Csóringer asszony külföldön

A Catrice-nek? A minap megnéztem a Catrice állványát, de csak pipettás highlighter volt kapható, mondta is az eladó hölgy, hogy ennek más a funkciója, mint amit én keresek.

Sajnos Isadora nálunk nem kapható. Akkor még kutakodok online, hátha van esetleg más márkának is ilyesmije, vagy beszerzem szeptemberben otthon.

https://kremmania.hu/kremek/catrice-one-drop-coverage-weightless-korrektor
Mondjuk ez a fedőképességet is növeli, ha elkevered az alapozóval, nem tudom ez mennyire hátrány neked.

A NYX-nek nagyon jó alapozó világosítója van :slight_smile:

Köszi @Vicus a 2. Catrice tippet, legközelebb kipróbálnám “élesben”: magammal viszem a világosítandó IT CC-t, aztán ott kiderül, hogy műkodik-e, vagy sem.

Felém NYX-et sajna még nem láttam, bár online beszerezhető, köszönöm neked is @Lexyweaver a tippet!

Közben találtam egy 3. terméket is:
3INA Makeup The Custom Drops - Light

Screenshot_20190720-104129_Chrome

Berlini kiruccanásom (Krémmániás szempontból)
Már voltam ezelőtt is párszor Sephorában, de most mégis jobban vártam, hogy bemehessek majd. Ráadásul olyan helyen volt a szállásunk, hogy majdnem minden nap áthaladtunk a Sephora környékén, mert az egy közlekedési csomópontnál volt, ennek ellenére csak egyszer mentem be, és lelövöm a poént, nem vettem semmit…
Megtapogattam sok mindent, de majdnem minden csalódás volt :frowning: Úgy kezdődött, hogy The Inkey List cuccokért mentem, erre csak egy termékük volt kapható, ami pont nem kellett. Mindegy, túlélhető. Megnéztem a Tarte palettát, amit nemrég meg akartam rendelni, de max. az árától voltam (továbbra) is elájulva. Belenyúltam egy matt színbe, majd arra gondoltam, hogy hát ennél az én Colourpop palettám sokkal jobb. (És még Nabla mattjával nem is találkoztam :wink:, de nemsokára fogok.) Ugyanezt éreztem egy Huda rúzsnál is és még sok dolognál. Semmi sem dobogtatta meg a szívemet. Megnéztem a mini kiszereléseket, de ott meg az ár/mennyiség arány sokkolt le, hogy miért is adjak ki 17 eurót egy mini púderért? Vagy 20 eurót egy mini palettáért, amiben van 3-4 szín? Belenyúltam Fenty palettába is, na ennél “chunky-bb” csillámokat, glittereket rég láttam szemhéjpúderben. Ugyanez volt egy (azt hiszem) Too Faced highlighternél, arra gondoltam, hogy te jó ég, ennél mennyivel szebb, selymesebb fényt ad az én MakeupGeek palettám… Lehet, hogy nagyon elfogult vagyok a saját cuccaimmal szemben?! :slight_smile: Persze az is közrejátszik, hogy másfél évvel ezelőtt még egyetemista pénztárcából gazdálkodtam és biztosan nehezemre esne ennyit kiadni egy sminktermékért, ha megtaláltam a számomra remek minőséget a közép árkategóriában is. Vajon eljön az idő, mikor máshogy fogom ezt gondolni? Ki tudja…
Elbűvölt viszont a Douglas Zoeva kínálata, kapható volt a Glow Recipe is stb. és így ott végül Real Techniques szivacsokat vettem. TK Maxx-ban is voltam, ahol mondjuk vehettem volna 6 euróért Stila Cushion szemhéjtust, de van így is 2 bontott tusom és amúgyis ritkán használok tust, ezért nem vettem meg. Az összes többi érdemleges cucc fel volt bontogatva vagy pl. alapozóból csak sötét színek voltak stb. Így hát csak egy isteni illatú, vaníliás őrölt kávét vettem, hmm.

Hát így esett, hogy nem vettem Berlinben semmilyen sminkcuccot, de még az ott tartózkodásom alatt leadtam egy rendelést Cult Beautyn (The Inkey List cuccokról). :smiley: Arra is rá kellett jönnöm, hogy bizony sokkal jobban szeretek online vásárolni beauty témakörben, kuponokat vadászni és várni, majd bontogatni a csomagokat.
Amúgy a város nagyon tetszett, nagyon színes és nyüzsgő, nagyon jól éreztem magamat. Ja és imádtam, hogy mindenhol meg van csinálva rendesen a bicikliút/sáv! :biking_man:t2:

10 Likes

Én egy Kat Von D palettával jártam így Londonban a Debenhamsben. Próbálgattam a tesztert, és nem hittem el, hogy ezért vannak úgy oda? :smiley:

1 Likes

Szerintem nagyon sok termék felkapottságát a útyúberek tornázzák fel. Megkapják, hogy mutassák be és vagy elvárják a cégek a túldicsérést vagy úgy érzik ezt kell tenniük. Közben meg a legtöbb cumó jó közepes minőségű.
Online vásárolni manapság jóval veszélyesebb, mert nincs az a bőség a szemed előtt, csak az a korlátozott számú holmi, ami a látókörödben van és minden limitált meg épp akciós pár napig és a bizonytalanságban a vásarlás felé billentjük a mérleget. Nagyobb, fizikailag érzékelhető boltban nekem már zavaró a sok holmi, ezért nem veszek semmit, ha nincs nagyon konkrét célom. Ez már nem csak kencékre érvényes.
Szóltam, uff :sweat_smile:

7 Likes

Igeen, én is szoktam így lenni, hogy a bőség zavara miatt inkább kisomfordálok. Hál’ Isten eddig nagyon kevésszer éreztem vásárlási kényszert, mindig meg tudtam állni, ha egy évig nem vehetnék semmit, szerintem az sem zavarna, hiszen mindenem megvan, amire szükségem van a mindennapokban (és persze alkalmakra is :smiley:). Egy kezemen meg tudom számolni hány olyan termék volt, aminél azt éreztem, hogy kell! De még azokat sem rendeltem meg egyből, hanem vártam valami akciót vagy alkalmat. Szóval a fentiekhez hozzátartozik, hogy én alapból nem vagyok olyan vásárlós típus.

4 Likes

épp mától lehet Lárnakában kapni a Debenhams-ben Benefit cuccokat… gyönyörűek, de az egy szem mini porefessional pearl primeren kívül nem vettem semmit, mert az összes előre kinézett dolog szörnyen nézett ki swatcholva. a hoola light sárgás lett rajtam, a caramel sötét, a sima hoola meg foltos volt. a the balm pulthoz is visszamentem, de onnan meg annyi minden kéne hogy már nem is kell… a lou manizerek, a kis gyufás paletták, az in the balm of your hand paletta - sírok hogy nem tettem félre eleget egy tisztességes garázdálkodáshoz. :stuck_out_tongue:

1 Likes