Dupe-ok: smink, borapolas, illat

Akkor Kínában vannak luxusruhák meg nagyon olcsó ruhák is. Ezt egy kínai youtubertől hallottam. Szegény totál ki volt akadva hogy mindenki párosítja a gagyit a kínaival :sweat_smile:. Persze pl én is tudom hogy ez nincs így, ott is vannak luxus kozmetikumok, ruhák, cipők stb. Akkor gondoljunk az elektronikus cikkekre. A lány önmagának lőtt bakot mikor bemutatta a tényleg gagyi kínai ruhákat amit vett Kínából. Akkor miért beszélt arról hogy a kínai ruhák nem gagyik :rofl:

1 Likes

Sziasztok! Annyi helyen néztem, kerestem már, tudtok valamilyen rúzst ami pontosan ugyan olyan színű mint az astor soft pecan (704) rúzs? :slight_smile: hasonlót már találtam… De valami ugyan olyan kellene :slight_smile:


Érdekes összehasonlítás jött velem szembe… Nem tudom elképzelni, hogy hogyan jött ki ez az eredmény. Azt tudom, hogy a Revolution tényleg nagyon alul van értékelve, de azt nem gondolnám, hogy a JS ennyire túl lenne hype-olva… Talán csak a modell szemhéján viselkedett így? Vagy tényleg?
Hozzá kell tegyem: Nem használok Revolutiont, mert az a 2 db, amit próbáltam korábban, nem lett szerelem. JS-t pedig egyéb okokból hanyagolom…
2 Likes

Ezt az összehasonlítást olvastam én is. Ez a Revolution paletta nincs meg, de a Blue blood igen. Pontosan ugyanezek a kérdések merültek fel bennem is, amiket írtál. Nem vitatom, hogy a Revolution jó, de így lehúzni a Blue blood-ot, hát nem tudom…

1 Likes

JS (szerintem) nincs túl hypolva, nálam a 3 kedvenc márka között szerepel.
Nagyon szeretem a Revolutiont is, de azért nem érnek egymás közelébe, ez a Flawless nincs meg, de épp nem rég jött egy másik… hát a formulája, minősége, építhetősége megse közelíti a Jeffree palettákat. :slight_smile:

4 Likes

Igen, én is valahogy így sejtem…

Ez nagyon szubjektív és sokban függ a bőrkémiától, de a JSC minősége nincs felfújva. Elég olajos szemhéjam van, és a JSC szemfestékei bírják a legtovább, meg se moccannak a legnagyobb hőségben és a leghosszabb nap végén sem, amit pl. PM vagy ND színeiről nem mondhatok el.
Nála a szürkészöld is izgalmas szín, mert olyan intenzitása van, hogy legszívesebben az egész fejem bekenném vele, és minden olyan árnyalatú lesz, mint amilyen a panben. Nemrég csalódottan tapasztaltam, hogy az Essence Hallo Berlin sötétzöldje rajtam totál szürke, pedig a zöld színek miatt vettem meg.
Figyelembe kell venni olyan járulékos tényezőket is, mint az, hogy Amerikában gyártják (persze lehet, hogy Jeffŕee strasszköves ostorral áll az éhező munkások fölött, de nem hiszem:D), a csomagolás nem praktikus, de nem a legvékonyabb műanyag, és CF.

Tudjuk, hogy létezik az a bizonyos plusz. Jó pirosítót gyárt a TIU, de az Hourglass tud valami extrát, és nem a gusztusos külsőről van szó. Jó highlighterpalettája van a Sleeknek, de az ABH Glow Kit textúrája, ragyogása nekem utánozhatatlan.

Elég sokan vagyunk, akik minden árkategóriában próbálgatnak, tudjuk, hogy vannak filléres szent grálok és vagyonokba kerülő cuccok, amik a drogéria küszöbét sem léphetnék át, annyira nem válnak be… de ld. előző bekezdés.

10 Likes

Na most nem azért, de szerintem a Jeffree oldal satírozása, átmenetei sokkal szebb lett. Tudom, hogy ezek nüansznyi különbségek, amiket az átlag észre sem vesz, és kb. olyan, mintha 5 krémszín körömlakkot odateszünk a pasik elé, hogy szerinte melyik a jobb a rúzsunkhoz, az a szerencsétlen meg csak néz, hogy ezek tök egyformák, miközben mi tudjuk, hogy nem… Na szóval van azért különbség.

És valóban, az én szemhéjamról még alappal is hamar lejön minden, kivéve néhány márka, és Jeffree szemfestékei a legtartósabbak egyike!

5 Likes

Jobban megnézbe tényleg sokkal szebb a JS oldal átmenete :slight_smile:

Továbbra sem tudom megérteni ezt az összehasonlítást. De örülök, hogy legalább ti is egyetértetek. :slight_smile: Igaza van @Amadea-nak: vannak kincsek a drogériákban is, miközben igen, “létezik az a bizonyos plusz.” Nagyon tetszik ez a megfogalmazás.

Azért felmerül bennem a kérdés, hogy szándékos-e a lehúzás, vagy számára tényleg ennyire egyértelmű az eredmény. Nem ismerem egyébként a sminkest, nem szeretném hiteltelennek sem beállítani, csak annyira érthetetlen.

1 Likes

Én se a cikkíró véleményét akartam megkérdőjelezni, csak elmondtam a saját véleményem. Mellesleg nálunk mindenkinek saját zsebre megy a játék, mindenki tudja, mi éri meg neki és mi nem.
Egyetértek a sminkessel abban, hogy ami olcsó, drogériás, nem feltétlenül rossz, sőt. Csak nekem jobban megéri azt megvenni, amiről tudom, hogy jó lesz (JSC), mint hogy a kukába röppenjen 3-4 ezer Ft egy hullámzó színvonalat produkáló márkánál.

Az is benne lehet a megítélésekben, hogy mást keres egy professzionális sminkes és egy mezei felhasználó. Pl. nekem sokkal jobban bejön Huda vagy JS szemfestekeinek az állaga-pigmentáltsága, mint PM-é vagy ND-é.

2 Likes

:sweat_smile::joy:elképzeltem ,ahogy jeffree bőrruciban, strasszköves ostorral odarittyent egyet :stuck_out_tongue_winking_eye:. Egyébként van olyan ismerősöm akinek csakis jeffree palettáit viseli el a szeme, minden màs màrkàt el kellett adnia kipròbàlàs utàn. Ez a kiakadàs, hogy jajj nem tàmogatom, mert ezt vagy azt mondta, aki szereti a palettàit, azt meg szétszedik wtf?? Mindenkinekvsajàt szìve- joga, hogy mit részesìt előnyben.

6 Likes

Valószínűleg így van… Lehet más az elvárás a pigmentáltság - porolás - eldolgozhatóság szentháromságában? :thinking:

1 Likes

Egyetértek! Szerintem nincs senkinek semmi köze hozzá! Nem kérhetek számon senkit, mert nem az én elveim szerint él… Az meg a másik, hogy pl. pont JS üti meg azt a minőséget, hogy szerintem sokan szemethunynak “minden bűne” felett, ami egyébként lehet, hogy ellenkező esetben nem így lenne. Nem gondolom, hogy ettől bárki kétszínű lesz, vagy, hogy akkor egy rossz embert támogat. Ez egyszerűen buta, ovis felfogás, nem lehet fekete-fehérre színezni a világot. Jaj, nem tudom, mi van velem, ne haragudjatok, hogy itt papolok, pedig még csak nem is ittam. Na inkább félbe is hagyom. :smiley:

2 Likes

Lehet. Sokaknak az is durva sminknek számít, amit mi szolidnak ítélünk meg, mert más az elváráshorizontunk, más szerepet tölt be a mi életünkben, mint annak, akit csak egy-két alkalomra sminkelnek ki, és jóval magasabban van az ingerküszöbünk.
A kor előrehaladtával is változnak a proritások, nem biztos, hogy 25 év múlva is Jeffree pigmentáltsága lesz a nyerő.:smiley:

Kíváncsi lennék néhány sminkes véleményére. Ha a Revolution tényleg ilyen jó, lehet, hogy én is erre szavaznék költséglefaragás címen sminkesként, és nem rendelgetném a 15 ezres palettákat külföldről, hogy a menyasszonyoknak “látsszon, de mégse” szemsminket készítsek. Egy átlagembernek lehet aztán mutogatni, milyen színmélysége van a Norvinának, néhány mániákuson kívül nem értékelnék. Egy jó szemhéjalap meg sokat dob a tartósságon, a nem csúcsminőségű szemhéjpúdert is jól megtartja.

5 Likes

Az, hogy ki mit mond, vagy mit mondanak róla a pletykák, mit fúj fel a közösségi média (nem lepődnék meg, ha ezek egy részét Jeffree terjesztené, hogy a köztudat “magvában” maradjon), annyira megbízhatatlan. A sokadlagos források alapján nem lehet egy embert megítélni, de még a köztudatba bebetonozódott tévhitek alapján sem (ld. Báthory Erzsébet nem fürödhetett vérben).

2 Likes

Kell a dráma :slight_smile:

3 Likes

Még bőven nem tartozom a profi sminkes kategóriába, éppen csak betettem a lábam a szakmába. De azért azt mindenképp elmondhatom, hogy tökeletesen lehet dolgozni Jeffree-vel máson is. Csak azért tudom, mert anyukám nagyon szereti a kéket, legutóbb azzal kellett kisminkelnem. Azért imádkoztam, hogy ne poroljon és potyogjon az arcára. Nem tette. Számomra tökéletesen lehetett vele dolgozni.
De dolgoztam Tarte palettával, amire azt mondtam, hogy na menjen a francba, mikor negyedszer nyúltam a színbe, mert semmit nem vitt fel. És ugyanitt olyan Huda pelattát is használtam, ami bár csodálatos volt, de úgy porolt és potyogott, hogy végig szentségeltem.
Szóval szerintem ez nagyon egyéni, és így pellengérre állítani nem lehet. Vagy igen, és akkor a fenti írás születik meg, ami annyi kérdést felvet a terméket használókban, hogy napestig lehetne fejtegetni.

3 Likes