Bőrápolási rutin kialakítása (reggeli, esti)

Sziasztok!
Kezdő tudatos bőrápoló vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni az elindulásban, a rutinok kialakításában.
A bőrőm azt hiszem kombinált. Tág pórusaim vannak az orcámon és a homlokomon (általában itt zsírosodik). Miteszerek az orromon, itt szárazabb a bőröm, néha hámlik. Pattanások bárhol előfordulnak. A szemem alatt kis szarkalábak, a homlokomon mimikai ráncok. Reggel sokszor felpuffad a szemem, karikás.

Jelenleg folyamatban van egy Aliexpress-es TO-s rendelésem (elképesztően olcsók voltak, úgyhogy lehet, hogy túlzásba estem):

  • TO Azeliac Acid Suspension
  • TO Resveratol 3% + Ferulic Acic 3%
  • TO Niacinamide 10%+ Zinc 1%
  • TO Buffet
  • TO Granactive Retinoid 2% Emulsion
  • TO Caffeine Solution

Skinsmartról tervezem rendelni még (már kosárban):

  • G&G HA5 Light
  • G&G C-Glow
  • G&G aPAD
  • TO Argireline Solution 10%
  • PC Resist Perfectly Balanced Foaming Cleanser

Kívánságlistán (nem tudom kell-e, vagy nincs készleten):

  • TO Matrixyl 10% + HA
  • TO Natural Moisturizing Factors +HA
  • TO Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil
  • TO Squalane Cleanser

Illetve jelenleg használom a Cosrx BHA iquidjét, és fényvédőnek egy Herbline naptejet SPF30.

Ezekből hogyan állíthatom össze a reggeli, illetve esti rutinomat?
Melyik az a termék, amit nem kell minden nap használni?
Illetve van-e, ami felesleges?

Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!!

Listaelem

Szia, van már bőrápolási rutin téma…

4 Likes
1 Likes

Ja, és persze egyéb kozmetikumaim ,amiket eddig használtam vannak még itthon. Nem tudom ezek beleépíthetőek-e a rutinba, vagy keressek helyettük mást. Az arckrémekkel vagyok bajban, gondolkodóban.

Köszönöm szépen!
Jól gondolom, hogy az X jelöli, amit nem lehet együtt használni?

igen, pontosan így

Niacinamidot nem lehet C-vitaminnal?
Pedig a Skinsmart vidójában a B-bobot a C-glow-al együtt ajánlja.

Ez a táblázat inkább irányadó, de érdemben nem tudok válaszolni, mert C-vitaminos szérumot még sosem használtam, csak egy-egy C-vitaminos maszkot, amit a dmben kapni.
Ha ők így ajánlják a Geek and Gorgeous termékeit, akkor gondolom lehet használni együtt, de lehet az Ordinary hasonló termékeinek más a pH-ja, stb. és ezért ők nem ajánlják / lehet van frissített táblázat
https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok
https://skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/cat/borapolasi-rutin/post/szemelyes-borapolasi-rutin/
Szerintem ezek alapján már el tudsz indulni, én mondjuk nem rendelnék egyszerre hasonló típusú/hatóanyagú termékeket és csak fokozatosan vezetném be az új hatóanyagokat (biztos erre is van skinsmart cikk, amit nálam okosabbak írtak)

Huh, szerintem ez így nagyon sok lesz egyszerre! 10 szérumot tevezel használni, nem fogja bírni a bőröd. Hámlasztót nem látok sehol, pedig az is nagyon fontos, az alaprutin része kéne hogy legyen. Azt javaslom max 2 “problémát” válassz ki egyszerre, ami köré fel akarod építeni a rutint, és mondjuk 2-2 szérumot használj reggel és este. Ja és szerintem TO Azeliac Acid Suspension és G&G aPAD felesleges egyszerre.
Amúgy én nem mertem volna Aliexpressről TO-t rendelni, de lehet ezzel csak én vagyok így :roll_eyes:

3 Likes

Megnéztem Alin ezeket a TO cuccokat, kb kizártnak tartom, hogy igaziak. A szalicilsavat pl nem lehet sehol kapni most mert új formulája lesz, de itt árulnak. Hát nem tudom :confused: Nem akarlak elkeseríteni, de én ezt nem szívesen kenném magamra. :confused:

2 Likes

kérlek szépen ne akarj egyszerre tizenöt új terméket elkezdeni használni!! :scream: ha valamelyiktől kipattognál, vagy érzékeny lennél rá (nem rémisztgetni akarlak, de előfordul), vagy csak egyszerűen nem csinál semmit, úgy esélyed nem lesz kitalálni, melyikük a ludas…

Fokozatosan szeretném bevezetni őket a rutinomba, de külön nem éri meg megvenni őket. Alul írtam, hogy a cosrx BHA-ját használom. Az aPAD és a TO Azeliac Acid közül pedig nem tudtam eldonteni… Mert az egyik egy krém, ami mellé más hidratálót már nem nagyon kéne kenni, a szérumhoz pedig igen. Nem tudom…

Igen? :o Néztem az értékeléseknél a képeket, amiket felraktak. Pont olyan a csomagolás és a termék is, mint az eredeti. Így is lehet hamis?
Egyébként a Cosrx BHA-t is onnan rendeltem és eredetinek tűnik a csomagolás és a termék is. Kaptam plusz csomó termékmintát is. A hatása is látványos és a csomagon Korea volt a feladási cím.

Ja és a célom az anti-aging, és a jelenlegi ráncok finomítása,pattanások, tág pórusok minimalizalasa. Mindegyik nagyon zavar! Ezeket ez alapján válogattam össze.

Igen, fokozatosan szeretném bevezetni őket, de egyben éri meg megrendelni. Ígéretesnek tűnnek, szeretném kipróbálni melyik válik be. Lehet, hogy kicsit vérszemet kaptam, de MEG AKAROM VÉGRE SZÜNTETNI A PROBLÉMÁIM!

A TO Azelaic Acid-ot én nem nevezném hidratáló krémnek. Inkább egy szilikonos valami, amit én szigorúan csak a problémás területekre kenek, nem pedig az egész arcomra. Emellé biztosan használék hidratálót.

1 Likes

Hát én bármi, amit Aliról rendeltem régen és ilyesmi volt, hamis volt. A csomagolás pedig megtévesztésig hasonlít az eredetire mindig. De ne legyen igazam. Ugyanakkor az, hogy ilyen nagyon olcsó, hát nagyon gyanús.

2 Likes

Szerintem az anti-aging még felesleges a te korodban. Hiába írod, hogy vannak ráncaid, nehezen hiszem el, hogy olyan mélyek lennének, én pl. a Retinoidot nem használnám még. Az Argireline Solution jó lehet neked, mert az inkább optikai tuning, feltölti valamelyest a ráncokat.
Ha a folthalványítás nincs a céljaid között, akkor a C-Glow szerintem felesleges. A Buffet-et sem használnám, inkább hasznélnék valami peptides hidratálót, pl az Inkey list-ét. Ugyanezért a Matrixylt is kihagynám.

1 Likes

Ó, rendben, köszi!

Átgondolom, de szerintem az anti-aginget nem lehet túl korán kezdeni. A C-vitamin is többek között erre való, épp elfogy, egy másik márkától, amit használok és ez ösztönzött, hogy rendeljek ordinaryt. Azert használom, mert erősíti a fényvédőt,véd a szabadgyököktől, egységesíti a bőrt, és serkenti a kollagéntermelést. Vagyis ezt ígéri.
Nem tudom, én vagyok ennyire tévúton? Lelkes voltam eddig nagyon, de most kezdetek lehozni a földre.