"Gyűjteményeink"

De kíváncsi vagyok mit szólsz majd Carlihoz :blush: Én a felső sort kipróbáltam már eddig nagyon bejövős :slight_smile: A csillámosak kicsit potyognak nap végére de biztosan ügyesebben is fel lehet kenni mint ahogy én kísérletezgetek még.

2 Likes

Én is kíváncsi leszek @anon27689852 véleményére a Carli palettáról, kicsit izgulok is (helyette is). :sweat_smile:

2 Likes

Nekem szemfesték bázissal + fix. spray-vel nem potyognak, igaz én a szemhéjamra teszem, de ha alulra is használom, akkor oda is kenek nagyon keskeny rétegben egy kis szemfesték bázist, de tényleg keveset, mert sajnos engem szárít. :frowning:

1 Likes

Na a smink fix elmaradt… Nekem muszáj, mert rejtett szemhéjam van, ha nem festem alul fura a sminkem. Szoktam mindig bázist alátenni de most nem volt elég. Én még egy testszínű szemceruzára gondoltam kipróbálni és arra rá a csillámos festék vagy glitterfix. Még nem adtam fel :smiley: A szemhéjamon brutál tartós mindkét ABH paletta, nem gyűlt be a szemhéjráncocskámba vagy hogy hívják azt a részt. Az alsó résszel gyakran küzdök, emiatt nem “haragudtam” az ABH-ra. Nekem a Maybelline color tattoo és a Pupa made to last cerkái meg szemhéjfestéke maradt csak ott. A B opció ez is lenne, hogy megveszem azokat a színeket amiket alulra kennék.

2 Likes

Ausztriában is beszerezhető. Én azért nem vettem meg, mert régebben a mülleres teszter alapján, láttam nagyon apró csillámokat benne, amit nem szerettem volna az arcomon is látni. De ez biztos kifutó széria.

1 Likes

Nnnna, ezzel most felpiszkáltál ismét… :grinning:
A makeup.hu-ról tudnám csak beszerezni…

Ez volt az első termék Kamea ami visszaterelt engem az Artdeco-hoz. Hosszú évekkel ezelőtt már használtam ezt-azt tőlük,aztán valahogy elmaradtam. Én megyek a magam feje,magam tapasztalata után mindig,nem jellemző,h hype-olt cuccokra sikítozva rávetem magam csak mert mindenki imádja.:wink: Van ami nagyon bevált az Artdeconál,de pl van pár termék amiket high minőségnek tartok a L.O.V-tól és mindig újra veszem. Amúgy meg az a helyzet,h nekem már nem kell minden,nem kell 10.paletta,20.highlighter.

4 Likes

Probaltal mar alapozot (vagy barmi mast) toluk? Ha igen, milyenek a tapasztalataid?
Olyannyira felkeltetted a figyelmem ezzel a linkkel, hogy tegnap este ota nezegetem es olvasgatok a Maifanshi Moisture Foundationrol. Ez egy teljesen uj marka szamomra es azon gondolkodom, hogy ez vajon milyen termek lehet, azon tul hogy hidratalo es csupa jot olvasni rola.
Vajon hasonlit Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancerere? Mindketto apro meretu termek, utobbinak verhetetlen fedese van es sokoldaluan lehet hasznalni.

1 Likes

Ezt a shimmer púdert én is megrendelem. A te véleményed miatt. Régebben szerettem a matt bőrt de már nem tetszik magamon ahogy idősödöm (36 leszek tavasszal)

1 Likes

Én is most kezdtem el csodálkozni magamon, hogy miért vásároltam össze ennyi matt alapozót (vagyis nincs sok, de ami van, az mind matt). A fényesebb, enyhén bőrhatású készítmények már jobban állnak az én koromban.
Mióta használom ezt a púdert, boldogság tölt el, akárhányszor belenézek a tükörbe, mert azt látom, amit látni szeretnék!

1 Likes

Amire én rácuppantam volna a L.O.V-ra, kivonták a márkát a Müllerből, így nem volt lehetőségem próbálni semmit se tőlük. Neked mik váltak be a márkától?
Mint ahogyan azt fentebb is írtam, nagyon bejött az Artdeco púder. De a pirosító is. A Galaxy szemhéjfestékükkel viszont nagyon csak befürödtem. Ma végigpörgettem az instagramos oldalukat, és az egyik arcprimerjük is nagyon bizalomgerjesztőnek tűnik.
De nagyon megvagyok elégedve az IsaDora ünnepi kollekciós rúzsaival is, önmagukban és más rúzsok fölé is használom.

Nekem nyáron sajnos muszáj a mattító alapozó mert annyira fénylik az arcom, hogy az már nem egészséges bőrfény hanem tényleg diszkógömb hatás. Télen viszont jöhetnek a hidratálóbb verziók mert ilyenkor néhány területen szárazabbá válik a bőröm.

1 Likes

Egyetlen terméket próbáltam eddig tőlük, az újraformulázott, vagy átdolgozott Maifanshi Aqua alapozójukat. https://kohgendocosmetics.com/products/maifanshi-aqua-foundation?variant=7786189684796
Nagyon nehezen és drágán beszerezhető sajnos, ezért sem próbáltam eddig mást tőlük, pedig bőven tudtam volna miket válogatni…
Ez az alapozó egy sheer alapozó, gyönyörű, természetes dewy finish-el. A fedése viszont valamennyire építhető kb. közepes fedésig, és akkor is csodálatos bőrfinishű. Az az igazán egészséges, fiatalos, “filigrános” második bőr. Az állagán nagyon sokat gondolkodtam, hogy mire hasonlít, elő is szedtem egy csomó alapozómat, és azt kell mondjam, hogy talán a Chanel Les Beiges Healthy Glow alapozó állagához hasonlít az állaga (kissé híg, de nagyon szépen, és könnyen teríthető, kenhető), nekem Beautyblender-rel eldolgozva tetszett legjobban (kézzel is remekül eldolgozható annak, akinek nincsenek nagy, nyitott, tág pórusai). Természetesen én minden alá teszek már primert/-eket.
A nyáron 2 dobozzal is elhasználtam ebből a színezett hidratálóból, amit nagyon szeretett a bőröm, ezt: https://kremmania.hu/kremek/chanel-les-beiges-sheer-healthy-glow-tinted-moisturizer
A Koh Gen Do fedése viszont ettől ténylegesen erőteljesebb a sheer kategórián belül is. Nekem rendkívül hisztis és szélsőséges a bőröm jó ideje, a T-zónám zsíros, az összes többi pedig extra száraz és száraz között ingadozik. Éppen ezért szinte az összes dewy finish rajtam egyáltalán nem dewy, inkább egészséges, természetes bőrfinishű. Na jó, a T-zónám meg szokta makacsolni magát és kigyulladt karácsonyfát is tud imitálni, néha. :sweat_smile: A Koh Gen Do viszont rendkívül egyenletesen tartotta magát rajtam a nap végéig ill. a lemosásig, sőt a száraz részeimen mintha idővel talán inkább szebb is lett volna. Amúgy én legtöbbször nem építgettem, nagyon szép egyenletes bőrképet ad vékonyan is, és nem hangsúlyozza ki a vonalakt, ráncokat sem. Száraz bőrt szép, egészségesen tart a nap végéig, nem csoffad össze alatta.

Na igen, a Maifanshi Moisture-t én is ki akarom még próbálni (a hátralévő életemben :smiling_imp:), ha jó lesz az együttállás is…
A tegnap belinkelt girlgetglamorous - Molly használja, ill. megemlíti a videóiban, de olyan túl sokat én sem hallottam eddig róla sajnos. Ha neked esetleg belátható időn belül sikerül valahol, valahogy kipróbálnod, akkor örülnék egy beszámolónak. :laughing:
Én úgy tudom, hogy Angliában sem kapható sajnos, csak a Beautylish-en: https://www.beautylish.com/b/koh-gen-do

1 Likes

Koszonom a beszamolot, nagyon kedves toled!
A Chanelhez sem volt szerencsem, de a leirtak alapjan hasonlo lehet a Sensai allagahoz, amit en emlitettem. Valoban csabito marka a Koh Gen Do, de akkora adoteherrel jar az allamokbol vasarolni ide, amire nemet mondok. A markat megjegyzem, hatha szembe jon egy duty free shopban egyszer. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

:rofl:
Ne izguljatok, mert én nem izgulok egy kicsit se! Hacsak azon nem, hogy a postának sikerüljön a megfelelő címre kézbesíteni. :laughing:

1 Likes

Angliából ki lehet néha az eBay-en is fogni, bár csak az Aquát láttam, igaz jó ideje nem is kerestem :slight_smile: . Meg itt is lehet kapni: https://www.strawberrynet.com/en-gb/koh-gen-do-maifanshi-moisture-foundation-001-cool-20g-0-71oz/234604/

Szégyen gyalázat, a bőröm az ellenségem lett 40 fölött, mert a Chanel-ek közül többet is kifejezetten szeret, sőőőőőt van egy majdnem teljesen Holy Grail is tőlük, ami még soha nem hagyott cserben, mindig ugyanazt a szép arcát mutatja, a legmegbízhatóbb alapozóm jelenleg. Ja, igen a szkvalán (squalane)/olívaolaj a bőröm legjobb barátja!!! Belinkeljem? Na jó, oké: https://kremmania.hu/kremek/chanel-sublimage-le-teint

Természetesen utánpótlásként nekem is van @Natulcien által már többször ajánlott szintén szkvalános alapozóból, ennek már az ára is barátibb, de még nem bontottam meg: https://kremmania.hu/kremek/annemarie-borlind-anti-aging-make-up-alapozo

A legtöbb alapozónál pont az a bajom, hogy egyik nap csodaszép, másik nap fogjuk rá, harmadik nap katasztrófa… és így tovább. Régen a Guerlain-tól volt egy Szent Grál alapozóm, de persze hogy megszüntették, vagy átdolgozták, már nem emlékszem.

1 Likes

Most, hogy láttam a “project panning” topikban a “lyukasodó” palettáidat :rofl:, és a színfelhozatalt, már megnyugodtam, mert biztos vagyok benne, hogy szeretni fogod!

1 Likes

@whitemerci kedves, mi az az ajaktinta? :thinking: Ezt is meg kellene még tudnom, mielőtt 50 leszek. :laughing:

3 Likes

Ez egy krémes, balzsamos színezett ajakápoló kence (színezett ajakápoló, szebb néven ajaktinta :laughing:) , jelen esetben organikus, eredetileg úgy van hirdetve, hogy 95%-a bio gazdálkodásból származó organikus anyagot tartalmaz, köztük olajokat is, éppen ezért felbontás után 12 hónapig használhatók (felbontás nélkül agyártástól számított 30 hónapig, ezt figyelni kell vásárláskor!). A termék, pedig ez: https://kjaerweis.com/product/lip-tint

1 Likes

Meg akarom rendelni a @anon37424161 által emlegetett Artdeco no color púdert és azon tipródok, hogy mit rendeljek még mellé úgy 1.500 ft értékben, hogy a szállítás ingyenes legyen. Ezt néztem ki, de ha csak színezett ajakápoló, akkor inkább mégse kell:
https://makeup.hu/product/423153/

1 Likes