Egyszer élünk! ( You Only Live Once)

Néha azt érzem, hogy már ilyen vallásba ment át ez az egész, hogy ekkora térítő hadműveletnek vagyunk kitéve…

3 Likes

A cruelty free is egyébként ordas nagy kamu… olyan összetevőket használnak benne, amit régen már leteszteltek állatokon… csak ráírhatják, hogy CF mert régi formula már. Nem hozható olyan termék forgalomba amit nem teszteltek előtte. Sajnálom az állatokat igyekszem én is inkább a régebbi formulásokat venni, hogy ne kelljen újakat bántani ezzel.

5 Likes

Én nem vagyok hajlandó az állatkísérletmentességről beszélni magam körül ismerősökkel vagy az interneten tartalmak alatt, mert úgyis nekem jönnek. Ha bármilyen kritikát megfogalmaz az ember akár csak azzal kapcsolatban, hogy ha az “anyacég” tesztel állatokon, akkor az alatta levő márkákról sem jelenthető-e már ki egyértelműen, hogy állatkísérletmentesek (L’Oréal és NYX jó példa erre), máris ki van kiáltva természetgyűlölő állatkínzónak, pedig 10+ éve vegetáriánus vagyok például.

5 Likes

Megértelek, szerencsére nincsenek ilyen emberek a környezetemben. Régen egy fórumon nekem esett egy csaj úgy kiwaxolva, hogy kiverte az ember szemét. Sok smink, hidrogénezett haj stb… csak annyit írtam neki, mit gondol ez a sok kence amit használ, nem kísérletezték le soha állatokon? Sőt ha betegek vagyunk és kapjuk a bogyit, sajnos azt is tesztelték állatokon. Szomorú nagyon de mit tudsz tenni? Nem veszed be a gyógyszert emiatt? Ez butaság.

5 Likes

Van, aki influencerként ezt hirdeti egyébként, csak a vegánsággal összeköttetésben. De talán nincs még veszve minden, Kat Von D-nek is az tette tönkre a karrierjét, hogy vérvegánként az oltásellenességet hirdette. Vannak határok, amiket nem kéne átlépni.

4 Likes

Gyógyszert nem is lehet cruelty free forgalomba hozni. Őszintén szólva én nem is örülnék neki, egyelőre nem bízom benne, hogy a gyógyszer ipar fel lenne készülve állatkísérlet-mentes és egyben biztonságos tesztelésre. Kövezzetek meg érte, de akkor már inkább a szegény állatok (szerencsére ez is van szabályozva valamennyire). :frowning:

3 Likes

Na igen, nagyon érdekes, hogy elvileg legyőzött betegségek jönnek újra elő az oltásellenesség miatt. :confused: Nagyon fontos lenne szerintem, hogy mondjuk ilyenekről tanítsanak az iskolában… Annyi összeesküvés - elmélet hívő van itthon is, hogy alig hiszem el.

3 Likes

Én mindig azt kérdezem az ilyen emberektől, hogy ha arról lenne szó, hogy rajtunk kell a gyógyszereket tesztelni, ők önként jelentkeznének? Kétlem egyébként.

2 Likes

A legtöbb helyen fizetnek az emberi jelentkezőknek tesztelésre is…

3 Likes

Igen, főleg Indiában elterjedt, nagyon szomorú, de ez az élet :frowning:

Alapvetően inkább a Low Buy csoportba tartozom, de meg kell mondjam, a koronavírus járvány egyértelműen a YOLO irányába mozdított! Ha vége ennek az egésznek, szét fogom vásárolni az agyam!!! Nem csak a mirelit sült krumplira meg wc papírra gondolok :smiley: Semmit nem fogok megvonni magamtól, amit a pénztárcám megenged.

6 Likes

Én most tökre örülök annak, hogy nincsenek boltok, nem lehet utazni, rendelni se szívesen rendelek, mert így legalább nem költök pénzt. Még bérletet sem vettem, mert hát nem megyek sehova. :smiley:

4 Likes

Nekem az elmúlt hét a könyvvásárlási kedvem hozta meg. Ennek vannak azért praktikus okai
is (a gyereknek rendelek lapozókat, hogy
benn jobban le tudja foglalni magát), de alapvetően magamnak is kinézetem olyan könyveket, amikre évek óta sajnálom a pénzt.

7 Likes

Bevallom nekem meg totál elment a kedvem a vásárlástól. Úgy értem vennék én mindent, de annyira tartok attól, hogy nem lesz munkám, hogy nem veszek csak feltétlenül szükséges dolgokat :worried:
Ezzel most nem leszólom a YOLO-mozgalmat, ami tetszik, :smiley: csak kifejeztem a jelenlegi érzéseimet.

9 Likes

Nincs ebben semmi leszólás, én is ugyanígy érzek, csak azokat veszem meg amiket félretetettem utána kényszerű low buyban leszek :smiley:

3 Likes

Na ez az, az ember ebben a szar időszakban lehet jobb ha spórol az elkövetkezendő hónapokr,kajára, mintsem luxus termékekre. :confused:

3 Likes

Na én meg pont azon gondolkodtam, hogy melyik a jobb.
Ha most spórolok és nem vásárlok, vajon később számítani fog? Vagy még addig kéne, amíg nem jelent problémát, és később majd legalább élvezhetem a sminkcuccaim?
Nem tudom, mekkora válság jön, lesz-e később munkám, a jelenlegi fizetésem mire lesz elég pár hónap múlva. Csak reménykedem, hogy azzal, hogy itthonról visszük tovább a munkát, csökkentemi tudjuk a korona gazdasági hatását. De azért bőven vannak kérdőjelek…

2 Likes

Hát én csak annyit szeretnék elmondani, hogy alig egy év alatt szép kis sminkkollekciót sikerült összegyűjtenem. Jóval többet, mint amennyire szükségem lenne. A bőrápolási termékek terén viszont teljesen “normális” vagyok és szerencsére a parfümök se tudnak felizgatni különösebben.

A gyűjtőszenvedélyem más területeken is megmutatkozott már: ruhák, táskák, kiegészítők, szalvéták, porcelánok, stb. Egy ideig lángolt, aztán azért mindig alábbhagyott, szerencsére.

És igen. Természetesen időnként rám is rám tör a rosszérzés, hogy nincs is ennyi mindenre szükségem. Ámde! Ha bármit is el akarnának venni tőlem, mindegyikért fájna a szívem (1-2 termék kivételével, amiktől majd meg fogok válni, de annak nem most van itt az ideje).

Szóval nem bánok semmit. Még a kudarcaimat se, mert azok meg a tapasztalatgyűjtéshez kellettek. Mindennap sminkelek, használom (vagy tervezem használni) őket, nap mint nap örömömet lelem bennük. Úgy érzem, ők vannak értem, nem pedig én őértük.

10 Likes

Nem csak Neked! És: én sem bánok semmit.

5 Likes

azért az nem baj, ha valamikor egyszer évszázadokkal ezelőtt tesztelve volt a “kemikália”, nem?