Ecsetproblèma: szèthulló ecseteim

Nos hát, megrendeltem a @Kokapu által említett/mutatott ecsetszárító eszközt, tegnap meg is èrkezett, ès ugyan èles bevetèsen mèg nem volt, de belepróbálgattam az ecseteimet ès egy kivètelèvel (kabuki ecset, naaaagyon vastag nyèllel, illetve szárral) mindegyik tökèletesen beleilleszthető ès tartja is őket rendesen.
Szóval ezúton köszönöm mèg egyszer a tippet :blush::+1:t3:
IMG_20190826_164739
IMG_20190826_164724

A hulló ecseteket pedig ideiglenesen meghekkeltem (így kell írni? :thinking:), befőttesgumit tekertem a nyakukra, ez egyelőre úgy tűnik megállította a hullást, használhatóak így is (amíg nem veszek újat)

6 Likes

Szívesen, remélem beválik!
Az enyém nem teljesen ilyen, de ennek még jobb a beosztása, mint az enyémnek!

1 Likes

Aliexpressről lőttem. Egyedül a színe meg az anyaga olyan fura, nem ilyenre számítottam, pláne, hogy feketèt rendeltem (bár 6 szín közül lehetett választani, ebből 5 fekete volt :sweat_smile:), de ez a használhatóságán szerintem nem oszt nem szoroz. Mutattam a fèrjemnek, hogy szèt lehet szedni, így kis helyen elfèr, de leszólt, hogy inkább összerakva tároljam, mert ha sokszor húzkodom a lábait ki-be akkor egy idő után ki fog kopni ès nem tudom majd összerakni :roll_eyes:

Az én ecseteim és sminkek egyenesen “terror-támadásnak” lettek kitéve. Bele dobtam egy kézfertőtlenítőt a táskámba, és kinyílt… 200 ml alkoholos fertőtlenítő folyadékban áztak az ecsetjeim ,4-5 db. amit a táskámban tartottam és a sminkek is. Charlotte tilbury ,tom ford ,azt hittem, szívbajt kapok amikor megláttam. Rohantam pont munkába, munkahely mosdójában mosogattam ki az ecseteket, meg kipakoltam mindent a táskámból, hgoy száradjon. Szerencsére a sminkek nem áztak át, de a külsejükről az alkohol miatt az arany réteg lehullott darabokban. Alatta ronda fehér műanyag a tartó. Ezentúl legalább nem fognak megtéveszteni a csomagolások ,mert tudom, hogy a szép arany réteg alatt ronda műanyag van. Mindegy hogy 30.000 Ft-os TF vagy 20.000-es charlotte tilbury :smiley: Az ecsetek is tólélték egyben, nem hullanak azóta sem- it cosmetic , RT és bobbi brown ecsetkék voltak.

Miből van? Az enyém műanyag, az ugyan nem fog kikopni…

Ránèzèsre ès tapintásra nekem ilyen furnèr szerűsègnek tűnik a kèt lemez, ami között a gumis rèteg van ami, aztán a fene tudja, lehet ez a finish csak ilyen vèdő “dekor” fólia rajta (mint amikor a bútorokhoz azt írják pl “bükk dekor”). Amikor embernek ezt említettem azt mondta szerinte rendben van így, masszívnak gondolja.

2 Likes

Uhh, elèg horrorisztikusan hangzik :scream: Ebbe eddig bele se gondoltam mi törtènne, ha a kèzfertőtlenítő kifolyna a táskámban… Vagy a parfüm.
Nekem egyszer egy testpermet folyt ki, akkor vettem ès nem vettem èszre, hogy nincs rendesen rácsavarva a teteje. Szerencsère semminek se lett baja, de utána mèg hetekig lehetett èrezni az illatát a táskámban :joy:

Érdekes, az ecsetekről nem pattant le semmi, pedig azoknak is műanyag nyele van, még egy karcolás sincs rajtuk és egy szál szőr sem esett ki szerencsére :slight_smile: Egy biztos, soha az életbe nem teszek még arcpermetet sem a táskámba :see_no_evil::rofl:

Én is rendeltem ám onnan egy fehéret. :face_with_hand_over_mouth:
Már nagyon várom, még nem ért ide.

1 Likes

Remèlem az tènyleg fehèr lesz :face_with_monocle::smile:
Most elkapott a gèpszíj ès annyi cuccot tudnèk onnan rendelni… Ha ember hagyná :joy::sob: Nèztem jó kis utazó ecsetet, ami ilyen egymásba dugható (règebben az essencenek volt ilyesmi ecsete), több “emeletes” kompakt púdert diy projecthez, meg hát fuxokat, nyilván :grin:

1 Likes

Én már sok ecsetet rendeltem onnan. És nem mondható rájuk az, hogy rosszak. :relaxed:

1 Likes

A legùjabb ecsettartòm tisztìtàs utàn: az avent cumisüveg sterilizàlòjànak a belseje :see_no_evil::stuck_out_tongue_winking_eye: pàrom màr règen ki akarta hajìtani, de èn nem engedtem, mondvàn ,hogy jò lesz vmire, olyan kis stabil. 20190916_120444 20190916_120434

7 Likes

Egyedi ès találèkony megoldás :+1:t3::smile:

1 Likes

Milyen igazad volt :slight_smile:

1 Likes

Hát nem lett fehér! :roll_eyes:

Milyen lett? Remèlem nem ilyen gagyi furnèr-lemez hatású mint az enyèm… :no_mouth: Jó persze a cèlnak megfelel az is, csak nem olyan jó ránèzni :roll_eyes:

1 Likes

De. Éppen olyan! :rofl:

1 Likes

Ideje volt már a fürdetésnek. Egyelőre még élvezem az ecsetmosást, szeretek róluk gondoskodni.
Első lépésben egy rövid időre beáztatom őket az @Amadea által tanácsolt samponos vízbe. Második körben pedig az @Isabelle által javasolt mosószappanos suvickolás jön, és gyönyörűek lesznek!

46

6 Likes

Szerintem, ezek fordítva ragasztották össze az ecsetszárító darabjait, mert azt figyeltem, hogy a fehér oldala néz befelé, a randa furnérlemez hatású meg kifelé. :grimacing:

2 Likes

Hm, most hogy mondod, valahogy így törtènhetett. :thinking: Ez eddig eszembe se jutott :face_with_monocle::roll_eyes: Az enyèmnek meg ugye fekete a “közepe”, ès feketèt rendeltem, bár nem “kifordítva” :joy:

1 Likes