Egyszer élünk! ( You Only Live Once)

@whitemerci, hova fér el ez a sok cucc? :open_mouth:

1 Likes

A többi számot pedig el sem árultam :joy:. Van egy jól kialakított, strapabíró sminkes asztalom, sok fiókkal, szekrénnyel, emelvénnyel, fakkokkal, és kb. mindennel, maximálisan ki is van használva, sőőőt. Aztán van még egy komódom is erre a célra, de az már meg van osztva a többi kozmetikummal, és parfümökkel is.

7 Likes

Köszi, hogy leírtad :heart:
Egyetértek veled, semmi se fekete fehér, szerintem jó, ha valaki felismeri a túlzott gyűjtögetői hajlamát :slight_smile: A rúzsok nem romlanak meg nálad? Nekem nincs ennyi termékem, de még így is egy élet mire elhasználom, úgy, hogy semmi újat nem veszek :sweat_smile: Az Estée Lauder rúzsokról mesélt rossz tapasztalatai Anhesszenamonnak, ami megijesztett. Igaz belőlük csak 3 db van de nagyon szeretem őket :heart:

3 Likes

Azért nem eszik olyan forrón a kását :wink: kell vagy 3-4 év a Laudereknek is míg megromlanak

2 Likes

EL rúzsom “nem olyan sok” :cold_face: van, 7 db és pár db folyékony szájfény. Volt régebbi verzióm, de azok már nincsenek meg, ez a 7 meg nem olyan régi. Ezeknek semmi bajuk (még) nem olyan régen szelektáltam, így redukáltam le 200-pár db-ra a számukat :frowning_face:.

Több folyékony rúzst és eléggé sok klasszikus rúzst is leszelektáltam, bár a legtöbbnek nem volt sem rossz szaga, sem rossz állaga, de nem rizikózok velük tovább, meg hát lássuk be, ekkora mennyiségnél esélyem sincs soha elhasználni őket. Több MAC rúzs került ki úgy, hogy színben, állagban ilyet én már nem hordok, és hiányzott belőlük kb. két húzásnyi mennyiség, tehát ezek egyenkénti 6.500 Ft-os ára ment a levesbe. A kiszelektált mennyiség összesen 40 db volt + szájcerkák, szempillaspirálok, korrektorok, alapozók…, szóval igen, össze lehet őket számolni, igen szépséges összeg jön ki, amit bizony sokkal értelmesebb, és hasznosabb dologra is elkölthettem volna. Lenne helye ennek a pénznek!
Természetesen nincs vége a dolognak, mert várható újabb rám-romlás, alapozók terén egészen biztosan, meg hát minden folyékony, krémes cuccnál, így döntést hoztam. Ha nem vagyok beteg, akkor minden nap sminkelek, függetlenül attól, hogy kimozdulok-e valahová vagy sem. Sajnos az idei év egészség szempontjából nálam teljes katasztrófa, éppen ezért döntöttem úgy, hogy a helyzetre való tekintettel, inkább szabira megyek.

5 Likes

Azért jó hír, hogy tartják magukat az EL rúzsok, igyekszem használni őket, de így is alig fogynak :open_mouth: Az Intense Nude pedig az az egyik leggyakrabban előkerülő szín, alig látható a fogyás… Én a több mint egyéves szempillaspirálom tegnap menesztettem, egyébként egy kis fura szaga volt, de semmi bajom nem volt tőle, ellenben nem most akarok tőle szemgyulladást kapni, ott van még egy másik spirálom is, majd azt használgatom.

Rúzsaim folyékonnyal együtt kb 40 db van, de rájöttem a folyékonyakat nem annyira szeretem már. Nyárra vettem két szép szájfényt, de nem tudom, lesz-e lehetőségem használni egyáltalán.

Az egészségedet sajnálom, remélem hamarosan jobban leszel!

6 Likes

Éppen az előbb húztam fel magam, mert egyfolytában csörög a telefonom, és kapom külföldről a leveleket, SMS-eket, utasításokat, meg mindent. Felszólítás, hogy nincs karantén, ezért márpedig csütörtökön azonnal menjek be tárgyalásra!
Egész egyszerűen túl vagyok hajszolva, nem csoda hogy egyre több a nyavalyám, és nem csoda, hogy nem tudok meggyógyulni sem, sőt az a csoda, hogy nem adtam be a kulcsot eddig. Iszonyú patthelyzet. Elefántcsonttoronyból messze a sz@rtól könnyű pofázni.
Áh, bocsi nem folytatom!

Nekem is van egy MAC színes szempillaspirálom, ami igencsak régi, de még szinte tele van, és semmi baja, igaz legelsősorban csak az alsó pilláimra használom, és kizárólag bázis használata után.

A folyékony rúzsokat én sem szeretem, a szájra rászáradós verziókat meg nem bírom elviselni, de sajnos mostanra a velvet matt, félmatt, krémes matt verziókat sem, mert a nap folyamán rászárad az ajkaimra, beleül a barázdákba, és úgy néz ki tőle a szám, mint a cica segglyuka, már bocsánat, de tényleg olyan.

Én szájfényt használok ha kell, ha nem, tökmindegy milyen évszak van, vagy napszak van, kicsit élénkítenek, enyhén dúsabbnak láttatnak, szóval előnyösek rajtam.

9 Likes

Uh sajnálom, nem csoda, hogy felhúztad magad, teljesen jogosan! Ahelyett, hogy megbecsülnének téged és a munkád és vigyáznának rád, még nyúznak ilyenkor is… :frowning: Pedig ha jobb az egészséged, nekik is jobban tudsz segíteni… Nyugodtan elmondhatod amit szeretnél, ha segít neked, mi is szívesen meghallgatunk és egy kis virtuális ölelést küldünk :kissing_heart: :hugs:

Megnyugtató a MAC színes spirálos dolog is, nekem a Pupából van egy elképesztően mesés királykék, nyáron szeretem használni, de hát emiatt nem fogy valami nagyon. Nem terveztem kidobni ahhoz túl szép és drága volt :sweat_smile: Bázist idén vettem alá, még nem is próbáltam ki :open_mouth:

Cicasegglyuk ezen akkorát röhögtem :smiley: De tök igaz, nekem is van ilyen cummantós folyékony rúzsom… nem beszélve, hogy lehetetlen normálisan újrakenni, sok igazából még le is pereg az ajkaimmal együtt… A szájfényeket nyáron viszont szeretem használni, nem szárítanak, kicsit ragadósak de ennyi belefér :smiley: Épp most kentem fel a DM Jeffree The Gloss dupeját, imádom, ahogyan csillog villog. én is ezt tapasztaltam, hogy dúsabbnak tűnik a szám a szájfényektől, meg is lepődtem ezen :open_mouth: :slight_smile:

3 Likes

Áááh, fetrengek :rofl: “cica segglyuka” :rofl:

2 Likes

A MAC spirált nagyon szeretem, olyan szép indigókék, vagy ibolya, vagy royal kék színe van, de ahogy megszárad egészen sötét tónusú lesz. Az alsó pillákat nagyon szépen kiemeli, a felsőkön azért annyira csodát nem művel még bázissal sem, ráadásul többszöri áthúzással ez is csomósít, meg póklábasít, így én is szinte csak alul használom, így nálam is igen lassan fogy, főleg, hogy nem is használom sűrűn. Ja, és a bázis sem ront az állagán, nem sűrűsödik be tőle a cucc, nem úgy, mint néhány másik spirálnál.
Azt hiszem ez a széria limitált volt:

IMG_20200317_115345

7 Likes

Hűű de szép! Az enyémet kipróbálom majd holnap a primerrel, de ennél bonyolultabb a keféje, nem ez a picike szilikonos hanem a rendes kefe kefe :smiley:

1 Likes

Ez még régi vágású motoros, gondolom amikor kiadták a színfelhozatal volt a nagy izgalom tárgya, egészen elképesztő színekben is volt.
Azért rendes kefefejjel jobban lehet dolgozni, vagy inkább szebb eredményt elérni, de azért ez sem olyan rossz :upside_down_face:.

2 Likes

Azért ma a kis szeretett gyűjteményem minden tagját végignézegetve egy percre se bántam semminek se a megvételét. A vírus miatt alapból nem is akartam zsibizni, illetve parfümre kezdtem el gyűjteni. A kibukkanó válság miatt jó darabig lehetőségem se lesz költekezni. Szóval, örülök, hogy mindent leütöttem és megvettem amíg tudtam :slight_smile:

5 Likes

Ezzel én is így vagyok. Most legalább spórolok, mert az utóbbi időben őrült összegeket költöttem el a zsibin.

4 Likes

Jöttem én is megvallani a bűneimet :smile: Sminkek terén nem vagyok még a veszélyes zónában, annyira nem is foglalkoztat és a klasszikusnak mondható arcberendezésem abszolút jól elvan a sok év alatt kikristályosodott signature sminkkel. Igazából 2 paletta elég volna, de egy még biztos lesz (majd egyszer, egyáltalán nem sürgős).
Nem tartok fenn óriási készleteket, de csak azért nem, mert úgyis mindenből a legjobbat használnám, nem tartogatom különleges alkalmakra. A kevésbé jókat mindig tologattam jobbra-balra a polcon, végül vagy elajándékoztam, vagy kuka sajnos.
Annyira bosszant egy-egy rossz befektetés, hogy inkább nélkülözök valamit, amíg meg nem találom a tökéletes példányt. Ennyit a sminkről, erre költök a legkevesebbet, állandó, bevált készlet a legjobb számomra.

Második számú jelölt a parfümök, nos, ott elszaladt velem pici a ló, de csak az utóbbi időben. Őrülten elkezdtem signature illatot keresni, ami átváltott egy izgalmas új világ felfedezésébe, rengeteget olvastam és egyre több pénzt adtam ki parfümökért, amit nem bánok, de a tökéletes illat még mindig nincs meg, jelenlegi kedvenceim viszont vannak. (valamint egy jó hosszú kívánságlista)

A legrosszabb betegségem a bőrápolás. Igazi fétissé vált nálam a tökéletes bőr megtartása, ezért rengeteg időt, pénzt hajlandó vagyok feláldozni, sokat olvasok is a témában. A NIOD rutinom nagyon hatékony, finomhangolások folyamatosan vannak, de a kemény mag, a NIOD core regimen az alapja. 35 éves korom előtt tervezek komolyabb beavatkozásokat is, mezoterápia, lézeres kezelés és esetleg lifting, amin gondolkodom, mert sajnos kívülről nem oldható meg az összezuhant bőr alatti szövetek problémája (a szemkörnyékem a legrosszabb) Botox kizárt, de nem is kell szerencsére, a hyaluronsavas töltéstől is idegenkedem, remélem, megoldható nélküle is.
Óriási számokkal nem tudok szolgálni (összegekkel tudnék, de inkább nem :see_no_evil: ) viszont én, aki minden dobozt azonnal kidob, az összes NIOD dobozt megőriztem :smile: egyszer lefotózom majd!

8 Likes

Én nagyon kíváncsi lennék a Niod rutinodra. Ha lesz kedved és időd leírod valamikor? Elnézést ha már megtörtént, de nem láttam.

Sajnos nem írtam még össze, pedig többször is ígértem már. Azóta 2x változott is és még fog is a közeljövőben, illetve nem mindennap egyforma, hanem heti beosztás szerint végzem. Szerintem ezt megszerkeszteni linkekkel önmagában is elég hosszadalmas és akkor még nem mondtam semmit, hogy mit miért használok :grimacing: A Deciemtől sem kértem még visszajelzést, hogy biztos jó-e, saját utánajárás alapján rétegzek, de lehet benne hiba, szóval nekik is el kellene küldenem. Nem akarok ígérgetni, hogy mikor, de most már megcsinálom azért is:))) :kissing_closed_eyes:

3 Likes

Oh a parfümök nagyon meg tudom érteni :smiley: Számomra kedves és vágyott sminkcuccok után n is erre repültem rá, ameddig ért a takaróm :sweat_smile:
Én se bánok semmit soha, amit tényleg szeretek és örömmel használok, ellenben ha összeszámolnám a drogériűs próbálkozásaim és csalódásaim biztosan kijönne belőle 2-3 jó minőségű termék. Ebben is maximálisan csak bólogatni tudtam a kommentednél.
Az arcápolást én most kezdtem csak el komolyan venni, de hát sose késő :smiley:
Én a palettáim és a parfümjeim dobozait őrizgetem a szekrény mélyén :see_no_evil:

2 Likes

Azt bizonyára már tudjátok rólam, hogy nagyon fontos számomra a környezetvédelem, hulladékcsökkentés. Deeee - mert kell legyen egy de -, akármilyen elítélendő is sok zero waster szemében, nem fogok a kényelemről lemondani a hulladékmentesség jegyében. Mindig kompromisszumokat kötök a fejemben, nos nem kívánom az összes szabályomat felsorolni, csupán ami idevonatkozik. Az egyik, hogy nem fogom soha a szuper bőrápolási termékeimet csomagolásmentes és bio növényi környezetbarát stb. alternatívára lecserélni. Ebben számomra abszolút az az elsődleges, hogy a bőrömnek mi tesz jót, tehát lesem az INCI-t, és az én szempontjaim szerint a zero waste, környezetbarát és egyéb alternatívák kiesnek. A másik, hogy hogyan is tudom összeegyeztetni a sminkelést, a vele járó felhalmozást (mondjuk ki, gyűjtögető szenvedélyt) ezzel az egésszel. Egyszerűen: egyszer élünk, nekem ez a hobbim, és ebben a témakörben nagyobb szabadságot adok magamnak. Habár igyekszem mindig határokat húzni a gyűjtemény gyors növekedésének megakadályozása végett, egy idő után átlépek rajtuk. Ami viszonylag kötött, hogy a sminkasztalomon el kell férnem. Még van ötletem kapacitásbővítésre, de egyelőre nem érzem szükségét. Persze azért igyekszem figyelni, hogy milyen cégeket támogatok, ők hol gyártanak, amit megéri, másodkézből szerzem be, de ez talán már az életmódomból fakad inkább. Szóóval, összefoglalva, ezen témán nem aggódom, mert 1. Nem én fogom megváltani a világot, bár fontosak az ez irányú lépéseim, de nem is lehet minden miatt lelkiismeret-furdalásom. 2. Sokat teszek a környezetért, azért, hogy a következő generációknak hátrahagyott világ milyen lesz, és eddig egyetlen dolog sem esett nehezemre, nem kellett lemondanom semmiről.
3. Nem gondolom, hogy a zero waste lenne mindenki számára a járandó út, sőt jelenleg járhatatlannak is tartom (pl. nincs zero waste fényvédő…) 4. Egyszer élünk… :wink:

7 Likes

Ugyanez…Kikészít, amikor YouTube videósok elfogyott termékes tartalmai alá is jönnek emberek és számonkérik őket, hogy TUDOD EZZEL MENNYI SZEMETET TERMELSZ? Főleg, hogy a nagy részük szelektíven gyűjti a szemetet, de miért is kéne ezt mindenkinek az orrára kötni?!
De ugyanez egyébként az állatkísérletmentességgel is…Nekem speciel csak a Bioderma egyik samponja jó a fejbőrömre, ami nem cruelty free márka, és másokat is ismerek, akik mondjuk allergia vagy ekcéma miatt csak gyógyszertári termékeket használhatnak, de közben rendesen lelkiismeretfurdalásuk van, hogy meg kell venniük ezeket. És akkor persze itt is jönnek a fanatikus megmondóemberek, hogy állatkínzó szarember vagy, mert ezt használod.

4 Likes