Ajánlást kérek!

Csajok, aki járt sminkiskolában, akár tanulóként, akár modellként, megírná nekem a tapasztalatait? Akár privátban. Köszönöm! :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Tanulóként voltam, 2020-ban. Én személy szerint imádtam. Tényleg örömmel mentem minden hétvégén, szuper volt a hangulat. :slight_smile: Tervben van, hogy folytatom még a “tanulmányaimat” ezen a vonalon.

1 Likes

És megkérdezhetem, hogy hol voltál, melyik sminkiskolában? Illetve mi alapján választottad? Egyértelműen tudtad, hogy hova szeretnél menni, vagy voltak vetélytársak?

1 Likes

Én is nagyon szívesen hallanék erről. :slight_smile:

Első körben a közelség döntött, nem akartam Pestre feljárni, így Győrben és környékén keresgéltem. Nyilván ezzel vállaltam azt is, hogyha komolyabban szeretnék ezzel foglalkozni, akkor további tanfolyamokat kell keressek, mert nem ez lesz a belépőm a nagybetűs szakmába (ez nem is volt cél). Sokat olvasgattam a lehetséges oktatókról, megnéztem a munkáikat, és igyekeztem úgy választani, hogy az időbeosztásommal is passzoljon a dolog.
Most már nyilván más szemmel nézem a képzéseket és workshopokat, tudnék azért más irányba is menni. Viszont döntő fontosságú volt, hogy a gyakorlat mellett az OKJ bizonyítványom is meglegyen, hátha egyszer sikerül érvényesülnöm a szakmában.
Összességében elégedett voltam a képzéssel, az alapokat tök jól meg tudtuk tanulni, nem voltunk sokan az oktatáson, és ténylegesen tanultunk olyan praktikákat, amiket a mai napig használok.
A hogyan tovább még nem tisztázódott, és a vírushelyzet miatt nem is kezdtem vállalkozásba még ezzel kapcsolatban, de idénre tervben van ez is.

2 Likes

Igen, a Pupa-ra én is gondoltam, és esetleg a Kiko is szimpatikus.

Ez jó ötlet, köszönöm!

Teljes elkeseredettségemnek szeretnék hangot adni. Pár napja ellátogattam a Tinamuba. Elregéltem a kishölgynek, hogy háklis bőröm van és miket ajánl hidratálóként, illetve kipróbálnék pár dolgot. Hát… :frowning: mutogatott Puritot, TO hidratálót stb. Lányok, nekem mindenre vörös foltjaim jöttek ki a kézfejemen és az alkaromon is, ahova ezeket felvittük, illetve olyan filmes csúszós réteg maradt mindegyik krém után, hogy a hideg is kiráz. Vízhiányos, száraz bőröm van (nagy hidegben vagy nem megfelelő hidratálás mellett pici piros hámló foltokkal), minimális pórusokkal, amik csak a bizonyos napokon látszanak, de időnként T-vonalban felfénylek.
A kishölgy mondta, hogy neki úgy tűnik, az ún. krémek zárórétege csapja ki nálam a biztosítékot. Amiben lehet valami, mert ekkor érzem azt, hogy fullad a bőröm. Ha azonnal becuppan minden hatóanyag és semmi nem marad vissza, akkor ezt nem érzem. Kozmetikus után is szinte azonnal mosom le, itatom fel az utolsó bekrémezést.
Persze, jelenleg teljesen jó hidratálóm van, amivel elégedett is vagyok, csak gondoltam időben nekilátok utódot keresni, mivel mindig úgy járok, hogy ami beválik, az egy idő után meg is szűnik. Tippek esetleg? :slight_smile:

használsz hidratáló előtt hialuronsavat? nekem az vált be, hogy a nedves arcbőrömre felviszek hialuronsavat (most épp geek&gorgeous), és amint azt beszívta a bőröm, akkor a TO hidratálóját. azért érdemes nedves bőrre felvinni a h-t, hogy azt a folyadékot tartsa a bőrbe, és ne vonja el máshonnan, ezáltal tovább szárítsa.
persze tudom, mindenkinek más a bőre, más lehet a jó, de hátha tudtam segíteni :slight_smile:

köszi az ötletet :slight_smile: de sajnos a hialuronsavtól és egyéb, más “normális” ember bőrének való cucctól begyullad a bőröm :frowning:

Itt is érdemes nézelődni. Az arclemosó krém és a hidratálók állandó barátok, szintén érzékeny bőrre.
Az összetevő leírását érdemes megnézni, nem minden illatmentes, erre figyelj, irritálja a bőrt.
Pingvin patika kódot írtam az akciós topikban, ingyen szállítás van.

https://www.larocheposay.hu/toleriane

1 Likes

Nekem nincs extra érzékenységű bőröm, viszont a kislányomnak télen - főleg, hogy ignorálja sokszor a kesztyűt és úgy játszik kint - ekcéma szerű, száraz vörös foltok szoktak megjelenni a kézfején. Több krémet kipróbáltunk már a kezére, de ami mindig leviszi a vörös foltokat másnap reggelre, az a sima kék Cerave krém. Kicsit testesebb krém, de maradéktalanul beszívja a bőr, én télen simán kenem arcra is, jobban bevált, mint a cica típusú krémek bármelyik márkától. Náluk ez az univerzális alapkrém, mindig van itthon.

1 Likes

Nem vagy véletlenül érzékeny a hidegre? Nálam vörös foltok télen mindig előjönnek arcon, kézen, karon és dekoltázson, ha bármi folyadék éri a bőröm, kivéve kb. langyos víz, vagy a lehető legkönnyebb, legalapabb aktív- és mindenmentes hidratáló.

elvileg nem :slight_smile: mármint nem tudok róla :slight_smile: férjem az, de neki nem olyan jellegűek a foltjai, mint nekem :slight_smile:

@Gloria @dyna köszönöm a tippeket :slight_smile:

1 Likes

Én is a @Gloria által javasolt Toleraine vonalat ajánlanám. Jóval könnyedebb, mint az Ordinary. Megkérdezhetem, hogy most mit használsz? Esetleg azon a vonalon lehet még elindulni (hasonló összetevő listát keresni).

1 Likes

Ilcsit Karotin Extra habkrémet. Nem feltétlenül biztos, hogy mindenki jónak tartja, de ettől nem esik le az arcom :smiley:
A márkán belül több mindent próbáltam. Ez az egy, amitől nincs bajom és maradéktalanul be is szívódik :slight_smile:

Esetleg ez? Alkohol mentes ès vegan, nekem bevàlt, hamar beszívódik. És ki tudod próbàlni a bőrödön.
Screenshot_20220128-124955_Chrome
Screenshot_20220128-124937_Chrome

Sziasztok! Valahol egyszer azt olvastam, hogy szemcseppel lehet hígitani a beszáradt szempillaspirált. Melyik szemcsepp vált be erre a célra nektek? Hány cseppet tettetek bele?

Szia! Én dm sajátmárkás Visiomax cseppet használok a szememre is, ebből szoktam a már kiszáradó spirálokhoz csepegtetni 3-5 cseppet, minihez 1-2-t. Mindegyik csepp után “beletuszkolom” a kefével addig, míg el nem érem a kívánt állagot, így nem igazán lehet túlzásokba sem esni :slight_smile: Nem használok vízálló spirált, a simákhoz tökéletesen bevált.

2 Likes

Milyen szem alá való tapaszt ajánlanátok?