Ecsetproblèma: szèthulló ecseteim

Tudom, hogy nem egészen ide tartozik, de ti mivel mossátok és hogyan az ecseteket illetve szárítjátok, hogy minnél tovább tudjátok használni illetve puhák maradjanak az ecsetek?

Èn az ebelin ecsettisztító folyadèkot használom, makacsabb szennyeződèsekhez (pl alapzó) pedig babasampont ès ilyen ecsettisztító gumi izèt. Nem tudom mi ennek a neve, úgyhogy linkelem:

2 Likes

En Balea samponnal mosom az Ebelin ecsetmosó szilikonbigyóján, és vízszintesen fektetve, törölközőn szárítom.

1 Likes

Én is samponnal mosom az Ebelin ecsetmosó bigyóján és vízszintesen szárítom. A természetes szőrből készült ecsetem néha szoktak balzsamozást is kapni.

1 Likes

Én épp itt írtam és fényképeztem le:

Én is vettem ilyet a múltkor! :blush: Egész jó!

Én több módszert alkalmazok, a legáltalánosabb a szappan, plusz néhány alkalmanként egy kis balzsam. Nagy ritkán kevés olivaolajat is használok folyékony szappannal (tusfürdővel) elkeverve. Bár én “kezdő” ecsetes vagyok, nincsenek hosszú évek óta használt ecseteim, de ezeket a módszereket youtube-ról lestem el itt is sokat emlegetett youtuberektől. Pl.:

4 Likes

az ecsetmosó “bigyóról” jut eszembe… nemrég láttam a neten. tudjátok egyesek mit használnak ecsetmosáshoz bigyónak? LEGÓT! a nagyobb darab lapokat, alapokat. https://i1.wp.com/www.loessindiaries.com/wp-content/uploads/2019/07/20190701031726_IMG_3271-01.jpeg?resize=640%2C427&ssl=1

3 Likes

Köszönöm szépen a válaszokat amiket múltkor kaptam azzal kapcsolatban, hogy mivel mossam az ecseteket. :).
Az lenne még a kérdésem, hogy milyen gyakran mossam őket? :). Hol tároljam? :).

Èn hetente mosom őket, ez ilyen vasárnapi húsleves utáni program :smile:
Szekrènyben tárolom őket, poharakba állítva.

2 Likes

Mindenki a heti tisztítást javasolja, de bevallom töredelmesen, hogy nálam előfordul, hogy 2 hét is eltelik az ecsetmosások között.
Ha pedig ablakpucolás a hétvégi program, akkor kínomban nekiállok inkább ecseteket mosni az ablakpucolás helyett, hiába nem telt el még egy hét se az előző fürdetés óta. :laughing:
.

4 Likes

Bevallom töredelmesen, a féltve őrzött, babusgatott, Szent Grál ecseteimet én is ritkábban mosom, mert a sok, sűrű mosás sem tesz jót. Persze soha semmi nem örökös, de azért mégis. Az ablaktisztítással pedig mélységesen egyetértek!

3 Likes

Rakoncátlan ecsetszőr megregulázására.Nem csak tökéletes formára igazítja és tartja az ecsetszőrt, hanem puhább is lesz, mintha nem használnánk. Kézzel nem lehet ilyen tökéletesen formára igazítani az ecseteket. Én ecsetekhez is kaptam, de külön is vettem, szinte filléres dolog, nem csak a facsemeték kérgét védi, hanem az ecseteket is. Persze nem mondtam ezzel semmi újat.
Pont végeztem az ecsetmosással, aminek csak a töredékét mutatom most meg, mert a hálós cucc a lényeg. :slight_smile:

IMG_20191027_151829

7 Likes

Hol vettél ilyen hálót?

Megragadnám a lényeget: mi az a vastag, fém szárú ecset közép tájon?

AliExpressről lehet rendelni fillérekért. Nekem is onnan vannak és én is használom.

2 Likes

Volt itt is leakciózva (tényleg nagyon olcsón), de már régen kiárusították:
https://www.lookfantastic.com/brushworks-brush-guards/11462080.html,

és itt is van, de itt drágább:

Amazonon pedig itt:

1 Likes

Royal & Langnickel :grinning:

1 Likes

Aliexpress-ról pedig:

1 Likes

Tényleg, már beszéltünk is róla…

1 Likes