Vásárlás elutasítása

Meg tudná mondani valaki, hogy előreutalásos vásárlás esetén mégis miért utasítják el a vásárlási kérelmet? Hogyan tudnék átverni valakit, ha én utalom el a pénzt?
Azért mert új tag vagyok? Lehet, pont azért regisztráltam, mert szeretnék megvenni valamit…

1 Likes

Szia!
Az eladó fejébe nem látunk bele, de velem is történt már ilyen. Egyszer az eladó rámírt rögtön utána (tudta az e-mail címem mert régebben vett már tőlem) és sűrű elnézések közepette mondta, hogy máshol már eladta a terméket csak innen elfelejtette levenni. Talán most veled is ez történt. Máskor semmilyen indoklást nem kaptam, ami valóban nagyon frusztráló tud lenni…

1 Likes

Nem tudom,hogy láttad e de most a megújulás alatt hibás a rendszer és a felhasználók nem tudják törölni a már máshol elkelt eladó termékeket,az is lehet azért utasította el mert már nincs is meg az a termék. Nem tudunk mást csinálni mint várjuk,hogy kijavítsák,szóval ne vedd magadra az elutasítást.

3 Likes

Hát lehet… egy másik elfogadta, ő meg nem reagál az e-mail üzeneteimre…

Mert lehet ,hogy nincs is meg már a termék ami eladónak látszik. Szerintem ezen ne bosszankodj. Káosz van most a KM-án.

3 Likes

Egyébként ezt én se értem, hogy előre utalásnál hogyan járhat rosszul az eladó? Pont hogy a vevő kockáztat, simán előfordulhatna, hogy elutalod a pénzt, aztán az eladó nem küldi :smiley:

1 Likes

Szia! Biztos, hogy nem a fizetési mód miatt vagy elutasítva. Egy ideje sajnos nagyon gyakran előfordul, hogy újonnan regelők rányomnak a megveszem gombra, aztán eltűnnek, mint szürke szamár a ködben. Sok felhasználó már odaírja a termék alá, hogy újonnan regelőknek csak akkor hagy jóvá vásárlást, ha előtte ír neki a … email címre és felveszi a kapcsolatot vele. Velem is előfordult többször, hogy újoncokkal odáig sem jutottam el, hogy adatokat cseréljünk. Arra sem méltatott, hogy leírja: bocsi, meggondoltam magam. De jó hír: sokkal több korrekt újonccal hozott össze a krémmánia, ezért én mindenkinek jóváhagyom a vásárlást.

3 Likes

Szia. Rányomtam a megvásárlásra, az e-mail címemre meg jött, hogy elutasította a vásárlást. Egy szót sem beszéltünk, gondoltam, majd üzenetben . Nem volt rá esélyem.

Aha… értem. Az új KM verzió további csodája. Másra nem tudok gondolni. Tőlem meg 2 napja megvettek egy parfümöt, szintén egy újonc - azóta várom, hogy jelentkezzen. Ő megkapta az én email címemet, én nem az övét. Egy noname vadidegennek simán elküldik az elérhetőségemet, én meg hiába írok a csapatnak, csak a türelmemet kérik. :frowning:

2 Likes

A termék adatlapjára tudsz írni, ha gondolod, akkor fény derülhet miért történt ez. Lehet tényleg eladta már régen, csak az átállás minden fura anomáliát produkál :smiley:
Régen elutasítottam egy vételt, mert abban a pillanatban utalták át az árát (máshol is hirdettem). Ilyenkor nem kap email címet, hogy írjon.

2 Likes

Köszi a tippet, de már ráhagytam, találtam máshol parfümöt. Csak rosszul esett, mert nem értettem, nem adtam rá okot…

1 Likes

Vannak, akik helyből elutasítják az adás-vétel értékeléssel még nem rendelkező, újonc profilokról érkező vásárlási szándékot. Néha még a hirdetés szövegébe is beleírják, hogy a rossz tapasztalatok miatt.

Nekem nem gond, ha valaki csak nemrég regisztrált. De sokkal bizalomgerjesztőbb, ha nem teljesen üres a profilja (tehát írt már pár termékvéleményt, látszik hogy van aktivitása az oldalon).

Egyébként én is futottam már bele olyanba, hogy a vevő húzta-halasztotta a dolgot. Ugyan ezzel nem károsított meg pénzzel, de azalatt az idő alatt míg rá (feleslegesen) vártam, ugye akár másnak eladhattam volna egyszerűbben.

1 Likes

Ez egyébként szerintem, bár még ha jogosnak érződik is az eladó részéről, nagyon bántó taktika. Hogy a viharba tudna valaki először a piactéren vásárolni, ha mindenki elutasítja mert még nincs vásárlása? Vegyen valamit amit nem is igazán akar, csak mert hátha ott nem utasítják el?

9 Likes

Csak úgy halkan mondom, hogy a KM dicsőséges “megújulása” óta nem töltöttem fel új eladó terméket. Viszont már öt darab, régebben a piactéren várakozó parfümömet eladtam kizárólag újoncoknak. Pedig velem is előfordult régebben, hogy válaszra sem méltattak. Gondolom azért is alakul így, mert a régi szívgárdatagoknak elment a kedvük, hogy tobzódjanak az oldalon-piactéren, viszont aki olyan terméket keres, amit már nem lehet üzletben kapni, az rátalál KM piactéren a gugli segítségével és csak azért regel, hogy meg tudja venni.

2 Likes

Ezért tettem hozzá, hogy sokkal bizalomgerjesztőbb, ha nem teljesen üres a profilja (tehát írt már pár termékvéleményt, látszik hogy van aktivitása az oldalon) :wink: Olyannak én sem szívesen hagynám jóvá a vásárlást, aki csak beregisztrált hirtelen felindulásból, mert aztán lehet, hogy többet be sem lép, ha közben mondjuk megtalálta máshol, és akkor feleslegesen húzta az időmet. De ha használja az oldalt, tehát látszik hogy legalább pl. véleményez termékeket napok-hetek folyamán, élő ember benyomását kelti a profilja, az mindenképp jobb.

Úgy rémlik hogy mintha üres profillal nem is lehetne piacozni, kell hozzá, nem is tudom, 10 vélemény? Nem tudom, lehet csak beképzeltem. Én alig piacozok amúgy, bár merőben más okokból (eredetileg azt hittem hogy majd lesznek az én álmos kisvároskámban is lelkes krémmániások akiktől majd olcsón vehetek megunt termékeket, vagy csereberélhetünk, majd lesz helyi közösség - aztán az én álmos kisvároskámbat volt 3 eladó, meg egy csomó “viszonteladó’”. Most meg már településre se lehet szűrni)
De hogy csak akkor adunk el ha már volt vétel, ez olyan, mint amikor egy munkahely csak akkor vesz fel ha van tapasztalat - hogy a viharba’ szerez az ember tapasztalatot ha sehova se veszik fel mert nincs tapasztalata? Ördögi kör.

1 Likes

Na meg, tegyük hozzá, nem minden adásvétel látszik a profilon. Nekem pl egy értékelésem sincs, mert ha fújós parfümöt veszek, akkor nincs leütés. Az egyetlen rendszeren keresztüli vételemkor meg nem értékelt az eladó.

1 Likes

Azt hiszem, hogy csak az eladáshoz kell X ideje aktív reg meg aktivitás, vásárolni lehet friss reggel is. Minimális Piacteres tapasztalatom van, de az rémlik, hogy többször is adtam el csak emiatt regisztrált vásárlónak, volt, aki említette is, hogy örült, hogy ezáltal megtalálta az oldalt.

Így van. A KM megújulása óta csak néhány eladásom volt itt, de mind frissen regelt vásárlóknak.

1 Likes