"Gyűjteményeink"

Engem leginkább a 39 ajakbalzsam lepett meg :smiley: Tényleg szép gyűjtemény

3 Likes

Engem a rúzsok és szintén az ajakbalzsamok sokasága lepett meg :D.

1 Likes

Az engem is meglepett :smiley: De vagy ötben alig van és tíz bontatlan. De így is sose fogynak el.

3 Likes

Ez van, ha valaki enged a csábításnak. Most már a felét sem venném meg az egésznek.

3 Likes

Őszintén én most egy picit megnyugodtam a saját gyűjteményem nagyságát illetően! :joy: Az ajakápolókon lepődtem meg leginkább, de összességében minden ajakkencét nézve is szép kis gyűjtemény! De a 16 szempillaspirál is elgondolkodtatott. Mennyi van nyitva egyszerre? Nálam kettő, napi használatban vannak, és nem is nagyon van egyszerre több, mert úgysem használnám ki.
Az érdekelne még, hogy ennyi termékkel és tapasztalattal a birtokodban el-elcsábulsz-e valami ígéretes újdonság láttán, vagy már nem olyan könnyű megmozgatni a szívedet?

1 Likes

Nem olyan nehéz szerintem összeszedni 16 spirált. Pl. én először arra gondoltam, hogy legalább abból nekem is csak egy van. Aztán rájöttem, hogy az 1 Maybelline Snapscarán kívül van még 3 színes CP spirál bontva, bontatlanul pedig: plusz 1 Snapscara (még Glamour féláras), 1 Tonymoy (ez volt a Snapscara előtti kedvenc), 1 Estée Lauder (a Blockbuster szettből) és egy mini TF Better than sex (szettből ez is).
Ez tehát kapásból nyolc, pedig most tulajdonképpen nincs is felhalmozás, köszönhetően annak, hogy végre a Snapscara bevált.

4 Likes

@Kokapu, még nekem sem volt ilyen jó spirálom igaz én sosem próbáltam felsőbb kategóriásokat. Nagyon tetszik, hogy nem hullanak tőle a pilláim, és könnyen gyorsan lejön. Nagyon szépen lehet vele dolgozni és a végeredmény a csodásan hosszú pillák valamint annyira örülök hogy nem póklábas lesz az egész, szépen szétválasztja őket.

1 Likes

Négy spirál van nyitva, ebből egy fekete, egy lila, egy kék és egy bázis. Kettő fekete teljes méretű, a maradék kilenc pedig csak mini. Idén spirált nem veszek, az tuti. Ezt még viszonylag könnyű is megállni, mert annyira nem izgalmas termék.
A drogériák polcai már nem igazán kötik le a figyelmem. Az highend termékek közül is egyre kevesebb. Úgy érzem annyi minden fordult meg a kezemben, hogy már jobban ki tudom szűrni, hogy mi az amire szükségem van (semmi :D). Ami még mindig megmozgat az a Lime Crime, ha kiadnak egy új palettát ami számomra érdekes és használható színeket tartalmaz azt tuti megveszem. Ajakkencék már nem kötnek le egyáltalán, bár ha egy olyan színt meglátok ami még nincs akkor arra lehet lecsapok, de ez elég ritka.

2 Likes

Én is úgy vagyok vele, hogy annyi termék fordult már meg a kezeim között, és annyi, de annyi terméket próbáltam már ki az életemben, hogy egész egyszerűen nem igen akad semmi “új” a nap alatt, ami manapság már megmozgatná a fantáziámat. A legnagyobb, vagy legfelkapottabb márkák is kiszámíthatóak, közel azonos minőséggel, már-már uncsi. Sokszor olyan érzésem van - márkamegnevezések nélkül - mintha a huszadik citrom ízű banánt akarnák letuszkolni a torkomon, ami idén most kívül nem narancsszínű, hanem éppen kék… Azt is mondhatnám hogy, megcsömörlöttem, nem szól ez az egész másról csak a mérhetetlen pénzrablásról, tömjük még azt az amúgy is már szétpukkadt pulykát!
Előbb-utóbb telítődni fog mindenki, hiszen a számunkra a világon legfinomabb étel is unalmassá és elcsépelté fog válni, ha mindig azt esszük. Olyan magasan van már az ingerküszöb, hogy azt már igen nehéz túlszárnyalni…
Bocsánat, ha lehangoló és negatív vagyok, de tényleg ezt érzem már régóta. :kissing_closed_eyes:

10 Likes

Nekem egy lila, egy barna (pocsék Kiko), egy vízálló fekete és egy nem vízálló van megbontva spirálból. Ezekből nem bontok meg többet, mert megromlana. 9 db pedig parkol, szerintem eladom őket. A márkás szettekben mindig van spirál és persze csak fekete.

2 Likes

Így érthető, persze, és egyszerre négy bontott nem is olyan sok, főleg, hogy abból 2 színes, egy pedig bázis. Illetve a mini utazó kiszereléseket is kevesebb idő elhasználni, szóval nem olyan beláthatatlan szerintem. Tényleg ilyen lehangoló érzés, ahogy @whitemerci is írja, hogy nincs már, ami meglépi az ingerküszöböt? Én valahogy azt képzeltem, hogy ha mindent az égvilágon kipróbáltam már, és meglesznek a kedvencek és a beváltak, akkor elégedettséggel fog eltölteni. Bár ez elég naiv, és ellentmondásos a gyűjtögető szenvedéllyel, hiszen nem a termékeknek örülök, hanem a birtoklásuknak, az újdonság érzése pedig szükséges hozzá, ezért kb azt tudom elképzelni, hogy más gyűjtögetést kezdek valami új hobbiban. Elgondolkodtató…

6 Likes

Nem lehangolónak nevezném az érzést, inkább felszabadító számomra. Már nem érzem azt, hogy megőrülök, ha nem vehetem meg az új Rimmel, Maybelline vagy akármilyen rúzst és ez jó. Sokszor csak mosolygok az új palettákon, hogy aham ez már volt vagy százszor. Még van amit szeretnék kipróbálni, pl.: Pat McGrath szemfesték, Laura Mercier púder, de tényleg csak pár dolog. Jó érzés, hogy vannak favoritok amikben megbízom. Van itthon is olyan termék szinte mindenből amit még ki sem bontottam, szóval várnak az újdonságok. Nehéz ma már újat alkotni. Rengeteg márka hatalmas kínálata elérhető mindenből. Ez a halmozás nálam valószínű pszichés dolog is, mert évekig nem nagyon tudtam költeni magamra, az utóbbi két évben pedig mint látjátok ennyi cuccot vettem meg, ami rengeteg.
Amúgy @whitemerci minden szavával egyetértek.

9 Likes

Szerintem nem feltétlen minden esetben a birtoklási vágy a gyűjtögetés mozgatórugója. Nálam is a saját problémáim/igényeim megoldására kezdett keresgéléssel kezdődött a dolog, akkoriban teljesen egészséges határokon belül (nagyon hosszú időn keresztül). Aztán változások sorozata az életemben pótcselekvéseket kezdett indukálni, bizonyos helyzetekből elfordulást, valamibe kompenzációként belemenekülést, minél jobban belemélyedést (nevezhetjük struccpolitikának is). A reggeli napindító, picike összpontosítást, koncentrációt igénylő szeánsz segített megfelelően elindítani a napot, és remek “elterelésnek” is bizonyult.
Minél jobban próbáltam mástól/másból elfordulni, annál egészségtelenebb lett a hobbim, és egyre kevésbé élvezetes is.Tehát a csömörhöz nem csak tetemes mennyiségű termék kipróbálása kell!
Ahogy @BlackXentric is írta, túlon-túlkínálat van, hatalmas bőség, hatalmas verseny, hatalmas profittal, amik együttesen további túltermelést indukálnak… és mindez elérhető bárki számára - ördögi kör.
Tény, hogy ekkora óriási versenyben bármelyik márka is az élmezőnybe tudjon kerülni, és ott is maradni, ahhoz több együttállás is kell. Sokféle különböző igény van, így minden márkának van milyen koncepcióra építenie - célközönséget toboroznia -, és ehhez még túl sok piackutatást sem kell végeznie, a technikai fejlődés (Internet) teljesen új dimenziókat nyitott, hatalmas hiperugrással egybekötve.

Ha már Pat McGrath került megemlítésre, ő az, aki próbál tökéletes egyensúly tartani úgy, hogy az élen is maradjon…
Ezalatt azt értem, hogy nagyon széles kört céloz meg, izgalmas a művészete (mondjuk ez szubjektív), mindez szemfestékeknél igazán szép, látványos (színimádó), szofisztikált eredménnyel párosul. A minőséget ár-érték arányában megosztotta a palettáinál, ez azért kicsit kifogásolható, meg még több minden is, de az biztos, hogy az árképzésnél hihetetlen nagy az ego, mondjuk nem csak nála. :wink:
Rajtam egyébként az ő festékei között vannak olyanok, amik szimpla alapozó + púderre felrakva (fixáló nélkül) tökéletesen stabilak, intenzívek és tartósak mocorgás, egybeolvadás, vagy lepotyogás nélkül addig amíg le nem mosom, bár tény, hogy nem viselek másnapig sem egy sminket, nem hogy egy hétig. :joy:
A the Balm-nak is van olyan palettája (csak hogy 1-et említsek), ami szemfesték bázis + külön fixálás használatával együtt ugyanazt az intenzitást, stabilitást, tartósságot sikerül elérnie, de bázis nélkül viszont nagyon-nagyon nem.

8 Likes

Valoban nehez megugrani egy-egy termeknek a lecet, ha sokfelet probaltal. Nekem tul sokminden van a gyujtemenyemben, szinte minden uj megjelenes hasonlithato valamihez legalabb szinben, ha formulaban nem is. Kiismertem tobb marka termekvonalait, es bizony van, amiert nem nyulok. Sok markanal az uj csomagolas nem takar ujraformulazott anyagot.
Az internet miatt szinte mindenkinek elerheto az azonnali vasarlasi elerhetoseg a Paypal adta biztonsaggal.
Minap elmentem ev vegi szemelyes portyara es megdobbentem, hogy a MAC, Too Faced, Nars, UD boltjai szinte uresek voltak egy londoni orias plazaban. A MAC-nel learazas volt a karacsonyi szettekre es nehany korabbi LE-re, de nem tolongtak ertuk. A vezeto drogeriakbanban a klasszikus high end vonal mellett mar jelen van egy ideje a Fenty, Too Faced, Lime Crime, Beauty Bakery, Milani. (ezek tavaly csatlakoztak be) A John Lewisban ott van Charlotte Tilburry, Hourglass a high end markak mellett es nem tolongtak a vasarlok.
Ha kiprobalsz az elerheto markak termekeibol sokfelet, tapasztalhato hogy nincs uj a nap alatt. Van mar zseles szemhejpuder vagy ruzs, szem-, arc-, szajpaletta finom es bator megjeleneshez, hyalurin acidos puder a dekor kozmetikumok talcajan.
A nagyokat lemasoljak a kicsik igy mindenki megtalalhatja a sajat penztarcajahoz passzolo szineket. Az olcso arkategorias termekek kozott is vannak kivetelesen jok es ha ezt megtapasztalod, akkor jon sokunknal a besokalas es a felismeres. Szortirozas, atgondolas, ujraszortirozas, baratnok, fiok melye/zsibi. Kialakul a kedvenc lista, aztan idovel beletursz a nelkulozott termekek koze, es ujra eldugod/tovabb adod oket.
Egy ido utan majdnem felhagysz a vasarlassal (nem okoz katarzist egy megerkezo termek felbontasa es kiprobalasa) es orommel tolt el, hogy potolhato az uj megjelenes, hisz valami hasonlod ugyis van. En ide erkeztem meg az orok kivancsisagommal.
Keszseggel elhiszem, hogy megjelennek csodalatos termekek, amikrol jo velemennyel lennek en is. Peldaul kivancsi lennek az uj Shiseido alapozora, de van kedvenc japan gyartmanyu alapozom, amivel eleg sokminden egyezik az osszetevo listajukon,. Kockaztassak?!
Neha nem birok ellenallni. Peldaul csak meglett a Hourglasstol mindket Ghost arcpalettam, mert 30%-kal olcsobban talaltam. A lanyom elhasznalt az egy evvel korabbibol nehany szint teljesen, igy ez a termek mar bizonyitott, de nem vadasztam ra.
Ruhakkal is bejartam ezt az utat, es ott teljesen kiegyensulyozotta valt a vasarlasi szokasom.
Ugy latom, sokan vagyunk, akik tobbszor vasaroltuk meg ugyanazt a szint (leheletnyi arnyalat kulonbseggel) szajkencekbol, tehat a mi egyeni izlesunk kiszamithato. Ehhez jon a vizeseskent rank zudulo termek ozon, aminek nehez ellenallni, hisz imadjuk a szineket! :rainbow: Szuper akciok, majdnem teljesen kihasznalhato termekcsomagok arasztanak el bennunket es ki ne akarna jo uzletet kotni?

12 Likes

A Maybelline Snapscaráról van szó?

1 Likes

Ez a “csömör” már időnként nálam is fel-fellobban, de még csak foszlányérzések formájában, sajnos még nem állandósult bennem.

2 Likes

Megragadom a lényeget, de: melyik ez a japán alapozó? :slight_smile:

3 Likes

Kedves @hanita, a ti tapasztalatatok, nekem segítség…arcápolásban már megállapodtam, de sminkcuccokkal le vagyok maradva. Keresem a kult termékeket, nem akarok próbálgatni, inkább befektetni, pár darab, de jó minőségű termékbe. Drogériát kerülöm, már nem akarok egy 5.-dik majdnem jót, az 5 árából szeretném a szupert. :slight_smile: Nagyon örülnék, ha megosztanád velem, velünk, a kedvencek listáját. Akár lehetne külön topik, kult termékekről.
Várom a listákat, mindenkitől, nekem nagy segítség lenne :smiling_face_with_three_hearts:
Itt a nyitótermékem, ezt már megrendeltem, Maui árnyalatban:

4 Likes

Igen :). Nekem nagyon bejött :).

1 Likes

Igaz nem tőlem kérdezted, és én csak tippelni tudok, ill. saját ízlésre/kívánalmakra hagyatkozni, ha japán, akkor nálam ez: https://kohgendocosmetics.com/
Azért én is kíváncsian várom @hanita válaszát.:blush:

1 Likes