Dupe-ok: smink, borapolas, illat

La Rive - Hello Beauty- meglepően tartós, kellemes illat. Állítólag Givenchy Angel eu Demon utánzat.

:bomb: Nem bírtam ki, hogy ne keressek rá, és tátva is maradt szám! Több, mint 1,3 millióan nézték meg ezt a körömlakkot. Aki még nem látta, klikkeljen, megéri!

ILNP - The Magician fedőlakk az egyetlen, amiről tudok. Ez is limitált volt sajna, a cég saját elmondása szerint költözés közben véletlenül megtalált utolsó batch unicorn pee porból csinálták, de talán még nem lehetetlen hozzájutni (bár most out of stock kb mindenhol:( )

Szerk.: egyébként azt olvastam, hogy azért tűntek el ezek a lakkok, mert a “unicorn pee”-t pénznyomáshoz kezdték használni. Egyesek szerint az USÁ-ban, mások szerint Németországban (ez utóbbit nemigen értem, akár euróról, akár márkáról volna szó). S állítólag a pénzhamisítás megnehezítése érdekében vonták ki a kereskedelmi forgalomból ezt a pigmentet. Szóval, ha felbukkan egy-egy igazi unicorn pee lakk, az csak valamilyen régi és véges aranytartalék lehet. :frowning:

1 Likes

azt aaaaaa mindenit :open_mouth: hát nekem inkább a körmöm legyen szép, mint a pénzem, de valahol megértem. viszont tényleg elképesztően szép ez a körömlakk, sajnálom hogy eltűnt…
Mindegy, szerintem valami hasonló effektet megpróbálok frankenelni vagy rétegezni. illetve találtam valamit a neten, ami úgy első blikkre hasonló: https://www.aliexpress.com/item/NICOLE-DIARY-9ml-Nail-Polish-Chameleon-Holographic-Thermal-Iridescent-Flakies-Varnish-Shinny-Glitter-Manicure-Nail-Art/32920557553.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.281.7a7b3c00xNztQL na ebből az első kettőre gondoltam, hogy kicsit hasonlít az effekt (talán nem annyira, hogy dupe legyen, de azért na), csak a második flakie-nek tűnik. próba cseresznye :smiley:

Lányok, akik próbálták már a Tarte Shape Tape és a Revolution Conceal And Define korrektorát, mennyire tér el minőségében a két termék?

lolly csinált egy összehasonlító tesztet, amiben a Revolution korrektor is szerepel (a Shape Tape ugyan nem, de talán segít)

1 Likes

Egyiket sem próbáltam még, viszont a magas fedésű korrektorokkal eddig mindig az volt a probléma, hogy túlságosan szárítanak (annak ellenére, hogy zsíros bőröm van rendkívül vízhiányos). Talán a MAC Pro Long Wear korrektorában látok fantáziát. A Nabla Close Up korrektora is érdekel, de mintha erről is azt írta volna valaki, hogy szárít :confused:

én technikailag kb. tojok az összesre nagy ívben - én megtaláltam a “tökéletes” korrektort az essence camouflage+ dewy legvilágosabb árnyalatában - sárgás, világos, és nem vakolat. (ha meg színpadi sminkre van szükségem - valaki más arcára, akkor meg vagy catrice liquid camouflage, vagy az essence camouflage+ tattoo cover - árnyalattól függ…)

2 Likes

Erre gondolsz? Most én is ezt használom.
https://kremmania.hu/kremek/essence-camouflage-healthy-glow-korrektor

ja, igen, rosszul emlékeztem a nevére, bocsi :blush:

mit találtaaam :smiley: van ez a kendő, ami elvileg eltávolítja a sminket - hát nem tudom ez milyen, de találtam egy 3db-os mikroszálas kendő csomagot a goods marketben kb. 500 forintért, ami extra puha és hosszú szálú, csak rózsaszín helyett vörös, szürke és fekete színben (vagyis totál a kedvenc színvilágom :blush: ) egyet befogtam portörlésre, egyet meg kipróbáltam sminklemosásra lemosó nélkül - és működik! :open_mouth: és végre nem húzódik a bőröm! azt a leborult szivarvégit neki! :smiley:

4 Likes

Ecsettisztításhoz is kiváló!

1 Likes

Ma vettem az egyik kínai vegyesboltban Budapesten egy Huda Beauty Liquide Matte rúzst, 899 forintért.Nagyon tartós, nincs gagyi szaga, a vonalkódja stimmel. Talán csak két -három árnyalatban volt. Volt még a Liquid Matte Minis szettből is két színben, Illetve nagyon szép Morphe rúzsok+szájceruzák. Valamint Kylie rúzsok + egy paletta.

2 Likes

Hol találtad ezeket a kincseket? Már csak kíváncsiságból is megnézném :slight_smile: Ázsia tele van márkás sminkcuccokkal de hogy eredeti-e :/…passz.

Rákóczi út - Nagy Diófa utca sarkán, az Uránia és a Blaha között.

1 Likes

Köszönöm, lehet elnézek arra :slight_smile:

Kicsit off, de ha már Ázsia (Center): egy ismerősöm rendre állította, hogy ő onnan szerzi a high-end termékeit és hogy azok eredetiek. A sokadik alkalom után, amikor nekem nem hitt és váltig állította, hogy az öreg kínai bácsitól vásárolt ANR 9 000 Ft-ért márpedig ugyanaz, mint ami a márkaüzletben elérhető 24 000 Ft-ért, nagyon bepipultam és rendesen beleástam magam a témába. Lényeg a lényeg: NEM lehet eredeti terméket ennyivel olcsóbban megvenni. Akciók, promóciók előfordulhatnak, amikor az normál árnál kedvezőbben lehet hozzájutni a termékekhez, de ami az eredeti termék árának töredékéért kapható, az NEM eredeti termék.

8 Likes

Ebben csak az a szomorú, hogy 9ezer forintért az eredeti ANR valóban olcsó, de ha hamisítvány, onnantól viszont ki tudja, hogy mi van benne? Ráadásul 9ezerért már lehet venni valóban eredeti, nagyon jó szérumokat (pl. én a Hylamide SubQ-nak nagy rajongója vagyok), amik ugyan nem ANR, de legalább hatóanyagban gazdag, és bevizsgált, engedélyezett termék.

6 Likes

Erről van szó. A jóég tudja, hogy mi van azokban a hamisítványokban. Sosem fogom ezt megérteni. Arról nem is beszélve, hogy ezzel támogatja a fekete gazdaságot.

2 Likes

Teljesen egyetértek.

1 Likes