Adventi kalendáriumok

Anyukámnak, sógornőmnek és keresztlányomnak szoktam minden évben adventi kalendáriumot küldeni. Anya a nagy The Body Shop kalendáriumot kapja általàban, az egyszerűen gyönyörű. Szinte mindent ehasználgat belőle, nagyon-nagyon szereti. Egyik évben gondoltam, próbáljon ki valami újat, a Loccitane kalendáriumot kapta. A TBS-ek után óriási csalódás volt. Sógornőm Lusht kap, keresztkislányom szintén, de ő nem kalendáriumot, hanem válogatásokat. Színes-szagos fürdőbombák, glitteres-csillámos zselé tusfürdők, ilyesmik. Imádja őket. Magamnak nem szoktam venni, jobban szeretek nekik nézelődni, alig várom én is mindig, hogy megkezdjék a bontogatást.

5 Likes

Egyébként van egy tervem az adventi időszakra, tulajdonképpen kalendárium jellegű.
Van ugye a Jeffree Star Jawbreaker paletta, ami pontosan 24 színt tartalmaz. Azt találtam ki, hogy decemberben minden nap ebből a palettából használok egy színt az aznapi sminkhez, úgy hogy 24-re az összes színen végig menjek. Természetesen más paletták színeivel kiegészítve. Ezzel egyrészt a viszonylag nyárias palettát - úgymond - átmentem télre is, másrészt az összes szín használatba kerül. Annyi engedmény adok magamnak, hogy ha lesz olyan nap, amikor nem sminkelek, akkor másnap bepótolhatom.

IMG_20190730_082956

14 Likes

Tavaly megvettem a Balea kalendáriumát. Teljes áron nem érte meg. Januárban 2000 ft-ért páromnak megvettem a férfi verziót, az annyit megért. Idén tuti nem veszek szerintem semmilyen kalendáriumot. Jó lenne, ha inkább magunknak válogathatnánk össze a bennük lévő dolgokat. Így is tudjuk mi van benne, akkor meg jó is lenne minden.

4 Likes

Tavalyelőtt és tavaly is megvettem a Douglas adventi kalendáriumát. Tavalyelőtt szorgosan félretettem a termékeket és utazáshoz/nyaraláshoz igyekeztem elhasználni őket, aztán ősszel gőzerővel fogyasztottam el azt, ami még maradt. Tavaly nem is ezt néztem ki, de az Yves Rocher már elfogyott, mire meg akartam rendelni, így hosszas tanakodás után a douglasos volt a “kompromisszum”. Viszont úgy csináltam, hogy azonnal nekiálltam a termékek elfogyasztásának, így nekem jobban tetszett, valóban hozzáadott az adventi időszakhoz, hogy kipróbáltam új kézkrémet, tusfürdőt, fürdőbombát. Egy-egy dolog tényleg elég gagyi volt bennük, viszont a teljes méretű sajátmárkás szempillaspirál nagyon bejött, az Ariana Grande parfüm, amiből mini volt benne, szintén nagy szerelem lett, meg is kaptam januárban az évfordulónkra a nagy kiszerelést. A legtöbb dologra nyilván nem adtam volna magamtól pénzt, de jó volt kényeztetésként elhasználgatni a szérumokat, maszkokat.
A párom évek óta lego star wars adventi kalendáriumot kap, idén sem lesz másként, én viszont lehet, hogy beauty téma helyett inkább a harry potterest választom, nekünk is megvan a nagyterem, úgyhogy lenne helyük :slight_smile:

3 Likes

Nem korai, én már 2 hete kutakodtam utána a neten. Nekem a Glossybox beauty kalendáriuma tetszik, de ők nem szállítanak Magyarországra.

1 Likes

Fú, most megnéztem és nagyon jó dolgok vannak benne. Ha valakit még érdekelne: https://www.thesun.co.uk/fabulous/9819025/glossybox-announces-2019-advent-calendar/

1 Likes

Amúgy én még nem vettem/kaptam beauty témájú kalendáriumot. Itt egy összeállítás az idén megjelenőkről a teljesség igénye nélkül: https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/beauty-trends/a38073/best-beauty-advent-calendars-2015/

1 Likes

A Lush kalendáriuma 74 990 Ft. Egy kicsit túlzónak érzem ezt az árat…

Egész konkrétan ez piszok drága. Pláne hogy a LUSH cuccokat azért 1 éven belül nem árt elhasználni (vagy hamarabb), hát az tuti nem menne. Oké a fürdőbombák igen, de pl. szappanok, krémek… Kegyetlen módon túl van árazva.

5 Likes

Leesett az állam, amikor megláttam… Nekem a Lush csak télen esik jól az intenzív illatok miatt, illetve mert elég nehéznek érzem a testápolási termékeiket. Télen szereti a bőröm, de ez azért egy elég rövid periódus.

2 Likes

Én is tipikusan télen használom :slight_smile: A karácsonyi szappanjait szoktam venni, fiamnak fürdőbombákat, illetve imádom a Lemony fluttert. :christmas_tree::christmas_tree::christmas_tree:

1 Likes

Nekem a meztelen tusfürdőjük szárította a bőröm. Pedig örültem, hogy végre én is használhatok tőlük valami illatos finomságot (tusolni szoktam).

De ez tényleg szemtelenül drága…

Nem is tudtam eddig a Lemony Flutterről, köszi! Legközelebb veszek. Múlt héten vettem Honey I washed the kids tusfürdőt! Alig hittem a szememnek, nem is tudtam, hogy van már belőle tusfürdő is. A szappan illatáért megőrültem minden novemberben, de annyira nem szerettem, mer csak egyre keményebb és keményebb lett a használattól, mindig kidobtam egy jókora adagot, mert már nem olvadt, nem habzott (és olyanok voltak a szélei, mint a penge). Nagyon jó a tusfürdő, tényleg ugyanaz az illat, viszont szinte semennyire sem habzik.

1 Likes

Ha extra hidratálás kellene, nézz rá a masszírozó tömbjeikre. Többet elhasználtam már, nagyon jók. Ez a múltheti szerzemény, egész nap tapogatom a karom, olyan puha a bőröm mint még a babáknak sem. https://hu.lush.com/products/masszazstombok/soft-coeur A csokit ki kell ma belőle bányásznom, kezd fogni.

(Egyébként ez a ti hibátok, ezt hallgatom. 42 fokban ülök, gyertyák égnek és ez szól. https://www.youtube.com/watch?v=yXQViqx6GMY&list=RDpDxoj-tDDIU&index=4 )

A samponkorongok közül imádom a New-t, annyi babahajam lett tőle anno és olyan szépen nőtt, hogy ihaj. Veszek majd megint csak most szőke hajra való flakonosokat nyúzok épp.

1 Likes

Csak ezzel a meztelen tusfürdővel kellene extra hidratálás, úgyhogy inkább odaadtam a férjemnek, hogy használja el.
Nem lenne túl kifizetődő azért használni tőlük masszázstömböt, hogy hidratálja azt, amit egy másik termékük szárított. :smiley:

2 Likes

Tusfürdő helyett gondoltam :slight_smile:

Próbáltad már a L’Oreal új lila samponját? Az állam leesett, annyira jó. Olyan sok lila sampont próbáltam már, de egy sem volt ilyen jó.

1 Likes

Ja. :smiley: :smiley: :smiley:

Jut eszembe, azt még akartam írni, hogy ezt a számot én is nagyon szeretem. Meg főleg azt a változatot, ami az Igazából szerelemben hangzik el. Ahogy a kisfiú püfölte a dobot, mert a lány őrá nem mutatott. :heart_eyes:

2 Likes

Amióta először láttam azt a filmet, mindig az jut eszembe, amikor meghallom!

1 Likes