Ekcéma (és egyéb állandó bőrgyulladásaink)

És viccből mondtam is férjemnek délelőtt hogy a végén még bekenem a nyakamat meg karomat is hátha ott is elmulasztja :slight_smile:

1 Likes

Hamarosan átnevezhetjük a csoportot Alverde Naturshön szérum rajongók klubjának. :smiley:

A DM meg lehet nem is tudja, milyen csodaszert árulnak.

3 Likes

Lehet :slight_smile: Nekem az illata is bejön, frissítő.

1 Likes

Nekem szúnyogriasztó szaga van, de már megszoktam.

Tenyleg arra is hajaz :slight_smile: Mondjuk én minden illatot csípek ami citromos vagy citromfüves, talán azért tetszik ez is :slight_smile:

1 Likes

Csakis azért nem vettem még meg, mert illatosított. De ha tényleg ennyire jó, lehet, hogy mégis kipróbálom :slight_smile:

Örülök hogy van saját topikja a legragaszkodóbb partneremnek :slight_smile:

Valamelyik másik topikban már agyon dicsértem a weleda skin food-ját, de továbbra is nagyon ajánlom, biztos vagyok benne hogy az ő hatása hogy ezen a télen alig voltak problémáim. Oké, túloztam, voltak, de nagyon jól kordában tudtam tartani és csak én láttam ha feltapadtam a tükörre :slight_smile: Ma láttam hogy müllerben is kapható, ráadásul olcsóbban mint ahogy én jutottam hozzá rendeléssel.

Nekem a legnagyobb problémát az okozza hogy mit használjak fürdéshez, arcmosásra, fogmosásra (van fogkrém ami a szám környékét irritálta, eltartott egy ideig mire rájöttem mitől van bohócmintás ekcémám…)

Kedves sorstársak, erre mi vált be nektek?

1 Likes

Fürdés nekem csak a gyógyszertári fürdetőkrém amit használok. A színes-szagos csodákról lemondtam :cry: Pedig naaagyon imádtam a Lush-t és társait, de már a gondolat is csíp, hogy megmártózzak egy fürdőbombás vízben.

2 Likes

hasonlóképpen, kerülöm a tusfürdőket mint ördög a szenteltvizet. Érdekes módon van szappan amit egész jól tolerálok, pl. a sebamedét, de az nagyon hamar fogy, és ahhoz képest drága…

3 Likes

A Skinfoodért holnap megyek Müllerbe :slight_smile:

1 Likes

Remélem beválik, én meg az alverde szérumot szerzem be :)))

1 Likes

Egyelőre az Alverde nekem erősen kezdett :+1::+1:

Fogkrémek közül nekem a Himalaya Herbals vált be a legjobban, nem lobbant be tőle a szám környéke. A Lacalut se rossz, mert nem habzik, viszont szárítja az ínyem egy kicsit. (Hülyén hangzik, de így van.)

1 Likes

Nem tudom, próbálkoztatok-e vele, de amit én kerülök, mint ördög a tömjénfüstöt, az a csodamogyoró (witch hazel). Húú, micsoda ekcémaparti volt a fejemen (ill. korpás szeborrea)! És kétszer kellett megkínoznom magam, mire rájöttem, mi a baj.

2 Likes

Az “varazsmogyoro”, erdekes, az en borom szereti, fertotlenit is. Van egy Thayers witch hazel tonikom, meg az iherb oldalarol rendeltem.
Nekem mikor fogkrem okozott ekcemat, valtottam egy Lavera fogkremre, azota valtogatom a fogkremeket is, van szenes is (szep fekete :smiley: ).

2 Likes

Uh :frowning: Nekem is volt csodamogyorós tonikom, nem lett tőle problémám.

De ez az egyéni érzékenység amúgy is nagyon érdekes dolog. Például a jojobaolajat (technikailag, viaszt) sok helyen javasolják érzékeny és pattanásos bőrre is, mert hasonló a bőr saját lipidjeihez, nem irritatív, stb. Ehhez képest olyan gyulladt, viszkető és pattanásos lett tőle a bőröm amilyen soha, semmi mástól (az egész kamaszkoromat átvészeltem pattanások nélkül, de örülök hogy huszonöt évesen megtalált engem is az élmény :smiley: ) Annyira érzékeny vagyok rá hogy ha pirosítóban van, akkor a pirosított részen detektorszerűen reagálok :smiley: Ezzel szemben a jóval komedogénebbnek mondott mandulaolajjal semmi problémám nincs.

2 Likes

A csodamogyoróval elég hülye is voltam, nem heti egyszer-kétszer használtam, de engem korábban semmi nem irritált, hámlasztó, retinol, C-vitamin, mindent szeretett, de ettől az összetevőtől azóta is elkezdek pszichésen viszketni.
Hát ez tényleg érdekes! Az én bőröm imádja a jojobát, a ligetszépe viszont nem hatotta meg. Mandulaolajat még nem próbáltam.
A puding próbája az evés, de kicsit kellemetlenej a mellékhatások.:confused:

1 Likes

A Lacalut nekeim is kiszárította az egész számat belülről. Nekem csak kifejezett ínygyulladás esetén jó. Azt hittem én is, hogy jó lesz folyamatos használtra, de félre kellett tennem.

1 Likes

Én fogínyvérzésre vettem, meg is szüntette, de a szám belsejét nem kenhetem Carmexszel! Egy ideig váltogatva használtam, aztán ráuntam erre. A Himalaya Herbalsszal tök jól elvagyunk.
A Mediblanccal lehet még kikergetni a világból, borzasztó íze van.

1 Likes

Este hidegfront várható, vigyázzatok a bőrötökre, hátha meg lehet előzni kicsit az ekcémás fellobbanást. Nálam már nyomul a kezemen :frowning:

Amúgy meg írok kicsit az én, illetve mi bajunkról, mert hogy a kisfiam is örökölte a problémát. Egyelőre neki külső irritáció kell (ami “jó” jel, mert ilyenkor nekem már tombolt a karomon és kezemen a gyulladás). Lecseréltem a mosóport illatmentes, természetesebb tisztítószerre: folyékony mosódió, öblíteni pedig ecettel szoktam. Idén télen nem is jött ki a könyökén az a szörnyű viszketés. Persze nem engedi magát bekenni semmilyen védő, puhító kencével (a kis macsó), de így is megúszta.
Nálam a kisgyerekkor elmúltával jelentkezett először, amikor iskolás lettem. A könyökhajlatban és a kézfejemen jött elő. Akkor még anyukám nem tulajdonított neki jelentőséget (wtf?) csak annyit “mondott ne vakard”.
A pubertással kicsit visszahúzódott, könyökhajlatból elmúlt, és egy jó bőrgyógyásszal is összehozott a sors, mivel született egy késői kistesóm és nála az egész testén voltak viszkető, piros, hámló foltok. Nagyon szenvedett, ezért őt elvitték dokihoz, így jutottam el én is.
Szerintem a serdülőkor, ami rettenetes olajos bőrt hozott nekem, az olajtermeléssel segített spontán a problémán.
20 éves korom körül, amikor elkezdtem dolgozni a stressz és a hormonális ingadozás (teljesen megbolondult a rendszer) megint nem tett jót a dermatitisznek.
Terhesség alatt eléggé szenvedtem, de csak homeopátiás krémet mertem rákenni, ami nem segített.
Olyan 40-ig egész jól elvoltam különösebben durva helyzetek nélkül, aztán most újra, 43 évesen romlik. A bőr öregedése, vízvesztése tuti benne van.
Ami nálam megelőzi a durva kitörést, az egy védőkrém, amit a bőrgyogyó kevertet és a kék dobozos Nivea. utóbbi fura, mert illatos és az illatanyagot nem viseli el a kezem más kencében. Emellett a tömb szappan vált be kézmosásra. Ez is lehet akármilyen illatos. A folyékony szappanoktól teljesen kiakad a bőröm. Mosogatószerbe, erősen lúgos vagy savas folyadékba nem szabad nyúlnom, mert az is indukálja és irritálja a meglévő foltokat. Az étrendemen egy hónapja változtattam, az ekcéma maradt. Hidegfront is provokálja csak úgy…
Ja, és a cicaszőr! Imádom a macsekokat, de a cicanyállal takarított, poros bunda a halálos ellenségem. Ez inkább allergia, de ekcéma-szerű tüneteket okoz és csak a szteroidos kencém csillapítja.
Igen, csak a szteriod gyógyítja bizonyos szinttől. Óvatos vagyok, alacsony töménységű kenőcsöt kapok rá (Elocom és sok puhító dolog összekeverve). Meg persze a tengerpart, napsütés, sós levegő segít.
Idén télen sajnos az arcomra is kellett kicsit kennem a gyógykenőcsből, mert amit száraz foltnak néztem, az biza ekcéma volt és nem ment sehova az arckrémektől. Nekem befellegzett, innentől az öregedés eldöntötte, hogy a marad ez a kis kereszt. Én nem “nőttem ki”.
Csattanó nincs, tanulság sincs :stuck_out_tongue: Ne szülessen az ember ekcémás és asztmás szülőkhöz, mert nagy esélye van valamelyik betegség megnyerésére.
(Bocs a litániáért!)

6 Likes