztak lázba. Aztán jöttek a pirosítók, bronzerek. Most épp alapozó és highlighter lázban égek. Elképesztő lelkesedéssel tud eltölteni ha meglátok jó áron egy olyan terméket amit szívesen tudnék a gyűjteményem tagjai között. Nekem a KM zsibi már szinte hobbi. A sminkcuccaim jelentős része onnan van. Imádom böngészni az eladó termékeket, igazi gyöngyszemekre lehet lelni. És egyszerűen nem tudok nemet mondani. Néha leltározok itthon, mindig megfogadom, hogy nem veszek semmit, mert megvan mindenem, de a fogadalmam nem tart sokáig, ha olyan termék jön velem szembe, ami régóta kívánságlistás. És sajnos sok ilyen van. Nem tudom mennyire számít nagynak a gyűjteményem, biztos van nálam sokkal nagyobb gyűjtő is, nagyjából most így állok:
85-90 db rúzs ( folyamatosan változik)
17 db szemhéjpúder paletta
14 db pirosító
10 db highlighter+3 paletta
7 db bronzosító
5 db alapozó+1 CC krém
2 fixáló spray
5 db szempillaspirál

7 Likes

Nagyon sokáig nem sminkeltem, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy imádom festeni magam. Mindig újabb és újabb termékeket kipróbálni.
Az én mániám egyértelműen a rúzsok és utóbbi időben a szájfények lettek. Száznál több ajak termékem van, amit lehetetlen elhasználni. Most jutottam el addig, hogy nem akarok többet belőlük és nem vásárolok össze mindent.
Szemhéjpúder palettából is több, mint tíz van, de azokat viszonylag ki is használom.
Amiből nem vásároltam túl magam az az alapozó, korrektor és púder. A highlightereket is szeretem, de abból annyira nem halmoztam fel sokat. Pirosítóm talán három van, bronzosítóból egy van ami teljes kiszerelés és nem is szeretnék másikat.
Szerencsére a körmeim nem szeretem festeni.

6 Likes

20190505_211430
Megfürdettem a gyerekeket. A természetes szőrűek kaptak egy kör balzsamozást is.
(Ez nem az összes ecsetem.)

11 Likes

Hogy én mennyire utálom az ecsetmosós procedúrát! Barátnőm szintén, aki nemrég mesélte, hogy inkább fizetett a húgának, csak csinálja meg helyette :smile:

5 Likes

Nekem se a kedvencem vasárnap esti tevékenységem.
Én egyszer a páromat fogtam be, de kizsákmányoló módon nem fizettem neki semmit.:smile:

2 Likes

Én szeretek ecseteket mosni :slight_smile:

2 Likes

Én meg a végeredményt szeretem :crazy_face:, olyan jó látni, amikor felsorakoznak a már tiszta ecsetek!

2 Likes

Ez az ami igazán ösztönzi az embert :smiley:

1 Likes

Én is szeretem mosogatni az ecseteimet :smiling_face_with_three_hearts: Bár nekem nincs ilyen sok.

1 Likes

A kicsik…
A Catrice (mindkettő) és a Rimmel felejthető termékek. Sajnos a Catrice duplán hazajött velem, mert valaki azt írta itt, hogy szuper, rajtam sajnos semmi extra. A Laura Mercier (2x is belerakták boxba) nekem csalódás, sokat vártam ennyi pénzért. Egy Bioderma és az e.l.f zöld primere 2 hete ment a kukába, szerencsére elsőre beletaláltam. Otthon van még Magyarországon egy Banila Co és 2 Benefit POREfessional. A Smashbox még bontatlan és van egy új Bobbi B. is valahol, de nem találom, lehet hazavittem vagy magával vitte egy UFO. Mintaként megvolt a Becca First light és a Backlight primere is, erősen túlárazott termékek szerintem, nem vettem meg őket.
Nekem idáig a kedvencem a BareMinerals primere, ami egy gyenge fedéssel rendelkező BB krém is. Szilikonos, de nem okozott bőrhibákat. Normál-olajos bőrre szerintem szuper, szárazra nem kenném. Nyáron még nem volt meg, ha akkor is szeretni fogom 30-35 fokban, akkor újra megveszem a felhalmozott készlet ellenére (már kevés van benne). Pumpás, nagyon híg, 2mp alatt eldolgozható kézzel és 2. bőrnek néz ki rajtam. SPF30. Munkanapokon vagy nincs rajtam smink vagy teljesen természetes, ez a termék megfelelő az elvárásaimnak. Nem tolta egy fizetett youtuber se a képembe, a magazinok oldalain se szerepel, de idáig ő nyert. A light árnyalat tökéletesen passzol, bár gyenge a fedése.
Azt vallom, hogy nem árt egy védőréteg az ember bőre és a többi réteg közé, nálam ez a primer, nappalra nem használok arckrémet.
Remélem valakinek hasznos. IMG_20190514_101939

7 Likes

A Too Faced Hangovert már próbáltad? Mennyire vált be? Nekem is van egy ilyen kiszerelésem, de még nem nyitottam ki.

Én írtam a Catrice-ről, én szeretem azóta is. Nem minden alá, és persze nem olyan, minden pórust eltüntető, mint a Smashbox Pore minimizer, de a Magister BB alá megfelelő, illetve a Tinted Blur mousse-szal (most biztos elcsesztem a toldalékolást) nekem egészen korrekt bőrképet ad. Sőt, a kettő együtt - pedig ezt nem is ígérik - át sem fényesedik.
Na de hát ez van, nem vagyunk egyformák, ami egyikőnknek beválik, az nem biztos, hogy a másikunknak is be fog.

A BareMinerals akkor akár úgy is elegendő, ha már nem kerül rá semmilyen más alapozó/BB/stb., de akár mehet is rá?

A Nude by nature primert én nagyon szerettem. Egy bemutató mini szettet vásároltam a márkától és nagyon elégedett voltam vele. A porpúdere és a krém korrektorai kifejezetten tetszettek. Használd őket egészséggel:).

Igen próbáltam 1x (ez is utazókiszerelés), a Revlon Colorstay alapozóval jól együttműködött, de a Born this way alapozóhoz szereztem be, ami még bontatlan.
A bareMinerals primert tényleg alapozó nélkül kenem munkanapokon. A fedése messze van egy koreai bb krémtől, de nekem pont így tetszik. Erősebb bőrhibákat nem fed el, de a pórusaim kevésbé látszanak.
Közben megtaláltam a Bobbit és az Origins (szeretem ezt a márkát) primert amit karácsony felé vettem, de nyárra. Hűsít és nagyon egyedi állaga van a teszter alapján, kb. mintha habos lenne. IMG_20190514_162850

Ha szeretnéd jövőre veszek neked itt, ha felélted a készleteidet.

1 Likes

Szuper vagy köszi, lehet élnék a lehetőséggel:):). Neked hogy tetszik amúgy, azt nem láttam a leírásban. Vagy elkerülte a figyelmem?

Nem rossz, de a másikat jelenleg jobban szeretem. Van egy kisebb púderem is, az boxban volt és még nem próbáltam, elkeveredett költözéskor és csak 2 hete találtam meg. Douglas (a Douglas igazán szponzorálhatna) forgalmazza őket.

1 Likes