Fenntarthatóság és krém/sminkmánia

Halat eszel @noisette? Vagy ilyesmit hogy túró stb? :slight_smile:

Tiszta Mad Max.

1 Likes

Meg lehet oldani a vegan étkezést is teljes értékűre, csak sokat kell utána olvasni, utána járni. Vannak vegan rokonaim. Persze vannak nehézségek, pl. sok étterem maximum rántott sajtot tud felkínálni a vegetáriánusoknak.
Én nem vagyok az, soha nem is próbáltam, nem is igazán érdekel. Mondjuk nagy húsevő sem vagyok, vörös húst csak elvétve eszem, inkább a szárnyas és a hal játszik. De a vörös hússal is mindössze annyi a gondom, hogy nem szeretem az ízét.

Egyébként @anon634695 -nél van az abszolút igazság, de szerintem még a jóléti társadalmak pazarlása is hozzátesz. Nemrég az egyik Hogyan készült? c. műsorban egy közkedvelt amerikai savanyúságról volt rész, és hát az uborkák egyesével (!) vannak zacskózva, a különleges szósz miatt. De én Londonban is mindig azon akadok ki, hogy mennyi csomagolást használnak, csodálom, hogy a szőlő nincs szemenként befolpackozva…

Visszatérve a kozmetikumokhoz.
Nem rossz ötlet ez az újratöltős dolog, remélhetőleg a kivitelezés is oké lesz. Hogy mást ne mondjak, 20-25 éve még nem esett le az arany gyűrű senki kezéről, ha az üres üvegeket kellett visszavinni a boltba. Most meg már alig van visszaváltható…

9 Likes

Azt remélem, hogy lesz választék újratöltős cuccokból. Mert például akinek nem mindegy, milyen sampont/balzsamot/tusfürdőt használ, az hiába akar környezettudatos lenni, ha nincs neki való a kínálatban.

Egyébként csodálkozva láttam a múltkor, hogy a moziban, ahová járni szoktunk (nem cinemacity, kisebb, helyi mozi, és a szoktunk az erős túlzás, kb félévente egyszer megyünk moziba :smiley:), hogy lehet újratöltős pohárral kérni a menüt: egyszer megveszed, talán egy ezres a pohár pluszban, és utána ha viszed magaddal, olcsóbban kapod a menüt. Szerintem ez nagyon szimpatikus kezdeményezés.

3 Likes

Tud valaki konkrétan olyan helyről ahol használt, megmaradt, lejárt szavatosságú kozmetikumokat, illatszereket, háztartási tisztitó és mosószereket le lehet adni?

1 Likes

Kicsit affektálva beszél a csajszi, de teljesen hiteles dolgokat mond, tudományos források vannak ezekre nézve, de nekem ezek nincsenek kigyűjtve, így most nem tudom őket belinkelni. Akit érdekel keresgéljen angol nyelven, biztos rá lehet találni.


Egyáltalán nem embereknek való egy (másik) emlősnek a teje, amit a saját utódja számára termelt. De sajnos én is tejfogyasztással nőttem fel, így nagyon nehéz teljesen kiiktatni. Személyes tapasztalatom csak annyi, hogy szebb az arcbőröm és nem hullik a hajam, mióta igyekszem kerülni. Ki is próbáltam, hogy újra tejet ittam és újra előjöttek a fájdalmas, gyulladt apró pattanások. Gyulladásos folyamatokat okoz a tej, kinek így, kinek úgy, nekem többek között így reagált rá az immunrendszerem.
Sajnos mindezek ellenére Magyarországon még mindig ajánlják a tejfogyasztást, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége is. Szerencsére haladóbb szellemiségű országokban már nem ennyire egyértelműen javasolt, sőt, kimondják, hogy a proteinforrások közül a növényieket részesítsük előnyben, ezekből fogyasszunk többet (Kanada).

7 Likes

Ne haragudj de egy korábbi hozzászólásban már kérték hogy maradjunk a kozmetikumoknál. Köszi.

1 Likes

Növényi sajtokkal kiváltani őket kb. ugyanakkora bűntett az egészségünkkel szemben, hiszen az alapjuk kókuszzsír vagy pálmazsír különböző adalékanyagokkal vegyítve. (A sajtfogyasztást is tekinthetjük egy téves berögzülésnek, mintha azt kötelező lenne fogyasztani, pedig ugye csak megszokás, így nőttünk fel.) Egyébként én is szeretem, alkalmanként fogyasztom, nagyon nehéz lenne teljesen kiiktatni, én ezt megértem. Legegészségesebb étrend véleményem szerint a teljes értékű növényi étrend lenne. Ez nem egyenlő a vegánnal, hiszen ha úgy nézzük a chips kólával is lehet vegán vagy a sült krumpli, de nem szolgálják az egészségünk érdekét. A teljes értékű növényi étrend azt jelenti, hogy nem fogyasztunk feldolgozott élelmiszereket és az étrendünk rendkívül sokszínű, változatos, hogy minden tápanyagot megfelelő mennyiségben (és minőségben) bevigyünk a szervezetünkbe. Ugyanakkor ez a mai világban rendkívül nehezen megvalósítható.

4 Likes

Uhh, bocsánat, addig még nem jutottam, csak arra válaszoltam, amiben megszólítottak előzőleg és most olvasom tovább a dolgokat. Jelöljétek a hozzászólásaimat és úgy törlődnek. Nekem nem mindig sikerül elsőre törölni, hiába próbálom.

Amúgy akit kicsit is érdekel ez a téma, ajánlom a What The Health című filmet, magyar változata fent van youtube-on Mi a fene az az egészség? címmel. Megváltoztatja az egészségről alkotott képünket. (Inzulinrezisztenciáról is van benne szó, ami annyi nőt érint napjainkban, cukorbetegség, hormonális problémák, szív- és érrendszeri betegségek, na meg az elhízás, ami már önmagában betegségnek számít, daganatos betegségek stb-stb. Mindnek az alapja a helytelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód.)

4 Likes

Bocsanat, az en hibam volt🙈

Az elozo kerdesedre valaszolva pedig: a lejart kozmetikum veszelyes hulladeknak szamit, igy hulladekudvarban lehet leadni. Nem tudom, hogy merre fele laksz, de biztos van valahol a kornyeken.

1 Likes

Köszi a választ.

Miért lettek törölve kommentek?

1 Likes

Ide nem illő tartalom picit indulatos reakciót váltott ki, jelentve lettek. (nem én voltam egyébként:))

Én voltam vállalom :slight_smile: nem vagyunk orvosok, maradjunk inkább az utántölthető flakonoknál…

6 Likes

Én csak azt szeretném, ha békesség lenne, mindenki jót akar itt a fórumon, ne essünk egymásnak, lányok :pray::kissing_heart:

1 Likes

Remélem nem megint már én írtam valami bántót, pedig úgy igyekszem, hogy neeeee…:slight_smile:

5 Likes

Nem, és egyébént senki nem irt bántót, csak ellentétes vélemények vannak. Viszont max távolról kapcsolódik ide, inkább legyen békesség és kozmetikai téma :blush:

2 Likes

Értem, köszi :kissing_heart:

1 Likes

Ez a téma nagyon tág, de szándékosan írtam a topic elnevezésbe a fenntarthatóság mellé a krém/sminkmániát. Én is örülnék, ha a kozmetikumok szintjén maradnánk.

2 Likes