2023-as kedvencek (arc- és testápolás, sminkek)

Bevallom, én nem néztem az összetevőit, sminknek általában nem szoktam. Úgy vagyok vele, hogy úgyis tele van egy csomó kellemetlen trutyival, minek idegeljem magam. :laughing: Mondjuk ez az én hülyeségem, mindenki más jól teszi ha odafigyel. Az alkohol nekem nem szokott problémát okozni, itt egyáltalán nem is érzem a jelenlétét, ha nem írod, tuti eszembe nem jutott volna, hogy van benne. Notinón esetleg tudsz belőle mintát venni és kipróbálni, hátha mégis bírja a bőröd, én is onnan szereztem be.
Az Embryolisse nekem bevált, remélem, neked is be fog! Anyu is szereti, de azon szoktam nevetni, amikor arról panaszkodik, hogy a CeraVe hidratáló lotion milyen nehezen szívódik be neki. Ha valamit az én bőröm pillanatok alatt becuppant, az az. :smiley:

1 Likes

Update: megerőltettem magam és összeszedtem néhány, 2023-ban sokat használt kedvencet.
1000020724
1000020726

A Sigma ecsetet bronzosításhoz használom, a KAP ecsetet pirosításra. A Maybelline Sky High primer szempillaspiralt volt, hogy csak szimplán magában hasznaltam. A korrektorokkal nincs kibékülve a szem alatti területem, de ezzel az Erborian CC eye-jal nem lehetett mellélőni. A Missha BB kremekből már sokadik tubust hasznalom, 23-as natural beige árnyalatban. Laura Mercier translucent púderrel nagyjából mindig kijöttünk. Dior 219es pirosítót egy kedves Baratnőtöl kaptam ajandékba, egyértelműen szerelem, szinte kivétel nélkül mindig ehhez nyúlok. Tom Ford Glow bronzerét is előszeretettel hasznaltam 02 Terra árnyalatban. Szemöldök cuccokból a Nyx ceruzát sokadjara vettem újra. Ez most Ash Brown árnyalatban van. KAP szemöldökzselé is nagy kedvenc Blonde árnyalatban. Biztonsagi jatekoskent a ND 02es palattájához és a MUA Undressed palettajához gyakran nyúltam, ha gyorsan kellett szépet alkotnom. A képen nincs fent, de szerettem a MAC 24 órás szemhéjbázisát, illetve a Douglas Creamy Eyeshadow-ját 4-es Lovely Peach árnyalatban. Arcápolás terén: Evy Kids 50 SPF-ből sokadikat nyúzom. Nagyon jól véd, jól tapad bele a smink. Tretiheal 0.025-ös tretinoin kréméből is elfogyott pár tubussal. Most épp pihentetem, mert Ilcsi aha savas, esemény előtti pakolasos kúrát tolok. Balea 0.3 % retinol, 2 % bakuchiol krémére sincs panaszom, teszi a dolgát, jó áron. Cosrx csiganyál esszencia pattanások utáni hegek kezelésében van segítségemre. Ahogy az LRP Cicaplast Baume B5+ krém is. G&G Stress Lessből sokadik üvegcse fogy, szépen nyugtat. PC Hydrating Treatment Maskból 2. tubus fogy. Nem irritál, szépen hidratál, zsíros érzet nélkül.
Szintén nincs a képen, de szerettem és újravettem:
https://kremmania.hu/kremek/cerave-blemish-control-cleanser
https://kremmania.hu/kremek/uriage-olajtusfurdo-illattal
1000020731
1000020732

10 Likes

Majd megnézem, milyen árnyalatban árulja a Notino a mintát, mert csúnyán befürödtem a Shideido alapozó mintával (“élesben” szeretek tesztelni, tehát munkanapos bevetésen).
Valószínűleg nem irritálna az alkohol, de nálam egy alapozó sokáig kitart, nagy dózisban kapná a bőröm, inkább nem kockáztatok.

1 Likes

A Myx szemöldökceruzát, a Cosrx esszenciát, a Tretihealt, a Mighty Meltet én is szeretem.

A korrektorokkal nagyon kínlódom, mert délutánra már ráncokat képeznek a szemem alatt (pedig nincsenek). Lehet, hogy a te favoritodat kellene kipróbálnom.

1 Likes

Hát, nevetni fogsz, de ebben a másodpercben csaptam le itt zsibin egy Hourglass korrektorra. :smiley:

1 Likes

A jó mindig lehet jobb!:smiley:

1 Likes

Izgalmas kedvenceitek voltak, szerintem fogok innen inspirálódni :blush:

Sokmindent örömmel használtam tavaly, de talán ezek voltak a legnagyobb kedvenceim:

20240103_092325

A Luminous Silk nélkül nem is akarok létezni. Két árnyatom van, a 2 és a 3. Én nem igazán látok különbséget, jól passzol mindegyik. Általában jól esik egy teljes arctisztítás a munkából hazaérve, de ezt úgy sajnálom lemosni, olyan gyönyörű :see_no_evil:
A Bobbi Opal glow zsibis szerzemény, van egy duochrome-os beütése, szemre is nagyon szeretem használni.
A True match korrektor is nagy kedvenc lett, fedése viszonylag enyhe, de szebbnek és természetesebbnek látom, mint a Catrice-t (ami picit szárít is)
Milani Bella Bellini, számomra ez a legszebb pirosító árnyalat. Nagyon hasonló a Mac Petal Power is, de az melegebb.
A Catrice Holiday Skin bronzosítóból elhasználtam egy 10-es árnyalatot, most nyúzom a 20-ast ( és a 10-esből van egy tartalék :grin:) Mindegyik elég világos, ezért nehéz eltúlozni és nagyon szeretem, hogy szatén matt, egy kis életet lehel az arcra. 90%ban a mélyítőben is ezt használom.

Bőrápolási kedvencet nem tudok mondani, illetve az Evy fényvédők még mindig, de idén nem volt ezen a téren nagy felfedezésem.

Szemhéjpúderek között sincs kiemelkedő kedvenc, de leginkább a Huda Rose Quartz, a Morphe 35xo és a Glossin Elixir palettákkal sminkeltem. Utazásra pedig mindig a Huda Light Nude-ot vittem.
Ezenkívül nagyon szeretem a Vision monoimat, amikből kaptam új színeket is karácsonyra. A Hematit jelenleg a kedvenc, itt be is fejeztem a tökéletes ezüst árnyalat felkutatását :blush:

11 Likes

Köszi a tippet! :blush: A L’oreal true korrektoron kb 2 hónapja nagyon sokat gondolkodtam, de otthagytam a boltban készletleépítési szándékkal, de legközelebb ha kell vennem, tuti lecsapok rá.

1 Likes

Szolid egy hónapos csúszással összeszedtem, hogy a 2023-ban vásárolt termékek közül melyek lettek nagyon szeretett darabok és kedvencek.

Smink:
Lethal Cosmetics Midnight Serenade paletta
Oden’s Eye Merry Christmas paletta
ABH Rose Metals paletta
Oden’s Eye mono szemhéjpúderek
Glamshop mono szemhéjpúderek
Chanel Rouge Allure L’extrait rúzs
Catrice Tensationel primer
Charlotte Tilbury Contour Wand Fair-Medium
Laura Mercier Tinted Moisturizer Natural Skin Perfector #0N1 Petal
Rare Beauty Liquid Luminizer #Enlighten
KAP Orsi’s Prosecco bronzosító
Shiseido Visionairy Gel Lipstick #221 Code Red
Essence Emily in Paris blushlighter

Hajápolás:
The Silky Way Hair Growth sampon
Moroccanoil Extra Volume sampon

Arcápolás:
Elyn’s Lab Peptide Cocktail hidratálókrém
Geek&Gorgeous Mighty Melt
Dermedic Oilage szemkörnyékápoló
Helia-D Hydramax fényvédő
Pem Delian Phoenix szérum
Elyn’s Lab Sleeping Beauty “hidratálókrém” (dúvad retinolos krémszérum)
Beauty of Joseon fényvédő
Transparent Lab Ceramide Repair Moisturizer

Testápolás:
Body+ME ragyogásfokozó body cleanser
Balea citromos-írós tusfürdő

9 Likes

Ó, a Midnight Serenade! Hosszú évek óta ez volt az első paletta, aminél azt éreztem, hogy ezt nekem azonnal meg kell vennem!
(Aztán természetesen rájöttem, hogy a rutinom mellett nincs időm erre. De akkor is nagyon tetszik.)
Nem potyog nagyon?

1 Likes

Nem potyog. Kicsit porzanak a mattok, de nem vészesen. Az Oden’s Eye matt festékei jobban szeretnek a szemem alatt kikötni.

1 Likes

Hogyan használod a dúvad retonolos krémet? Van látványos hatása?

Korábban szendvicsmódszert alkalmaztam (előtte-utána is hidratáltam), újabban ez követi a nia szérumot és utána jön a hidratálás.

Nem véletlenül van a listán. :smiley: Az én esetemben nehéz látványos hatásról beszélni, de egységesebb bőrképet eredményez, tisztábbak és kisebbnek tűnnek a pórusok.

Ki kell egészítenem a listában lévő megjegyzést: olyan fajta dúvad, ami ártalmatlanul meghúzódik a csalitosban, nézed, hogy milyen aranyos pofija van, meg akarod simogatni és leharapja a kezed.
Tapasztalt retinolhasználót (nem a kis A-Game-re meg TO-s szkvalános retinol-kiscicákra gondolok, hanem a tretinoin használókra) nem fog meglepni, mert tudja, hogy a szép vadállat nem domesztikált iromba a fotelben, de aki hidratálókrémként kezeli (mert a márka oldalán így szerepel…), annak leégeti az arcát.
Nekem a dekoltázsomat sikerült, pedig volt alatta testápoló, csak a Sleeping Beauty fölé nem kentem mást. Égett, viszketett, kipirosodott, aztán lehámlott. Még szerencse, hogy ezt nem nyáron műveltem. Érdekes módon a tretinoinok nem okoztak ilyet, tehát van ereje.

5 Likes