Ajánlást kérek!

Hű, köszi! Mindenképpen kipróbálom a mattító lapokat, amit most küldött a Jolse, aztán majd rávetem magam az általad ajánlottra is.

Ezt az itatós papírt ki fogom próbálni mert a Shiseido púderes cucca rajtam egyre rosszabbul néz ki, még úgy is, mint ahogy @anon634695 leírta a használata előtti zsírtalanítást.

Nem, izé, eszembe se jutott… csak gyorsan átpamacsolom az arcom és ennyi.
Azt is hozzá kell tennem, hogy a munkaudő vége előtt félórával befújom az arcom fényvédővel(La Roche Anthelios), ez tuti dob a zsírosságon.

Nagyon kedves vagy, szívesen kipróbálnék belőle pár szemcsényit, köszönöm szépen! Nekem a Becca Hydra-mist púdere és a Too Faced Peach Perfect van meg (és két koreai), vigyek neked valamelyikből? Nagyon jót tenne a lelkivilágomnak, ha valamivel viszonozhatnám a kedvességed (de bármi mást is szívesen viszek).

Köszi, de nem azért ajánlottam fel, hogy várjak érte cserébe bármit is. Nekem is megvan a TF Peach Perfect, ami a színe miatt nekem kicsit sem perfekt. Inkább, ha lesz kis időd megbeszélhetünk egy csajos dumcsit valahol egy teával/kávéval, - avagy amit szeretsz - egybekötve. :grinning:

2 Likes

Próbáld ki a felitatást, szerintem szebb lesz utána a púderezés.

1 Likes

@Amadea, csatlakozom a mattító lapocskákat ajánlókhoz, ezen túl ajánlani tudom a számomra bevált, nagyon egyszerű és táskabarát, tükör nélkül is használható my Clarins Pore-Less stiftet :+1:, ami az én táskámból, különösen nyáron, sosem hiányzik.
Screenshot_20191024-174403_Chrome

Előnye, a pórusösszehúzás/mattítás mellett az, hogy a smink fölé is egyszerűen használható és (nálam pl. mindig) működik (mattít :+1:).
Ha nincs módom vagy kedvem a púderezésre (vagy előtte annak hatását akarom felerősíteni), egyszerűen csak előkapom ezt a kis kütyüt és átmegyek vele (akár tükör nélkül is) a T-vonalon, eredmény => :ok_hand: .

6 Likes

Tudom, de… na, udvariasság, meg hála, meg nem olcsó dologról beszélünk és lekötelezettnek érzem magam, izé, tudod, na.:blush::joy:
De nagyon szívesen viszek Jeffree Star palettát, már te is biztosan olvastad valamelyik ömlengésemet a szemfestékei formulájáról.:yum:
Írok privát üzenetet, és megbeszéljük a találka pontos paramétereit.

Így lesz, ha belegondolok, magamtól is rájöhettem volna… köszi még egyszer!

1 Likes

Nekem eddig ez volt a legjobb, bár csak Essence-t meg valami olyat próbáltam, aminek nem emlékszem a nevére. Plusz a Bobbi Brown nagyon fancy kis bőrtokos, tükrös változatát egy vagyonért, de az sem tudott ennyit. Mondjuk a színházi mosdóban sokkal menőbb azt kivarázsolni a táskából. :joy:

3 Likes

A mattító lapokat valamiért elhagytam az idők során, pedig nagyon sokat próbáltam. Kezdve a 90’-es évek végén az Avon mattító lapjaival (emlékeztek rá?), aztán a Clean and Clear, Shiseido, Skinfood (de ebben nem vagyok biztos, valamelyik koreai brand üzletében vettem), és egyszer nem vettem többé. Bevált a zsebkendős módszer. A dobozos zsebkendők eleve vékony, puha zsebkendőjét használom erre a célra is, nagyon vékonykák a rétegek és puhák. Az izzadságot is jól felszívja, nálunk ugye ez is játszik az év 9 hónapjában.

2 Likes

Nem hitték azt, hogy kokót fogsz szippantani/cigit fogsz sodorni?:stuck_out_tongue:

1 Likes

Ezt úgy lehet megoldani, hogy a csinos külsejű tartóba teszed bele a tényleg hasznos cuccot, és meg lesz a dizájn is meg a hasznosság is :grinning:

2 Likes

Sajnos a linkelt Clearface tekercses kiszerelés, szerintem amennyit kínlódnék vele, annyit nem ér a menőség. :smiley:

Meg tudnád mondani az Hourglassnak mi a pontos neve? Amilyen béna vagyok összekeverem valamivel. Most keresem a PUPA púderem utódját, egyelőre a BY TERRY vezet a kívánságlistán.

Én most konkrétan a Hourglass porpúderére gondoltam.
https://kremmania.hu/kremek/hourglass-veil-translucent-setting-powder

Nincs árnyalata, translucent. Mattításban annyira nem jeleskedik, talán nem is ez a dolga, de valahogy rajtam olyan photoshop hatást ad.
Most travel size méretem van, spórolok vele, meg hétköznapra inkább a Kat von D-t használom, de alkalomra a Hourglass-t veszem elő.

A Ghost palettában van Dim light és Diffused light, de még nem használtam annyit, hogy kialakuljon a véleményem róluk. Luminous light van még monóban, az szem alá nekem klasszul működik.

1 Likes

Nagyon jó dolognak tűnik, köszönöm szépen!

A Shiseido púderes itatós lapjait én még azért használom, mert egyrészt nem fogyott el, másrészt pedig nem szeretek nagy táskával járni. Van egy belsőzseb, ahova pontosan beleillik az egyik félhold alakú, viszonylag lapos és kicsi neszeszerem, amibe ez a kifejezetten lapos csomagolású itatós-csomag, egy kétoldalú kézitükör és (legalább) 2 rúzs fér bele. Külön kőpúder + hozzá összecsukható ecset már nem (általában nem szeretem a kőpúderekhez adott ecseteket).

1 Likes

Tegnap kipróbáltam a jolse.com által ajándékba küldött mattító lapocskákat, sötétbarna, mint a kézzel sodort cigi papírja. Mivel a munkahelyen abban a helyiségben, ahol én vagyok, tegnap csak én voltam, nyugodtan üldögéltem a homlokomon a cigipapírral. Egy másikkal vegigtapogattam az arcom (a homlokomra felragadt, a többi részre nem), utána púdereztem, és este nyolckor is matt volt a fejem!
Köszönöm, lányok!:heart::heart::heart:
A szemhéjalap és a szárazsampon mellé felkerült a mattító lapocska is az életmentő női dolgok listájára.

6 Likes

Korábban én is mindig csak úgy rápúdereztem, aztán csodálkoztam, hogy undorító csomókba állt össze a púder a fejemen… Aztán megvettem azokat a mattító laptekercset, amit @Kokapu is linkelt, azóta nem tudok nélküle élni. Váratlanul elfogyott, rohantam is a Rossmannba utánpótlásért.

2 Likes