2019-es sminkkihívás

Otthonra nem szoktam, de ha pl. leugrom boltba, akkor próbálok magammal valamit kezdeni. Sajnos nulla sminkkel szörnyen érzem magam és nem is szívesen mozdulok ki.

3 Likes

Mennyémá’! Dehogy nézel ki betegnek! :smiley: A barnás szemhéj normálisan pigmentált. Több ott a festékanyag. Gondolom a hajad eredetileg sötét színű vagyis van festék bőven a szervezetedben.
Nagyon is szép a bőröd! Fogadok, hogy a férjed/kedvesed másképp lát, mint Te magad. Azt mondja, hogy szép vagy és komolyan is gondolja.
Amúgy soká jöttem rá, de minden nő szép, aki ápolt meg főleg. A festékmennyiség vagy hiány mindegy. Attól szép, hogy nő! :yum:

4 Likes

Persze, hogy ér.:slight_smile: Én amúgy minden nap sminkelek.

1 Likes

Nagyon tetszik ez a kihívás, @Anheszenamon ötlete nyomán én is belekezdtem az egy hét/egy paletta projektbe, de csak szemhéjpúderek terén. Néhány régebbi, nem használt palettámtól pedig nyugodt szívvel már meg is szabadultam az idén. Így lassan tényleg csak olyanok maradnak, amiket használni is szeretnék/kell/fogok. :grinning:

3 Likes

Otthon nem sminkelek. Egyébként a bb krém már maga a smink nálam. Alapozót csak esti programokra vagy nagybetűs eseményekre (pl. esküvő) teszek fel, illetve üzleti úton.

2 Likes

Nagyon tetszik a szemöldököd, és sokkal kifejezőbb a tekinteted sminkkel, de az tetszik, hogy nincs új arc rajzolva rád. Te csak felturbózod, és kiemeled ami természetesen is ott van és kicsit tompítod, amit nem szeretsz.Én is pucér vagyok smink nélkül.:D. Mutatok egy power of makeup képet:
https://www.instagram.com/p/BjWlhBVgPZJ/

5 Likes

Nagyon kedvesek vagytok lányok! Az orromat sem szeretem, mert nagy és krumpli, de nem tudok vele mit csinálni. :slight_smile: A férjem egyébként nem szereti ha sminkelek, szerinte maszkban vagyok egész nap. Pedig tényleg csak annyi alapozót/bb/cc krémet teszek fel ami egységesíti kicsit az arcszínemet.
Egyszer nem sminkeltem ki magam munkahelyre, de még szempillaspirál sem volt rajtam és a kollégáim azt találgatták, hogy mi olyan furcsa rajtam. Kérdezték, hogy beteg vagyok e mert olyan furán nézek ki? Erre bejött a kedves főnököm (természetesen férfi) rám nézett, és ezt mondta: te meg hogyan nézel ki? Olyan az ábrázatod mint akinek egész éjjel rajta ültek a fején :roll_eyes: Nem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak :rofl:

3 Likes

Én is azért hordok sminket (és parfümöt is) mert ez a legegyszerűbb módja hogy magabiztosabbnak érezzem magam. Nem magától a sminktől, hanem attól hogy “sínre került” a nap ha sikerült felkelni és rászánni tíz percet, én, gyarló némber, máris kicsit jobban érzem magam a bőrömben. Szóval színezett ajakbalzsamot, BB krémet és szemöldökigazítást akkor is beiktatok ha egész nap pizsamában fetrengek a kanapén zsírfóka pozícióban.

Az összes sminkcuccom egy kb. A4-es oldal területnyi, pár centi magas csinos dobozban van, aminek a teljes térfogatát kitöltöm (az ecsetek nem játszanak). Az a szabályom lassan egy éve, hogy csak akkor vehetek új terméket ha van üresedés a dobozban, azaz ha valami elfogyott vagy lejárt a szavatossága. Eddig nagyon jól sikerült tartani, ez az én saját pan projectem :slight_smile:

11 Likes

Ez csak azért van, mert nem szoktak smink nélkül látni. Engem megszoktak mindkét módon, úgyhogy nem is tulajdonítanak neki nagyobb jelentőséget.
Meg hát idén 20 éve lesz, hogy ott dolgozom, szóval láttak már sokféleképpen. :smile:

Mondjuk karácsony előtt ittunk egyet a karácsonyi vacsora előtt, és az öregedésről beszélgettünk (5 fős cégből négyen vagyunk ott 20 éve, és a legkésőbb jövő kolléganőm is már 11 éve van ott), aztán mondták, hogy hát igen, vannak akik öregszenek, mint mindenki, vannak, akik nem öregszenek, mint Zsolt (kölyökképű 50-es kollégám), meg vannak, akik fiatalodnak, mint Erzsi (ez volnék én). :blush:
Hájjal kenegetik a lelkem! :rofl:

2 Likes

Egyébként visszagondolva régen csak annyit sminkeltem, hogy szempillaspirál, szemceruza. Még szemöldököt sem szoktam igazítani, sem alapozó, semmi. Rúzsmániás is csak 30 felett lettem :slight_smile:
Tényleg jó pár évet letagadhatsz, nagyon szép az arcod, a bőröd, sokkal fiatalabbnak tűnsz mint 42.

3 Likes

Hát én itt sehol nem látok tág pórusokat meg beteg kinézetet, semmi baj nincs veletek!
Nem sminkelek mindennap, csak jóformán hétköznap. Érdekes, ha hétvégén elmegyünk valahova, ált. nagyon minimálsmink van rajtam, hétköznap már a reggeli rutin része a sminkelés, de máskor valahogy nem megy olyan rutinosan.:slight_smile: A karácsonyi szünet alatt csak bőrápolást végeztem (ezt viszont mindig, hétvégén, reggel-este csinálom, már megbolondul nélküle a bőröm), vagy 2 nap használtam korrektort meg szemöldökceruzát.

A rövid múlt héten próbáltam ki azt, hogy mind a kemény 3 nap használtam a Poison Gardent, ebben a kötetlenebb formában élveztem, de arra képtelen lennék, mint a Lorac 3 hölgye. Nem is akarom, hogy elfogyjanak a sminkcuccaim, igazi gyűjtő vagyok.:slight_smile: Mármint használom őket rendszeresen, de a legtöbbjét nagyon sokáig szeretném a fejemre kenni.

3 Likes

Engem fokozatosan hódított meg ez a mánia, asszem, egy piros Essence rúzzsal kezdődött (All you need is red), majd jött a korrektor, szempillaspirál, aztán azt vettem észre, hogy új tárolót kell venni.

4 Likes

Nálam a palettákkal kezdődött az egész. Sajnos a szemhéjpalettáknak még most sem tudok ellenállni (még nem mertem megszámolni, hogy hány van), de van már két pirosító palettám, highlighter palettáim, és imádom a highlighter-bronzer/kontúr-pirosító triókat is, sőt, korrektor palettám is van. :see_no_evil:

Jellemző, hogy a Hourglassnak is a 6-os palettája tetszik legjobban. Bár annak megvételére még nem vetemedtem.

3 Likes

Hih, nekem is azok a gyengéim, és mindig vágyom egy (egy… több) új szemfestékpalettára. Highlighterből és pirosítókból viszont a monókat is szeretem, szemfestékben annyira nem.

2 Likes

Én is pont így kezdtem az évet, hogy semmit nem veszek, mert mindenből több van mint elég. Rengeteg sminkcuccom van, legalább 7 alapozóm, rengeteg szemhéjpúder rúzs, körömlakk… úh sok száz. Hörcsögként tárazok be, aztán csodálkozom, ha valami rámromlik. Idén még semmit sem vettem, mert sajnos olyan mindennapi dologból is rengeteg van, mint sampon, testápoló. Szerencsére a palettákra nem kattantam rá (nagyon), lassan arra jövök rá, hogy úgysem lehet elhasználni teljes mértékben, biztos van benne pár szín, ami túl sötét, fényes, világos. Érdemesebb monot venni, de csak azt a színt, ami jól áll biztosan.

3 Likes

Asszem ezt kipróbálom újra :smiley: Volt ilyen időszakom, de nem figyeltem és hamar 2 doboz lett belőle. Akkor nekem most ez a cél, h újra így legyen és megtartsam.

1 Likes

Az orrod csak azért néz ki krumplinak, mert közel van a kamerához és ez “csak” egy telefon fókusza! Közben meg remélem a tényleg szépet is észreveszed magadon: sötét, nagy haj, hatalmas, barna,jól festhető szemek, formás ajkak… :star_struck:

2 Likes

Hiszen itt csak az arckifejezésed más a két képen! A 8x felkelés meg egy királynőn is meglátszana! Jesszus, mindig ennyiszer ébred az a picur? :hushed:

1 Likes

Azta, hát ez szuper látni, még sosem láttam ilyet:D:D.

Nekem is ez a cél.:slight_smile:

1 Likes