2023-as kedvencek (arc- és testápolás, sminkek)

Mivel eltelt több, mint 8 hónap az évből, így megkérdezem, hogy kinek mi lett az, ami ebben a (fél)évben került a kedvencek közé, vagy régi kedvenc, de idén is sokat használt?

2 Likes

Kezdem én.
Idén nagy ráébredésem volt az, hogy a DM-ből mennyi minden, mennyi finomság beszerezhető. :heart_eyes:

Bőrápolás terén a helyzet változatlan, akámit próbálok is ki, valahogy mindig visszatérek az évek óta bevált rutinhoz:
GG Jelly Joker
GG Liquid Hydration
új versenyző lett a GG sminkemosó balzsama
GG Hydration Station (keresem az igazit, nagy kedvenc lett az Elyn’s lab peptides krémje is)
Szérumok terén minimalizáltam mindent, csak az Elyn’s lab retinolját használom és tretinoint, illetve a Calm Down-t
Egyebek: Omorovicza iszapmaszk :heart_eyes:
Fáradt napokon Tilbury Magic Cream-ek
Testre Cerave SA Smoothing lemosója
Alapozó: új kedvencem az Armani Luminous Silk :heart_eyes:
Púder terén keresem az igazit
Pirosító, bronzosító: Armani Color Melting Balm (szerelem :heartpulse:)
Szemfesték passz, nem lett se régi, se új kedvenc sajnos, keresem az igazit
Szempillaspirál: Armani classic :heart_eyes:

Amiket szeretnék kipróbálni:

  • Gucci bronzer
  • Chanel bronzere
  • Chanel Water Fresh Tint
  • YSL szempillaspirálja
  • Sisley pirosító
  • Bareminerals matt színezett krémje
  • Ilia bronzer
14 Likes

Bőrápolás

  • L’Occitane olajos lemosó - Ez is évek óta alapdarab, de lehet, átállok az Oriflame olajos lemosójára, bár a GG Mighty Melt-et is nagyon szeretném kipróbálni.
  • GG Jelly Joker - Letaszíthatatlan második lépésként.
  • GG Liquid Hydration - Évek óta nagy kedvenc, és folyamatosan ezt használom. Most mondjuk egy darabig a Son&Park Beauty Water lesz helyette, ő a másik kedvenc.
  • Phi Liquid Gold és Phi Slow Age, felváltva, de az I’m So Sensitive-ből is figyel még egy bontatlan doboz a spájzban. Nem egy adott termék, hanem a márka amihez évek óta hűséges vagyok, nem találtam olyat, amit jobban szeretnék.
  • Ajakbalzsam: L’Occitane Delicious Tinted Balm | LUSH Honey Trap | Burt’s Bees Overnight Intensive Lip Treatment
  • Cerave Moisturizing Lotion - Bármit próbálok, semmit nem bírok el magamon, ő pedig évek óta működik és szeretem, úgyhogy mást azt hiszem egy darabig nem próbálok.
  • Fürdéshez egy Müllerben kapható szappant használok, amit nyár elején vettem, és még mindig tart. Juszt sem tudom a márkát vagy a termék nevét nevét, de a méretéhez képest nagyon sokáig elég, és most, hogy már egy kis lapocska sem akar szétolvadni, sem darabokra törni. Drágának drága volt, de sokkal jobban kihasználható, mint egy olcsóbb társa, az illatát pedig imádom.
  • Faith in Nature jojobás sampon - Szintén évek óta újraveszem, és nagyon szeretem. (Balzsamot általában nem használok, mert mindent utál a fejbőröm.)
  • LUSH Curl Power hajkrém - Csak többet kell belőle használni, és istenien rendbeszedi a csigáimat, az illata meg mint a créme brulée.
  • LUSH Sweet Wild Orange kézkrém - Második dobozzal vettem újra, egyszerűen jó az állaga, a hatása, és szeretem a narancs illatát.
  • LUSH Repeat lábbalzsam - Nagyon sokat spórolok így harisnyán. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Smink

  • Estee Lauder DW Stay-in-Place Matte Powder Foundation - Most nyáron szerettem meg, amikor jó lett végre a tavasszal vásárolt cucc színe. (Még ki fogom próbálni a Dior új poralapozóját is, de a lényeg, hogy a folyékonyakat köszönöm befejeztem.)
  • Estee Lauder DW alapozó - Okés, ő maradhat, de csak alapozóecsettel vagyunk kompatibilisek egymással. :slight_smile:
  • Hourglass Caution szempillaspirál - Továbbra is ő a befutó, mert meg se moccan egész nap, és nem maszatolja össze a szemem alatti bőrt. Mással nem kísérletezem.
  • Pirosító kategóriában nincs kedvenc, inkább csak bizonyos színek, amiket jobban preferálok.
  • Dior Lip Glow (004 Coral a kedvenc) - Őt is már sokszor újravásároltam az évek során, meg pár további színt is.
  • Armani Lip Power - Az utazós, tárgyalós, hosszúnapos rúzs.
  • MAC Cremesheen Nippon árnyalatban - Ő is mindig kell legyen.

Illat

  • Amouage Sunshine (A királynő.)
  • Montale - Wild Pears (Még ami benne van elfújkálom ősszel, aztán jöhet valami más, de ő az első parfüm amit el fogok használni… Helyette Diptyqe Eau Lente vagy 34 jön majd.)
  • Armani Acqua di Gioia - Őt sem tudom tavasszal megunni.
  • Diptyqe Tarocco

Amire kíváncsi vagyok vagy el szeretném használni:

  • GG Mighty Melt (Tervben van a kipróbálása.)
  • Dior Natural Velvet poralapozó
  • Dior Lip Glow Ultra Coral árnyalatban (Majd a webshopjukból, mert itthon nem kapható.)
  • Tauer Parfums Au Coeur Du Désert (El kell használnom a kis mintámat mielőtt elpárolog. Csoda illat, páratlanul finom és kiegyensúlyozott.)
  • Danessa Myricks Yummy Skin Blurring Balm Powder
  • Simi Haze Beauty Eclipse Mini Lip Balm
  • Karla Cosmetics Silky Gel Eyeshadow Insomnia (Majd karácsonyra azt hiszem…)
9 Likes

Bőrápolás, arcra valók:

  • GG B- bomb szérum
  • Nivea Anti Cellular Luminous nappali arckrém spf 50
  • Nivea Anti Cellular Luminous éjszakai arckrém
  • Uriage Depiderm Night arckrém

Bőrápolás , testre valók:

  • Pupa Milk Lovers testápoló és testvaj bármelyik illatban,Pupa After Sun testápoló
  • VS Coconut passion, Bare vanille testpermetek

Fényvédelem arc és test:

  • Lancaster Anti- Pigment fluid spf 50
  • Shiseido vízálló arcra való spf 50 naptej
    -Hawaiian Tropic Satin protection spf 30 naptej testre

Hajápolás:

  • Mythic Oil hajkrém
  • Orofluido hajolaj
  • Lee Stafford Hair Growt sampon
  • Kallos pakolások
  • Lee Stafford Ice Blonde hamvasító

Illat:

  • Narciso Rodriguez Fleur de musc florale edt
  • Narciso Rodriguez Ambree edp

Kezelés:

  • botox, lézer

Smink:

  • IT Cosmetics CC cream
  • Shiseido Sport BB cream

Amit szeretnék még megvenni:
Guerlain Meteorites gyöngy vagy púder , vaaaagy “ ugyanez” a Shiseidotól kompaktban van.
Ecsetek. Nekem talán 3 db van összesen azokat is innen- onnan kaptam, jó lenne egy normális készlet.

Amit lehet, hogy el fogok használni, az egy MAC blush, Talk of the town a neve. Lehet nevetni de mikor megláttam a pan alját ami ilyen mintás izé akkor azt gondoltam, hogy ennyire hülye vagyok, hogy eddig nem vettem észre, hogy ebben minta van? Nem tűnt fel, hogy az már az alja és nem a teteje …
Na ha az elfogy akkor ballaghatok be a MAC- be a tokkal, hogy adjanak valami hasonlót :slight_smile:

A krémeket egyebeket most nem írom ide, mert azok folyamatosan fogynak és veszem újra, nekem a smink az ami az újdonság erejével hat, hogy valamit elhasználtam.

7 Likes

Már itt az év vége Lédíz, kinek, mi lett az év favoritja?

4 Likes

Az idei kedvenceim egyértelműen ezek:
Armani púder:
Giorgio-Armani-Power-Fabric-Ultra-Longwear-Setting-Powder-2-960x960.jpg

Armani Eye Tint:
109826193alt3

10 Likes

… és ezt kihagytam:

https://kremmania.hu/kremek/hourglass-veil-hydrating-skin-tint

6 Likes

2023-ban legtöbbet használt, illetve kedvenc termékek, amik között “All Time Favourite”-ek (ATF) is vannak vagy az eddigiek alapján most azok lettek- megszűnésig.
A csillagosokat újra veszem.
A lista fura keveréke a drogériás legolcsóbb és a drága kategóriáknak

Testápolás:
Dalli nemestiszta szappan :star: ATF
Balea testápoló ureával (talpra is jó szintet tartani) :star:
Triple Dry izzadásgátló (nem tökély, de pozitív meglepi) :star:

Kéz:
Nivea Creme, az örök (fél év alatt egy 400 ml-es fogy) :star: ATF

Haj:
Balea korpásodás elleni sampon nanamenta illattal :star: ATF
Garnier Hair Food Banános 3 az 1-ben maszk :star: ATF
L’oreal Paris Stylista göndör hajra formázó :star: ATF
Dry sz.sampon :star: ATF

Smink:
EL DW Stay in place powder makeup (egyel régebbi verzió, fura)
EL Double Wear korrektor (évek óta) :star:
Nyx Bare With Me színezett izé, a régi verzió, mert spájzoltam

Hibrid smink/arcápoló:
EL Futurist Aqua Brillance Watery Glow Primer

Arcápolás:
SNP Peptaronic Serum, amit tonerként használtam (már akad trónkövetelő)
Olival Professional AHA, PHA peeling toner
EL Nutritious Melting Soft Creme/Mask :star:
Essence Heart Core ajakápolók nappal
Estée Lauder Pure Color Envy Lip Repair Potion éjjel :star:

Köröm:
Catrice More Than Nude lakkok (micsoda meglepi :grin:)

Parfüm:
Van Cleef & Arpels Neroli Amara (nem tudok lejönni róla vagy 3 éve) :star: ATF

Fényvédő:
Mindet utálom :stuck_out_tongue:

Ja, és az év felismerése számomra, hogy a sprőd, hullámos hajamnak nincs szüksége szilikonokra! A sampon és a pakolás szilikonmentes és most a legpuhább önmagához képest persze. Bár a hajformázómban van valami szilikonszerű polimer, de ha jól olvasom vízoldékony, tehát nem halmozódik a hajszálakon.

12 Likes

Hozom én is a Holy Grail termékeket, (ATF) amiket idén (is) használtam:

Testápolás:
Nivea, Nivea, Nivea, családilag használjuk, nem érdekelnek az illatmentes dolgok, elengedtem őket, a Nivea dolgai, a termékek illata bevált, jól tolerálja a bőröm.

Haj:
L’Oreal Paris Elseve Hyaluron Plump

Smink:
Hourglass Veil Hydrating Skin tint
Armani Luminous Silk alkalomra
Armani Neo Nude Color Melting Balmok
Armani Luminous Silk Blush 10-es és 11-es, 50-es
Chanel Stylo Ombre szemhéjfesték sokféle színben, Rare Beauty stickje is imádat
Hourglass szemceruzái, Rare Beauty szemöldökceruza legvilágosabb színben
Ajak: Dior

Arcápolás:
nem lett idén kedvenc, az Omorovicza hidratáló permete (nem a királynő) a holy grail még mindig a lemosóival együtt
G&G lemosójánál egyelőre nem találtam jobbat sminklemosásra
Szérum? Hidegen hagynak

Fényvédő:
Mindet utálom én is :stuck_out_tongue:

10 Likes

Hoztam én is pár 2023-as kedvenc terméket kategóriánként:

Testápolás:
Neutrogena Hydro Boost testápoló, a bőröm nagyon szereti, gyorsan beszívódik és az illatát is imádom. (de száraz bőrre tuti nem elég)

Arcápolás / sminklemosás:
G&G Mighty Melt lemosó balzsam. Erről már annyit áradoztam, hogy nem ragoznám tovább, amíg csak létezni fog a márka kínálatában csak és kizárólag ezt vagyok hajlandó használni.
G&G Stress Less. Nem használok túl sok szérumot, eléggé minimális a rutinom, de ezt nagyon szereti a bőröm. A rozeacás bőrömre nyugtató hatással van.
Babylove lemosó. Második lemosóként használom és nagyon szeretem, mindig visszatérek hozzá.
Garnier fényvédő - sajnos a bőröm utálja a fényvédőket, párszor tönkrevágták, eddig ez az egyetlen, ami nem okoz gondot és alapjában véve szeretem használni.

Smink:
Glamshop szemhéjfestékek, idén nálam ők robbantak be és bármikor úgy érzem nem elég extra a sminkem, valamelyik mono vagy paletta kerül elő, ami mindig megoldja a helyzetet.
Maybelline Vinyl rúzsok, az abszolút kedvenc a Cheeky árnyalat. :heart:
KAP ecsetek arcra és szemre egyaránt.

9 Likes

Nekem az év terméke a Skin1004 Centella Hyalu-Cica fényvédője lett. Ez az első fényvédőm, amit lényegében egész évben gond nélkül tudok használni. Nem a legerősebb az UVA védelme, de ebből legalább az elméleti mennyiséget gond nélkül felkenem.

Rare beauty Soft Pinch Liquid Blush: Mióta megvan, szinte csak ezt használom. Kicsit nehéz volt belőni a mennyiséget az elején (nagyon pigmentált, egy pötty elég belőle összesen az egész arcra). De ha sikerül, nagyon természetes az eredmény, és egész nap tart.

Rare beauty szempillaspirál: Dúsít, szétválaszt, tartós. És olcsóbb, mint a korábbi kedvenc YSL.

Nyx Faux Blacks szemceruzák: Lehet már nincsenek forgalomban. De még mindig a legtartósabb lila és bordó ceruzák.

Lisa Eldridge Luxuriously Lucent Lip Colour - Sprited Away. Az ajkaimnál kicsit szebb természetes árnyalat (MLBB), hidratál, nem mászik el. És tükör nélkül fel lehet tenni. Kell ennél több…?

A bőrápolás terén a Geek& Gorgeous termékek az abszolút befutók (lemosó, hidratáló, szérumok, hámlasztó). Kellemes meglepetés a Pem Delian, de minden egyes termékük után úgy érzem, hogy bár nagyon szép a csomagolásuk, de a formulázásuk nem olyan elegáns, mint a G&G-nek.

10 Likes

Ó, a Rare Beauty pirosító :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

1 Likes

Én nem tudok minden kategóriára idei kedvencet mondani, de ami kiemelkedett idén, azt megmutatom.
20231212_194457
Sem a Balea éjszakai krém, se az Australian Gold fényvédő nem kimondottan idei felfedezés, de idén is újravettem újra meg újra őket. Maradnak is újravevősek, ha egy mód van rá.
A Maybelline és a Nyx alapozó idei, de telitalálat: egyik se fed abszolút mindent, de van belőle téli színem, és a finish egyáltalán nem maszkos.
A csipesz az idei legjobb impulzusvásárlásom volt, nem akarok tőle megválni soha! Stramm, precíz és még fésűje is van, mi kell még?
A tus… ó az a tus… hát az nem fakul, nem folyik, ecsethegyű, és egy Black Brown árnyalat. Vagyis tökéletes. De sajnos rendelni kell - ez az egyetlen oka hogy nem állandó lakója a neszeszeremnek.
A két rúzs az idei felfedezés, munkába valók, ha nem eszem, ott marad ahova felkentem, és kényelmes. És jó ez a két szín is, bár a többi nem tetszett magamon.
Második sor! A bronzer az semmi extra, de baked, selyemfényű, és pont elég hideg nekem kontúrnak is, szóval pont az esetem. Az a pirosító középen egy Kiko Unlimited 12, nekem átmenet egy pirosító és egy highlighter között, egészen keveset szoktam felvinni belőle ha a tükörképem úgy néz ki mint egy vízihulla, sokat segít. Az utolsó pedig a Paese Glowing powder, itt a fórumon is zengtem ódáit, meg odaát krémmánián is.
20231212_195028
A spray a második hajápoló spray az elmúlt 10 évben, ami jobb nekem mint a Gliss Kur. (Az elsőt már nem kapni, természetesen.)
A hajmaszk az első olaplex termékem, ez nekem amolyan “esemény előtti” hajápoló - szép hajat csinál gyorsan, de hosszútávú hatást nem tapasztaltam.
A NYX ecset az a rossz értelemben meglepő kategória. A hozzá való highlightert ugyan nem próbáltam, de minden mást igen: highlighterhez okés, bronzerhez és kontúrhoz kimondottan nem jött be a formája, folyékony termékeket csíkoz, szem alá nagy, púderhez nem elég nagy.
A Hakuro ecsetek nagyon jó minőségűek, a kisebbik szemre vagy orra, apró részletekhez kiváló, a nagyobbik meg arcra highlighternek vagy fantáziasminkekhez. De szemre is használom ha csak egy halvány színt viszek fel.
És asszem ennyi. Parfümöt nem vettem idén, körömlakkból és arcápolásból kevés volt az igazi “holy grail” idén, testápolásból meg semmit nem vettem újra, egyik sem fogott meg igazán.

8 Likes

Oh, a Balea bakuchiolos! :heart: De jó, hogy említetted!
Hogy felejthettem el! Be kellett volna vennem a kedvences listára nekem is. Én is szeretem, de fél éve nem vettem elő (ne kérdezd miért :woman_shrugging:)
Megyek is kirakom a mosdó pultra, hogy ma folytassam a kapcsolatunkat :grin:

1 Likes

Nekem mondod? Először én se szerettem, kényelmetlen érzés volt - de ha használom, nemcsak kipihentnek tűnök, de legalább négy évvel fiatalabbnak is, a tapasztalatok alapján. Azt az izzadós érzést megszoktam, de mondjuk télen még hálás is vagyok.

Az az izzadós rész már engem sem zavar. Nyáron se volt annyira rossz, mint más vastag vagy könnyebb krémmel a képemen.
Nem nagyon értem miért működik. Lehet, hogy az a 2% bakuchiol ennyit számít? Sok termékben van valamennyi, mivel felkapott lett, de 2 %-kal még nem találkoztam sehol.

Imádom olvasni ezt a topicot. Sajnos olvasás közben arra jöttem rá, hogy vmit nagyon rosszul csinálok, mert a szégyenteljes mennyiségben felhalmozott arcápolási és sminkcuccaim közül nem igazán tudok olyan termékeket megnevezni, amelyek 2023 “best ofjai” volnának. Konklúzió: 2024-ben sokkal tudatosabb arcápolasi rutint kell összeraknom, és a felhalmozott tonnányi terméket el kell használnom. Azt viszont nem tudom megígérni, hogy új termékeket addig nem veszek, mert most is épp indulóban vagyok a Douglasba Inkey retinolért… :smiley: Szóval az én lelkem 2023-ban (és mindörökké), már biztos a Beauty Ördögé, már amennyiben létezik Őkelme. :smiley:

14 Likes

Nagyon is létezik az a Beauty Ördög, az én fülembe is állandóan duruzsol :sweat_smile:

2 Likes

Idén elég sok olyan dologra rátaláltam, amit majd úgy kell kikaparni élettelen ujjaim közül, mert nem vagyok hajlandó megválni tőlük vagy bármi mással kísérletezni.
Elsőnek ők jönnek, 2023 fénypontjai:

Ami még kiemelkedő idén:

  • MAC - Az egész márkát idén fedeztem fel igazán, lett tőlük sok szemhéjpúderem és szinte minden nap őket használom (az ‘All That Glitters’ az abszolút favorit, tökéletes mindennapos bézs arany), a rúzsaik kifogyhatatlan felfedeznivalók (de a Nippon-t miért kellett stikában megszűntetni??? :sob:), a GlowPlay pirosítóikból legszívesebben mindet megvenném, és a lenti két cucc is nagyon bevált:
    https://kremmania.hu/kremek/mac-prep-prime-lip Tényleg mindent tartósabbá tesz.
    https://kremmania.hu/kremek/mac-prep-prime-24-hour-extend-eye-base Gombostűhegynyi is elég belőle, és ami rákerül az estig a helyén marad. Vagy ameddig csak kell. :slight_smile:
  • Divain 135 (Armani City Glam utánzat) - Már írtam, hogy ez volt az egyik kedvenc illatom amiből sosem volt lehetőségem megvenni egy teljes üveggel. Ez az utánzat 100%-ban egyezik az eredetivel és mióta megvan, csak őt használom.
  • Lemonhead és Karla Cosmetics glitterek: régóta szerettem volna őket, és mióta megvannak, nagy becsben tartott lakói a neszesszeremnek. Ha valami tényleg extrára vágyom, értük nyúlok.
  • poralapozók - Főleg az EL DW, de a Dior is tetszett. Nagyrészt nyáron jönnek nagyon jól, amikor nincs kedvem annyit sminkelni, de muszáj, hogy bírja a strapát és főleg, hogy napközben akárhányszor tudjam korrigálni, újrakenni.
  • https://kremmania.hu/kremek/embryolisse-lait-creme-concentre-krem Ő a tökéletes irodai kézkrém, finom az illata, jól hidratál, de be is zárja a nedvességet, valamint elég gyorsan felszívódik, nem maszatolom össze a papírokat.

Sok éve kedvencek:

Bőrápolás terén maradtam a jól bevált dolgoknál idén is:
GG Jelly Joker és újabban előtte a Mighty Melt, Son&Park Beauty Water, és valamelyik Phi arckrém meg a Kiehl’s MRC.
A Biotherm-től van egy Oil-in-Cream nevű kis 5 milis mintám, őt a szemem környékére kentem, és nagyon filózok egy teljes kiszerelésen, annyira jó. Csak 50 milit kicsit soknak érzek, főleg, hogy csak a szemkörnyéki bőr igényli, a többi terület szerintem hosszabb távon frászt kapna tőle.
Testre CeraVe Moisturizing Lotion, ha kell extra táplálás, akkor egy kis gránátalmás Weleda olajat keverek hozzá. Lábkrémnek hű társam a LUSH Repeat.

13 Likes

Olyan jól hangzik, amint a Lancôme alapozóról írsz, de az INCI elején lévő (a KM adatlapon legalábbis ott szerepel) denat. alcohol nálam erős visszatartó tényező.
A kézkrémet elmentettem, köszi! Még keresem a tökéletes irodai kézápolót, remélem, nekem is ő lesz az.

2 Likes