Ajánlást kérek!

Hamarosan szeretnék beruházni az első komolyabb high-end alapozómba és szeretnék tippeket kérni mit válasszak. Nem szeretnék nagy fedést, a medium tökéletes lenne, de a fő kritérium, aminek meg kell felelnie, hogy mattítson és ne csak 2-3 órát, hanem tényleg bírja átfényesedés nélkül. Ne álljon össze az orrom környékén, ne jöjjön le csak azért mert telefonálok, ne üljön bele a pórusokba, stb. Száraz részek nem igazán vannak az arcomon legalább. Tudtok ajánlani valamit? :slight_smile:

Nehéz lesz szerintem ilyet találni, mert amelyik hosszútávú mattításra képes, az cserébe elég nehéz és erősteljes a fedése is. Szintén szeretnék egy pontosan ilyen alapozót, úgyhogy lopom majd az ötleteket én is. Addig is a Sephorán elengedem ezekkel a kritériumokon a keresést és meglátjuk, hogy ott mik jönnek ki.

1 Likes

Érdekes, a Diorra nem gondoltam volna, de két Dior alapozót is kidobott a Sephora közepesen fedő, matt kategóriában.


Szintén nagyon jó értékelést kapott:

De szerintem ennek a kategóriának @whitemerci a mestere, amire ő azt mondja, hogy az megfelel a kritériumoknak, az úgy is van.

2 Likes

Köszi, ezeknek mindjárt utána is olvasok :slight_smile:

1 Likes

Amivel személyes tapasztalatom van ebben a kategóriában:
https://kremmania.hu/kremek/studio-fix-fluid-spf15

Megosztó alapozó, mindenképpen csak többszöri próba után venném meg. Én most felteszem, meglájtuk. Ja igen, megvan, miért hanyagolom mostanában! Csak nedves beauty blenderrel és nagyon-nagyon hosszas eldolgozás után kaptam olyan végeredményt, amit szeretek. Ha jól emlékszem, rámászik a telefonra rendesen.

A Peach Perfectet úgy láttam nem annyira könnyű beszerezni itthonról, szóljatok ha tudtok megfizethető módszert, én is kinéztem magamnak már régen. Abban ráadásul nem a szokásos 30 ml van, olyan szempontból jobban megéri.

1 Likes

Nekem erről az új Kat von D alapozó ugrott be. Eddig még nem próbáltam, de ha alapozót akarnék venni akkor most azt szerezném be. A kívánságaim azok, mint neked.

Karácsonykor tudok vinni Sephorából, ha addig ráér. De errefelé drágább a Sephora, mint az amerikai, kb. 20%-kal.

1 Likes

Jah, a Dior Backstage 50 ml.

1 Likes

Múltkor ajánlotta itt vki, Youtube-n Bebita Bonita, Diornál sminkes, tök szimpatikus, szerintem érdemes megnézni.

Nem szeretnék belekotyogni, de a TF Peach Perfectet finishe hasonlít az YSL All Hours alapozóéhoz: https://kremmania.hu/kremek/yves-saint-laurent-encre-de-peau-all-hours-alapozo
Én előbb kipróbálnék belőle egy mintát itthon, hogy tetszik-e ez a bőrre rászáradó állag.

1 Likes

Ajánlani én is inkább a Dior Backstage-t ajánlanám, de aminek a finishe nagyon szép természetes az a Chanel Perfection Lumiere Velvet utódja Chanel Ultra Le Teint Velvet, persze ez is kap hideget is meg meleget is, szóval egyéni kinek mi lesz a megfelelő. Ami nálam a létező leges-legtovább mattított, sőt ha magamon hagytam volna, akkor még most is mattítana az egy színezett fényvédő, fedése viszont kifejezetten gyenge: https://kremmania.hu/kremek/australian-gold-botanical-sunscreen-spf50-tinted-face

Az új UD alapozóját is sokan dicsérik: https://www.lookfantastic.com/urban-decay-stay-naked-foundation-various-shades/12202831.html

Ez a fényvédő nálam kívánságlistás, örülök, hogy írtál róla.

Csajok, egy ideje már akartam kérdezni, csak mindig elfelejtem. Ti használtok a szemetek alá primert? Úgy értem, a korrektor alá. Az arcra vagy szemre való primert használjátok?
Én egy ideig nem használtam, a Douglasban mondta egy eladó korrektor vásárlás alkalmával, hogy kell. Azóta a szemhéj bázisomat teszem alá, bár van, hogy elfelejtem. Azóta a minike kezdődő ráncaimba sem ül bele a korrektor. Nekem nem volt egyértelmű, hogy kéne használni primert itt is. Kíváncsi vagyok, ti hogy csináljátok!

1 Likes

A korrektor/alapozó alá még külön primert nem használok. Előkészítem rendesen a szemkörnyéki területet, mostanában hidratáló tonerrel kezdem, mert nagyon bevált, nehéz krémmel folytatom, amit nem kap be a szemkörnyék, egyfajta barrierként szolgál, aztán megy rá a Touche Eclat, vagy az alapozó, a szem alá pedig nagyon-nagyon-nagyon vékony rétegben púder, csak annyi, amennyi az ecseten marad, miután végeztem a T zónával. Néhány napja feltettem a YSL Blur Perfectort az egész szemre és alá is, de nem emlékszem, hogy volt-e különbség :roll_eyes:

1 Likes

Egyszer volt kósza próbálkozásom a Catrice under eye korrektorával, ami 2-3 alkalom után a kukában végezte, mert nem lehetett rá felvinni semmilyen korrektort, Catrice-t sem. Én inkább kis puffnival porpúdert nyomkodok a korrektorra mindig, bombabiztos, nem ül bele semmilyen ráncba így a korrektor. Persze használok még szemkörnyékápolót, az nem tudom mennyire segít a dolgon.

1 Likes

Nekem a legtöbb krémemből (retinolból, hámlasztóból nem) jut a szemkörnyékemre is, az arcra való primert is felviszem, eddig semmi nem irritálta.
Púderből (ha nem felejtem el) kicsit csillogósat szoktam felütögetni @Kokapu ötlete alapján (Hourglass Diffused Light).

2 Likes

És ugye milyen jó oda?
Onnan jutott eszembe, hogy a Becca saját under eye púdere is picit csillogós (kb. mint a Diffused Light), csak néha egyszerűbb és gyorsabb a préseltet használni, mint a port.

Egyébként én van, hogy teszek a szemem alá is szemhéjprimert, ha kissé sokat nyomtam a tubusból. Nekem nem csinál semmit, inkább korrektor függő, hogy beül-e bárhova. A Becca és a Rimmel nem ül be, az IT Bye-bye under eye-t ha azonnal lepúderezem (tehát amint az egyik szem alatti rész készen van), akkor nem ül be, ha több idő telik el (még az elején, amíg nem tapasztaltam ki), akkor meg hajlamos beülni.

2 Likes

Nekem van a Becca-tól ez a primer:

Meg az Under Eye Brightening Corrector és hozzá még az Under Eye Brightening Setting por is, azaz minden, de jó ideje nem használom, mert nekem is az vált be, hogy reggeli rutin után még egy olyan testes, sűrű krémet teszek fel a szemem alá, amit látszatra nem akar felszívni, ill. csak sokára és nehezen. Korrektorból semmilyent nem használok a szemem alá, ha mégis használok valamit, akkor csak az YSL Touche Éclat-ot vékonyan az alapozó felett, és az alapozóba szépen beledolgozva. A por az nem barátja a szememnek, előfordult már sokszor, hogy semennyit nem tettem rá, de a mostani szempilla bázisom borzalmas, és elszínezi a spirálom a szemem alatti bőrt, ezért leheletfinom állagú és leheletvékony ecseten nem látható fátyolréteget viszek csak fel. Az Hourglass-tól nekem ez a por jobban bevált erre a területre (meg a Dior is, de az pontosan ma lehelte ki a lelkét).

1 Likes