2019-es sminkkihívás

Köszönöm Amadea :two_hearts:
Igeen, szépen tisztul a bőröm. Bár, bevallom tartom a diétát és nemsokára edzeni is fogok, de néha azért szoktam picit “bűnözni” :flushed: pl: ma megettem egy szelet pizzát. Néha kell ilyesmi is, mert különben lelkileg teljesen összerogynék. Tegnap is ettem egy pingvin tejszeletet, ritkán szoktam bűnözni,de néha muszáj. Milyen jó is volt az a csoki… :drooling_face: Nehéz kitartani, de muszáj. :pleading_face:

Ezt szedem most a diéta mellé, szerinted/szerintetek ez jó lehet az összetevőit nézve? Van itt valaki aki ért hozzá? :smiling_face_with_three_hearts: :

1 Likes

Szerintem nincs baj egy-egy kényeztető étellel rendszeres mozgás és normál étkezés mellett, megférnek egymás mellett. Nem vagyunk mi fakírok.:slight_smile:
Fú, jó kérdés… annyiféle véleményt lehet olvasni ezekről a táplálékkiegészítőkről, kell, nem kell, mikor, mennyit… nem tudom, hátha a többiek okosabbak. Néha én is ettem-ittam ilyesmit, de alapvetően csak a fokozott folyadékbevitel az állandó, meg a magnézium. Régebben mindig csináltunk fehérjeturmixot.

2 Likes

Sziasztok!
Ma a highlighteres smink következett, ami viszonylag könnyű volt, mivel soha nem szoktam highlightert használni (azért persze van több is :smile:), így evidensnek tűnt, hogy a különbség annyi legyen, hogy most használok. Természetesen a highlighter egyáltalán nem látszik a képen :smiley:
De ha már sminkkihívás, akkor igyekszem használatba venni azokat a sminkcuccaimat, amiket nem vagy csak ritkán használok, esetleg olyan sminkekkel próbálkozni, amiktől eddig féltem. Úgyhogy a szememre az essence metal shock szemhéjpúdert használtam (végül is csillog, az is ér, nem?), ami annyira megtetszett a boltban, kézfejen swatcholva, hogy nem tudtam otthagyni, de azóta is csak áll a fiókban, mert 1) inkább a matt szemhéjpúdereket részesítem előnyben 2) valamiért azt gondoltam, hogy ezek a rózsaszínes-mályvás színek nem állnak jól. Hála a kihívásnak, kiderült, hogy jól állnak és gyönyörű ez a kis csoda, és pillanatok alatt látványos sminket lehet vele készíteni, úgyhogy ezentúl gyakrabban nyúlok hozzá :slight_smile:
IMG_20190213_123428

6 Likes

Még mindig imádom a hajad:D, de a smink is szuper, és örülök, hogy találsz újdonságokat a kihívásnak köszönhetően. Amúgy pont a barátod említése kapcsán jutott eszembe, mikor a piros sminkedre kérdezett rá, hogy arra nem is gondoltam, hány hozzátartozó foghatja a fejét miattam, mondván “egy bolond százat csinál”:).

2 Likes

Nagyon szép! És a rúzs, hát az megint gyönyörűséges!!!

Aranyosak vagytok, köszönöm :blush:

Harmadjára esek neki a héten a füstösnek eredménytelenül. Azt hiszem nem a héten fogom megtanulni a tökéletes smokey eye-t a szemformámhoz. Lehet inkább boszorkány sminket kellett volna kérnem a hétre, az megy kisujjból:D:D. Eddig ez a legnehezebb feladat számomra.

3 Likes

Ííí, ez nagyon izgi, fogalmam sincs hogyan kell (vagy hogy egyáltalán lehet-e) ezt a technikát az én szememhez passzintani, de érdekes tudományos kísérlet lesz. :smiley: Egy klasszikus feketét fogok kipróbálni.

1 Likes

A rúzs nagyon vad, nagyon jól áll neked. :sunglasses: A szemsmink is tetszik, a szempilláid kiváltképpen.
Icipici kéretlen tipp: ha a bordó szemceruzát vegyíted egy kis feketével, hidd el nekem, nem fogsz drogos travinak kinézni, bármennyire is tetszik nekem ez a metafora. :grin: Én úgy szoktam, hogy felül a tusvonal alapból elvesz ebből a szétkokózott-szem feelingből, plusz ha az alsó pillasorba ilyen vadabb piros/bordó szemceruzát satírozok el, akkor még alulra a vízvonalra jön egy fekete szemceruza (amit akár össze is lehet kötni a tus szárnyacskájával). Tehát felül fekete tus, alul pedig piros szemceruza, a vízvonalban fekete szemceruzával. Így fényévekkel természetesebb és lágyabb a végeredmény. :hugs:

2 Likes

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad, beveszlek magam mellé az önbizalom-gárdába társuralkodónak. :smiley:

1 Likes

Fontosnak tartom elmondani, hogy nem a fejeddel van a gond, hanem a szalmakalapokkal!!! Nekem se a vádlim nagy, csak az világ összes combcsizmája hibásan van legyártva. * szilárd meggyőződéssel bólogat *

2 Likes

Nagyooon dögös lett, igazi macskanő. :heart_eyes::drooling_face: Az alsó szempilláid is milyen gyönyörűségesek! :open_mouth:

1 Likes

Megértem, hogy a karakteredből adódóan matt-párti vagy (én is :smiley:) de damn girl, igazad van, a csillogós is nagyon jól áll. :kissing_smiling_eyes:

https://www.instagram.com/p/Bt5ssIUAFp7/
A füstös szemsmink sosem ment magamon. Ez a hét komoly csalódàs volt sminkügyileg. 3x estem a feladatnak, majd pofàra egy boszorkány sminkkel. Negyedjére úgy döntöttem nem a klasszikus füstöst csinàlom meg hanem egy félmegoldàst. Ez vàllalható. Viszont felhozott az esett egy régi dilemmàt. Mikor kell feladni, belàtni hogy valami nem megy, vagy hogy nem nekem való? Mikor vagyok bölcs és mikor csak nem elég kitartó? Te tudod nàlad hol a hatàr feladàs és belàtàs között?

2 Likes

Megtisztelő titulus, köszönöm szépen, elfogadom:D

1 Likes

Ennyi telt tőlem a heti sminkkihívás keretében. Igaz, jobban indult, mint amilyen végül lett. Pontosabban tetszik a végeredmény, csak nem felel meg annyira a kihívásnak, mint ahogy indult.
Szóval azt eleve eldöntöttem, hogy barnás lesz a smink mert munkahelyre erős lenne a fekete. Kiválasztottam a megfelelő barnás burgundi szemceruzát (Pupa Made to Last a Privee kiadásból), és hajrá. Szépen megcsináltam az alapot, csak aztán nem nagyon bírtam elsatírozni. :grinning: De azért valamennyire csak összejött. Az volt a terv, hogy erre feltapogatom a Juvia’s Tribe paletta Chaga színét, gondolván, hogy ez olyan fényes, barnás szín. Ehelyett egy igazi mély sötét aranyban kezdett játszani a szemem, adva egy nagy pofont a tervemnek. Hogy mentsem a menthetőt, erre a Lorac Pro pewter színnel másztam rá, a külső V-be pedig a ugyanebből a palettából az espresso került, de persze a Juvia’s-nak annyira erőteljes a fénye, hogy mindenen átlátszik. :grinning:

Szóval én már ezzel nem erőlködöm, esetleg vasárnap, ha lesz időm, de asszem inkább elengedem a témát. :grinning:

IMG_2019-02-15_13-37-17

6 Likes

Ezt én is írhattam volna. Ugyanezeken mentem keresztül 3x a héten. Barna ceruzával, világoslila ceruzával, majd világos barna JP porral, majd ahogy te is írtad elfogadtam, hogy jegelni kell ezt a technikát nálam. Sok idő, sok szenvedés a katasztrófa végeredményért, hát nem volt nekem sem kedvem többet vesződni vele, de tanulságos élmény volt. Mégpedig, hogy néha el kell engedni dolgokat. Amúgy nagyon jól áll neked az arany:).

1 Likes

Amúgy, ha egyszerűen megnézem, hogy mi van az ujjamon, mielőtt feltapogatom a Chaga-t, akkor láttam volna, hogy nem lesz jó. De hát minek is megnézni, hogy mit csinálok… :grinning:
Igen, nekem is tetszik. Persze ez már erősen vissza van fogva a Pewter által, de nem nagyon hagyja magát.

1 Likes

Szerintem nagyon jól sikerült és simán elmegy smokey-nak :slight_smile: Nekem különösen tetszik a külső V-ben a színek összhatása :slight_smile:

1 Likes

Köszönöm szépen! Hát én kicsit mást terveztem, de azért szép lett. :slight_smile: