Tester vs. valóság

Sziasztok!

A napokban vettem egy BB krémet (Alverde) , ma próbáltam ki először és igencsak meglepődve tapasztaltam, hogy teljesen más az állaga mint a testernek volt amit az üzletben kipróbáltam.
Nem mondom, hogy így rossz, csak totál nem erre számítottam a próba termék után.

Jártam már így korábban más dolgokkal is, pl. öblítő amiből egy adagos kiszerelést osztogattak ajándékba vásárlás mellé, majd mikor meg akartam venni a teljes méretű flakont egészen más illat fogadott. Ok, mondhatjuk hogy ez csak egy őblítő, de a hatása mellett az illat számomra egy eléggé markánsan meghatározó tényező amikor arról döntök, hogy szeretném e használni vagy sem.

Himalaya fogkrém
Én rögtön elsőre a teljes méretű tubust szereztem be, de arról is hallottam már, hogy az utazó kiszerelésben szemcsés a krém, míg a nagyban ugye nem. (Totál nem értem a koncepciót egyébként, ha valakinek tetszik a szemcsés és megveszi a nagyot akkor csalódni fog, ha meg már eleve nem szereti a drasztikusabb dörzsölést akkor egész biztos, hogy soha többet nem nyúl a márka után.)

Arra gondoltam, hogy össze szedhetnénk ezeket a dolgokat amikkel már így találkoztunk, megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, talán elkerülhetők lesznek így a későbbi csalódások.

1 Likes

Érdemes odafigyelni alapozó vagy BB krém vásárlásánál, ugyan is csalóka lehet, a vilagítás az üzletben és a tükrök sokszor csalnak. Jártam én is így párszor, mikor alapozót vásároltam. :confused:

Én ilyenkor azt szoktam, ha lehet, hogy az általam használt, és bevált színből viszek fel a kézfejemre, és ahhoz hasonlítom az üzlet fényeinél.

Nem a színével van bajom, az szerencsére rendben van.
A tester amit az üzletben próbáltam állagát tekintve elég folyékony volt, eddig Garnier BB-t használtam - ha azt ismeritek tudjátok milyen, na ez is olyan - gondoltam én a tester alapján.
Örültem is neki, mert csak árnyalatot szerettem volna váltani, a Garniernek már a legvilágosabbja is sötét nekem így téli időszakra, az plussz pont, hogy éppen az Alverdet találtam meg aminek az incije is szép.
Na ma reggel a szokásos módon készülök feltenni - artisztítás, szérum, hidratáló, utána alapozóecsettel a BB, és kisebb sokkot kaptam mikor kinyomtam az ecsetre olyan sűrű a krém. Sokkal nehezebb így eldolgozni, nyilván más tecnikát is igényel, meg nem is biztos, hogy ennyire alá kell hidratálni mint az eddigi folyékonyabb állagúnak , amilyennek ugye ezt is vártam.

Direkt azért halasztottam mára az első próbát mert ma nincs semmi különösebb dolgom, nem megyek dolgozni, vagy egyéb fontos helyre, és így most kicsit bosszant, hogy tovább kell tolnom az élesben bevetést míg kikísérletezem az ennek a krémnek legmegfelelőbb felrakási módot.

Szerintem ez nem meglepő, hiszen ki tudja mióta senyved kibontva a termék fix 25 fokban, ezer lámpa világítja, egyes termékek esetében százan belenyúlnak… Az ilyesmit mindig bele kell számolni. Nyáron (az Allee-ban) a MAC-ben pl a teszternek kirakott rúzsok fele meg volt olvadva teljesen.

3 Likes

Én is pont az Alverde termékeknél futottam bele ilyesmibe. Mivel natúrkozmetikumok, nagyon gyorsan romlanak. Volt egy mindenki által istenített rúzsuk, amit megvettem, mert gyönyörű színe volt, de konkrétan olyan avas volt, mintha Dédmamámtól csórtam volna, mellé pedig csíkozott és kis golyók is voltak benne, undi volt, na :smiley: Aztán mondta a drogériás csaj, hogy nem vesznek vissza semmilyen kipróbált sminkcuccot (ez nem Amerika :DDD), kivéve ezeket, mert ezek valóban megromlanak. Szóval én natúrkozmetikumot soha többet nem veszek, jártam már így korrektorral és alapozóval is (szintén natúr).

Ettől eltekintve nekem az a benyomásom van, hogy a krémminták, primerminták, alapozók mindig sokkal jobbak, mint az igazi termék. Nem tudom miért, lehet, hogy csak az újdonság varázsa, de emlékszem, hogy annak idején a Garnier BB krém mekkora csodát csinált a fejemmel, hogy a L’Oréal ráncsimító tényleg azonnal viaszbábusan simára húzta a bőröm. Nemrég volt szerencsém kipróbálni az Istitut Karité egyik krémjét, ami teljesen lenyűgözött, de félek, hogy 40-50 euróért ha meg is venném a nagy tégelyes kiszerelést, akkor az már semmit sem csinálna, és csak a pénzt dobtam volna ki…szóval nem tudom. :slight_smile:

Az üzletek smink és krém tesztereitől konkrétan viszolygok, komoly veszélyforrást látok bennük.
Rúzst és krémeket kizárólag kézfejen merek kipróbálni, ami persze nem az igazi, de legalább nem okoz bajt az arcomon. Ezekből szívesebben veszek előzetesen kismintákat, kipróbálásra. De ez eléggé korlátos.
Még az alapozó kipróbálása is kockázatos, de sajnos ez nem megúszható, és nem mindig lehet tégelybe kis mintát otthoni kipróbálásra az eladótól “kiénekelni”.
A teszterek terén az averzióm egyedül a parfümök terén enyhébb. Megbízható, kedvenc eladótól nem zárkózom el saját részre parfümből tesztert vásárolni, mert azt gondolom, hogy ha ezzel szeretnék megnyerni a vásárlót, akkor jó kell, hogy legyen. Akár még “jobb is”, mint amit majd az üveg rejt…

Nekem ezzel kapcsolatban legnagyobb csalódás az YSL Cinema parfüm volt. Sok évvel ezelőtt Bécsben voltunk karácsony előtt, és egy üzletben kipróbáltam a csuklómon. Egészen hazafelé is ezt szagolgattam, sőt még fürdés után is érzett rajtam.
Aztán karácsonyra megkaptam a férjemtől, mert látta, hogy nagyon tetszik. Itthon vette Douglasben, tehát eredeti volt, és mégis, az valahogy korántsem volt rajtam annyira tartós. :frowning:

1 Likes

A bejegyzésedről valamiért a Milka csoki és a mosópor esete jutott az eszembe. Erről is sokan megírták már azt a tapasztalatukat, hogy nem ugyanaz a minőség, mint a Lajtán túl… :woozy_face:
…Nem tudom, hogy csak városi legenda-e, de állítólag a Chanel, Dior butikokban vásárolt illatok is, mintha mások lennének…

Hú… hát nem akarnám kelteni a hangulatot, de ez bizony nem városi legenda.
Németországban élek már évek óta így elég széles palettán van már összehasonlítási alapom.
Sajnos bizony így van ahogy mondod, kozmetikumok, dekorkozmetikumok, hafestékek (!), parfümök, házatrtási vegyszerek (mosó, tisztítószer) , öblítők, csokik, jajjjj… hosszan sorolhatnám. Ugyanaz a márka, ugyanaz a termék, és mégis sokkal gyengébb minőségű ami a magyar piacra kerül mint az itteni. (Azt már csak nagyon halkan merem megemlíteni, hogy ráadásul itt az esetek túlnyomó többségében olcsóbb is a termék.)

1 Likes

Ez sajnos lehet a nyugat európai és a magyar piacra szánt közötti termékek minőségi különbsége is, nem feltétlenül a tester volt tartósabb.

Vittem már ajándékba Dior parfümöt olyan személynek aki egyébként is azt használja, ugyanazt az illatot. Amit Mo.-on vesz az kb. 6 órát tud, minimum 1x újrafújós. Amit itt vettem neki az egész nap illatozott, még az esti zuhanyzás után is lehetett halványan érezni a csuklóján.

1 Likes

Nem városi legenda, néhány éve az Európai Parlament előtt is volt a téma, hogy a valahai keleti blokk országaiba gyengébb minőségű termékeket szállítanak ugyanazok a márkák. Azt akarták elérni, hogy ez szűnjön meg. Sokáig volt napirenden a téma, de nem tudom, hogy lett-e belőle valami (gondolom, nem…). De nem egyedülálló jelenség ez a világban, máshol is ugyanígy van, hogy egyazon régióban a gazdagabb országok jobb minőséget kapnak ugyanabból, mint a szegényebbek.

1 Likes