2020. evben vetted es kedvenc is lett termekek

Nem mondod? Awww :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts:

A T-shirt-t online veszed? Azóta se találom, mikor múltkor mondtad, hogy milyen jó illat.

Igen, online, de szerintem most megint nem kapható. :frowning:

Mi lenne, ha felújítanánk ezt a topic-ot és megkérdezném mi volt a 2021-es év favoritja nektek smink, arcápolás, testápolás, hajápolás, lakk, szépségkütyük, eszközök, mindenféle szépségápolás kategóriában? :smirk:

9 Likes

Nagyon jó ötlet! :hugs:

Ilyet még nem írtam, szóval elkezdem. :grinning:

-smink: Makeup Revolution Re-loaded Basic Mattes paletta, mert ezt szinte minden nap használom

-arcápolás: egyértelműen a tretinoin (0,025%, A-ret) a legpotensebb ránctalanítóm

-testápolás: CeraVe SA testápoló, nagyon bevált a lábamon a szőrbenövések ellen

-hajápolás: Redken color extend blondage sampon, szuperül hamvasít és jól ápolja a festett szőke hajam

-lakk: Misslyn holo lakkok, két vékony rétegben is fednek, sally hansen fedőlakkal 1 hétig bírják

-szépségkütyük, eszközök: L’Oreal steampod hajvasaló. Roncsolásmentesen csinál szép, egyenes hajat. Nagyon megérte befektetni rá.

11 Likes

Jó ötlet, szívesen olvasok ilyesmiről további ötletgyűjtésnek :blush:
Az én tavalyi kedvenceim:
Testápolás, fürdés:
-a Barnangen tusik és testápolók, legfőképp a Midsommar glow tusi, az illata imádat nekem
Arcápolás:
-TO 30%-os AHA heti egyszer, gondoltam több év óvatos hámlasztás után kipróbálok egy ilyet, tetszik a hatás
-Nivea lila arclemosó olaj, szomorú hogy boltban nem találni, notinoról rendeltem legutóbb
Smink:
-Zoeva alapozó, ezt újra is vettem, jò az állaga, fedése pont elég, a szín passzol, nem okoz irritációt
-Zoeva ecsetek, a zsibiről illetve a webshopból a 4 db-os lila szett, mióta megvannak más ecsetet nem használok
-Estée Lauder pirosító a zsibiről Pink Tease árnyalat, tökéletes szín
Haj:
-Lee Stafford hajnövesztő sampon itteni ajánlásra, szuper puha hajat eredményez és a tartása is jobb
-Loreal Tecni Art Liss hajformázó krém, szépen tartja a simaságot másnap is a hajam vele
Köröm:
-Essie all in one alap- és fedőlakk, mindenféle színes lakkot extra tartóssá tesz

13 Likes

A tavalyi év kedvencei , köztük több olyan van ami már sok éve kedvenc:
Arcápolás: Eucerin Anti Pigment termékcsalád
Testápolás: Vivian Gray - Raspberry and rose testápoló, vidám, édes rózsa gyümölccsel
Smink: Shiseido BB krém
Haj: Lee Stafford Hair Growt sampon
Szépség kütyü: Remington ProLuxe termékcsalád - fenomenális amit a hajammal művel
Parfüm: Van Cleef and Arpels - Midnight in Paris
Köröm: Pupa lakk, lábujjamra kenem, nagyon tartós, gyönyörű színek és kis kiszerelés.

11 Likes

Szuper!!!
Sok ötletet vettem én is ezekből a posztokból, szívesen olvasgatom. :heart_eyes: Összegyűjtöm én is.

1 Likes

Próbálok visszagondolni arra, hogy mik voltak azok a termékek, amiket 2021-ben vettem és szerettem meg…

Smink:
szem: Nyx Faux Black ceruzák,
ajkak: Mac Love Me rúzsok
arc: Live Tinted Hueglow

Arcápolás: Ultra Violette Clean Screen SPF30 Skinscreen

Testápolás: Cerave SA Cream

Hajápolás: Olaplex No. 6. Bond Smoother

11 Likes

A tavalyi év kedvencei:
Arcápolás: Megszerettem a G&G lemosóját, tonikját (utóbbit arcpermetként locsolom magamra), illetve az A-Game-et
Smink: Nars Soft Matte alapozó rosszabb napokon, mikor kell fedés, illetve alkalmi alapozóm ez lett a DW helyett
Púder: most a Catrice True skin-meglepően jól viselkedik rajtam
Bronzer: Charlotte Tilbury Filmstar and Bronze - világos bőrre tökéletes
Spirál: drogériás vonalon mozgok, ott a Sky High eddig a legjobb, de még keresem az igazit :crazy_face:
Szemceruza: Essence vízálló ceruzái
Szépség kütyü: Steampod :heart_eyes: már nem tudnék élni nélküle

9 Likes

Nekem nincs sok…
Smink:
Szemöldök: Paese brow soap, Nyx brow glue
Tus: Maybelline Hyper Easy liner - brown, Uz Eye Opening liner - black brown (ez utóbbi egy álom, de pl a burgundy katasztrófa volt, a szállítás maga meg az ár a vámmal, szállítással stb egy rémálom így nem veszem újra)
Új felfedezett sminkmárkák, amik nagyon bejöttek: Kiko, Pierre Renè, Dust+Cream - feltehetőleg annak köszönhető hogy keveset vettem tőlük, de pont beleválasztottam a jó termékeikbe.
Körömlakk: ILNP - az Eclipse és a Scarlet van meg, gyűjteményem ékességei :heartpulse: és európán belülről is rendelhető, vagyis kevesebbet kell a Holo Taco-val rizikóznom.

Arcápolásban tavaly csak egy dolgot találtam: Youth Lab City Guard Anti-Pollution day cream spf50. Egy álom, fizikai (szóval nem csípi a szememet), de nem meszel, és nem is zsíros, ráadásul kapható itt Cipruson boltban. Két baja van: a picike tubusa nagyon gáz… egy hónapra alig elég, úgy is csak akkor, ha kizárólag arcra használom. Kénytelen vagyok külön fényvédőt használni a nyakamra. A másik, hogy sajnos bőven 1€/ml felett van, így úgy döntöttem, hogy csak akkor veszem meg, ha akciós, egyébként jó lesz az Avene mineral lotion is, jó sok artdeco / kiko púderrel.

6 Likes

Nekem tényleg nagyon kevés kedvencem lett tavaly. Sok dolgot szereztem be, amit nagyon szeretek, de most szigorú szempontokat vettem figyelembe. Van olyan is, ami nagyon jó úton halad a "kedvenc "felé, de még túl keveset volt alkalmam használni.

Na de a nyertesek:
Catrice 48h Eyebrow Gel (csak ne vonják ki soha)
Catrice Cheek Lover pirosító
Nyx Glitter Primer (tudom, barlangban éltem eddig)
Evy Kids fényvédők

7 Likes

A Catrice pirosító nálam is kedvenc lett a tavalyiak közül - nagyjából már megvan a lista -, a Nyx Glitter Primer meg alapdarab nálam is, ráadáaul 100+ évig elég, pedig napi használatban van. Sima primerként nem vált be, de a szimpla, nem glitteres fényes színek alá imádom használni.

6 Likes

Ez a Nyx primer is ilyen ragacsos trutyi? Nekem még mindig van a Makeup Factory primeremből, de annyira nehéz vele dolgozni. Mondjuk még mindig csak rárős napokon pigmentkedek, de sajnos még mindig foltos a végeredmény :frowning: Ja és felszedi az alatta lévő réteget, azt mondanom sem kell :smiley:

Nekem is megvan a NYX Glitter Primer - én max tapadósnak mondanám, nem ragacsosnak, igaz, én ecsettel viszem fel, aztán max ujjal átsimogatom. Nálam egyébként nem tökéletes: a baj hogy a nagyszemű vagy súlyos glittert nem fogja rendesen, sima szemfestékeket meg pigmenteket viszont nem lehet rajta rendesen elsatírozni foltosodás nélkül. A Rude Cosmetics Glitter Primer nekem jobban bejött, azon legalább satírozni lehet normálisan, és ugyanazt a szemcseméretez fogja, még ha valamivel rövidebb időre is.

3 Likes

Hmm. Én ujjal viszem fel, óvatosan eloszlatom és szintén ujjal ráütögetem a fényes színeket, satírozni nem szoktam rajtam (sima szemhéjbázisnak nem vált be). Van pár pigment, ami így is potyog egy kicsit, de nem vészes. Sajnos ez is szed fel valamennyit abból a színből, amire rákerül (de nem mindig, még nem jöttem rá, mitől függ), de nem annyira, hogy foltos legyen a szemhéj.

3 Likes

Én sima szemhéjpúder alá is használom, de csak a mozgó szemhéjra rátapogatva. Ha felvittem a színeket, utána köztük pici satírozást lehetővé tesz. Azt vettem észre, hogy ezzel az alappal sokkal élénkebbek a színek, ez főleg a mattoknál szembetűnő.
Mélyítőbe sosem teszek, mert ott tényleg komolyan satírozni kell, nagyon foltos lenne.
Én kb gombostűfejnyit használok szemenként, úgyhogy valóban a világ végéig elég lesz, remélem nem szárad be.

4 Likes

Köszönöm a véleményeteket! :heart:

@random Rude alapot szívesen kipróbálnám, de nem lehet itthon kapni :frowning:
Legközelebb ujjal megpróbálom majd felvinni a pigmentet (köszi @Amadea ) hátha ezzel is működik.
@Piko888 Sajnos nekem rejtett szemhéjam van, nincs lényegében mozgó rész. Az egész szemhéjamra viszem fel ezeket, hogy látszódjon a különleges “effekt”.

1 Likes

Én is összegyűjtöttem a tavalyi kedvenceimet:

Smink:

  • paletták terén a Kaleidos The Club Nebula
  • pigmentek terén Tammy Tanuka nyűgözött le
  • korrektor: Essence Camouflage + Matt korrektor
  • highlighter: Too Faced Diamond Highlighter
  • ecsetek: Zoeva, 2020-ban volt egy kis mizéria a rendeléssel, amit aztán igyekeztek jóvátenni, és így nagyon jó áron juthattam hozzá. Még 2020 decemberben érkezett a rendelés, de igazán próbálgatni és megszeretni 2021-ben tudtam.

Arcápolás:

  • sminklemosás: Bioderma olajos lemosó
  • testápoló: TBS sütőtökös testvaj mousse
  • micellás víz: Bioderma rózsaszín
10 Likes

A Biodermának van olajos lemosója???

1 Likes