Ti milyen külföldi/hazai termékeket/márkákat látnátok szívesen a hazai drogériák polcain?

Én Spanyolországban voltam nemrég, és annyival csinibb volt az átlag is :confused: Férfiak is jobban adtak magukra. Még egy “egyszerű” árufeltöltőn is teljes smink volt rúzzsal, + haja megcsinálva. Biztos nagy szerepet játszik a pénz az egészben, de valahogy igényesebbnek is tűntek, többet adtak magukra. Én teljesen más szellemben nőttem fel, egész kamaszkoromban az volt a nézet, hogy pl. a kozmetikus vagy a fodrász kidobott pénz. Nem tudom hogyan lettem sminkmániás :joy:

1 Likes

Hát, én egy jó fodrászra sosem sajnáltam a pénzt, de őszintén szólva már feladtam, hogy egy jó kozmetikust találjak.
Pontosabban volt jó, de dohányzott, és ez nagyon zavart, amikor fölém hajolt.

1 Likes

Hú, de fiatal vagy! 2008-ban született az első fiam, és 33 évesen szültem. :slightly_smiling_face:

Nálunk anno nem emlékszem, hogy nem lehetett volna sminkelni. Mondjuk egyébként sem sminkelt senki. :grinning:

Én 2002-ben érettségiztem. Középiskolában szempillaspirált és szemceruzát használtam és 16 évesen lett először befestve a hajam (padlizsán színűre) Azóta is festem (sötétbarnára) mert sajnos a 20-as éveim elejétől őszülök és mára már a hajam kb. 80%-a ősz.

1 Likes

Egy kicsit megnyugodtam, hogy más is ezt tapasztalta a környezetében. :smiley:
Én imádom az élénk színű rúzsokat, de pont emiatt amikor felkenném, sokszor meggondolom magam és egy nude-osabb árnyalatot használok végül.
Tudom, hogy nem kellene mások véleményével törődni, de néha olyan furán tudnak nézni az emberek, amikor egy lila színű rúzsban van az ember lánya. (Meg volt már olyan is, hogy szóvá tették egyetemen, hogy mi ez a sötét rúzs? Azt mondjuk nem nagyon tudtam hová tenni, főleg, hogy egy fiú kérdezte. :smiley:)

2 Likes

Ez a hozzáállás a mi gimnáziumunkban is megvolt, pedig független, magát haladónak tituláló giminek vallották magukat. Egy osztálytársam a tablófotózásra úgy jött, hogy nem ismertük meg (smink, festett haj), gondolom, addig nem merte bevállalni, de akkor eljutott oda, hogy “ez az a fotó, amit évtizedeken keresztül nézegetnek majd” - kapott is egy csomó hideget. Én sosem voltam nagy sminkes (a mai napig nem is tudom rendesen kisminkelni magam, valószínűleg ez sem segít :smiley: ), de 16 éves koromtól folyamatosan lakoztam a körmöm, és sosem pasztell nude színekre (akkoriban csak feketére, később volt egy lilás korszak, ami nagynéha most is megvan egy-egy hétig, de sok éve túlnyomó többségében csak monokróm “szürkeötszázárnyalata”-lakkjaim vannak, és továbbra is inkább sötétek), hát én meg ezért kaptam hideget.

Sajnos a körülöttem levők bőrápolási, sminkelési ismerteteire is csak bólogatni tudok… nekem is az a tapasztalatom, hogy (tisztelet a kivételnek) még aki sminkeli magát, az sem ismeri még a drogériás dolgokat sem; egy-két márkát a tévéből vagy újságból esetleg (és azért is veszi meg, mert ott látta, és akkor az biztosan jó (ez sajnos krémekre is áll… juj…), azon kívül meg kimerül a tudás az Avonban/Oriflame-ben, mert ahhoz nem kell elmenni sehová, azt az orrod alá dugják a kollégák. Smink-ügyben kolléga, de a saját tesóm is kért már tanácsot tőlem (= a lánytól, aki kéthetente/havonta egyszer felken egy szempillaspirált, és akkor az smink :stuck_out_tongue: ), ami pedig valahol szomorú (vagy inkább ijesztő), hogy még így is bőven tudtam tanácsot adni pusztán amiatt, hogy itt szembe jönnek sminkmárkák, posztok, vélemények, amiket kíváncsiságból elolvasok, még ha engem nem is igazán érintenek. Tesóm nyáron, az esküvője előtt kérte a segítségemet sminkcucc-vásárlásban, és kerek szemekkel konstatálta, hogy milyen jó dolgok vannak akár egy simább drogériában is (a smink addig kb. a kínai bolt, és néha a Lovely, Essence volt neki, pedig a szemét vagy 10 éve minden egyes nap kifesti… majd esténként lemossa sima vízzel(!) :open_mouth: ) - viszont amikor ajánlottam neki az oldalt, az volt a válasz, hogy “neki erre nincs ideje/türelme” :frowning: Anyósom a samponjára panaszkodik rendszeresen, aztán amikor felajánlottam, hogy megnézem az összetevőket, és volt is tippem, javaslatom, hogy milyet NE vegyen a viszkető száraz fejbőrére, a legközelebb kipróbált termékre bár más volt írva ígéret-szinten, az összetevőlistája gyakorlatilag ugyanaz volt, és nyilván nem is vált be… de továbbra sem nagyon hisz nekem, az, hogy én veszek neki valamit legközelebb, nem igazán opció (és nem akarom nagyon erőltetni, a fene akar ilyesmin összeveszni, amikor amúgy teljesen rendben van a viszonyunk).
A bőrápolás területén én is többször tapasztaltam már, hogy tanácsot kértek, aztán meg úgy néztek rám, mint valami kis földönkívülire, már rögtön a fényvédelem-résznél… és ezt a részt egyszerűen nem értem… amikor családon belül úgy jön fel a téma, hogy valaki megjegyzi, hogy mennyire szép a bőröm, és mit csináltam vele, mert emlékszik, hogy évekkel ezelőtt milyen volt (szóval van egy konkrét elért eredmény, és nem sminkelésben kér tanácsot, amihez köztudottan nem értek) - és ennek ellenére kis alien vagyok, amikor elmondom, hogy mit tettem :smiley: No mindegy, igaziból a kis alienséget megszoktam már az elmúlt évtizedekben :slight_smile: Csak tényleg fura az egész hitetlenség. Vagy inkább szomorú… A kollégáim között szerencsére ezen a területen jobb a helyzet, több többükkel van e téren közös nevező, hárommal adtunk már le közös Skinsmart rendelést, egy negyedikkel egymás iHerb kódjára kérünk kedvezményt rendeléskor :slight_smile:

Az eredeti témához: én is csatlakozom azokhoz, akik már annak örülnének, ha egy németajkú dm/Rossmann kínálata megtalálható lenne itthon is. A plusz márkák még hagyján, de sokszor saját terméket se forgalmaznak itthon, vagy megszüntetik, vagy be sem hozzák (pl limitált kollekcióknál gyakori az utóbbi). Van sajátmárkás drogériás termék, amit hosszú évek óta külföldön tankolok fel… szerencsémre férjem munkaügyben évente többször jár Németországban, és közösen is évente legalább egyszer megyünk, de tudom, hogy ez nagyon nem alap, és mi sem tudunk mindig jókor ott lenni, most például vérzik a szívem egy RdeL Young limitált termék miatt, aminek a LE kollekciója természetesen nem jött be kis hazánkba, és mi sem jártunk arra, hogy hazahozzuk, pedig ugye a márka maga jelen van itt is, de hát az igény nincs meg az ottani tempós LE-cserélgetésre :sleepy:

Én a Coola termékeknek örülnék a legjobban, mert az egyik fényvédőjüket rendszeresen használom, és nagyon nem szeretem folyton külföldről rendelni, olyan jó lenne csak bemenni érte a boltba… Németországban tudom, hogy kapható Sephorában (bár csak időszakosan, de más webshopokban talán rendszeresen is), itthon viszont - legalábbis amíg olyanok a fényvédelemmel kapcsolatos ismeretek itthon, amilyenek - nem nagyon hiszem, hogy lenne elég igény rá. Bőrápolás-téren a Mad Hippie-t látnám még szívesen itthon, tőlük több terméket is haszáltam és újra is vettem már. Mivel sminkterméket nem sokat használok, sok konkrét márkát nem tudnék felsorolni, de pl. az e.l.f. termékeknek örülnék, sok cuccukra vagyok kíváncsi, amiket lehet, hogy kipróbálnék, megvennék, ha látnám a színeket élőben.

(elnézést a néhol összefüggéstelen kisregényért, megyek, alszom :smiley: )

6 Likes

Egy volt kolléganőm (fiatal) még mindig küzd a pattanásokkal, szegény teljesen ki volt borulva egyszer, ajánlottam neki a Skinsmart szakértői cikkeit, bőrgyógyászt, a KM blog kapcsolódó bejegyzéseit… erre elment a nőgyógyászati rendelésre, ahol tök bunkók voltak vele, és felírták a Diane 35-öt, amit egyébként Franciaországban már betiltottak és elég rémhírt lehet olvasni ahhoz, hogy az ember ne akarja bevenni. Teljesen lesápadtam. Persze a kolléganőm kiváltotta és elkezdte szedni, még viccelődött is, hogy “bevette a mérget”. De kólát nem iszik, mert az méreg.
A bőrgyógyászt szerintem meg se hallotta, de a másik kolléganő által ajánlott rezgésterápiára vagy mire bezzeg figyelt.
Értem én, hogy egyszerűbb egy olcsó bogyót bekapni és várni a csodát, de ma már annyira egyszerű egy olcsó normális rutint csinálni, még akkor is, ha valaki nem akar külföldről vagy ne adj isten netről rendelni, normális lemosó van a drogériákban, patikákban, ott a Tinamu és a Skinsmarthoz is el lehet már menni. De hát minden energiabefektetést igényel.

2 Likes

Azért annak az orvosnak is rendkívül naprakész lehet a tudása, aki felírta a Diane-t.

1 Likes

Igyekszem mindig tiszteletben tartani egy orvos véleményét és tapasztalatát, de a diane35 borzalmasan elavult kezelés, a “régen is jó volt amíg csak ez volt” érv egy szakember szájából mindig felháborító.
Bőrgyógyászok között különösen elterjedt ez a felfogás. Én tényleg nem az a fajta vagyok aki felülbírálja az orvost, de jártam pár bőrgyógyásznál az érzékeny bőrömmel, és kis túlzással két típussal találkoztam: aki ért hozzá és az “1952 óta mindenkinek bevált” tanácsokkal kioktató (“nem kell annyit arcot mosni”, “ne sminkeljen egyáltalán” stb.) + megfelelő kezelések az alkoholos ecseteléstől a pattanásgyártó, illatos krémig…

Azt mondta az exkolléganőm, hogy nagyon bunkó volt az orvos (karcagi nőgyógyászat, normál állami rendelés), meg se nézte rendesen az arcát…
Ja, és eleve egy olyan fogamzásgátlót használt, amitől pihék nőttek az arcán, mondtam neki, hogy menjen vissza az orvoshoz (ez meg egy magándoki) és beszéljék meg, azért fizet neki, hogy megfelelően kezelje, nem azért, hogy rosszabbul érezze magát. De nem.
Már találkoztam állami rendelésen normális orvossal (legalábbis kedvessel), és paraszt magánpraxist folytatóval is, sajnos nem is eggyel. Az a bőrgyógyász, akihez anno jártam magánrendelésre, azt mondta, nyugodtan napozhatok, nem vagyok Hófehérke és felírt a napallergiámra (!) egy zsíros krémet, ami semmit nem segített. És rendkívül modortalan ember. Azért a szakértelem mellett a normál emberi bánásmódot (ami alapból járna…) is megfizetjük. Szerintem.

Pár évig (2-3) én is szedtem a Diane35-t. Nekem is a nőgyógyász írta fel, akihez fogamzásgátlóért mentem. Pontosabban korábban Novynette-t írtak fel, aztán felköltöztem Bp-re, kerestem másik nőgyógyászt, és ő ajánlotta, mert akkor elég pattanásos is voltam (ez olyan 17 éve volt). Egyébként előtte alaposan kivizsgált, voltam vérvételen, stb., úgy írta fel.
Nekem egyébként nem volt vele gondom, sőt tényleg jót tett az arcomnak.

Aztán a munkahelyem szerződést kötött a Medicoverrel, és inkább oda jártam nőgyógyászhoz is (ha már fizette a cég), ott meg szörnyülködött a doki, hogy miért szedem én a Diane35-t?
Írt fel egy kisebb hormontartalmút (közben 3 hónap szünetet tartottam), és azt kezdtem el szedni (ha jól emlékszem, Marvelont). Az az érdekes, hogy attól az alacsonyabb hormontartalmú gyógyszertől viszont rendszeresen migrénes rohamaim voltak.
Végül neurológus bevonása után abbahagytam a Marvelont, visszatértem a Novynette-hez, és utána már nem fájt a fejem.

Bocs az offért.

1 Likes

Bocs, megint én :slight_smile: Rájöttem, hogy a téma egy részére nem válaszoltam, pedig akartam: egyre több kisebb hazai márka jelenik meg mostanában, tök jó látni, hogy egyre többen mernek belevágni ilyesmibe a mindent elnyomó-eltaposó nagy, nemzetközi márkák árnyékában, ilyen márkák üde színfoltok lennének általánosságban is a drogériákban, hogy felnyissák sokak szemét (elsősorban nem azokét, akik ezt az oldalt látogatják :smiley: ), hogy nem csak a tévében unásig reklámozott néhány márka létezik - nem utolsó szempont az sem, hogy több közülük tudatos vonalon mozog. Igaziból konkrét neveket nem is sorolnék, sok ilyennek örülnék, ha drogériában kapható lenne, olyanoknak is, amiket amúgy én nem vennék meg, mert például nem nekem szól, de már maga az a tény, hogy kis vállalkozók arányaiban marha sok pénzbe és energiába kerülő eredményei bejutnak egy drogériába, és ott sokkal több emberhez tudnak szólni a polcról, mint amennyihez a kis webshopjaikban, online marketing segítségével elérnek, pozitív jelenség lenne szerintem. Nyilván nem szabad összehasonlítani a két piacot már csak méretük miatt is, de valahogy Németországban ez is sokkal jobban megy - itthon meg még azok sem biztos, hogy bent tudnak maradni teljesebb választékkal, akik a “nagyobbak” közül bekerültek (a dm például nyáron végkiárulta, majd tudtommal megszüntette a Yamuna tusfürdők forgalmazását - a Rossmannban nem tudom, volt-e tusi egyáltalán. Mindkettőben lehet még egyéb fürdőterméket meg szappant kapni, de pont a - szerintem - nagyobb közönséghez szólni képes tusfürdő, úgy néz ki, nem bírta…).

Kicsit más téma: nyilván (azaz inkább sajnos) nem tudom hibáztatni a gyártókat azért, hogy “szigorúan fényvédőköteles” termékeket nem mernek drogériapolcra rakni, de tök jó lenne olyan “komolyabb bőrápolós”, tényleg hatékony termékeket látni a drogériák polcain, amik nem fényérzékenyítenek (bizonyos hámlasztók, szérumok) - hátha ha egy-egy márkától ezek ott lennének, több ember számára szem előtt, az nagyobb közönség felé nyitná meg az utat egy tudatosabb irányba, akik, ha azzal a termékkel elégedettek lennének, a márkának utánajárva tudomást szerezhetnének más termékeikről.

2 Likes

Képzeljétek, most láttam meg, hogy egy véleményező ehhez a maszkhoz írta, hogy Rossmannban vette, pedig ez egy korai termék. Mik vannak!

4 Likes

Őszintén bevallom, hogy nem számítottam rá, hogy ilyen személyes sztorik is megosztásra kerülnek ebben a topikban, de érdekes volt olvasni őket :slight_smile:
Most láttam, hogy a dm a főoldalára is kirakta ezt a kérdőívet, gondolom még mindig várják a válaszokat.

Én örülök a kérdőívnek, gyorsan ki is töltöttem :slight_smile: Aztán hogy mennyire veszik tényleg figyelembe… meglátjuk :slight_smile:

Kitöltöttem, remélem valóban lesz változás. Nagyon leragadtunk sajnos dekorkozmetika szinten. Pl. Essie lakkok az osztrák DM-ben vannak, nem értem nálunk miért nem hisz a Sally Hansent is behozták.

1 Likes

Pont az Essie volt az egyik, amit beírtam a kérdőívbe. :slight_smile:
Másik meg a Too Cool for school maszkok, amit szintén árulnak Ausztriában, és nekem nagyon beváltak. Meg voltak még mások is. Pl. BH Cosmetics

1 Likes

Hát igen… a németajkú dm-ek Seche Vite-et is tartanak (azaz talán csak onilne lehet megvenni, de boltba ingyen szállítják. Lengyelországban meg talán két drogérialánc is forgalmazza, rendesen, polcról levehetően), nálunk meg egyetlen webshopból lehet rendelni, ahol már személyes átvétel sincs egy ideje, van viszont minimális rendelési költség (nekem meg semmi másra nincs szükségem, és csak emiatt nem veszek még egy lakkot - azóta megoldódott, kapóra jött egy őszi lengyelországi hosszú hétvége, de akkor is már… :confused: ).

Én leginkább a tudatos bőrápolási termékeket hiányolom a drogériákból. Sehol egy normális C-vitaminos szérum, vagy akár egy kis koncentrációjú retinolt tartalmazó termék. Kémiai hámlasztót se láttam túl sokat… A fényvédő kérdés pedig… Vagy vannak az spf15-ös hidratáló krémek, vagy a kifejezetten nyárra kirakott naptejek. Ilyen téren szerintem sokat lehetne még fejlődni.

Sajnos szinte biztos, hogy a dm-be nem várható UD, meg Too Faced. Amit valahol meg is értek. Viszont szerintem már azzal javíthatnának a helyzeten, ha lenne 1-2 kiemelt dm, ahol több sminkmárkát tartanának, nagyobb displayeken, több színárnyalattal. A célközönség szerintem elzarándokolna oda.

Kicsit off, de a sminkelés kérdést sokan szerintem félreértik. Szerintem sokan a harsány rúzsokat, és az erős szemfestést, vagy a 10 kilóméterről ordító kontúrt képzelik el. Pedig a smink sokszor csak apró dolgok összessége, ami szebbé tesz az arcot. Ilyen téren érdemes lenne tudatosítani az emberekben, hogy egy kis változtatás csodákra képes.

6 Likes

Egyetértek mindennel, amit írtál!
Egyébként sajnos (továbbgondolva az off-ot :slight_smile: ), a magyar nők alapjában véve vagy bátortalanul sminkelnek (nem használnak színeket), vagy nem tudják helyesen használni ezért sehogy sem használják a palettákat pl. Illetve nekem RENGETEG olyan nőismerősöm van, aki úgy van vele hogy minek…elég egy spirál és fekete szemcerka. Belegondolva a munkatársaim többsége így van: spirál, szemceruza alsó vízvonalra (ez 90%-nak nem is áll jól), és max egy epres labello vagy ha pl. céges buli van akkor egy bézs szemhéjpúder. Nem azt mondom hogy minden nőnek 13-15 sminkcuccot kell magára vakolnia minden reggel, de annyian nem is tudják hogy milyen jól ki tudnák emelni a szépségüket! A smink erre van: kiemelni ami szép, elfedni ami kevésbé előnyös. Erre van a kontúr, a highlighter, de erről a kettőről a nőismerőseim nagyrésze azt sem tudja micsoda. Persze ez nem hiba vagy ilyesmi, csak emiatt van nálunk ennyire szegényes márka-és termékválaszték, mert mi nem igazán vagyunk befogadóak összességében.
Az óriási dolog hogy a Marionnaud behozta a Jeffree Star cuccokat, nagyon drukkolok hogy más tengeren túli márka is merjen velünk kockáztatni.

4 Likes