Dupe-ok: smink, borapolas, illat

Sziasztok,

mi lenne, ha gyujtogetnenk ide dupe-okat? Azt hiszem egy dragabb termek olcsobb verziojara mondjak, hogy dupe, de johet ide olcsobb termek dragabb verzioja is.
Ha talaltal sminket, barmilyen borapolasi termeket, parfumot, ami ugyanazt nyujtotta, mint egy masik (olcsobb vagy dragabb termek), ird le nekunk.

Most hirtelen egy jut eszembe (de lesz meg): a Sigma E40 ecset dupe-ja egy KAP kupecset (vagy nagy satirozoecset, nem tudom nekem melyik van). Ez pont olcsobb is, de amugy jobb is. Olyan, mint a Sigma volt, mig el nem kezdte hullajtani a szoret es elvesziteni az alakjat.

1 Likes

A Sigma F80 alapozóecset tökéletes mása a Jessup ugyan ilyen kabuki alapozóecsete, illetve a KAP alapozó és púder ecsete.

1 Likes

Persze, ugyanaz a kínai, az Amazonon néhányszáz forintért dobálják az ember után.

Pirosítóban a Nars Orgasm dupe-ja a The balm Hot mama és a Sleek Rose gold is. Árban az Orgasm 40 euro, a Hot mama 6 ezer körül van, a Sleek pedig 3 ezer, ha jól rémlik.
Nekem megvan mindhárom, a Sleeket régebben szerettem, de mióta a Hot mama megvan, azóta inkább csak azt használom, mert valahogy kellemesebb. A Narstól egy kis utazó duóm van, egy Orgasm pirosító a Laguna bronzerrel. Ezt még nem igazán próbálgattam, mert kimondottan utazásokra vettem, mivel kis helyen két termék is van.

Hétvégén elvileg lesz időm, csinálok róluk swatch-okat, és felrakom a megfelelő topikba. :slight_smile:

2 Likes

Most este volt egy kis időm swatcholgatni, és már említettem, hogy a MAC Faux az egyik kedvenc mindennapi rúzsom. Sikerült is elhasználnom, de kiszedtem egy tégelybe ami még a tokban maradt. Teljesen laposra használtam de így is sikerült jókora adag terméket kinyernem belőle. Szóval ennek kerestem a dupe-ját és meg is találtam a Trend it up Ultra matt rúzs 400-as árnyalatában. Annyi a különbség, hogy a Mac fényesebb mert satin finish, a Trend it up meg matt. Csatolok fotót is ha sikerül bár nem olyan jó minőségű mert vakuznom kellett. A bal oldali a Trend it up, jobb oldali a Mac.mac%20dupe

5 Likes

Köszi! Nekem a Faux az egyetlen MAC rúzsom, és bár szeretem, fogalmam sincs, hogy mi ez a hype a MAC rúzsok körül. Nekem nem jobb, mint a Rimmel rúzsai.
Szóval, ha egyszer elfogy a Faux, akkor majd tudom, hogy mit keressek!

Mondjuk a legnagyobb favoritom most a Deborah Milano folyékony matt rúzsaim, amiket a nyaraláson vettem, mert szuperek. Szépek a színek, nem szárítják a számat, szépen kopnak, és nagyon kényelmes viseletek.
Vettem nyáron egy Kat Von D-t, az is szuper, de mondjuk nem kétszer annyira, mint a Deborah Milano.

Szerintem sem jobb egyébként egy MAC rúzs a Rimmelnél vagy a Maybelline-nél. Ugyanúgy nem bírják az evés-ivást mint a drogériás olcsóbb társaik. Szerintem a MAC egyik legnagyobb előnye, hogy hatalmas a színválaszték és a finish, így bárki talál magának megfelelő árnyalatot. Főleg, ha valaki különlegesebb színek után kutat. Egyébként ezek a Trend it up matt rúzsok nekem nagyon bejöttek, már 3 árnyalatot is beszereztem és a húgomat is megfertőztem vele. Pigmentált, kényelmes viselet, nem csúszkál el, és nem kopik le fél óra alatt. Ja, és 799 Ft.

2 Likes

Én is a Sleek Rose goldot használom, nagyon szép! Kb 2200 Ft szerintem, Müllerben kapható

Lányok, ez a sleek pirosító mennyire tartós egyébként nektek?

Hááát, a tartóssága azért hagy kivetnivalót maga után, mikor hazaérek már nem látszik gyakorlatilag.

Na igen, ez a legnagyobb bajom a pirosítókkal… nekem valahogy olyan hamar lekopnak :thinking:

Én sem találtam még igazán tartós pirosítót. Próbálom nem tapizni az arcomat, nehogy a kezemmel leszedjem, de akkor is eltűnnek rólam Mintha beszívná a bőröm, vagy nem is tudom hova tűnik el. És tökmindegy milyen márka.

3 Likes

nem tudtok véletlenül egy dupe-ot a p2 cosmetics régi monói közül a friendly fire-ra? néztem az új monók közül a vöröseset, de az eléggé bronzos, a catrice Red Trending-je meg épp ellenkezőleg, túlságosan pinkes.

Igaz nem olcsó kategória de nekem a tarte pirosítói nagyon jól beváltak. 6-7 órán keresztül megmaradnak az arcomon. De gondolom ez bőrtípustól és alapozótól- púdertől függő is lehet?

A legtartósabb pirosító a Bourjois klasszikusai. A Lila’s D’or árnyalat NARS Orgasm dupe, vagy fordítva. Csodálatos, még késő délután is fenn van, egyszer a kozmetikusom is megkérdezte mit használok. Sose fogy el. Egyébként NARS Orgasm pirosítóm is van, de az nem olyan tartós, mint ez. :slight_smile:

1 Likes

Köszönöm a tippet! Kipróbàlom :slightly_smiling_face:

Ezzel èn is így vagyok. Pirosító, highlighter, mintha lefújná rólam a szèl :smile: az alapozó marad, de ami fölè kerül az elpárolog. Egy kivètel volt, egy artdeco pirosító (artdeco art cuture?), az a másodperc törtrèsze alatt olyan szinten belecuppant az alapozóba, hogy javítgatni sem lehetett, ha túl èlènknek ítèltem. Márpedig durván pigmentált, szóval emiatt kb èrintetlenül áll a szekrènyben (fèkek tőle na :joy:)

1 Likes

nem tudtok véletlenül egy jó dupe-ot a maxfactor “fantasy fire” körömlakkjára? elvileg ez eleve a clarins 230 dupe-ja, amit egy időben olyan 150 dollárokért árultak e-bayen… de közben ez a maxfactor is “ddiscontinued” lett állítólag, és azóta az is minimum 10 ezer e-bayen :sob:

1 Likes

Talán a Catrice egyik Spectra Light lakkja (Irregular galaxies 03) hasonlít valamennyire. Ezen az oldalon vannak róla képek.
https://www.twgram.me/tag/catriceirregulargalaxies/

Lancome La Vie Est Belle - Zara Red Vanilla

2 Likes