Termék drágulás

Minden aminek hirtelen megemeltêk az árát és szerintetek ide való az jöhet ide.

Meséltem tegnap hogy Müllerben jártam, és véletlenül elmentem az ajakápolók mellett, ránéztem a Carmexre. Most már az esztergomi Müllerben ugyanannyiba kerül mint a DM-be, 1000 ft. Elég csalódott voltam, mikor megláttam :/. Remélem akciózzák majd, vagy máshol nem ez a helyzet.

1 Likes

Szerintem a gyenge Ft az oka. Ha erősödne a Ft legalább 300 alá, minden olcsóbb lenne ami külföldről jön. Manapság inkább 400 felé tart, mint 300 felé (Euro, $).

4 Likes

Ez sajnos pontosan így van, minden import termékre igaz a begyűrűző hatás. Mindenkinek jól le fog romlani a vásárlóereje, aki forintban kap fizut…
Ami engem még bosszant, hogy úgy veszem észre, egyre kevesebb az akció pont az olyan boltok esetében, ahol megnőtt a forgalom: Notino, Rossmann. Eddig voltak olyan akciók a Notino-nál, hogy 10-15% parfümökre vagy arcápolókra, stb. Mióta kitört a “járványszerű felvásárlás”, úgy vettem észre, hogy ezek megszűntek. Rossmannál is érdekes módon fele akkorára zsugorodott az akciós újság… Müllernél megszűnt még az a pár%-os vásárlás után visszajáró kupon is, Müller szombat szintén nuku, és nem veszem észre a nagyszabású egyedi termékakciókat sem…
(DM-ről nem tudok nyilatkozni, ott nem szoktam vásárolni).

Itt kint nem találkoztam az utóbbi években a 3% végösszegi kuponnal, nincs a Müllernél. Viszont sok értelme nem volt. Gondolom a 3% benne volt a termék árában beépítve, majd nagylelkűen visszakapta az ember, de csak pár hónapig vásárolhatta le. A kisebb összegeket a többség nem vásárolta le, kidobta a blokkot vagy nem vitte magával.
Itt kint vannak akciók, de akinek nem volt magas fizetése (és nem helyi őslakos vagy nem ment hozzá egyhez), az jobban megnézi mire költ. A gyűrű se esett le az ujjunkról, hogy főzni kell (egyre több étterem szállít itt is, mert van akinek az a problémája, hogy honnan rendeljen, mert korábban is csak rendelt), nem újdonság. Újratervezés van és lesz is.
Remélem hogy a Ft újra erősödik majd idővel. Majd a kormányváltás után talán.

3 Likes

Hát, ha eddig nem vették volna észre, hogy nem jutott nekik a közvetlen “mentőcsomagból”, remélem, az infláció kapcsán legalább leesik a tantusz, miért is alakultak így a dolgok… ha ez sem elég, akkor meg azt kapja a magyar, amit kíván, mit lehet erre mondani…

Csak kérni kellett, ma reggelre -15% minden parfümre a Notino-n, előbb kellett volna reklamálnom :grin:

A múlt héten volt Bradolife kendő a Mom Park DM-ben, 369 huf volt egy dobozzal.
Ha jól emlékszem COVID előtt " csak" 299 huf volt.

Szerintem az is durva hogy sok helyen már 2000 a Dove testradír :/. Irreálisan magas sok Nivea, Garnier stb termék.

1 Likes

A DM She alaplakkom is 1000 ft volt, pedig pont az olcsósága miatt szerettem azt hiszem előtte 7-800 ft lehetett. Jó nem egy vagyon, de tényleg drágulnak a termékek :frowning:

2 Likes