2020. evben vetted es kedvenc is lett termekek

Csak a préselt fényes színeket viszem fel ujjal. A loose állagú pigmenteket úgy szoktam, hogy egy lapos ecsetre fújok bármilyen setting sprayt, óvatosan belenyúlok vele a tégelykébe és feltapogatom a glitter primerrel bekent szemhéjra.

Bocsi, pontatlanul fogalmaztam az előző kommentben.

1 Likes

Sziasztok! De jó, hogy felélesztettétek a topicot 2021. évet illetően! :smiley:

Nekem a következő 2021. évben megvett, és először próbált cuccok közül az alábbiak lettek kedvencek:

  • alapozóból ezer éve nem volt drogériás, de ebben az évben az egyik Glamour napokon kíváncsiságból betettem a kosaramba a Loreal Infallible fresh weart simán elhasználtam, mert imádtam a formuláját és tartósságát. kellemes csalódás volt a javából.
  • szemfesték palettákból újravettem az ABH Sultryt és nagyon jól tettem, mert fantasztikus mindennapi paletta (szóval, ez félig új, mert már megvolt, de remélem, belefér.)
  • bronzerből a CT filmstar bronze & glowból elfogyott egy mini és megvettem mind a két nagyot, mert a bronzer nagyon klassz, a highlighter (ami kevésbé fogy) pedig egy láthatatlan plusz, csodálatosan mutat a bőrömön, mint valami filter.
  • korrektorból a KAP győzött, nekem tökéletes.
  • rúzsból nem született sem kedvenc márka, sem kedvenc árnyalat. A mac dazzleglass szájfényei azonban szépen fogytak, mert azokat viszont szívesen használom.
  • ecsetekbol maradt a kedvenc a ZOEVA. ár-érték arányban akcióban a legjobbak. A face finish brush-okat imádom, mert a hourglass és a porpúderek felviteléhez ez a tökéletes forma, tömörség.
  • szempillaspiralból sokat próbáltam, de talán a douglasaugmented volt a legjobb újdonság, a drogériásak közül egy sem jött be…
  • szemoldokcuccokból szintén a KAP

Egyeb arcravalo termekeket, amik 2021. evi kedvencek:
Arcapolasbol:

  • tonerbol a Heritage Store rosewaterje nyert és a G&G toner;
  • esszenciábol a natics, de drága ár-érték arányban, így visszatértem a koreai vonalra;
  • szérumból samuel jordan retinolos szérumja volt az az újdonság, amit eddig még nem próbáltam, csak 2021. évben;
  • szemkörnyékápolóból a natics és a samuel jordan nagy szerelem lett;
  • arctisztitas teren újdonság-szerelem volt az elmúlt évben az inkey list fulvic acid brightening cleanser;
    és nem arckrém, hanem éjszakai maszk néven fut a Clinique MS tubusos krémje, de én sima éjszakai hidratálónak használom, és bármivel jól fut.
8 Likes

A préseltekkel amúgy jól működik a primer, csak a por állagúakkal vagyok bajban. Kipróbálom setting spray-el legközelebb, ez nálam kimaradt eddig. Köszi a tippet! :slight_smile:

1 Likes

Remélem, működni fog!
Az ecsetek közül az a jó, ami extra lapos, vékony, kicsit sem fluffy, mert az szétszórja a pigmentet, mint az isten.

1 Likes

Le is tesztelem mihamarabb! Szerencsére van ilyen brutál lapos tömött ecsetem, ennek ellenére mégis képes voltam belenyúlni egy kis puhával, beleragadt a primer az ecset szőreibe és úúúgy szépen foltosra mázolt :rofl:

1 Likes

Ááá, fasza lehetett!:rofl: Ilyenek sajnos előfordulnak. Akkor van gáz, ha 5 perc áll rendelkezésre a hibajavításra, vaaagy marad a tákolmány és azzal az arcunkon kell emberek közé menni.

2 Likes

Ááá pigmentezni csak akkor szoktam, ha épp nem vagyok érzékeny hangulatban és nem megyek sehová :rofl: Ennek ellenére lelkesen gyűjtögetem őket, és egyre jobban ég bennem a vágy, hogy tudjam végre használni is őket :crazy_face:

3 Likes

Nekem 2021-ben nem volt minden kategóriából kedvencem de azért akadt néhány:
Alapozó: Revlon Colorstay (kombinált/olajos bőrre)
Púder: Hourglass Veil púder (egy utazó méret el is fogyott) és a By Terry Hyaluronic Hydra púder
Pirosító: Dolce&Gabbana rózsás pirosító 400 Peach árnyalatban
Highlighter: Ofra Rodeo Drive
Bronzosító: Bobbi Brown Bronzing Powder
Szemhéjalap: Mac (fekete tubusos)
Szemfesték paletták (nem tudok egyet mondani)
Charlotte Tilbury Star Aura
Glossin Beauty GlossyWay (Szalay Csenge)
ND Glam
Huda Mercury Retrograde
Rúzs: Chanel Rouge Coco Flash 53 Chicness, YSL Rouge Volupte Shine 88 Rose Nu
Charlotte Tilbury Pillowtalk
Pat Mcgrath Mattetrance Christy

12 Likes

Hajrá!:slight_smile: Én meg arra nem tudon rávenni magam, hogy itthon, “csak úgy” sminkeljek.

2 Likes

Pedig akkor lehet “vadabbakat” alkotni ami kicsit túlzás lenne a mindennapokra :slight_smile:

1 Likes

Pontatlan voltam, az olajtusfürdőre gondoltam. 100 ml-t 990 Ft-ért adnak, de vannak nagyobb kiszerelések is, itthon nekem ez jött be eddig a legjobban. Ha nincs rajtam smink, nem ezt használom, mert picit nehéz a kombinált bőrömnek, de egyébként soha nem túl sok, nem ragad, viszont nem is olyan, mint a koreai olajos lemosóim, amik nagyon folyékonyak és könnyűek ehhez képest, ez kicsit sűrűbb. Pont ezért szeretem a Biodermát sminklemosáshoz: erősebb sminkkel is megbirkózik.

Nálam nincs olyan, hogy túl vad a hétköznapokra.:smiley: Itthon nincs, aki megcsodálja!
Vagy hogy szörnyülködjön.

1 Likes

Hát nekem ezek a füstös alkalmi sminkek kicsit azok :smiley: Bár igaz, azt is jobb megsétáltatni :smiley: Hadd sokkolódjon az utca népe, mint a cicafüles fülmelegítőmön :crazy_face:

5 Likes

Személy szerint úgy vagyok vele, hogy az utca népe sokkal rémisztőbb dolgokkal találkozik, mint az én szemsminkem.:slight_smile:
A cicafüles fülmelegítő nagyon cuki lehet!

1 Likes

Mondjuk ez is igaz :smiley:

Holnap majd lefotózom, csillogó flitteres a belseje.

2 Likes

Ilyen full sminkre nekem sincs affinitásom manapság, de van köztes megoldás is. Én pl színes tusvonallal járok boltba. (Jó, legtöbször közepesen sötét lila vagy zöld, esetleg mélykék - de néha-néha bedobok egy csillámos rószaszínt, vagy egy matt neon korallt). Minimál erőbefektetés, maximális glamúr :smiley: (már amennyire a maszk felett, a szemüvegen át látszik)

12 Likes

“Minimális befektetés, maximális glamúr” - add el márkaszlogennek, tök jól hangzik.:smiley:

7 Likes

Csak az újakat írom le, régi kedvenceket nem, szóval jöjjenek a 2021-es év favoritjai nálam:

Smink

TBS matt folyékony rúzs Nairobi Camelia árnyalatban
Essence Lash Princess szempillaspirál
Catrice Caligraph Pro szemhéjtus
Oriflame Giordani Gold Liquid Silk alapozó
Oriflame Giordani Gold Youthful Radiance primer
Oriflame The One Illuminator krém
Ezeken az Orilame-es termékeken eléggé meglepődtem, ugyanis nem szimpatizálok a márkával, de ezeket ajándékba kaptam és hatalmas pozitív csalódás volt.

Arcápolás
Pyunkang Yul Essence Toner + Moisture Ampoule
Cosrx Balancium Comfort Ceramide krém

6 Likes

Próbáltam én is összeszedni, hogy mik azok, amiket 2021-ben vettem, és megszerettem.

Smink
Charlotte Tilbury Darling paletta bár tavaly is szert tettem néhány palettára, saját magamat is meglepve ezt hoztam ki közülük győztesnek. A Cult Beauty boxában volt, és nagyon megszerettem. Kicsi, igazi utazós paletta, de többféle variáció kihozható belőle, és elég tartós is.

Maybelline Sky High szempillaspirál nem maszatolódik el, viszont nekem elég szép pillákat csinál. Egyedüli hátránya, hogy bár drogériás, nagyon nehéz hozzájutni.

A Catrice Clean ID Transparent Brow fixing gél szerencsére bőven elég a szemöldökömnek. Teszi a dolgát, szeretem. Sajnos limitált kiadás volt.

Airspun porpúder Bár alapvetően Hourglass púder rajongó vagyok, ez a púder is hatalmas kedvenc lett. Még az illatát is szeretem, egyébként pedig nagyon szépen mutat a bőrömön.

Ecset
Az Essence Disney Princess Rapunzel és Jasmine ecsetei nálam mindent vittek, ha jól emlékszem, hármat vettem mindegyikből. :slightly_smiling_face:

Hajápolás
A Cantu sampon és balzsam lett nálam kedvenc.

Arcápolás
Kevés új terméket próbáltam, de ami ezek közül szerelem lett:
Instanatural Niacinamide szérum az első niacinamide szérum, amit szeretek használni. Sőt, olyannyira megszerettem, hogy azóta a márka több termékét is beszereztem, de egyelőre bontatlanul várják a sorukat.

Essence The Glowin Golds vitamin C-glow szérum sír a lelkem miatta, mert nyilván limitált kiadás volt. Vettem belőle három üveggel, még van belőle egy, amit hamarosan ki kell bontanom. Jó lenne, ha visszahoznák állandó termékként.

Kütyü
Panasonic epilátor nem vagyok biztos benne, hogy pontosan a linkelt típus, de ez hasonlít legjobban az enyémre. Úgy huszonsok éve volt egy Philipsem, de azt utáltam, mert nagyon fájdalmas volt és utána állandóan benőtt szőrszálak hadával kellett szembenéznem. A régi emlékekhez képest ez az epilátor egy csoda. :slightly_smiling_face:

7 Likes

Uppsz, kimaradt a parfüm kategória.
Tavasszal bekattant, hogy nekem kell egy Givenchy Hot Coture parfüm. Sok évvel ezelőtt volt belőle egy 5 ml-es fújós mintám, és valahogy a kezembe akadt az üres üvegcse (milyen jó, hogy semmit sem dobok ki… :see_no_evil:). Mivel nem tudtam kiverni a fejemből, meg is vettem, és hát imádom, 2021-ben legtöbbet ez volt rajtam.

7 Likes